Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

@Jasiuu- L12 to raczej wątpliwe. Byłbyś pierwszą chyba osobą która miała problem z l12. Może być tak że coś ci sie przegrzało>wygrzało na abicie i nie pracuje. Miałeś wszystko schłodzone? (mosfery itd)

 

@PecH

Odnośnie QC-80 Cu to zdecydowanie wystarczy. Ja mam QC-80 AlCu i na OC w podpisie zarąbiście sie sprawuje.

 

Co do karty grafiki to wolałbym tego samego Atika, tyle że innej firmy. Konkretnie Gigabyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiuu

hmmm mowisz ze abitnf7 (s), osobiscie kierowalem sie kumplem ktory ma epoxa i na nim kreci athlona z 1700+ na 2700+ (oczywiscie mobila :D) bede sie musial dobrze zastanowic i jeszcze poczytac....

 

 

@Jasiuu

@Gregu

a odnosnie pamieci co polecacie i sadzicie ze bedzie lepsze.....najlepsze w cenie do 400zl (chodzi o kase :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700+mobile na 2700+ to zadna rewelacja raczej plyta tutaj niec nie pomogła ja na zwykłym ecs na sis 746 mojego 1700+dlt3c(1.5V)jiuhb przy 1.67V(czyli nic:)) raz puscilem na 2400mhz w sisofcie wyszlo mi tak kolo 3.6+ teraz zmieniam plytke na nf7 bo mozna pomeczyc magistrale(chyba do 300 moj ecs ledwo 198) i ogolnie inna klasa ecs to badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pentagram 120 wyglada jak kolo od wozu drabiniastego- jest zbyt wielki, jak bedziesz chcial wychlodzic mostek polnocny np zalmanem to sie srodze zawiedziesz ;) Moze tez Ci sie nie zmiescic pod zasilacz bo np mnie ten 80cu ledwo wchodzi. Wybrales dobry procek. Zasilke kup chiefteca 360df - chociaz 420W tez nie jest bardzo droga ok 270pln. Plyte ja akurat polecam nf7, ale nie mialem epoxa wiec kieruje sie swoim zadowoleniem z abita. Grafika taka sobie... tu bys mogl dolozyc troche-ile za tego radka9600 chcesz dac ? Pamiatki mi twinmos dzialaja super na abicie w dualu na 221x2 MHz (442) - ale moze ja akurat takie trafilem. pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

przedwczoraj dostalem nowego proca od rapra

jest to a2500 low power desktop, odblokowany mnoznik, wiec taki pol mobil

Dołączona grafika

tak na zachete

dodam ze cupz troche przeklamuje:

1. to nie jest mobile

2. fsb= 120 :twisted:

3. mnoznik = 22 :twisted:

:arrow: niema to jak padniete mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pech

 

tak, to na gorze sprawa rozwiazana, a na dole ;)) ? jesli zostawisz chlodzenie mostka polnocnego tak jak jest to nie bedzie problemu, ale np na cu80 5g'a ledwo mi tam wszedl niebieski zalman, zyja teraz w symbiozie i listki jednego wchodza w drugi ;)) do 120cu w zyciu juz sie nie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj z tym 120 coolerem , wes zwyklego QC-92 ALCu za 55zl ja juz kupilem , nie ma sesnu doplacac 30-40 zl do tego QC-80 Cu - wydajnosc ta sama albo nawet gorsza . Testowalem oba coolery - zreszta byl tez test na jakims portalu i QC92 wypadly lepiej od 80 przy nizszej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na portalu www.tweak.pl ;)))) JAKIMS ;))) fakt alcu wypadl lepiej ale glownie dlatego ze coolery pentagrama sa bardzo nierowne i tak naprawde np ten stop aluminium dobrego gatunku moze lepiej przewodzic niz ten miadziany z jakiejs nie dosc wyhydrolizowanej miedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

p[odlaczylem bartka mobile 1,45v na chlodzeniu tymczasowym w czwartek zamoiwlem pentagranma 92Cu i nie dojechal

220x11 1,7V

11,5x210 1,65V

wszystko spox tylko temperaturka wysoka przekracza 54C dlatego wioecej nie puszczam! widze ze ta maszyna nieziemsko sie kreci!!!! nie mam teraz neta w domu bo tpsa sabie w h.ja wali!

ale jak bede mial chlodzonko i neta to zapodam wam link to 3dmarkow! i screeny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mobilek chłodzony Pentagramem QC80-Cu sprawuje się następująco :

 

Wszystkie wartości podaję wg ustawień biosu; w praktyce taktownie jest ciut zawyżone, a napięcie wg Winbonda zaniżone o 0.025v, na najniższym ustawieniu i ponad 0.050v na najwyższym, przy czym w stresie jeszcze dodatkowo odrobinę spada, a miernik wskazuje jeszcze mniej. Myślę, że posiadacze Abitów NF7 i pochodnych wiedzą, o czym mówię.

