Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

witam zycze wszystkim szczeszliwego nowego 2005 :D super wynikow w o/c i benchmarkach :) a teraz do rzeczy

 

mam do wyboru albo IQYHA 0414 albo AQYHA 0431 ktory moge kupic na aukcji na allegro czy ktos kupowal proca na tej aukcjii jak sie kreca ? jakie opinnie macie na ten temat ?

ktora serie wybrac ? z tych dwoch lepiej wybrac ? moze ktos z was sprzedaje swojego mobile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zycze wszystkim szczeszliwego nowego 2005 :D super wynikow w o/c i benchmarkach :) a teraz do rzeczy

 

mam do wyboru albo IQYHA 0414 albo AQYHA 0431 ktory moge kupic na aukcji na allegro czy ktos kupowal proca na tej aukcjii jak sie kreca ? jakie opinnie macie na ten temat ?

ktora serie wybrac ? z tych dwoch lepiej wybrac ? moze ktos z was sprzedaje swojego mobile ?

IQYHA 0414 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q - widzę że humorek dopisuje:)

Do Envinya - gdybyś się trochę wysilił i przeczytał kilka postów w tym temacie to nie musiał byś pytać i teraz czekać na odpowiedź. Bierz 0431, kręca się średnio dobrze, ale i tak o niebo lepiej od 0414. Jak możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 0441 (też zdaje się takie miał Miodek) to wypróbuj, może ciekawa seria.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki mały pliczek, który wprowadzał jakieś optymalizacje czy poprawki pod procki AMD. Ale tylko tyle pamiętam. Poszukaj może na stronie microsoftu. Poza tym nie sądze, że dzięki temu coś zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q - widzę że humorek dopisuje:)

Do Envinya - gdybyś się trochę wysilił i przeczytał kilka postów w tym temacie to nie musiał byś pytać i teraz czekać na odpowiedź. Bierz 0431, kręca się średnio dobrze, ale i tak o niebo lepiej od 0414. Jak możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 0441 (też zdaje się takie miał Miodek) to wypróbuj, może ciekawa seria.

Pozdrawiam!

ta 0441 to AQYHA czy IQYHA ? co rozumiesz przes slowo ciekawa ? ktos ja ma ? jak chodzi ? nie ukrywam ze szukam proca ktory bedzie chodzil stabilnie na 2700 mh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 ? Masz ambicje, ale czarno to widze. Ja kupiłem na Allegro ten 0431 i na razie maks to 2,3GHz na powietrzu, 1.82V. Nie sądzę żeby któryś z tej serii poszedł na 2.5, chyba że masz WC albo cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q - widzę że humorek dopisuje:)

Do Envinya - gdybyś się trochę wysilił i przeczytał kilka postów w tym temacie to nie musiał byś pytać i teraz czekać na odpowiedź. Bierz 0431, kręca się średnio dobrze, ale i tak o niebo lepiej od 0414. Jak możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 0441 (też zdaje się takie miał Miodek) to wypróbuj, może ciekawa seria.

Pozdrawiam!

ta 0441 to AQYHA czy IQYHA ? co rozumiesz przes slowo ciekawa ? ktos ja ma ? jak chodzi ? nie ukrywam ze szukam proca ktory bedzie chodzil stabilnie na 2700 mh
IQYHA to najlepsza możliwa seria z Bartonów i kropka.

Teraz szukaj dobrego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 ? Masz ambicje, ale czarno to widze. Ja kupiłem na Allegro ten 0431 i na razie maks to 2,3GHz na powietrzu, 1.82V. Nie sądzę żeby któryś z tej serii poszedł na 2.5, chyba że masz WC albo cos lepszego.

ile masz C ? jaki masz radiator ? jak tak slabo chodzi sprzedalbym jakiemus losiowi i kupil innego moze by chodzil lepiej

mam wc z extreamem, chlodnica od skody i atmanem 2000 l/h wiec temp mi nie sa straszne

 

Q ja potrzebuje kupic szybko jakis sensowny procek

zanlezienie teraz IQYHA z 0408 jest prawie nie mozliwe wiec szukam alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IQYHA i narazie na beznadziejnym chłodzeniu powietrzem moge maksymalnie ustawić 10.5x252.

 

Ciągle brak mi kasy na bloczek wodny abym mógł sprawdzić ile z tego procka można maksymalnie wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda zwyklego a nie mobilka i dodatkowo batch 675. Sugeruje ze niema co sie nim zbytnio sugerowac. Tydzien produkcji 0409. Wyniki z tamtej stronki sa niby zachecajace lecz trzasniete sa z regoly na LN2 wiec nie sa to standardowe ustawienia na ktorych ciagle jada wiec niema co sie nimi tak podniecac. Nie twierdze ze ich proce i osiagniecia sa slabe. Q zaprazam do rankingu superPi z takim procem jak w podpisie niezly wyniczek zaliczysz, chyba ze masz podpis......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie osiągi mojego IQYHA 0408RPMW zależą od chłodzenia oraz wartości realnych napięć na procesor, jakie podaje płyta. Mój nieodżałowany padnięty ABIT NF7 v2.0 nie potrafił zapodać odpowiednio wysokiego napięcia, a odczyty z Winbonda są niewiele warte.

