Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

U mnie to samo 8O Ale czy to wazne skoro i tak zwiekszam :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton M 1,65 V... @ 2333 MHz 14 x 166 a to dlatego że mam synchro z pamięciami a on są 266 MHz i nie pójdą synchro na np. FSB 200. Po wymianie pamięci spróbuję więcej. I tak jest dosć dobrze bo  266@333 No i lepsza pasta i cooler by sie przydały :D

 

Na 170 x 14 w smark01 doszłem prawie do 17k (zabrakło 20 pkt. ) ale niestety nie zrobiłem ORBa :/ Wie ktoś jak zrobić go z zapisanego projektu (to zrobiłem bo akurat neta nie miałem) ? Mam na dysku to "coś" :D

 

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

Oooo, widze że kolega zaszalał i dołączył do wspaniałego klubu AMD :idea: :!: :o

Brawo!!!

 

Jeśli chodzi o napięcia to wszycho OK, bo bios płyty nie rozpoznaje go prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

U mnie to samo 8O Ale czy to wazne skoro i tak zwiekszam :?: :wink:

Ja kupiłem Mobilka w Barwkompie (AXHA2500FKT4C AQYHA0409RPMW) i też najniższe napięcie jakie mogę ustawić to 1.675 :? Miałem już tam dzwonić i reklamować, ale widze że nie jestem sam. Dla mnie w sumie to nie jest istotne bo i tam Vcore zwiekszam :twisted:

MoBo to Asus A7N8X Deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

U mnie to samo 8O Ale czy to wazne skoro i tak zwiekszam :?: :wink:

Ja kupiłem Mobilka w Barwkompie (AXHA2500FKT4C AQYHA0409RPMW) i też najniższe napięcie jakie mogę ustawić to 1.675 :? Miałem już tam dzwonić i reklamować, ale widze że nie jestem sam. Dla mnie w sumie to nie jest istotne bo i tam Vcore zwiekszam :twisted:

MoBo to Asus A7N8X Deluxe

Ja moge dac dowolnie mniejsze niz default, chodzi o to, ze defaultowo wykrywa 1,675 zamiast 1,65... taki drobny niczemu nie przeszkadzajacy szczegol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyliscie moze ze te wersje 1.45V cienko sie kreca

 

moj kumpel kupil w USA 4 x XP-M i max ich to 2400MHz i 2500MHz na napieciu chyba 1.85V

 

to moj 1.65 chodzi na 1.85v na 2650MHz :) 1.75V 2500MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafil na serie, ktora kreci sie tak a nie inaczej. Nie ma to zwiazku z tym ze sa to procki 1.45V. Chociaz dla niektorych to ze wszystkie 4 kreca sie podobnie bedzie czystym przypadkiem...

 

Te 2650MHz 1.85V testowales stabilnosc kilka godzin na tym Zalmanie?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam jestem juz na 19 stronie :( i mam pytanko. Zamierzam zaopatrzyc sie w wersje M Bartka 2500+. Co uda mi sie wyciagnać na mojej MSI Kt333 Ultra 2 v1.0, pamieci elixir 512mb ddr-400mhz pc3200. Moze ktos z Was ma podobny uklad? Gdzie najlepiej kupic i jakiego? Czekam na komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmieniać Bartona XP 2800+ na XP-M 2500 :?:

Obecny procek słabo się kręci, max to 2191MHz :( , bez zwiększania napięcia. Jak zwiększam napięcie w biosie to zaczyna strasznie skakać +/-0.1V (czytałem, że ta płyta tak ma) i procek się wiesza nawet przy standardowym taktowaniu.

Ile wycisne z mobila bez zwiększania napięcia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmieniać Bartona XP 2800+ na XP-M 2500 :?:  

Obecny procek słabo się kręci, max to 2191MHz :( , bez zwiększania napięcia. Jak zwiększam napięcie w biosie to zaczyna strasznie skakać +/-0.1V (czytałem, że ta płyta tak ma) i procek się wiesza nawet przy standardowym taktowaniu.

Ile wycisne z mobila bez zwiększania napięcia :?:

Witaj !

 

Odpowiem ci na podstawie mojego przypadku, kupiłem mobila z 1,675v chodził na 11x200 przy 1,45v bez problemu, aczkolwiek osiągnięcie wyzszego taktowania niż 2400 wiązało się z podniesieniem napięcia do 1,9v w góre. Oczywiście sporym atutem jest odblokowany mnoznik jeśli masz dobre pamięci myślę, że opłaca się wymiana aczkolwiek nie musisz trafić na lepiej się kręcącego niż teraz :)))) Oceń sam...

