Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

jak się nie myle to koszt przesyłki wyjdzie 20pln,razem 454.no właśnie też chciałbym wiedzieć od kogo kupuje i czy ktoś już od niego brał cokolwiek?dajcie znać.co do gwarancji to :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to prawda ze ten 2400+ XP-M mozna podkrecic do 2.8 a 2500 i 2600 do 2.7 GHz czyli tak jak z duronami 1400 lepiej sie kreci niz 1600 i 1800 (nie wszystkie tylko te wczesniejsze), info pochodzi z aukcji tego goscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wg. serwisow O/C procesor mozna ciagnac do 2.8GHz!!!, " Nie według sprzedającego (?? :)). NIKT Ci nie zagwarantuje podkręcalności bez sprawdzenia danego modelu czego najlepszym przykładem jest ten topic. Wojs -> Wszystkie mają po 512 cache'u.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przeczytałem własnie recke ( http://www.pclab.pl/art9803-2.html )o naszym ukochanym procesorze i jestem strasznie zawiedziony!!! Owszem, wynika, ze procesor ładnie sie kreci - czyli mamy upragnioną zabawe. Jednak rozwaliły mnie wyniki w Sandra 2004. NIe jestem pewien swojej interpretacji, ale wynika ze dośc mocno podkrecony barton ( 2,58GHz ) jest gorszy od PIV 3.2 Wiadomo, ze cena nie porównywalna, ale spójżmy na to inaczej. Czy nie lepiej kupic troche droższego od bartona p4 2,4 i podkrecic go na powiedzmy 3.2 Jest to raczej latwe do osiągniecia wcale nie za jakąś wysoką cene. A sami wiecie ze magistrale tam uzyskiwane są grubo powyzej 250 MHz. Wydajność tak podkreconego 2,4 mimo tej samej czestotliwości co P4 3.2 jest znacznie wyższa, a co za tym idzie BARTON nie ma podjazdu...

Nie pisze tego po to zeby znow rozpoczynac wojne INTEL ~ AMD, tylko po to zeby zaczerpnąć waszej opini.

Ja mam starego p4 2,4 niestety moj zestaw to lipa... ale te nowe p4 to inna liga.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej kupic... tylko płyta drozsza ;-)

ale pewnie moj nastepny zestaw  bedzie na P4 bo zawiedziony jestem z tego bartka "M" moj egzemptlarz ponad 200 FSB nie osiągnie :(

Ja bym sie cieszyl jakbym mial twoj procek, bo moj mobile 1.45V idzie max 2300MHz (11.5x200) @ 1.75V..... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej kupic... tylko płyta drozsza ;-)

ale pewnie moj nastepny zestaw  bedzie na P4 bo zawiedziony jestem z tego bartka "M" moj egzemptlarz ponad 200 FSB nie osiągnie :(

Ja bym sie cieszyl jakbym mial twoj procek, bo moj mobile 1.45V idzie max 2300MHz (11.5x200) @ 1.75V..... :evil:

To masz pecha. Mój tyle robi przy 1.55V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fishman ,wyniki z sandry to sobie mozna wsadzic, bo tam duza role odgrywa HT ,ktore w zdecydowanej wiekszosci realnych aplikacji daje NIC badz PRAWIE nic :), jesli chcesz sobie porownac "sensownie" to wylacz HT w sandrze i obacz jak wynik leci na pysk....

Dołączona grafika

Przy 216FSB i 2600Mhz, patrz tez na wynik whetstone a nie iSSE2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Fishman ,wyniki z sandry to sobie mozna wsadzic, bo tam duza role odgrywa HT ,ktore w zdecydowanej wiekszosci realnych aplikacji daje NIC badz PRAWIE nic :), jesli chcesz sobie porownac "sensownie" to wylacz HT w sandrze i obacz jak wynik leci na pysk....

 

Przy 216FSB i 2600Mhz, patrz tez na wynik whetstone a nie iSSE2.

Dzięki za odpowiedż. Dlaczego patrzeć na tylko whetstone? a co z multimedia....

Szkoda ze brak testów porównujących w 3dmark..... ciekaw jestem również jak bylo by z c++, bo symulacje moje trwają po kilkanaście godzin....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, spojrzałem na stary testy na stronie Toma: http://www6.tomshardware.com/cpu/20030623/index.html

Ciekawy jak wyglądało by porównanie z prockiem P4 z częstotliwością 3.6 i magistralą powiedzmy 275 MHz.... czy ktoś widział testy takiego procka porównanego z AMDkami?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to a nie tamto bo sandra bedac testem CZYSTO systnetycznym pokazuje kosmosy.

