Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Może mają tylko te co są do nich linki :D Hmmm zastanawiam się :) To wkoncu dużo taniej niż na tweaku a chyba już nigdzie indziej nie mają :) No... sirius jeszcze :D Boje sie ze przy moim super szczęściu trafie na egzemplarz słabo podkręcalny :D

No, moze lepiej nie ryzykowac i kupic w sprawdzonym Siriusie... 400 zł to trosze mało... może to jakieś odpady? :twisted:

Apollo to sprawdzony i pewny sklep, poprostu mają niskie marże!

Mają sieć sklepów na południu polski i oprócz tego wysyłkowo sprzedają. Myśle że nie ma ryzyka. Rozmawiałem kiedyś ze sprzedawcą i powiedział że jak coś się dobrze sprzedaje to obniżają cene. Taka polityka cenowa.

W końcu to wolny rynek i jakoś trzeba walczyć z konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mają tylko te co są do nich linki :D Hmmm zastanawiam się :) To wkoncu dużo taniej niż na tweaku a chyba już nigdzie indziej nie mają :) No... sirius jeszcze :D Boje sie ze przy moim super szczęściu trafie na egzemplarz słabo podkręcalny :D

No, moze lepiej nie ryzykowac i kupic w sprawdzonym Siriusie... 400 zł to trosze mało... może to jakieś odpady? :twisted:

Apollo to sprawdzony i pewny sklep, poprostu mają niskie marże!

Mają sieć sklepów na południu polski i oprócz tego wysyłkowo sprzedają. Myśle że nie ma ryzyka. Rozmawiałem kiedyś ze sprzedawcą i powiedział że jak coś się dobrze sprzedaje to obniżają cene. Taka polityka cenowa.

W końcu to wolny rynek i jakoś trzeba walczyć z konkurencją.

No to chyba jednak tam sobie kupie :) Tanio i na południu czyli dobrze :D Jutro może uda mi sie zamówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apollo dobry sklepik, polecam :)

 

kupilem tam kiedys mobila 2.6+ za 450zl

A ile w sumie czekałeś na paczke? No bo ja nawet w tej chwili bym wzioł tylko boje sie ze mi za tydzien dojdzie czy jeszcze gorzej... jestem grafikiem w pewnym magazynie i jutro jest deadline wiec teksty dostane za kilka dni i komputer bylby mi potrzebny :/

 

Na mojego 9700 czekałem dość długo z komputronika więc troszke się obawiam :( Mogę na miejscu zamówić ale zwykłego bartona i będe miał na następny dzień ale tak chciałbym mobile :D

 

UPDATE:

Tam pisze "Procesor AMD Mobile Athlon XP 2500+". Co to znaczy? To nie jest Barton ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 4 godziny po wlaczeniu kompa moj abit pokazuje temperaturkena procku  47 stopni. Po poprzednim uruchomieniu pokazywal 39 stopni.

 

Z tego co widze (wylaczalem i wlaczalem kompa wiele razy), odczyt temperatury jest albo 37-40 (iddle) albo 46-48 (tez iddle) i zalezy od momentu wlaczenia kompa  :twisted:  Tzn jak juz wlacze i pokaze na wstepie temp 38 to nie dojdzie w iddle nawet do 41. A jak na wstepie 5 minut po wlaczeniu bedzie 40-pare to ponizej 45 nie zejdzie.