 

Na Pentagramie QC80-Cu przy 2100rpm max. to 2.5GHz przy 1.775v wg biosu (12.5x200), ciut wyżej i wyższe FSB tj. 11.5x220 potrzebne już było 1.825v wg biosu. 2.6Ghz nie uzyskałem w pełni stabilnego nawet na pełnych obrotach (2800rpm) - max. to 11.5x225 przy 1.875v wg biosu (w praktyce zarówno wg Winbodna jak i miernika żałośnie mniej), a i to dopiero przy otwartm oknie, żeby policzyć SuperPI 16M.

 

Tymczasem otrzymany w ramach gwarancji Epox dużo lepiej 3ma napięcia na CPU, zmieniłem też chłodznie, ale V-core nie zmienił się na Abicie ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=107812 ). Tymczasem 12x218 czyli ponad 2.6Ghz robię obecnie na 1.85v, 11.5x220 na 1.75v w pełni stabilne. Nie podnosiłem jeszcze obortów wentylatora na SI-97, ale przewiduję, że 2.7GHz uda się machnąć na powietrzu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN jak bys nie zauwazyl wiekszosc wynikow na http://www.vr-zone.com/guides/AMD/Barton/ jest wlasnie walniete na epoxach :) 2.7Ghz na powietrzu bez problemu tez osiagam, a nawet przebijam :P Max z superPi to 11X249 1.9v Jak kiedys zmienie zasilke Pojade wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q zaprazam do rankingu superPi z takim procem jak w podpisie niezly wyniczek zaliczysz, chyba ze masz podpis......

Dobry pomysł :twisted:

Btw. Dopuki nie zrobię Pi to możesz sprawdzić w HALL OF FAME moje wyniki w 3dmarkach i będziesz miał dowód że to nie tylko podpis..

UPDATE:

Na tym co w podpisie mam 17min 19sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nie mam jeszcze swojej plyty (NF7) to sprawdzilem tego bartonka 2200+ co pisalem wczesniej, na Asusie A7n8x, ta plytka daje tylko 1.775V dla procka max huh, procka wykrecilem 200*11.5 czyli 2300MHz, mam nadzieje ze jak bede mial NF7 to bedzie wiecej i lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Q szczerze?

To BARDZO KIEPSKI WYNIK. Ja na tym, co w podpisie mam o jakieś 10s lepiej (mniej).

1203479[/snapback]

kwestia FSB - im wyższe FSB tym lepsze wyniki w SuperPI - MHz nie mają tu nic to rzeczy.

 

Z kolei ja mam takie pytanko..

bo chyba mi się coś stało z moim Bartonem :mur: (nowym i znowu coś się dzieje - ja chyba mam pecha do sprzętu komputerowego)

 

otóż SiSfot, BrainID i inne programy diagnostyczne pokazują mi od jakiegoś czasu, że mam... 256 kb cache L2. czyli Throtona :huh: co z wiadomych względów mi nie odpowiada.

nic nie kombinowałem przy kompie tym razem - pewnie nawet bym się nie zorientował, że coś jest nie tak, ale... właśnie: przyszedł znajomy no i odpalamy SiSofta, bo on ma Cellerona i chciał koniecznie porównać. klik, klik, klik, testy CPU itp. i przechodzimy do testu pamięci. i okazało się, że powyżej 256 kb spada mi strasznie wydajność. no to analiza, co może być tego przyczyną. szukam, szukam i... mam 256 kB cache L2. procek ani razu nie przekroczył temperatury 52 stopni C - po spaleniu poprzedniego ustawiłem sobie taką temperaturę jako maksymalną i jak widzę 50 stopni, to już zaczynam się stresować - więc żadne spalenie raczej nie wchodzi w rachubę. wcześniej normalnie było rozpoznawane 512 kb cache. co się mogło stać? możliwe, że ot tak, padła sobie połowa pamięci cache L2?

są jakieś programy diagnostyczne/testujące?

no i w końcu co robić: reklamować? procek z Allegro, od miodka, pisałem o nim wcześniej. od jakiegoś tygodnia chodzi na 10,5x214 - taki bezpieczny kompromis między wydajnością a grzaniem się - komputera nie przenosiłem, nie rozkręcałem... jak to możliwe? :unsure: :blink: :mellow:

trochę się martwię, przyznaję szczerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Dlaczego nie  moge ustawic  mnoznik  wiecej niz 12.5 ? Co jest grane ????

