Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

W programie Sonar 5 (producer edition) i FL Studio XXL mam pełną kontrolę nad ASIO 2.0 nawet mam do wyboru między Creative ASIO a ASIO Kernel-Streaming(tego wcześniej nie było) ale w tych programach używam Creative ASIO... no i nie wiem czemu w foobarze nie mogę słuchać na Creative ASIO a przy ustawionym 24 bit fixet point na żadnym ASIO mi nie gra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle zastanawiam, dlaczego gdy w ASIO wybiorę "SB Audigy 2 ASIO 24/96 [b000]" grają mi tylko 4 kanały (mam wł. convert stereo to 4 ch.), zupełnie niezależnie od ustawień w mixerze Creative (czy ustawię 2.1 czy 5.1, zawsze grają 4 kanały, również equalizer nie działa). Nie muszę chyba mówić, że w tej sytuacji brak kanału subwoofera znacznie psuje mi pasmo :) Problem ten nie występuje w przypadku gdy wybiorę "SB Audigy 2 ASIO [b000]", jednak tutaj nie mogę słuchać w 24/96 a jedynie 16/48. :? Natomiast gdy wybiorę "Creative ASIO", foobar wywala błędy i odmawia współpracy bez względu na ustawienia resamplera i rozdzielczości. Moje drivery to najnowsze YouP 2.33 ale na innych problem też istnieje.

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle zastanawiam, dlaczego gdy w ASIO wybiorę "SB Audigy 2 ASIO 24/96 [b000]" grają mi tylko 4 kanały (mam wł. convert stereo to 4 ch.), zupełnie niezależnie od ustawień w mixerze Creative (czy ustawię 2.1 czy 5.1, zawsze grają 4 kanały, również equalizer nie działa). Nie muszę chyba mówić, że w tej sytuacji brak kanału subwoofera znacznie psuje mi pasmo :) Problem ten nie występuje w przypadku gdy wybiorę "SB Audigy 2 ASIO [b000]", jednak tutaj nie mogę słuchać w 24/96 a jedynie 16/48. :? Natomiast gdy wybiorę "Creative ASIO", foobar wywala błędy i odmawia współpracy bez względu na ustawienia resamplera i rozdzielczości. Moje drivery to najnowsze YouP 2.33 ale na innych problem też istnieje.

Proszę o odpowiedź.

Equalizer nie działa bo w trybie nakładania efektów ( Equalizer, podbicie bass, sopran ) Audigy 1,2 i nie wiem czy X-Fi schodzi do 48 khz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Equalizer nie działa bo w trybie nakładania efektów ( Equalizer, podbicie bass, sopran ) Audigy 1,2 i nie wiem czy X-Fi schodzi do 48 khz.

No ale... przy tym ustawieniu "SB Audigy 2 ASIO [b000]" działa wszystko - eq, wysokie, niskie, EAX i 5.1 - zależnie jak sobie ustawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam..... i powiem szczerze, że juz mi się wszystko kręci w głowie. Sorki ale musze zadać to pytanie zapewne głupie dla Was , ale muszę.

Jestem maniakiem jakości dźwięku stereo - wyciszone ściany, w miarę dobry sprzęt, ale z kompa dopiero próbuję to wykrzesać. Mam coraz więcej mp3 (w tys.) i chcę aby też to brzmiało. Do komputera mam podłączony wzm.Marantz 67se (liniowy) + głośniki Dali 5005 na dobrym okablowaniu i jest to podłączone na analogu do audigy 2zs ( + A64, msi k8n n-force4) .... i teraz moje pytania

1. czy mam wgrywać stery od creativa

2. i co mi jest tylko potzrebne aby ściągnąć do odtwarzania stereo

 

zaznaczam ,że gram także na stereo.......... osobiście uważam,że naprawdę dobre stereo jest lepsze od średniego 5,1 (ale nie wszyscy muszą się z tym zgodzić). do tej pory odtwarzałem na media-source creativa- jest sens zmieniać ?

ściągnięte mam tylko foobar2000 v0.8.3 Special [build 2005.02.12]

dzięki za porady i sorki za maglowanie tematu.

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam..... i powiem szczerze, że juz mi się wszystko kręci w głowie. Sorki ale musze zadać to pytanie zapewne głupie dla Was , ale muszę.