I oczywiscie takie P4 3.6 na magistrali 275 z ramem synchro na chipsecie 875P jest jak najbardziej konkurencyjne :), a teraz sie zastanow ile drozsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie i lepiej kupic... tylko płyta drozsza ;-)

ale pewnie moj nastepny zestaw  bedzie na P4 bo zawiedziony jestem z tego bartka "M" moj egzemptlarz ponad 200 FSB nie osiągnie :(

Ja bym sie cieszyl jakbym mial twoj procek, bo moj mobile 1.45V idzie max 2300MHz (11.5x200) @ 1.75V..... :evil:
gdzie kupiles tego bartka jakis sklep czy allegro? jesli allegro to u jakiego uzytkownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

I oczywiscie takie P4 3.6 na magistrali 275 z ramem synchro na chipsecie 875P jest jak najbardziej konkurencyjne :), a teraz sie zastanow ile drozsze :)

Jest konkurencyjne? Czy BARTON nie ma podjazdu..... ??? Dlaczego nie ma nigdzie tego typu testów.....

Tyle stron, forum i żadnych zestawien takich procków jak P4 2,4 lub 2.8 podkreconych z bartonem mobille.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę się czysto teoretycznie: Jak zachowuje się Mobile 2500+ jeśli chodzi o mnożniki na płytach bez mnożnika 5-bitowego ( vide A7N8X). Defaultowo ma 13,5 czyli tabelka zaczynać się niestety będzie od 12,5. Czy się nie mylę? Bo w takim razie jeśli procek będzie kiepawy to zapomniec można o choćby 12,5x200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę się czysto teoretycznie: Jak zachowuje się Mobile 2500+ jeśli chodzi o mnożniki na płytach bez mnożnika 5-bitowego ( vide A7N8X). Defaultowo ma 13,5 czyli tabelka zaczynać się niestety będzie od 12,5. Czy się nie mylę? Bo w takim razie jeśli procek będzie kiepawy to zapomniec można o choćby 12,5x200....

mobile 2500+ ma domyślnie 14x133 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę się czysto teoretycznie: Jak zachowuje się Mobile 2500+ jeśli chodzi o mnożniki na płytach bez mnożnika 5-bitowego ( vide A7N8X). Defaultowo ma 13,5 czyli tabelka zaczynać się niestety będzie od 12,5. Czy się nie mylę? Bo w takim razie jeśli procek będzie kiepawy to zapomniec można o choćby 12,5x200....

DRUT MOD powinien pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie załamamałem miałem 2600 mobile na 2200 potrzebował 1.8v dalej nie kometuje na 2500 ledwo post w biose na 2v wszysko na wc pamieci 466 a ja na 166go katowalem i w ogóle na wszelkie sposoby i do teraz nie dowiezam ze taie guwno mi sie trafiło... nie mi tylko koledze ale ja go kupywałem :/ lol

o jurwa !

 

faktycznie szkoda kasy na takiego molocha

 

moj robi 3200+ przy 1.57 (real) 9 godzin w prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14x133, khe, coś mi się pomerdało. Czyli niestety drut mod... Myślałem , ze może jak nie rozpoznaje procka to i "popuści" z mnożnikiem... :wink:

 

POWER BY AMD, czy to nie jest poje...., ze jakiś matołek co o kompach ma ledwie pojęcie kupi procka z ogromnymi mozliwościami OC i nawet o tym nie wie, a ten co akurat wie " co pod maską siedzi" dostaje od szczęścia po tyłku. Przykro, że tak wyszło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem za swojego AQYHA 0351 461zl z przesylka z siriusa

 

jestem bardzo z niego zadowolony chodzi sobie na 220x10 1.5v

na deflaut 1.25v :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem Mobila 2400+ 1,45V i jestem zalamany na poczatku chodzil tylko na fsb 100 dopiero po pzejsciu przez wszystkie biosy znalazlem takiego na ktorym wstaje na 13,5*166 i to jest max na 200 w ogole nie dziala. Moze wina chlodzeniaWhisperRock IV ale tem procka to ok 50C wiec chyba taki mi sie trafil... :( Wiec krol chyba musi oddac korone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj... widzę że trafienie dobrego mobila to WIEEELKA loteria. Tak "źle" to chyba jeszcze nie było- mam tu na myśli XP1700, Thortony2000 i Bartki 2500. W tamtych przypadkach ciężej było trafić "muła". Dobrze że wstrzymałem się z kupnem...

Cronosik -> pisałem Ci żebyś zrobił L12- to da Ci kilkadziesiąt dodatkowych MHz na fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...