 

11x200 - 1.525v

12x200 / 11x220 - 1.675v

12.5x200 / 11x225- 1.775v

 

Potem już nie miałem czasu na Prime'a ....

 

Wyższe ustawienia stabilne do marków-smarków i SuperPI, ale nie gwarantuję pełenej stabilności : smark przeszedł na 11.5x230 (real 2651Mhz) na 1.875v bios, a SuperPI 16M dla 11.5x225 (real 2593Mhz) potrzebowało tyle samo napięcia. Tymczasem kolega na moim procu na WC wyciągnął w pełni stabilne 2.6Ghz na napięciu 1.775v na stareńkim Epoxie (12.5x208), więc myślę, że to nie koniec możliwości tego procesora, ale po prostu chłodzenie nie wyrabia.

 

Poniżej SupePI :

 

http://republika.pl/headbanger/PCP/SuperPI-04.jpg

 

(cieńkie ze względu na Win2k - na XP SP1 miałbym minimum minutę lepiej)

 

oraz mark-smark 2001SE

(innych nie badałem, bo znam możliwości kart, a ten bench mierzy ogólną wydajność systemu)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8276082

 

http://republika.pl/headbanger/PCP/2001SE4b.jpg

 

Na powietrzu na więcej nie ma szans, chyba że z SI-97, ale na pewno nie w najbliższym miesiącu - koniec zabawy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika taka sobie... tu bys mogl dolozyc troche-ile za tego radka9600 chcesz dac ?

 

Pamiatki mi twinmos dzialaja super na abicie w dualu na 221x2 MHz (442) - ale moze ja akurat takie trafilem.

 

na grafike chce wydac max 500 zl, znowu chodzi o kase :(, czytalem na forum OC-Serwis.pl ( http://forum.oc-serwis.pl/viewtopic.php?t=3242 ) i tam wspominaja o Radeon 9550 Gigacube Extreme...... zaczynam sie gubic.... :? jesli tak jak pisza mozna byloby go podkrecic do 9600xt to byloby niezle... lecz znowu zniechecil mnie ten test http://www.frazpc.pl/artykuly/273/GeXcube%...09550%20Extreme

 

 

widze ze srednim entuzjazmem podchodzisz do twinmosow, przetestowales i i gdybys teraz mial wybierac to co bys wybral (interesuje mnie propozycja pamiatkow do 400 zl)

 

 

i wsumie sprawa najwazniejsza - PROCESOR

zeby dorwac teraz athlona xp w sklepie to zaczyna graniczyc z cudem bo athlon nie produkuje juz ich a w hurtowniach nie ma ich juz od wakacji............. i zaczynam sie zastanawiac czy warto poczekac jeszcze troche i zobaczyc jak bedzie sie ksztaltowal rynek athlonow 64 czy brac teraz 2500+ mobila i na nic sie nie ogladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o A2500+ Mobile i Epox 8RDA+ - płyta za najnowszym biosem nie potrafi wykryc nazwy i nominalnych ustawień procka. Wszystko chodzi ok, ale jak ustawie ręcznie. Obecnie pracuje na 12.5x200, ale nie moge go postawić na nominalnych 14x133, bo mnożnik mam ograniczony do 12.5. Nie mówiać już o tym, że większość softu (prócz CPUID i CPUZ) wykrywa go jako K7 processor 2.50Ghz. Niby nic, a chcialbym wiedziec dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cube - bios - mobile sa od laptopow wiec plyty desktopowe ich nie "nazywaja", bo wykryc wykryja. Zmiana biosu da Ci rowniez wieksze mozliwosci o/c - niestety musisz popatrzec na tematy o biosach bo do epoxow nie znam nic :/

 