 

O co tu chodzi?  :? Tak duze przeklamania czujnika (nawet 10 stopni 8O )? Zle przylegajacy cooler?

mam to samo, na kazdym biosie

zdazylem sie juz przezwyczaic (u mnie roznica ~6 st.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Tam pisze "Procesor AMD Mobile Athlon XP 2500+". Co to znaczy? To nie jest Barton ? :roll:

2500+ nie ma innej opcji jak rdzeń bartona. po prostu w niektórych sklepach nie piszą nazwy rdzenia a jedynie rodzinę. barton to nazwa rdzenia tak jak np palomino czy thorton, ale dalej Athlon XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem ale w Siriusie bo tam wydaje mi się, że jestem bardziej doinformowany :) Pisze wszystko, koszty przesłania, gwarancja na paczke itp. a na Apollo nic nie pisze :) Tylko zastanawia mnie to że pisało że mam dostać potwierdzenie zamówienia na maila a nic nie dostałem :/ W historii zamówien pisze kompletowane. Co mam robić ? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ale bedzie ogien , jakos do konca tego tygodnia kupuje bartona mobile 2400 w limitowanej wersji 1,35V !!! :twisted: :twisted:

niestety sprawdze go dopiero za 2miech :evil: bo nie mam dostepu do platforny ale zawsze cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, wersje z obniżonym napieciem nie są zbyt podatne na OC, przynajmniej z tego forum nikt mi się nie kojarzy, kto by miał jakieś choćby zbliżone wyniki do wersji 1.65 V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prawda ze wersje 1,45 kreca sie gorzej od 1,65 a na pewno czesciej trafiaja sie egzemplarze ktore sa mniej podatne na OC ja wlasnie sprzedaje swojego Bartona2400+M 1,45 i kupuje 2500+M 1,65 zobaczymy co bedzie. :) Tylko nie wiem czy kupowac apollo czy w tweaku? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prawda ze wersje 1,45 kreca sie gorzej od 1,65 a na pewno czesciej trafiaja sie egzemplarze ktore sa mniej podatne na OC ja wlasnie sprzedaje swojego Bartona2400+M 1,45 i kupuje 2500+M 1,65 zobaczymy co bedzie. :)  Tylko nie wiem czy kupowac apollo czy w tweaku? Pozdrawiam

Jest jeszcze Sirius :D Dostałem dziś rano potwierdzenie i jutro sprzęt będzi u mnie :D Zobaczymy co z tego będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prawda ze wersje 1,45 kreca sie gorzej od 1,65 a na pewno czesciej trafiaja sie egzemplarze ktore sa mniej podatne na OC ja wlasnie sprzedaje swojego Bartona2400+M 1,45 i kupuje 2500+M 1,65 zobaczymy co bedzie. :)   Tylko nie wiem czy kupowac apollo czy w tweaku? Pozdrawiam

Jest jeszcze Sirius :D Dostałem dziś rano potwierdzenie i jutro sprzęt będzi u mnie :D Zobaczymy co z tego będzie :D
Ja dostalem swojego "Mobila" wczoraj, do konca tygodnia bede mial calosc hardwaru i wtedy cos napisze jak sie "kula" na Zalmanie 7000A-Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem swojego "Mobila" wczoraj, do konca tygodnia bede mial calosc hardwaru i wtedy cos napisze jak sie "kula" na Zalmanie 7000A-Cu.

Na tym chłodzonku rewelacji bym się nie spodziewał - nie wiedzieć czemu wiele osób osiąga bardzo przeciętne efekty na tym coolerku, choć zarzekają się że założony jest prawidłowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram Thermaltake Volcano 12 i na pewno zdam relacje co do osiągnięć.

Do tej pory na Spire Whisper Rock IV bez rewelacji, nawet zmaina wentylatora na wydajniejszy nie pomógł.

 

Tu trza miedzi panowie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, wersje z obniżonym napieciem nie są zbyt podatne na OC, przynajmniej z tego forum nikt mi się nie kojarzy, kto by miał jakieś choćby zbliżone wyniki do wersji 1.65 V :)

Yotomeczek ciągnął na jednem ponad 2700 (jak mnie pamięć nie myli :wink: ). Ale ogólnie nie można zaprzeczyć iż te z 1,65V kręcą się nieco lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE (po dłuższych testach):

 

No i udało mi się jeszcze obniżyć napięcie. Teraz mam 3200+ na... 1,575V!!! (w praktyce jest to 1,55). Yessss :) Oczywiście Prime Stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, wersje z obniżonym napieciem nie są zbyt podatne na OC, przynajmniej z tego forum nikt mi się nie kojarzy, kto by miał jakieś choćby zbliżone wyniki do wersji 1.65 V :)

Yotomeczek ciągnął na jednem ponad 2700 (jak mnie pamięć nie myli :wink: ). Ale ogólnie nie można zaprzeczyć iż te z 1,65V kręcą się nieco lepiej...

