Skocz do zawartości
mechl!n

- no name 2 project -

Rekomendowane odpowiedzi

gulp :o

wchodzę na forum, widzę nowego posta na "modyfikacjach", wbijam się na topic "desktop", czekam zanim wejdzie mi na stronę (to forum jest strasznie zlagowane) i w efekcie trace czas, żeby przeczytać sobie twój głupawy tekst: "gulp"

błagam darujcie sobie takich tekstów, bo zajmują więcej miejsca niż to warte wogóle jest :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bloczek finished 8) .

 

Za oring robi uszczelka którą wyciąłem z dętki koła od malucha. Od spodu- do miedzi przyklejona silikonem:

Dołączona grafika

 

A tak prezentuje się gotowy bloczek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zdjęciach widać "wyfrezowanie" w topie od środka bloku- "wyfrezowane" kamyszkiem szlifierskim montowanym w wiertarce, wypolerowane papierem ściernym.

 

No i cała rodzinka w komplecie:

Dołączona grafika

 

Teraz cały mój "zapał" mogę już poświęcić modyfikowaniu budy :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam ale fajnie zrobione! Mi byś pokazał i od abrycznych bym penwie nie odróżnił. No może bym odróżńił - twoje są bardziej fikuśne a przez to znaaaaacznie łądniej wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Z wydajnością jest jak najbardziej w porządku ;) wiem bo sam spodów(te w kretkę) dostarczałem do tych bloczków :) ale nie sądziłem że można z nich takie cudo zrobić :D Wydajnością nie ustępują Urielowi znacznie - ok. 1-2C

 

 

 

P.S. Możecie się spodziewać więcej bloków od Mechlina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota nie jest ciężka ale strasznie upierdliwa- nakładam szpachel, szlifuję- okazuje się, że zostają dziurki/braki/niedoróbki... Więc nakładam szpachel... I tak w kółko. :( Muskuła nie nadużywam 8) .

..::SNAP::.. -> musiał bym powiercić na średnicę podkładek- bez nich, jakoś tak niepewno- mała średnica łebków śrubek. Warto by zrobić to frezem- "faza" (nie wiem jak to nazwać) była by wtedy płaska- w przypadku wiertła- stożek. A freza BRAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota nie jest ciężka ale strasznie upierdliwa- nakładam szpachel, szlifuję- okazuje się, że zostają dziurki/braki/niedoróbki... Więc nakładam szpachel... I tak w kółko.  :(  Muskuła nie nadużywam  8) .

..::SNAP::.. -> musiał bym powiercić na średnicę podkładek- bez nich, jakoś tak niepewno- mała średnica łebków śrubek. Warto by zrobić to frezem- "faza" (nie wiem jak to nazwać) była by wtedy płaska- w przypadku wiertła- stożek. A freza BRAK.

Sa specjalne wiela do tego przeznaczone, Nie wiem czy nie nadaloby sie wiertlo przeznaczone do konfirmat :D

Poszukaj w budowlancu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bloczek finished 8) .

Na zdjęciach widać "wyfrezowanie" w topie od środka bloku- "wyfrezowane" kamyszkiem szlifierskim montowanym w wiertarce, wypolerowane papierem ściernym.

Po co to "wyfrezowanie" ?? Nie boisz się że duża część wody popłynie ponad finami w tym wybraniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n jezeli niemasz frezow to mogl bym Ci za jakis czas podeslac freziki jakie tylko chcesz, albo i wczesniej jezeli ktos jedzie do Slomczyna.

Cena to 1,50-10zl za sztuke i masz wszystkie rozmiary jakie dusza zapragnie.

O ile dobrze pamietam to najmniejszy jaki widzialem to 3mm ale mozna by poszukac mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek -> to "wyfrezowanie" nie jest głębokie- jakieś 2-3mm. Musiałem je zrobić bo płaska plexa nawet z uszczelką zapewniała zbyt mały prześwit- duże opory. Te rowki w spodzie bloku przy krawędzi nie są proste (nie ma kąta prostego między "dnem" rowka a bokiem)- robione zdaje się frezem tarczowym. Wloty złączek przypadają właśnie w miejscu wyjścia freza. Ciężko to wytłumaczyć- mam nadzieję, że mniej-więcej wiesz o co chodzi.

 

Feluke -> dzięki, sprawa do przemyślenia (choć frezowanie wiertarką do zbyt łatwych nie należy :twisted: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n naprawde jestem pelen podziwu dla Ciebie.Ostatnio troche bawilem sie szpachla (ramka dla LCD graficznego 240x64 ) i dopiero teraz wiem jaka to upierdliwa robota :?

Szpachlujesz,czekasz,szlifujesz,czekasz ---->widac niedorobki,no to szpachlujesz,czekasz,szlifujesz itd.itp :D

 

efekt pracy :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

sorry ze sie tak wepchalem do topica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...