Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest najlepsa seria Axp Mobile??--->>AXMH2500FQQ4C !!! 1,45 V !!!

1312930[/snapback]

zanim sie ktos wnerwi to spojrz chociaz strone wstecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam procek AMD Athlon XP 2500 Barton Mobile 1,45V na płycie Abit NF7-S2. Na procku miałem radiator Thermalright SI-97 i wiatrak Y.S Tech 92mm. Kręciłem go na 2400 Mhz przy ustawieniach 12x200 przy 1,825V. Chodził cały miesiąc bez żadnej zwiechy nonstop, 24 h na dobe. Temperaturka procka w idle ok. 40C w stresie 49C. Mobo w idle 29C w stresie 34C.

No i padł. Temperaturki niby ok. Obudowa cały czas otwarta. Mam pytanko czy jeżeli oddam go do serwisu na gwarancje to nie zakwestionuja mi go. Nie widać aby był nadpalony, ani ukruszony. W razie czego co im napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma śladów to nic się nie bój:) Oni i tak więdzą że był kręcony, ale nie mają jak tego udowodnić, więc pal głupa, że nic nie kręciłeś i któregos dnia po prostu komp nie wstał.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma śladów to nic się nie bój:) Oni i tak więdzą że był kręcony, ale nie mają jak tego udowodnić, więc pal głupa, że nic nie kręciłeś i któregos dnia po prostu komp nie wstał.

Pozdrawiam!

1314989[/snapback]

Rob tak jak Ci kolega mowi, jak sie zapytaja czy byl krecony to walniesz scieme ze sie nie znasz. Poza tym procki typu mobile sa twozone do pracy w nieco wyzszych temp niz 40 C:D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze jest to wina slabego zasilacza (Fortron) lub zbyt wysokiej temperatury (prawie 60*C - CCCP rulez :lol: ).

 

buahahhaa, synku: uzyj tej strony: www.jestem-leniem.tk i poczytaj co te zasilacze potrafia :)

moze masz jakiegos 200 lub 250 to nie masz co sie dziwic ze nie wyrabia w obecnych czasach, ale nie osmieszaj sie ze Fortrony sa slabe :)

 

buhahaha

 

 

a teraz na powazniej:

prosze o wypowiedzi osob ktore zakupily procki np 2200 XP-M a w ostatecznosci 2400 XP-M

- jak one sie kreca, jest sens dokladania kasy do 2500?

 

kiedys mialem celerona 1200 i krecil sie na 1600, sasiad kupil 1100 i tez krecil na 1600 a wtedy roznica w cenie miedzy 1100 a 1200 byla dosc spora z tego co pamietam, czyli cos jak teraz z tymi XP-M

 

Kolejne pytanko to czy jest sens wyszukiwania mobile na 1.45, ktos juz stwierdzil wlasnie ze i tak jak krecic bedziemy to zwiekszyc trzeba bedzie napiecie, ale pytanie jest czy taki 2500+ 1.45 z podniesionym do 1.65 bedzie skrecal sie do wyzszego poziomu niz te co seryjnie maja na starcie 1.65?

 

ktos to jakos naukowo potrafi udowodnic?

Edytowane przez WIDMO82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem w sklepie Athlon XP-M 2500+ oczywiście wersja mobilna ;) seria to AQYHA, przynajmniej tak powiedział sprzedawca. jest to dobra seria czy lepiej szukać innej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie chłopie ten temat troszkę to będziesz wiedział co i jak!

Tak po krótce, istotny może być jeszcze tydzień produkcji. W przypadku mobili OC to i tak loteria, jeśli nie jest selekcjonowany to nie będziesz miał pewności nawet jakby to był 0408.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalwienia

Kupiłem 2400 XP-M jestem zadowolony , kręci się lepiej niż niektóre z seri 2500-M

 

Stabinie na 2500Mhz

1324149[/snapback]

>a ja mam bartona mobila 2500 i mam pewien problem na badziewiastym asrocku nie moge zmieniac mnoznika pomocy oznaczenia proca to AXMH2500FQQ4C Z400915840337 IQYHA 0409RPMW czy to cos ma odblokowany mnożnik????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>a ja mam bartona mobila 2500 i mam pewien problem na badziewiastym asrocku nie moge zmieniac mnoznika pomocy oznaczenia proca to AXMH2500FQQ4C Z400915840337 IQYHA 0409RPMW czy to cos ma odblokowany mnożnik????

