Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do mojego Abita i sie mlyn zrobil w kompie. Najpierw sie w ogole nei uruchamial, teraz juz wstaje ale sie grafa tnie jak baba. Poza tym wynik w 3d marku 03 spadl z 4300 do 3800. 

Czyzby sterowniki nVidi do chipsetu mialy taki wplyw na grafike ATI? 

 

P.S.

No i chyba musze znowu reinstal zrobic. A wczoraj robilem!! Co mnie poskusilo z tymi sterami do plyty!

oj oj oj skąd ja to znam - przed każdą instalką sterów do płyty/karty graf koniecznie rób obraz norton ghostem - w razie wpadki chwila i sys jak nowy ... mi pełny reinstall W2003 z progsami i gierkami zajmuje cały dzień :twisted: a tak 15 minut z obrazu :lol:

Chyba musze zalatwic sobie tego Norton Ghosta, bo mam dosc juz stawiania systemu od nowu ( w tym tygodniu juz 3 razy!!!), a wszystko przez to ze uwielbiam eksperymentowac z kompem.

Na razie format C przywrocil system i grafike do życia... byle na bardzo dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisze do Was bo mam maly problem :) i chcialbym poznac wszystkie zdania na ten temat.

 

Zakupilem sobie radeonka 9700 ale ostatnio dostalem propozycje zamiany tego radka na GeForceFX 5900XT co o tym sadzicie zamieniac sie czy zostac przy radeonie ?

 

Pytam bo spac nie moga a dzisiaj mija ostateczny termin i musze dac znac czy sie zamieniam czy nie .

 

Pozdrawiam

Ja bym nie zamienił. GF 5900XT to bardzo dobra karta, ale PS 2.0 na niej kuleje, że aż szkoda gadać :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do mojego Abita i sie mlyn zrobil w kompie. Najpierw sie w ogole nei uruchamial, teraz juz wstaje ale sie grafa tnie jak baba. Poza tym wynik w 3d marku 03 spadl z 4300 do 3800.  

Czyzby sterowniki nVidi do chipsetu mialy taki wplyw na grafike ATI?  

 

P.S.

No i chyba musze znowu reinstal zrobic. A wczoraj robilem!! Co mnie poskusilo z tymi sterami do plyty!

dem --------> czy użyłeś w odpowiedni sposób DRIVER CLEANER 2 ??? Wyczysciles DOKLADNIE stare stery przed nalozeniem nowych????? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze sterowniki do mojego Abita i sie mlyn zrobil w kompie. Najpierw sie w ogole nei uruchamial, teraz juz wstaje ale sie grafa tnie jak baba. Poza tym wynik w 3d marku 03 spadl z 4300 do 3800.  

Czyzby sterowniki nVidi do chipsetu mialy taki wplyw na grafike ATI?  

 

P.S.

No i chyba musze znowu reinstal zrobic. A wczoraj robilem!! Co mnie poskusilo z tymi sterami do plyty!

dem --------> czy użyłeś w odpowiedni sposób DRIVER CLEANER 2 ??? Wyczysciles DOKLADNIE stare stery przed nalozeniem nowych????? 8O

Driver Cleaner jest tylko do czyszczenia sterownikow karty graficznej. A moze sie myle? Jesli tak to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się i to dość znacznie driver cleaner jak sama nazwa wskazuje usówa wszelkie drivery z systemu :!: pewnei niemiałeś styczności z tym programem a jedynie bawiłeś się tym który jest załączony do omega drv bo on usówa wyłącznie drv VGA........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się i to dość znacznie driver cleaner jak sama nazwa wskazuje usówa wszelkie drivery z systemu :!: pewnei niemiałeś styczności z tym programem a jedynie bawiłeś się tym który jest załączony do omega drv bo on usówa wyłącznie drv VGA........

