Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie ja tez probuje odpalic tego foobara z ASIO ale jak wrzuce ten plik od kx-ow to fakt pokazuje sie ikona w panelu, wchodze tam w polu Format: moge ustawic jedynie: 8ch, 100-192000 khz, 8-32 bits wiec zostawim jak jest i odpalam foobara i zonk:

INFO (CORE) : startup time: 79 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\mp3\#ZAGR\impreza\Junior Jack\04-junior_jack-stupidisco-ssr.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 24 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

 

 

??

 

moja dzwiekowka to zintegrowana Intel High Definition Audio. 7.1

Edytowane przez marcin_tmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. nie mam już siły, więc piszę:

 

Mam sterowniki CREATIVE, które mają ASIO (sprawdzone INFO ASIOcasp), ale mimo moich usilnych starań, robiąc wszystko tak jak jest napisone na początku tematu, jak chcę wpłaczyc MP3 wyskakuje mi to:

 

INFO (CORE) : startup time: 625 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Muzyka\GODSMACK\Godsmack - Godsmack (1997)\11. Situation.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

 

Co jest :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzowie poniewaz winamp za bardzo mnie denerowal - zbyt duze trzaski ;) pokabinowalem z foobarem i okazalo sie ze problamatyczne sa wtyczki stereo to 4ch zarowno pod dx jak dla asio gdzie moge znalezc jakies nowsze wersje ? (ta dla dx powoduje niebieskie ekrany a dla asio mam trzaski i brzeczenie losowo w tylnych glosnikach :| prosze o pomoc :) )

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. nie mam już siły, więc piszę:

 

Mam sterowniki CREATIVE, które mają ASIO (sprawdzone INFO ASIOcasp), ale mimo moich usilnych starań, robiąc wszystko tak jak jest napisone na początku tematu, jak chcę wpłaczyc MP3 wyskakuje mi to:

 

INFO (CORE) : startup time: 625 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\Muzyka\GODSMACK\Godsmack - Godsmack (1997)\11. Situation.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 16 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

Co jest :/ ?

A jak zresamplujesz do 48 Khz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------

 

 

 

No wyszły nowe wtyczki 3 dni temu pod Foobara z Asio można je wszystkie ściągnąć tutaj: http://rapidshare.de/files/11371473/wtyczk...z_asio.rar.html

 

 

Dziwi mnie, że KX nie wychodzą nowe, cały czas są na stronie te kxdrv3537 bez sensu.

Chyba, że na forum coś jest nowego: kxdrv3538i-full. Do wyjadaczy te wystarczy zainstalować, czy znowu trzeba nakładać.

 

Czyli: nstaluje sie najpierw kxdrv3538-full, potem kxdrv3538h-update (ale tylko pierwsze menu, potem wyskoczy nastepna instalacja i tą przerywamy) potem przegrywamy do program files/ pliki z katalogu kx3538h

--------------------------

 

 

Bo jeśli tak to nie warte zachodu. Pozdrawiam. Zaraz sprawdzę te stery z pod znaku "i' na końcu. Większość błedów jaka wam się pojawia to źle wybrane opcje w samym Foobarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały (co nie zmienia faktu, ze uciązliwy) problem ze sterami kx. Przy każdym restarcie ustawia mi się "digital output only" i musze to ręcznie zmieniać;/ Probowalem odznaczać, eksportowac ustawienia i je potem ładować, ale problem występował nadal. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mp3 od wakacji się nagromadziło, prawie 5tys utworów, że postanowiłem coś z tym zrobić, po ciężkim katalogowaniu albumów i zabawie w foo, o to co wykombinowałem. Jestem zadowolony naraszcie koniec z godzinami spędzony w poszukiwaniu jednego utworu! :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mp3 od wakacji się nagromadziło, prawie 5tys utworów, że postanowiłem coś z tym zrobić, po ciężkim katalogowaniu albumów i zabawie w foo, o to co wykombinowałem. Jestem zadowolony naraszcie koniec z godzinami spędzony w poszukiwaniu jednego utworu! :D

 

Dołączona grafika

Jak zrobić takie coś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobarka można upiększyć i uczynić bardzo wygodnym dzięki polskiej nakładce foopilot.

Dołączona grafika

 

Tutaj możesz poczytać jak się ją instaluje i używa.

Pozdrawiam!