1205468[/snapback]

ponieważ było trzęsienie ziemii w Azji i wszystkie wyprodukowane tam procesory zostały uszkodzone poprzez wpływ zmiany magnetyzmu ziemii, w związku z czym mnożnik powyżej 12,5 jest już nieosiągalny

 

kiedy się skończą takie GŁUPIE pytania?

 

P.S.

mam z powrotem 512 cache L2... nic nie rozumiem...

 

P.P.S.

Pentagram QVC nadaje się do wszystkiego, ale najmniej do Bartona... dlaczego? ponieważ miedź, która powinna się stykać z jądrem procesora (jak wiadomo jądro Bartona jest większe i nieco dłuższe) jest... o 1mm (jeden milimetr!) szersza niż samo jądro. a że montaż tego radiatora jest o tyleż prosty, co niekoniecznie dokładny (można go przesunąć na osi jądra o kilka mm w jedną lub w drugą stronę, zatem istnieje prawdopodobieństwo, że jądra będzie dotykać kawałek aluminium, co z kolei może być przyczyną niezbyt dokładnego odprowadzania ciepła - a co to oznacza, nie muszę kojarzyć?

skąd takie herezje wytrzasnąłem?

oglądałem u znajomego tego Pentagrama, zmierzyłem linijeczką szerokość miedzi (na osi jądra procka) po czym zmierzyłem szerokość (a raczej długość) jądra Bartona i... wyszło mi co wyszło.

czekam na Pentagrama QVC 120 Cu+ - ma mieć wiecej miedzi podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to nie pisz . Cyba ze masz za duzo czasu miedzy paleniem weed'a na tej Jamajce.

 

Ja moje pytanie bylo konkretne i nie widze w nim nic glopiego .

Jesli znasz odpowiedz to napisz a nie pier*** niwieadoma co .

 

Chyba ze nic nierozumiesz to przenies sie na inne forum , dla tych co maja IQ ponizej 70 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

cukiereczku:

nie napisałeś przy jakim FSB nie chce Ci iść powyżej 12,5

nie napisałeś na jakim woltażu obecnie jedziesz

nie napisałeś jakie masz ustawienia obecnie i jakie temperaturki i czy jest to stabilne w Prime95

nie napisałeś jaki masz zasilacz

nie napisałeś mnóstwa różnych rzeczy, które mogłyby rzucić jakieś światło na rozwiązanie Twego problemu

sama sygnaturka niewiele mówi

jaki masz bład na płycie głównej (kod na wyświetlaczu) przy ustawieniu mnożnika 13?

może nie masz Mobile'a tylko zwykłego Bartona? jak Ci procesor rozpoznaje płyta główna?

napisz to wszystko, to Cie nie odeślą na www.wrozka.pl, tylko może ktoś Ci odpowie.

bo tak, to ja nie widzę zbytnich szans, żeby ktoś Ci coś podopowiedział.

mi na 14,5x166 procek ruszył bez zająknięcia - wprawdzie musiałem mu podnieść napięcie do nieakceptowalnej przeze mnie granicy 1,725, ale Winda się odpaliła, Prime hulał przez godzinkę, temperatura na procku podskoczyła do 52 stopnie jedynie, ale... komp był znacznie mniej wydajny niż przy 11x200 - kwestia pamieci jak sądzę. jedyny test, w którym wypadł mi lepiej na 14,5x166 niż na 11x200 to SiSoft Sandra. poza tym to kupa.

obecnie jadę z powrotem na 11x200 (zamiast 10,5x212) a to z powodu niższych temperatur, niższego napiecia potrzebnego do utrzymania stabilności systemu i dzięki temu artykulikowi: http://www.frazpc.pl/artykuly/212/Badania/...tformie/nForce2 pozmieniałem ustawienia RAMu, co powoduje:

a) wywalanie się Prime95 przy CAS=2,5, reszta na 3-3-11 dla FSB=212

B) takie same wyniki w SiSoft Sandra dla pamięci dla FSB=200 i timingów jak wyżej, co dla FSB=212 i timingów 2,5-3-3-7, które były dotąd dla mnie optymalne

c) wyższa wydajność w 3D Marku 2001 niż dla FSB=212 z timingami 2,5-3-3-7

 

jednocześnie: niższe temperatury w stresie, niższe napięcie, czas renderingu katedry, którą mam w sygnaturce dłuższy o 2 sekundy (6 min 38 sek do 6 min 36 sek) - więc gra niewarta dla mnie świeczki.

 

ogólnie moim zmartwieniem jest obecnie ten cache L2 - wczoraj już działał, a w pewnym momencie robiłem restart i znowu było 256. po kolejnym restarcie: wszystko w porządku, jest 512... czegoś tu nie rozumiem...

jak będzie nadal się tak dziać, to reklamuję proca - ale boję się, czy to nie wina płyty głównej? można to jakoś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...