 

pozdrawiam

 

Sebastian

 

p.s.

 

Sprzedałem swojego mobila kupionego w Inter-esie, gdzie we Wrocku dostanę jakieś znośne serie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy isteniejjakis program dzieki któremu po podkreceniu procesora.....

i wpisaniu jego obecnej czzestotlwisoci dowiem sie jak nazywałby sie procesor o takiej predkosci w wersji zapisu jaka stosuje AMD

 

np. procesor 1666 ==== 2000+

itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie samo w sobie jest nierozsądne ...

Zależy jakie chłodzenie - Bachus wali blisko 2,7GHz  8)

i kto to mowi :P

aaa... i podobno koles na XS wyciaga 2,8 GHz na AC ale...

na ptytanie Yotomeczka o dowody zaczal sie wykrecac... wiecej tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Central Brain Identifier - do pobrania stad  :idea:  albo Universal AMD Tool - do pobrania stad :idea:

Ten pierwszy program wydaje mi się że coś źle pokazuje :)

 

A co do tego drugiewgo to nie wiem bo mi sie nie chce rozpakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Central Brain Identifier - do pobrania stad  :idea:  albo Universal AMD Tool - do pobrania stad :idea:

Ten pierwszy program wydaje mi się że coś źle pokazuje :)

 

A co do tego drugiewgo to nie wiem bo mi sie nie chce rozpakować :)

Pierwszego uzywa dosc duzo osob - zawsze takie wyliczenia nalezy traktowac "delikatnie"...

Drugi wlasnie sciagnalem i bez problemu rozpakowalem, wiec to problem z twojej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam szybkie 2 pytanka do Was (do urzytkownikow ABIT'ow NF7+mobile i zalmana 7000):

 

1) Czy temperatura 2600+M w dobrze wietrzonej budzie z 7000cu (low) max 53stopnie przy 2200MHz to duzo? Na epoxie 8rda3+ mialem duzo mniej... (moze to lato, ale...). Moze to byc przyczyna niedokladnego przylegania coolera do rdzenia (dodam, ze cooler nakladalem 3x, uzywam AS5)??? Wam tez przy montazu tego coolera zaczep (szary, od strony kondensatorow) przykrecany do mobo tez tak mocno "opieral" sie o kondziolki :(?

 

2) Czy wszystkie wyniki podawane przez Was sa z opcja CPU interface enabled? Bo zauwazylem, ze do stabilnej pracy przy wlaczonej tej opcji procek wymaga troszke wiecej Vcore...

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS Mam Abita NF7. Dlaczego standardowe napięcie wynosiło u mnie 1,675 a nie 1,65 ? :(

U mnie to samo 8O Ale czy to wazne skoro i tak zwiekszam :?: :wink:

Ja kupiłem Mobilka w Barwkompie (AXHA2500FKT4C AQYHA0409RPMW) i też najniższe napięcie jakie mogę ustawić to 1.675 :? Miałem już tam dzwonić i reklamować, ale widze że nie jestem sam. Dla mnie w sumie to nie jest istotne bo i tam Vcore zwiekszam :twisted:

MoBo to Asus A7N8X Deluxe

Mój procesor ma dokładnie takie same oznaczenia :D Może leżały obok siebie na taśmie hehe :P Ta seria jest dobra do o/c ponoć. Tak aby czytałem :D Czy to prawda?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie dołoacyzłem do grona Mobile'owców.....

 

Na Jakim Mnożniku,magistrali,napieciu macie swoje Mobile 2500+ (1,65)??

Jakie sa najkożystniejsze przykdładowe ustaweienia...

 

Syłyaczem o synchronizacji czegos z czym????

O co tu chodzi.....

 

Dlaczego czasami podacz podkrecania po ponownym właczniu kompa ekran staje sie bardzo rozciagniety....nie widac dołu (naprzykład info o biosie,p;rzy właczaniu.....to samo dzije sie w systemie....obraz jest siarczysty....

 

Pomaga tylko reset biosu zworka......

o co w tym chodzi..........

 

teraz podkrecialem do 200x12,5x1,8V...

co sadzicei o ustawieniach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Czy wszystkie wyniki podawane przez Was sa z opcja CPU interface enabled? Bo zauwazylem, ze do stabilnej pracy przy wlaczonej tej opcji procek wymaga troszke wiecej Vcore...