Edytowane przez csh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj kx'y jednak grają mi tylko wszystkie glosniki z tym, ze tylne tak cicho ze słychac dopiero gdy przyłozy sie do nich ucho. Co wiecej nawet gdy podgłaszam dzwiek na pilocie to ich natezenie sie nie zmienia. Mam SBlive! i głosniki 5.1 :blink: .

Edytowane przez corellon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja tez probuje odpalic tego foobara z ASIO ale jak wrzuce ten plik od kx-ow to fakt pokazuje sie ikona w panelu, wchodze tam w polu Format: moge ustawic jedynie: 8ch, 100-192000 khz, 8-32 bits wiec zostawim jak jest i odpalam foobara i zonk:

INFO (CORE) : startup time: 79 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\mp3\#ZAGR\impreza\Junior Jack\04-junior_jack-stupidisco-ssr.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 48000 Hz, LINEAR PCM, 24 bits, 2 channels

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 0] : Int16LSB

INFO (foo_output_asio(exe)) : ASIO device type [channel 1] : Int16LSB

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported output data format.

??

 

moja dzwiekowka to zintegrowana Intel High Definition Audio. 7.1

mam podobna dzwiekowke i udalo mi ise odpalic foo z asio za pomoca asio4all ... no gra ale czy lepiej niz kx sb foo ??? bywalo lepiej ;]

Wogole ten watek rozrosl sie bardzo i ciezko znalesc odp. , pytania sie powtarzaja i robi sie smietnik. Jak ktos obczai dobrze sercza to nawet i znajdzie linka do strony gdzie jest opisane wszystko co i jak i trzeba czytac! Jak nie kumasz to daruj sobie takie ustawienie i tak pewnie nie zauwazysz roznicy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foobarka można upiększyć i uczynić bardzo wygodnym dzięki polskiej nakładce foopilot.

[ url = http://img11.imageshack.us/my.php?image=foo6rh.jpg]http://img11.imageshack.us/img11/7886/foo6rh.th.jpg[ / img ][/url]

 

[ url =http://metrixmetal.com.pl/foobar2000/forum/viewtopic.php?t=46&postdays=0&postorder=asc&start=15]Tutaj [/url ] możesz poczytać jak się ją instaluje i używa.

Pozdrawiam!

ja tam jednak wole nowe columny :)

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję foobar2000 - czy gra lepiej niż winamp - inaczej po prostu i to słychać, ale co lepiej gra foobar ze skalowaniem na 24 bit + 96 khz czy winamp (z tym samym) ---- to już trzeba sprawdzić aparaturą pomiarową porównując przynajmniej charakterystykę czy jest liniowa.

 

Generalnie winamp miał taki bardziej delikatny dźwięk - mniej intensywnych wysokich. Brzmienie porównuję na nieskompresowanych "kawałkach".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SB Live! 1024 CT4380 i po zdobyciu tej karty pierwsze co to zainstalowałem kx-y, a foobara używałem od dawna i mam w związku z tym pytanie gdyż nigdy nie bawie się equalizerem ani niczym innym, poprostu mi to jest niepotrzebne. Czy jest to normlane, że bas jest twardy i niema "głębi". Na mojej poprzedniej karcie z CMI8738 jak to by powiedzieć bas miał niższe rejstry niż na SB Live!. Czy to jest charaktersystyczna cecha kx-ów czy samej SB Live?

 

Oczywiście też używam AISO :)

Edytowane przez skopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SB Live! 1024 CT4380 i po zdobyciu tej karty pierwsze co to zainstalowałem kx-y, a foobara używałem od dawna i mam w związku z tym pytanie gdyż nigdy nie bawie się equalizerem ani niczym innym, poprostu mi to jest niepotrzebne. Czy jest to normlane, że bas jest twardy i niema "głębi". Na mojej poprzedniej karcie z CMI8738 jak to by powiedzieć bas miał niższe rejstry niż na SB Live!. Czy to jest charaktersystyczna cecha kx-ów czy samej SB Live?

 

Oczywiście też używam AISO :)

Może miałeś aktywny efekt chorus/reverb - któryś z nich sprawia wrażenie głębszych basów (nie polecam bo zniekształca dźwięk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś aktywny efekt chorus/reverb - któryś z nich sprawia wrażenie głębszych basów (nie polecam bo zniekształca dźwięk).

Wszystko miałem wyłączone bo tak zawsze robie, ale jak widac każda karta innaczej brzmi, dlatego też zmieniam co chwile na coś innego i testuje aż w końcu mi jakś podejdzie, zaniedługo może pomyśle o zrobieniu czegoś na usb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...