 

Dokładnie prime leciał na 2796MHz - ale kto by to liczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer jaką masz temp. przy 2520MHz 1.75V z Zalmanem 7000A-Cu, no i jak stoi buda (otwarta, zamknięta)?

Buda zamknieta, zero wwiewów/ wywiewów, pasta Titan, teperatura w czasie zwykłego przegladania netu 50 stopni, przy obciążeniu max 58 ( ale różnie to jest- polecam do katowania proca grę Kyodai - naprawdę daje wycisk dla proca 8O ) stopni przy puszczonym na 12 V Zalmanem, ale podpiętym przez Fan Mate. Będzie mniej, ale muszę kupić OCZ Ultra 5+. System działał spoko przy 2620 Mhz przy 1.75V, ale w gierkach niestety następował zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer, masz wypasiony sprzęt, tylko, powiedz, co robi w Twoim kompie ta płyta. Ona jest ok (miałem ją kiedyś), ale dla zestawów ECONO! Za mało kondensatorów ma IMHO, by zapewnić stabilne działanie O/C procka na dłuższy czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz wojs. Od początku, jak tylko kupiłem cały zestaw chodzi na takich ustawieniach dzień w dzień, pomijając te pare dni, kiedy mialem porzyczoną "szajs grafikę". Wszystko stabilnie i bez problemu. A dlaczego wziąłem tego AsRocka? Bo ŻADNA inna płyta nie pomieściła by mojego Zalmana 7000A bez zaczepienia o zasilacz/ kondensatory płyty, czy też nie miała dziur wokół socetu :? Po prostu nie było alternatywy, a brałem płytę z ryzykiem, że mi mobilny procek po prostu na niej nie wstanie ( dlatego kupiłem go w Białymstoku i przepłaciłem jakieś 40 zł, czyli dałem 500 zł) :P

 

Faktem jest, że przydałby się większy V-Core dla CPU, bo procek ma potecjał i te dodatkowe 100 Mhz nie jest dla niego problemem, ale drut-mod musiałbym zrobić. Jak kupię pastę to się pobawię, narazie jest ok :)

 

PS- komp praktycznie działa 24h/dobę z włączonym Emule LSD i gdy gram, to go nie wyłączam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jesne (dziurki)! :)

Zastanawiałem się, nad tym, dlaczego wszystko HI-END a płytka ECONO ;)

Gdzieś czytałem, że ta płyta nie jest stworzona do O/C, co zresztą widać po małym wachlarzu ustawień w BIOSIE. Jak widać, jednak ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Ja miałem wesję K7S8X bez E i też chodziła stabilnie na FSB 200MHz! :) (Na moim starym Athlonie 2000+@2400+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton M 1,65 V... @ 2333 MHz 14 x 166 a to dlatego że mam synchro z pamięciami a on są 266 MHz i nie pójdą synchro na np. FSB 200. Po wymianie pamięci spróbuję więcej. I tak jest dosć dobrze bo 266@333 No i lepsza pasta i cooler by sie przydały :D

 

Na 170 x 14 w smark01 doszłem prawie do 17k (zabrakło 20 pkt. ) ale niestety nie zrobiłem ORBa :/ Wie ktoś jak zrobić go z zapisanego projektu (to zrobiłem bo akurat neta nie miałem) ? Mam na dysku to "coś" :D

 

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...