Jestem maniakiem jakości dźwięku stereo - wyciszone ściany, w miarę dobry sprzęt, ale z kompa dopiero próbuję to wykrzesać. Mam coraz więcej mp3 (w tys.) i chcę aby też to brzmiało. Do komputera mam podłączony wzm.Marantz 67se (liniowy) + głośniki Dali 5005 na dobrym okablowaniu i jest to podłączone na analogu do audigy 2zs ( + A64, msi k8n n-force4) .... i teraz moje pytania

1. czy mam wgrywać stery od creativa

2. i co mi jest tylko potzrebne aby ściągnąć do odtwarzania stereo

 

zaznaczam ,że gram także na stereo.......... osobiście uważam,że naprawdę dobre stereo jest lepsze od średniego 5,1 (ale nie wszyscy muszą się z tym zgodzić). do tej pory odtwarzałem na media-source creativa- jest sens zmieniać ?

ściągnięte mam tylko foobar2000 v0.8.3 Special [build 2005.02.12]

dzięki za porady i sorki za maglowanie tematu.

Co do wyższości dobrego stereo nad słabym/przeciętnym 5.1 to się zgadzam. Audigy 2 ZS to bardzo dobra karta mająca w stereo na analogu 24bit/192khz i SNR 108 dB. Kiedy przesiadłem się na dobry sprzęt to niestety mp3 przestałem słuchać - nie da się tego obejść, po prostu mp3 rozmywa pewne konturowe detale a inne nienaturalnie wyostrza co słychać na lepszym sprzęcie. Ja używam Winampa ze skalowaniem 24bit 96 khz ( można ustawić 192 ale mój sprzęt nie pozwala - dokładnie SP/DIF ) - winampa bo ma gładszy dźwięk ale foobar też jest dobry jednak plugin skalujący nie ma regulacji precyzji ( kernel i max 96 khz ) i ogólnie nie jest tak zaawansowany jak ten dodatkowy HQsoftproc z winamp. Używam najnowszych sterowników z 2006r Creative jednak trzeba trochę grzebać w ustawieniach aby zdeaktywować chorus i reverb - odkształcają dźwięk i dlatego defaultowo kx są lepsze od oryginalnych. Po odpowiednim ustawianu nie ma różnicy w dźwięku, a co do winamp vs. foobar to słychać inne brzmienie. I oczywiście słychać różnicę między CDA-PCM a mp3 nawet bardzo dobrej kompresji z wysokim bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się ciągle zastanawiam, dlaczego gdy w ASIO wybiorę "SB Audigy 2 ASIO 24/96 [b000]" grają mi tylko 4 kanały (mam wł. convert stereo to 4 ch.), zupełnie niezależnie od ustawień w mixerze Creative (czy ustawię 2.1 czy 5.1, zawsze grają 4 kanały, również equalizer nie działa). Nie muszę chyba mówić, że w tej sytuacji brak kanału subwoofera znacznie psuje mi pasmo :) Problem ten nie występuje w przypadku gdy wybiorę "SB Audigy 2 ASIO [b000]", jednak tutaj nie mogę słuchać w 24/96 a jedynie 16/48. :? Natomiast gdy wybiorę "Creative ASIO", foobar wywala błędy i odmawia współpracy bez względu na ustawienia resamplera i rozdzielczości. Moje drivery to najnowsze YouP 2.33 ale na innych problem też istnieje.

Proszę o odpowiedź.

heh a po co ci to marketingowe 24/96???

na kompowych pierdziawkach i tak nie uslyszysz roznicy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. to że się nie pluje to nie znaczy że częstotliwość pr. 96khz naprawdę działa :wink:

Nigdzie nie napisałem, że gdy mam wybrane "SB Audigy 2 ASIO [b000]", to słucham w 24/96. :lol: Napisałem wręcz coś przeciwnego:

(...) "SB Audigy 2 ASIO [b000]", jednak tutaj nie mogę słuchać w 24/96 a jedynie 16/48.

 

heh a po co ci to marketingowe 24/96???

na kompowych pierdziawkach i tak nie uslyszysz roznicy ;]

Czy ja gdzieś napisałem, że używam pierdziawek? :lol:

Mam 4 normalne, duże kolumny + duży sub (odcięcie przy 42Hz - powyżej tej częstotliwości lepiej kontrolowany i wyraźniejszy a przy tym wystarczająco mocny bas jest odtwarzany przez kolumny) no i centralny ale to już mało istotne ;)

 

W związku z powyższym, moje pytanie nadal jest aktualne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO (CORE) : startup time: 953 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\Mp3\Akcent - Kylie.mp3" (0)

INFO (foo_output_asio(exe)) : open : 44100 Hz, LINEAR PCM, 32 bits, 2 channels

ERROR (foo_output_asio(exe)) : unsupported sample rate.

