Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Mój se wygląda tak ,ale osobiście zamierzam jeszcze trochę nad nim popracować ,bo za dużo tego mam ,a rzadko co niektórych wtyków używam (ale przydają się ) Hmmm...

post-121501-1138876798_thumb.jpg

Edytowane przez cadavre24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam :wink:

 

Jest taki oto problem:

 

Sciągłem najnowsze stery KX ,zainstalowalem,zresetowalem i NIC........

Karta dalej nie ma zainstalowanych sterów.

Instalacja KXów przebiegła normalnie ale nic one nie wniosły do tematu...

W panelu sterowania nie mam ikonki KX...

 

 

Dalej juz nic nie robilem tzn wtyczki itp; bo stery to podstawa i jak na razie stoje w miejscu.....

 

System XP Home

karta Creative SB Live 24 Bit 7.1

głośniki Logitech X-530 5.1

 

:blink: prosze o pomoc

 

 

ps.na sterach Creativa z zainstalowanym Foobarem doznałem nuklearnego orgazmu ale chce jeszcze więcej :))

 

 

 

 

aaaaaaaaaaaaaa z tego co wyczytałem to na karcie Creative SB Live 24 Bit stery KX nie działają aaaaaaaaaaaa To prawada czy ja cos pomieszalem ?

 

 

a jesli chodzi o skórki to gdzie ja znajde foo_looks.dll ???????

 

zaraz dostane zalamania psychicznego #^%#$%&^$*$

Edytowane przez oliver17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wyczytales, kx-y nie dzialaja na live 24bit i z tego co wyczytalem nigdy nie beda

 

ps. dobra rada, sprzedaj ten wynalazek i kup cos normalnego live/audigy, doplacisz albo ni grosze a bedziesz mial spokoj

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak właczam foobara to takie cos mi wyskakuje .... o co chodzi...?

 

INFO (CORE) : startup time: 11857 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_wma.dll, reason: Unable to load DLL.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak właczam foobara to takie cos mi wyskakuje .... o co chodzi...?

 

INFO (CORE) : startup time: 11857 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_wma.dll, reason: Unable to load DLL.

 

Pozdrawiam

zainstalowales foobara w wersji special z obsluga WMA, zainstaluj foobara jeszcze raz i w inputs przy instalacji wylacz obsluge WMA bedzie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.angelfire.com/electronic2/dj_st...ixer.html#route

 

to sa "urzadzenia" ;]]

 

wave to glowne 0/1

nastepne sa do AFAIK do efektow

 

w kxach juz sie nie bardzo orientuje bo od dawna ich nie uzywam

 

PS

 

jak sie tak chwalicie wygladem foobarka to ja pokaze swojego ;P

lubie minimalizm

 

http://republika.pl/marcin_gps/desk.PNG

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że mój problem za szybko się nie rozwiąże. Zdecydowałem się i przesiadam się na Audigy 2 ZS.

 

wyszła najnowsza wersja sterownikow 3538j full na niej dzialaja już wszystkie głośniki na karcie sb live digital model sb0220 sterowniki leża na stronce Driveheaven poszukaj ja je znalazłem dzisiaj sprawdzilem dzialaja wszystkie głośniki.

 

tu macie linka http://www.driverheavendownloads.ne...v3538j-full.exe

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi plikami!

"foo_output_asio(exe)_053.2.7z"

 

Wczesniej pobierało sie normalnie ZIP i rozpakowywało do components, a z tym niewiem co mam zrobić! HEEELP!!!

To archiwum *.7zip - rozpakujesz totalcmd albo tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poczytałem se trochę temat i zainstalowałem ASIO i poustawiałem wszystko jak trzeba (wcześniej korzystałem z wyjścia kernel streaming) i jest lepiej - głośniki to T5400 Creativa a karta to SS - trochę sie pośmiałem z kolesi którzy usilnie starali sie udowodnić że niema różnicy - hmm ja tam nie wiem czy niema różnicy w przetwarzaniu dźwięku itp. ale na pewno jest w odsłuchu. No sorry słoń mi na ucho nie nadepnął i słyszę że dźwięk jest czystszy i bardziej dynamiczny niż w przypadku wyjścia direct sound v2 czy nawet kernel streaming na foobarze. Śmieszą mnie tacy ludzie najpierw nabijają sie z ludzi z głośniczkami za 50zł a w zasadzie sami nie pomyśleli że swoje zdanie opierają tylko o swój zestaw (ewentualnie kilka)

 

OK ale nie o to mi chodzi - mam pare pytań :lol2:

 

Otóż jak mówiłem ustawiłem wszystko jak trzeba ale...

 

1) Mam Athlona i powkładałem wtyczki w wersji na SSE - mam rozumiec że SSE 2 jest mniej zasobożerne (mimo że Athlon niema obsługi tych instrukcji)?? (tak wyczytałem z forum)

2) Hmm po wgraniu ASIO i wszystkich wtyczek z bodajże 2 posta tego topika nie mam tylnego kanału?? (za to włączył mi się centralny i sub) rozumiem że są to jakieś standartowe ustawienia ASIO lub którejś ze wtyczek - jak właczyć tylni kanał?? (trzeba użyć jakiejs dodatkowej wtyczki do tego??) (musze dodac że korzystam z DSP convert stereo to 4 channels)

3) Wgrałem też ModPlug Decoder by się pobawić ale... nie mam pojęcia gdzie jest panel kontrolny tej wtyczki wchodzę na preferencje i nigdzie tego niema (albo mi się tak zdaje) aha wersja foobara to 0.8.3 i jeżeli to w czymś pomorze niemiałem wtyczki foo_mod w katalogu components foobara (mimo że niby powinienem ją mieć i skasować w trakcie instalacji tej nowej)