@pech - kurcze ciezko mi cos powiedziec zlego na moje twinmosy - sa ok. Ale kumpel ze sklepu od ktorego wzialem wsadzil juz 2x nowy komplet i nie dzialaly w ogole, tutaj na forum raczej nikt ich nie chwali wiec teoretycznie odradzam, ale na swoim przykladzie polecam :) masz mozliwosc potestowania roznych ? zawsze zdarza sie sprzet lepszy i gorszy, sa firmy, ktore granice maja wysoko (np gainward - tez roznie bywa ale zawsze powyzej sredniej) a sa takie jak twinmos czy pentagram - tanie, dobre - ale nieregularnie. Bierz na razie mobile'a... dobrze podkrecony daje duzy power a jednak kasy wlozysz duzo mniej i platforma mniej eksperymentalna i latwiej o porade :) wybor plyty szczegolnie pod a64 jest strasznie trudny, polecaja MSI, ale ta firma upada wiec nie bardzo mam zaufanie... a karte to nie wiem jaka Ci polecic szczerze za 500 zl...

pozdrowienia i powodzenia, obys byl zadowolony ze sprzetu :)) bo to najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pech

 

tak, to na gorze sprawa rozwiazana, a na dole ;)) ? jesli zostawisz chlodzenie mostka polnocnego tak jak jest to nie bedzie problemu, ale np na cu80 5g'a ledwo mi tam wszedl niebieski zalman, zyja teraz w symbiozie i listki jednego wchodza w drugi ;)) do 120cu w zyciu juz sie nie uda

u mnie to samo

mam zalmana na mostu polnocnym i wlasnie zamontowalem Q-80Alcu

jak wspomnial @makaronek radiatory zachodza lekko na siebie ale udalo sie bez giecia/pilowania zalmana

 

jednak 120cu nie wejdzie za chiny, zreszta imo nie warto doplacac tak duzej roznicy

dla tak niewielkiego wzrostu wydajnosci, no i ta waga mnie osobiscie przeraza

 

wracajac do tematu dalej pocisnalem mojego mobila i zauwazylem, ze strasznie zle znosi FSB 190 i w gore

spokojnie chodzi na 12,5 x 180 @1.7V a przy 11x200 wywala i 3ba dac 1.75V

 

za bardzo go tez meczyc nie chce bo po prostu nie mam potrzeby i tak waskim gardel zaczyna byc grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy help!!

Ja wiem za juz pewnie 100x bylo ale prosze napiszcie chociaz jedno zdanie co myslicie.

Konfiguracja: Abit NF7 S 2.0, mobile 2500+ z serii 1,45v,QC92CU, Kingston 3200 256, radeon 9550@9600 no i na koniec wielka porazka czyli codegen 300W.

 

Procek chodzi teraz 200x10 na 1,675v - temp. 36C - po 3h prime torture 43C, jak tylko ustawie np 205x11 to na tym napieciu po zaladowaniu windy robi restart i tak w kolko. Jak dam napiecie na 1,75 to wywala dopiero przy jakims wiekszym obciazeniu. Nie wiem do ilu v moge bezpiecznie jechac. W biosie wylaczanie ustawilem na 75C.

Czy to wina zasilki, bo czy to wina zasilacza ze procek 1960mhz jest stabilne dopiero na 1,675v jak inni maja 2200 przy 1,65v ??? Tak naprawde to te 2000mhz mi w 100% wystarcza ale jak czytam Wasze osiagniecia to mnie zazdrosc zzera. np 2400 na 1,7v.

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam pytanie jakie macie temp na tych pentagramach. Interesuja mnie temp przy zegarze od 2400-2700 Mhz. Pytam bo mam Athlona 2000XP i mam zamiar sie przerzucic na xp-m 2500 + jakies dobre chlodzenie. Co mozecie polecic? A i jaki zasilacz polecacie do tego? Starczy chieftec 360? (mam radka 9550@400/500 on tez cos bierze)

 

 

P.S a na koniec jeszcze jedno pytanko: napiecie procesora jest generowane z 3,3 5 czy 12v? w sensie jak kupuje zasilacz to ktorym MAX mam sie kierowac, tym od 3,3 & 5 czy od 12? (mam epox'a 8rda3i)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam pytanie jakie macie temp na tych pentagramach. Interesuja mnie temp przy zegarze od 2400-2700 Mhz. Pytam bo mam Athlona 2000XP i mam zamiar sie przerzucic na xp-m 2500 + jakies dobre chlodzenie. Co mozecie polecic? A i jaki zasilacz polecacie do tego? Starczy chieftec 360? (mam radka 9550@400/500 on tez cos bierze)