Dokladnie jest tak jak mowisz... ale juz zassalem Driver Cleaner 2.7 i w razie czego bede sie nim bawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem juz Radka ale mam jest maly problem otoz w programie Riva Tuner mam czestotliwosc taktowania przy Core clock 276.8 (to chyba prawidlowa) ale przy Memory clock tylko 270 , czego to moze byc wina bo karta chyba nie ma obnizonego taktowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem juz Radka ale mam jest maly problem otoz w programie Riva Tuner mam czestotliwosc taktowania przy Core clock 276.8 (to chyba prawidlowa) ale przy Memory clock tylko 270 , czego to moze byc wina bo karta chyba nie ma obnizonego taktowania ??

Wszystko się zgadza. Pamięci to DDR (Dual Data Rate) czyli jeżeli pamięci są taktowane 270MHz, to efektywna magistrala wynosi 540MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ...

mam małe pytanko związane z zakupem karty graf.

 

ostatni prosiłem na forumie o radę dotyczącą zakupu karty ...kucyk i inni przekonali mnie żebym wybrał zamiast FX5900XT radka9700 ... wczorja wszystko jeszcze raz dokładnie przemyślałem i zdecydowłem się jednak na 9800 ... i tu własnie pytanie (może nie dokońca związane z tematem tego wątku ale mam nadzieję że nikt mnienie zlinczuje)

 

jedyną dostępną o ręki kartą z serii 9800 w Gdańsku jest Hercules Radeon 9800 128MB TV-out DVI-out ... i tu pytanie ... co powinienem o niej wiedzieć .... wszędzie widziałem bardzo dobre oceny tej karty ale jakoś mam bardzo duże zaufanie dla uzytkowników tego forum i do ich wiedzy więc pytam ..... za i przeciw .. może jakieś uwagi itp .. :)

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. hmm .. rozumiem że nie ma żadnych zastrzeżeń ...  to dobrze  :)

 

thx

Jedyny mankament, to to, że o ile pamietam ta karta wyszła na 2 rodzajach pamięci... 2.86ns i z jakimiś gorszymi... więc teraz loteria, żeby trafić tę lepszą, bo sprawdzić raczej się nie da (przyklejone radiatorki na pamięciach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000 ---> czytałem w komentarzach na komputroniku ale koleś, który o tym informował, dopisał pooźniej że dzwonił/kontaktował sięz Herculesem i oni zdmentowali tą pogłoskę .... twierdzą że wszystkie ich 9800 mają pamięci 2,86 ns. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem Was spytać o 2 rzeczy po 1 czasem mam takie wstrząśnięcia ekranu nie wiem jak to opisać taki jakby strzał wsio drga na chwilke i nie wiem czy to wina grafy czy może dlatego, że w akademiq za ścianą stoi 2 monitor itd czy to albo jakieś urządzenie zakłóca monitor czy może wina grafy zdarza się to sporadycznie ale sie zdarza. Po 2 na radq mam kości 2.86ns Samsunga i nie idą najlepiej podobno na pro są te same i idą znacznie lepiej, jak można sprawdzić jakie napięcie jest na nich bo czytałęm w recenzjach, że te słabe wyniki mogą być winą niedovoltowania (na modach się nie znam i nie mam do nich sprzętu ale chociaż chciałbym wiedzieć czemu pamięci, które wg producenta mają iść 350 lekko przy 330 już mają lekki śnieg, a może znacie jakiś dobry bios dla pamięci samsunga na 9700 ?? Widzę, że np. kucyk i spider2000 mają lepsze osiągi na 3.6ns hynixa niż ja na moich conajmniej dziwne dla mnie, tym bardziej, że sprawdzałem i dokładnie te kości nawet na 9800pro montowali, nie wiem czy nadal to robią i podobno ładnie się kręciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje pamięci po wgraniu biosu (link w pierwszym poście)

śmigają ile fabryka ustaliła czyli 700Mhz :)

Może tan bios Ci pomoże tak jaki mi pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje pamięci po wgraniu biosu (link w pierwszym poście)

śmigają ile fabryka ustaliła czyli 700Mhz :)

Może tan bios Ci pomoże tak jaki mi pomógł.