 

Sorry za trochę lamersko zformułowane pytania ale nie siedzę w temacie :rolleyes:

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Kaczmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

jak masz SS to powinno dzialac, uruchom jeszcze raz kreator konfiguracji glosnikow, w foobarze active dsp-->convert stereo to 4 channels?? (jesli tak lubisz sluchac to spoko)

a z wtyka ModPlug to sciema, chodzi o to, ze standardowa wtyczka foo_mod jest jakas trefna, wystarczy ja wywalic

 

PS

przydalaby sie aktualizacja tematu, zajme sie tym w przyszlym tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps: Hmm po uruchomieniu kreatora to samo (wszystko działa oczywiscie tak jak trzeba w kreatorze) wydaje smi się że któras wtyczka coś skopała tylko niewiem która (nawet po zmianie wyjscia na kernel streaming dalej jest to samo i niema rear channel mimo że wczesniej był) nierozumiem o co chodzi bo niedziała nawet klonowanie z ustawien mixera SS a to już jest bzdura - wiem że są te wtyczki do foobara dodające rear channel i suba czy też centralny - zaraz spróbuje ale mysle ze cos mi wyłaczyło na stałe pod foobarem rear channel - przynajmniej tak to wygląda.

 

Aha a co do tego że lubie Convert stereo to 4 channel - hmm no chyba lepiej jest jak dzwiek dochodzi z wiekszej ilosci głosników - dzwiek jest mniej płaski...

 

ModPlug to sciema?? hmm przydała by się aktualizacja tematu :blink: :lol2:

 

---

Ok właśnie se pomyślałem że to może miec coś wspolnego z Shift Output Channels na zakładce ASIO w output tyle że gdy ustawie 2 to mam rear channel ale niemam front channel :lol2: a gdy ustawie 1 to mam rear channel, sub i central i ... uwaga prawy front channel - ok zgłupiałem - pomoże ktoś??

 

---

 

No fajnie - wychodzi mi na to że żeby mixer SS mógł robic clona front channel'a na rear ch... output device w foobarze musi zezwalac na hardware mixing (na co ASIO nie zezwala) no i wyczytałem że Nvidia ASIO obsługuje własciwie tylko 2 kanały - hmm czyli mi wychodzi że musze znaleźć jakiś zamiennik sterów nvidi do ASIO - no i TERAZ może mi ktoś pomoże?? :lol2:

Edytowane przez Kaczmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jest sens zmieniać stare kXy 5.10.0.3537 na 5.10.0.3538j ?

Wprowadzają one coś nowego dla uzytkowników A2? Podobno ASIO na A2 w dalszym ciągu nie da się odpalić w 24bitach (blokada sprzętowa?)...

Czy wogle wyjdzie wersja finalna 3538 (gdzies czytalem ze nie koniecznie)?

 

Pozdrawiam,

Az

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kX ASIO driver re-written to support 24/96 and other formats (Audigy2 only) (EXPERIMENTAL, not yet functional)

 

nie wiem czy dziala, ale warto sprobowac

Z tego co gdzieś wyczytalem wynika, że 24/96 jest dostępne, ale na A2 nie da się odpalić playbacku poprzez ASIO w 24 bitach. Chyba, że jestem w mylnym błędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jest sens zmieniać stare kXy 5.10.0.3537 na 5.10.0.3538j ?

Wprowadzają one coś nowego dla uzytkowników A2? Podobno ASIO na A2 w dalszym ciągu nie da się odpalić w 24bitach (blokada sprzętowa?)...

Czy wogle wyjdzie wersja finalna 3538 (gdzies czytalem ze nie koniecznie)?

 

Pozdrawiam,

Az

tu sie nie ma nad czym zastanawiac, roznice sa spore i naprawde to czuc, seria 3538 ma naprawde malo wspolnego z beta, kazda nowa wersja jest jak full

ps. tez sie wlasnie zastanawiam, czemu przy ASIO nie mozna leciec na 24bitach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

 

U mnie w Foobar>Output>ASIO(exe version) w Device mam ASIO Kernel-Streaming driver i jeszcze Creative ASIO z tym że jak ustawie na Creative ASIO to przy próbie odpalenia muzyki wyskakuje mi komunikat i nic nie gra... mam x-fi więc nie mam kx'ów. Ma ktoś pomysła dlaczego tak się dzieje ??

 

Aha i jeszcze jedn ściągnąłem czyjeś foo_ui_columns.dll i foo_columns.ini i wgrałem do foobar/components no ale co dalej ?? :) używam foofbara dość długo ale nigdy nie bawiłem się z tymi columns :)

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii funkcji dither - dodaje ona szum który ma zminimalizować "kwadratowość" dźwięku podczas odsłuchu przy 8-16 bit, jednak z tego co jest napisane na tej stronie to znacznie lepszym rozwiązaniem jest wyłączenie tego trybu i skalowanie do 24 bit. Chyba najlepszą jakość jaką da się uzyskać na Audigy czy X-Fi w foobar to skalowanie SSRC 96khz Slow mode , dither OFF ale 24 bit fixet point. 32 bit chyba nie warto bo i na cyferce i na przetwornikach CA jest precyzja 24 bit.

 

ps. szkoda że się nie da włączyć 192 khz - tyle w stereo są w stanie uciągnąć nowe Audigy ( ZS ) i X-Fi na analogu a na cyfrze Realtek 882 ( X-Fi tylko 96khz ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle u mnie na x-fi resampling ustawilem jak mowisz na 96 włączone slow mode, dither OFF i 24 bit fixet point ale wyskakuje komunikat i lipa :( na 16 bit fixet point wszystko jest ok... no i czemu mi nie gra na Creative ASIO tylko na ASIO Kerneli-Streaming ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...