1324359[/snapback]

 

sprawdź po kolei wszystkie mnożniki. Mój się wiesza na 9,5 10 i 10,5 , na pozostałych śmiga ąz miło. Płyta MSI K7N2 Delta 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalwienia

sprawdź po kolei wszystkie mnożniki. Mój się wiesza na 9,5  10  i  10,5 , na pozostałych śmiga ąz miło. Płyta MSI K7N2 Delta 2

1325344[/snapback]

Moj sie nie wiesza poprostu mnoznik wogole sie nie zmienia jak ustawie 10 11 cz 11,5 czy inne przy ladowaniu wyswietla 14 moze przed zmiana mnoznika musze podniesc napiecie +5 procent i napiszcie czy ten procesor o ktorym pisalem ma na 100% odblokowany mnoznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie fujara :) zapomnialem o "konsultacji przed kupnem na Tweaku"

i przedwczoraj zamowilem u siostry w Stanach, to :

 

Athlon 2500

 

a za pare groszy wiecej (6$) moglem przeciez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, to ;/ :

 

Athlon 2500 M

 

gdybym tylko w piatek wpadl na Tweaka... buuuuu :mur:

 

EDIT

------------------------------

 

Okazalo sie ze zamowienie jeszcze nie wyslane wiec wezme jednak tego Athlona 2500 Mobile :)

 

UWAGA : Moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jeszcze pare tych egzemplarzy ze sklepu Newegg.com, kwota za jaka moge je odsprzedac bylaby wstepnie - 350zl

czekam na odzew

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie kupilem 2500M i jestem nawet zadowolony :) narazie jest puszczony na 2200MHz na 1.6V, bo na 1,55V css mi sie zwieszal i postanowilem to naprawic.

wodne chlodzonko na bloku spider extreme. temp w pracy 39 stopni

 

a oto zdjecie proca

kupiony na allegro u kskiba

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA : Moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jeszcze pare tych 1325778[/snapback]

Troche drogo...

 

Za 350zł mozna spokojnie kupic xp-m od pewnego sprawdzonego sprzedawcy.

 

wlasnie sobie kupilem 2500M i jestem nawet zadowolony  :) narazie jest puszczony na 2200MHz na 1.6V, bo na 1,55V css mi sie zwieszal i postanowilem to naprawic.

wodne chlodzonko na bloku spider extreme. temp w pracy 39 stopni

1326506[/snapback]

Sprawdz na ile max pociągnie ten proc albo przynajmniej sprzawdz ile będzie V potrzebował przy 2.5Ghz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na ile max pociągnie ten proc albo przynajmniej sprzawdz ile będzie V potrzebował przy 2.5Ghz? :)

1326645[/snapback]

12x210x1.575 - windows sie nie odpalil

12x210x1.6V - 16M po dwudziestej iteracji error

12x210x1.7V - bez problemu aczkolwiek mysle, ze na 1.65V by tez przeszedl (ogolnie procek siedzi na plycie od 10 marca)

Obrazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogo...

 

Za 350zł mozna spokojnie kupic xp-m od pewnego sprawdzonego sprzedawcy

 

 

Tomwer >> hmm, jak napisalem jest to propozycja ceny, w momencie sprzedazy (za 10dni) prawdopodobnie pojdzie troche w dol :)

Ceny na allegro to min. 370zl i w wiekszosci sa to egzemplarze dystrubuowane do Polski, czyli jednak troche gorsze niz te sprzedawane w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_roDPod_

 

Calkiem niezly proc :) Nie wiem czy tak dobrze trafiles czy teraz takie dobre procki kskiba sprzedaje.

 

 

@TeQuila SunRise

 

Sprowadz potestuj i wybierz dla mnie najlepszego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_roDPod_

 

Calkiem niezly proc :)  Nie wiem czy tak dobrze trafiles czy teraz takie dobre procki kskiba sprzedaje.