 

 

P.S a na koniec jeszcze jedno pytanko: napiecie procesora jest generowane z 3,3  5 czy 12v? w sensie jak kupuje zasilacz to ktorym MAX mam sie kierowac, tym od 3,3 & 5 czy od 12? (mam epox'a 8rda3i)

zobacz moj opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. No ale odpowiedz na pyt czy 3.3v 5 czy 12v z zasilacza idzie do stabilizatora napiecia na procku? A i jak wypada np 92alcu bo podobno te 80 niektore lepiej w testach wypadaja niz 92cu a sa duzo tansze. ;)

 

P.S co to zasilacza ktory lepiej kupic?

Chieftec 360W ATX-1136H czy CHIEFTEC HPC-360-302-DF ? ten drugi drozszy o 60 zl (189 zl) ale ma PFC ....aktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !! moj 1 post ale w jakze waznej sprawie

 

niedawno zostalem szczesliwym posiadaczem tego procka

 

ale bylbym jeszcze szczesliwszy gdyb cos wiecej sie dalo z niego wyciagnac

 

oto jak sie sytuacja przedstawia

 

tu jego oznaczenia: AXMH2500FQQ4C TO65943H41178 AQYHA O431CPFW 1999 AMD

 

procek chodzi 12*200 stabilnie , testowalem primem na napieciu 1.8

 

grzac sie za bardzo nie grzeje dochodzi do 50 c

 

chlodze go tym PENTAGRAM Freezone QC-80 Cu http://www.arest.pl/new/index.php?inc=prod...D=1706&katid=29

 

 

mam plytke glowna epox 8rda3i ( taka najtansza z nforce 2 , bez bajerow ) , zasilacz chieftec 360w ( model 302 df ), pamieci twinmoss 3200 2*256 dual channel kit ( i chodza w dualu ) , dysk wd 80 gb z 8 mb cahce , calosc uzupelnia radek 9800 pro saphire

 

 

fsb ruszac za bardzo nie moge bo pomimo dovoltowania pamieci ( do 2.9 V ) wysypuja sie juz przy 215 mhz ( na post'cie plyty glowne wyskakuje blad C1 lub C3 , co o ile dobze czytam instrukcje oznacza blad pamieci )

 

jak mobilowi ustawie mnoznik 12.5 i dodam napiecie 1.9 no to sie windows uruchamia , ale prime wystarczy ze chwile pochodzi ( najdluzej to 5 minut ) i wsyakuje blad

 

dovoltowalem go jeszce do 1.975 ale mi sie wtedy juz zagrzal do 60 kilku i sie zrestartowal

 

 

wydaje mi sie ze na 2500 mhz powinien pujsc i to nie na takim wysokim napieciu , moze ktos z was bedzie w stanie mi pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtoff

 

tez sie zastanawialem nad ta aukcja ale wolalem wybrac opcje kup teraz w http://allegro.pl/show_item.php?item=36627588 roznia sie tylko seriami ale ogolnie w obydu aukcjach sa to 2500+ mobile na 1,45V, w aukcji ktora wskazales nie wiesz do konca ile dasz za niego (licytacja) a w tej co podalem linka kwota 389 i za takiego proca nie jest wygorowana.

odnosnie oznaczen masz tutaj linka http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=212

 

 

pytanie do wszystkich: jaka pamiec z tych wybralibyscie do krecenia 2500 mobile:

 

1) DDRAM 3200 2x256MB PC-400 GoodRam CL 3, producent - Wilk, cena - 325zl

2) DDRAM 3200 2x256MB PC-400 Kingston (KVR400X64C3AK2/512DC) CL3, cena - 338zl

3) DDRAM 3200 2x256MB PC-400 Twinmos CL 2.5, cena - 354zl

 

czytalem troche na temat twinmosow i roznie z nimi bywa, cos tam tez slyszalem o goodramach, ale jak slysze, najlepiej to kingstony (ale w porownaniu z twinmosami maja cl 3 nominalnie, choc nie ukrywam ze bede ramy tez krecil) prosze o was o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...