 

Pozdrawiam,

CPU interface enabled daje większą wydajność ... ale warto spróbować biosa d24 Infinity - na nim wydajność ramu jest identiko Enabled/disabled (sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie dołoacyzłem do grona Mobile'owców.....

No cześć :D

 

Na Jakim Mnożniku,magistrali,napieciu macie swoje Mobile 2500+ (1,65)??

Jakie sa najkożystniejsze przykdładowe ustaweienia...

Najkorzystniejsze? Chmmm nie można chyba tego powiedzieć :D Troszke niby o tym jest niżej :)]

 

Ja mam w synchro 170 x 14 (2380) a bez to 200 x 12,5 (2500) i wyżej nie próbowałem bo mam słabego coolera :D Napięcie to sam nie wiem :D Nie chce mi sie tego dokładnie zapamiętywać :D

 

Syłyaczem o synchronizacji czegos z czym????

O co tu chodzi.....

Synchronizacja procesora z pamięcią. Chodzi o to, że pamięć pracuje na tym samym FSB co procesor czyli przykładowo dajesz FSB 200 to jeżeli pamięć ustawisz na 400 MHz to masz pracę synchroniczną :)

 

Dlaczego czasami podacz podkrecania po ponownym właczniu kompa ekran staje sie bardzo rozciagniety....nie widac dołu (naprzykład info o biosie,p;rzy właczaniu.....to samo dzije sie w systemie....obraz jest siarczysty....

 

Pomaga tylko reset biosu zworka......

o co w tym chodzi..........

Chmmm jeszcze nigdy mi się nie zdażyło żeby się ekran rozciągał podczas podkręcania:roll: Ja mam albo zwis albo wcale sie komp nie uruchamia :D

 

teraz podkrecialem do 200x12,5x1,8V...

co sadzicei o ustawieniach....

Wydaje mi się, że nawet spoko :) Jakie temperaturki przy tym masz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempretuku około 50stopni....uzywam termaltake vulcano 12 extrime na najnizszych obrotach.....

 

jeszcze jedno pyatnie....

czy praca w trybie synchronicznym daje duzo wydajnosci???/

 

podczas trartu systemu pokazuje mi sie memory.....(cos tam) =XXX

 

za XXX liczby sie zmieniaja,czasami jest 400,czasami 380 itp...

co to oznacza.....czy to jest włąsnie to taktoeanie pameci???

dlaczego onoo jest dynamiczne skoro mam kingstony 400MZH 256 x2 DUAL.

 

czyli ustawie taktowanie takie jak pamieci....i bede kombioolaz z monznikiem i napeicie....rozumiem ze namiecie juz nie zmienia czestotloiwosci czylko umozliwia lepsza prace....

jakie temperatury sa normalne dla porpceroa podkreconego do 2500,

jakie sa za wysokie....itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempretuku około 50stopni....uzywam termaltake vulcano 12 extrime na najnizszych obrotach.....

 

jeszcze jedno pyatnie....

czy praca w trybie synchronicznym daje duzo wydajnosci???/

 

podczas trartu systemu pokazuje mi sie memory.....(cos tam) =XXX

 

za XXX liczby sie zmieniaja,czasami jest 400,czasami 380 itp...

co to oznacza.....czy to jest włąsnie to taktoeanie pameci???

dlaczego onoo jest dynamiczne skoro mam kingstony 400MZH 256 x2 DUAL.

 

czyli ustawie taktowanie takie jak pamieci....i bede kombioolaz z monznikiem i napeicie....rozumiem ze namiecie juz nie zmienia czestotloiwosci czylko umozliwia lepsza prace....

jakie temperatury sa normalne dla porpceroa podkreconego do 2500,

jakie sa za wysokie....itp....

No troszke synchro daje :)

 

Jaki masz dzielnik ustawiony FSB/pamięć ? Synchro jest tylko jeśli jest 1:1 i tym podobne bo wtedy procesor i pamięć pracują na tej samej częstotliwości. Ustaw dzielnik tak to wtedy zawsze pamięci będą miały szybkość podwójnego FSB tak samo jak procesor i bedzie się ona zmieniała pod wpływem zmian FSB.

 

Przy podkręcaniu wyższe napięcie daje lepsza stabilność, szybkości nie doda :)

 

PS. Mój Mobilek na standardowych zegarach 2500+ działa bez problemu na 1,45 więc tak jakby nie różni się wersją co ma oryginalnie 1,45 więc po co przepłacac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...