TY TO MASZ SZCZĘŚCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie do posiadaczy Radków 9700 np na pamięciach Samsunga 2,86ns.

Jak tam u was z kęceniem?

Z tego co się zorientowałem to raczej średnio to wychodzi. :cry: (prawdopodobnie niedowoltowanie pamięci)

Opiszę jak u mnie to wygląda

Mam właśnie takiego Radka. I u mnie objawia się to małym czarnym kwadracikiem w 1 miejscu na monitorze( w sumie <span style="color:red;">[ciach!]</span>Ła) przy przeprowadzaniu 3dm2003 w teście 1. I ciekawi mnie czy to kwestia przegrzewania procesora czy pamięci. Artefakt pojawia się już przy pdkręcaniu pamięci na 290 mhz. I tylko w jednym miejscu. Gdy kręcę pamięci do 335 też jest tylko w tym miejscu. Reszta obrazu ok. Z kolei gdy nie kręcę pamięci a kręcę sam procesor to też się pojawia. Po założeniu radiatorów na pamięci dalej bez zmian

I tutaj pytanie czy to aby pamięci? Ten artefakt jeszcze jest widoczny w grze Morrowind i tam już się pojawia na defaultowych zegarach (275/270)Reszta gier, programów 3d i testów grafiki chodzi ok.

Ogólnie udało mi się podkręcić kartę 360/335 z tym jednym artefakterm, dalej pojawiają się już "normale śmieci"

Może chłodzenie na procesorze grafiki nie działa za dobrze.

Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem Was spytać o 2 rzeczy po 1 czasem mam takie wstrząśnięcia ekranu nie wiem jak to opisać taki jakby strzał wsio drga na chwilke i nie wiem czy to wina grafy czy może dlatego, że w akademiq za ścianą stoi 2 monitor itd czy to albo jakieś urządzenie zakłóca monitor czy może wina grafy zdarza się to sporadycznie ale sie zdarza. Po 2 na radq mam kości 2.86ns Samsunga i nie idą najlepiej podobno na pro są te same i idą znacznie lepiej, jak można sprawdzić jakie napięcie jest na nich bo czytałęm w recenzjach, że te słabe wyniki mogą być winą niedovoltowania (na modach się nie znam i nie mam do nich sprzętu ale chociaż chciałbym wiedzieć czemu pamięci, które wg producenta mają iść 350 lekko przy 330 już mają lekki śnieg, a może znacie jakiś dobry bios dla pamięci samsunga na 9700 ?? Widzę, że np. kucyk i spider2000 mają lepsze osiągi na 3.6ns hynixa niż ja na moich conajmniej dziwne dla mnie, tym bardziej, że sprawdzałem i dokładnie te kości nawet na 9800pro montowali, nie wiem czy nadal to robią i podobno ładnie się kręciły.

Ja mam dokladnie taki sam objaw takie drygniecie obrazu ma tak ktos jescze ?

 

Pamieci tez mi ida na 330 sa niedovoltowane.

 

Najbardzie mnie martwi te drygniecie obrazu raz na jakisz czas tak jakby zmiana odswierzania sam nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwmad dokladnie ale jak mialem kompa w domq na moicie 19' cali to nic takiego nie bylo w akademiq mam wsio to same tylko minot 17' tez LG wiec nie wiem czy to wina otoczenia czy moze tej nowej karty po serwisie ( tej nowej w domu nie sprawdzalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób demontuje się kołki z wentyla na R9700 (wykręca? czy jak?) nie chcę ich zmasakrować a mam zamiar założyć Arctic Cooling VGA Silencer. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to bylo opisywane... W skrocie - obcegami niewielkimi musisz scisnac koncowki kolkow po drugiej stronie karty niz jest wentylator, a scisnawszy wypchnac kolek z dziury. Podkreslam, zwyklymi kombinerkami nie wyjdzie, musisz uzyc czegos mniejszego, bo porysujesz karte i klops. Dla mnie zadzialaly spiczaste obcegi Topex z hipermarketu za 8 zl ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...