 

Mam taki blad co z tym zrobic?? Prosze o szybko pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam coś powiem... olejcie te kx'y całe, więcej z tym pierd.lenia niż to warte, i tak z goowna bata nie ukręcicie :)

 

Na prawdę kiedyś miałem kx'y, mnóstwo speców mi ustawiało, konfigurowało a i tak była lipa i do tego dwa razy stawianie windy :( jak dla mnie różnicy nie było no może poza tym że... nie miałem EAX'a w grach !!

 

Pozdro dla was moi drodzy kamikadze hehe :D

 

bez obrazy

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystko chodzi dobrze tylko czemu jak laduje configa z pierwszego postu to mam dziwek tylko w foobarzez i dzwieki windowsa, niema dzwieku w winampie i TV (karta telewizyjna), co z tym zrobic?? Druga sprawa to gdzie sie ustawia to 16/48 albo 24/96 i jakie ms w koncu wybrac bo juz sie w tym wszystkim pogubilem. Mam karte SB Live 5.1.

 

W foobarze wlaczylem resampler otochana, dalem 48000, output jest na Asio exe version, reszte zostawic?? Nie zmieniac output data format i bufor lenght???

Edytowane przez Igor2k-Kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko ustawilem, a czemu nie mam dzwieku w TV i winampie jak laduje twoje ustawienia, a jak ustawiam domyslne to jest???

Jedno pytanie - Po co ładujesz jakiś config do kx, skoro wszystko działać powinno na domyślnym? Configi buduje sie na własne potrzeby a nie stosuje czyjeś, i to tak "proste.."

 

bo sterownik ( IMO ) ASIO "rezerwuje" cala karte muzyczna dla siebie i tuner mysli ze jej nei ma

:?:

Doprawdy? Jeśli nie wrzucisz do dsp dodatkowego src, (czy innej podobnej wtyczki), to w jaki sposób masz uzyskać dźwięk z tunera, który pochodzi nie z FX bus 0/1, tylko z wejścia aux/ liniowego czy innego analogowego na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Pytanie dotyczyło wszakże SB Live 5,1, a w configu DSP do niego trzeba albo użyć ustawień domyślnych, lub dorzucić dodatkowe wtyczki src (czy inne), by dało sie słyszeć też inne dźwięki nie pochodzące z FX bus 0/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeest.... przeczytałem całe forum !!! zacząłem o 23:30 i skończyłem właśnie teraz.....fajki też mi się skończyły - szt.15 :)

 

Powiem szczerze miałem mieszane uczucia gdy to czytałem..... ale trzeba spróbować, aby się przekonać. Dużo osób się przekamarza czy jest tak, czy tak, czy jest sens, czy nie.

Jestem maniakiem jakości dźwięku od 15 lat więc uważałem, że przy wiciszonych w moim pokoju ścianach matami dźwiękochłonnymi i dobrym sprzęcie+ a2 zs, warto spróbować i poświęcić troszkę czasu.

Piosenkami, którymi testowałem sterowniki i odtwarzacze były mp3.256kb-DżEM, mp3.320kb-Katie Melua(live), cd-Mike OLdfield (Tabular3).

Przy słuchaniu muzyki przez 5 godz. stwierdzam, że sterowniki KX są o wiele lepsze od creativa, a z odtwarzaczy rzeczywiście najbardziej przypadł mi do gustu Foobar, chodź i na winampie oraz innych słychać znaczącą poprawę. Wszystko słuchałem liniowo (wzmacniacz także jest liniowy-Marantz67special edition) + direct (bez podbicia tonacji). STEREO-tylko tak słucham i gram.

Dźwięk napewno jest czystszy i sprawia wrażenie bardziej szczególłowego (mp3), a co do cd, to nie ma sensu się rozpisywać. Jestem zaskoczony jakością- naprawdę. Kolumny Dali dały popis i pokazały swoją moc i jakość zarówno w dolnych zakresach i wysokich, czułem jakbym dopiero teraz odwrócił je przodem do siebie. Napewno wzrosła przestrzeń i potrafiłbym z dużo większą dokładnością określić w którym miejscu na scenie gra dany instrument.

Wielkie dzięki dla chłopaków za założenie tego topicu- za.jebista robota. GRATULACJE.....

 

....a niedowiarki niech nie gadają i próbują, prócz tych co mają głośniczki za 15zł, szkoda pracy. :)

Napewno będę miał jeszcze jakieś pytania w konfigurowaniu optymalizacji :) , ale powoli dojdę do perfekcji jaką można tu uzyskać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...