1328460[/snapback]

naprawde tak myslisz :blink:

 

lol

a ja myslalem, ze padake dostalem B)

jutro jeszcze na 1.65V puszcze i zobacze czy testy przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde tak myslisz :blink:

 

lol

a ja myslalem, ze padake dostalem  B)

jutro jeszcze na 1.65V puszcze i zobacze czy testy przejdzie

1328671[/snapback]

proponuję zapuścić "Prime 95" to dojdziesz do napięcia ...jak w podpisie...tyle!...

mój startuje XP-M2500@2520 przy 1.675V ale wypada po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 2500mhz potrzebuje niespełna 1.775V realnego napiecia.

 

Sprawdz ile na max poleci twoj procek :)

1329333[/snapback]

hmm

dzisiaj probowalem troszke sie pobawic

chyba ramy nie wytrzymuja. dlugie piski po restarcie...

clr cmos musialem zrobic :lol:

 

12,5x210x1.75 winda dopalila ale sie cos krzaczylo. bede musial napiecia na ramach na wiecej dac i timingi zmienie i sie zobaczy, ale to dopiero jutro :D

 

jeszcze radiatory na mosfety musze nakleic Dołączona grafika o tym zapomnialem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

mam takie pytanko

wczoraj chcialem podpiac do kompa znajomemu 2500 mobila

ma on gigabyta rz kt600 wersje bez serial ata

 

i wstaje jako 600mhz :blink:

 

nie mozna dac mu wyzeszej magistrali niz 132 <_<

 

 

pomocy :rolleyes:

Edytowane przez dudeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z troche od innej storny:)

 

Z jakim najmniejszym maksimum podkrecalnosci 2500XP-M sie spotkaliscie?

chodzi mi o minimom jakie na 100% go podkrece (no dobra 99,99%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

mam takie pytanko

wczoraj chcialem podpiac do kompa znajomemu 2500 mobila

ma on gigabyta rz kt600 wersje bez serial ata

 

i wstaje jako 600mhz :blink:

 

nie mozna dac mu wyzeszej magistrali niz 132 <_<

pomocy :rolleyes:

1330823[/snapback]

Njaprawdopodobniej masz zworka przestawiane FSB.

Poszukaj na plycie i ustaw wedlug uznania.

Ja polecam na poczatek 133.

Pozniej 166 i zmniejszyc mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z troche od innej storny:)

 

Z jakim najmniejszym maksimum podkrecalnosci 2500XP-M sie spotkaliscie?

chodzi mi o minimom jakie na 100% go podkrece (no dobra 99,99%)

Ja posiadam 2500+ Mobila 1.45V i mój raczej słabiutko się kręci... 2400 Mhz dopiero przy Vcore - 1.85V. Więcej nie próbowałem bo już przy 2400Mhz przy chłodzeniu Tt VOLCANO 11 temperaturka w stresie przekracza 55C :sad: Nie wiem może to wina zasilacza, że dopiero przy tak wysokim Vcore mam 2400Mhz - Megabajt 350W ale raczej wątpie bo linia +12V w granicach 11.98V przy obciążeniu...

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalwienia

Ja posiadam 2500+ Mobila 1.45V i mój raczej słabiutko się kręci... 2400 Mhz dopiero przy Vcore - 1.85V. Więcej nie próbowałem bo już przy 2400Mhz przy chłodzeniu Tt VOLCANO 11 temperaturka w stresie przekracza 55C  :sad: Nie wiem może to wina zasilacza, że dopiero przy tak wysokim Vcore mam 2400Mhz  - Megabajt 350W ale raczej wątpie bo linia +12V w granicach 11.98V przy obciążeniu...

--------------------------

Athlon XP 2500+ Mobile @ (11*215Mhz )  2370 Mhz Vcore 1.75V; Hynix D - 43 512 MB 6-3-3-2; Gf 4 Titanium 4200 316/620 bez Vmod stock cooling; Abit NF-7 rev 2.0; WD 160 GB; Tt Volcano 11 Xsaser Edition

1335015[/snapback]

no to opchnij go jak najszybciej na allegro i kup inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...