Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowalem juz wczoraj ta łate Merlina na XP i 2000 i szczerze mowiac nie zaobserwowalem zadnej roznicy, moze jestem za malo spostrzegawczy...aaa no i transfer spadl o 50 mb.

 

Wrzucilem ten turbo bios HellFire'a zapowiada sie obeicujaco, nareszcie przepustowosc wieksza niz na hynixach :)

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 31 2005, 14:06-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 31 2005, 14:06)
DoctorPulse

Lycos zablokował (od wczoraj) bezpośredni Download ;/ Plik jest na serwerze i można go zassać ale musisz wejść na:

 

1247784[/snapback]

 

ściąga się, wina operki była, pod IE zaczęło się ściągać... :mur:

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal największą stabilnością cieszy się 3dfire. Wczoraj testowalem bios hellfire i transfer miałem mniejszy niż na 3dku :/

 

Ja nie wiem co mam z tą płytą - za chiny nie mogą przekroczyć granicy 260 :/ 255 miałem kiedyś stable, ale zjechałem na wszelki wypadek do 250. Pamięci wykluczam - jedynie proc/mobo, bo chłodzenie mam dobre :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co mam z tą płytą - za chiny nie mogą przekroczyć granicy 260 :/ 255 miałem kiedyś stable, ale zjechałem na wszelki wypadek do 250. Pamięci wykluczam - jedynie proc/mobo, bo chłodzenie mam dobre :/

1248147[/snapback]

Ja też nie mogę wyjść poza 255. Mobil raczej daje rade (chyba) - obniżam mnożnik bo jego granica to 2530, pamięci raczej też (Hardcore DDR400). Pamięci w memtest86 chodzą na 265 ale winda nie stabilna przy 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbytorq:

Dokładnie te ;)

 

Nawiasem mówiąc testowałem jakieś biosy od H (nie te turbo tylko wcześniejsze) i też nie byłem zbytnio zadowolony. U mnie najlepiej spisywał się najnowszy od Merlina moje BH-5 były na nim najstabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem tę łatkę od Epox'a i tylko wyniki w Evereście są gorsze (o 2,6 ns, 120 odczyt oraz 50 przy zapisie) i jakoś dziwnie się komp uruchamia - ten niebieski wskaźnik zamiera przy ładowaniu - przez to wykonuje kilka obrotów mniej :-P, latkę już odinstalowałem ale nic to nie poprawiło - sys idzie do wycinki

 

@Mardok =:)

sprawdzłeś na tej płycie wszystkie biosy co masz na Lycos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ntgale:

 

Tak oprócz tych od Hellfire-a tak jak mówiłem miałem wtedy te starsze a to jakaś nowa „seria” Turbo Bios a jak miałem mobo to ich nie było jeszcze. Póki co nikt się tym nie zachwyca wiec sensu nie widzę je pakować, są aby były w zasadzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po glebszej analizie biosu H. Turbo moge powiedziec ze na moich samsungach spisuje sie calkiem dobrze....niestety do momentu jak fsb osiagnie 265 mhz wtedy komp jest niestabilny. W porownaniu do biosow Merlina odczyt wzrosl o 200mb a zapis o 100mb, jednak cos za cos :-|

Najwyrazniej ustawienia sa mocno wysrubowane - 'turbo'.

Dalej czekam na dobry bios :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że sobie jeszcze poczekasz, Merlin i jego najnowsze „dziecko” dla 8RDA+ pozwala już na bieganie po windzie z FSB 270 !! Jak by mi to ktoś powiedział kilka dni temu ze Epox na 270 lata, to bym go wyśmiał. Jestem w szoku….

 

BTW: miałem kiedyś to mobo nawet 2x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi wierzyłem w mity, że na Epoxie FSB 230 toduży kłopot :|

Teraz mam nauczke : Abit który nie chce robić 250 na vdd 2V i DFI która czasami bywa u mnie pare dni i wraca do serwisu ;)

 

A właśnie...padające DFI - czy sądzicie, że zapasowy bios rozwiąże choć częsciowo moje problemy? Gdyż mam taki, tylko wciąż czeka na płyte :)

"Moje problemy" wskazują właśnie na padanie biosu, czyli gdy coś przestawie to płyta nie wstaje(żadne diody nie sygnalizują przy tym kłopotów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z ciekawości czytałem temat o NF7 i odniosłem wrażenie, że DFI to pada o wiele rzadziej niż Abit. A co do biosu, na pewno nie zaszkodzi a może oszczędzić kilka wycieczek mobo do… (każdy wie gdzie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krainy wiecznych biosow? :D

 

OT nigdy nie mialem ABita :D z wazniejszych producentow to jedyna firma ktorej nie mialem (3 DFI, 2 Solteki, 1 Asus, 1 MSI, 1 Gigabyte i rozne OEMy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Abita nawet NF7 i na nim pobiłem swój osobisty rekord (o ile w ogóle można tak nazwać) padł mi po jakiś 2h od złożenia przez zmianie FSB z 166 na 230 i już nigdy więcej nie wstał… paranoja… poszedł na serwis a zanim wrócił czekał już na niego kupiec a ja miałem DFI ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to rzeczywiście ładny rekordzik :)

Gdy znów mi padnie DFI po 1-2 dniach używania, to już będe wiedział, że i tak dość długo przeżyło, w porównaniu z niektórymi :P

 

EDIT :

Odbytorq - Witam w klubie dwu dniowych infinitowców B)

U mnie mordu dokonało wgranie defaults w złym momencie :blink:

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil: jest zdaje sie taki zapis w prawie handlowym ze jesli w ciagu roku sprzet padnie ci trzy razy, to masz prawo zadac od sprzedawcy zwrotu pieniedzy, a on nie moze odmowic.....

 

EDIT: ale drugie infinity jedzie juz trzymiesiace i nie chce sie zepsuc..... :) zarzne je tak w czerwcu zeby mi wymienili na s939 :) oczywiscie jest to nieetyczne i tak nie zrobie!

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wgrałem prawie każdy możliwy bios, włączałem / wyłączałem kupe opcji na raz i nawet w asynchro się bawiłem i jakoś bios przeżył. Ale z tego co zauważyłem to chyba Infinity jest jakoś bardziej podatna na padanie biosu niż LP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to...do trzech razy sztuka :D

Na razie nawet mi to pasuje, bo sklepik dał mi Abita na tortury, więc raz podręcze to, raz tamto...

Jak się znudzi to może rzeczywiście warto zajrzeć w przepisy, ale na razie wyłącznie żałuje, że nie mam drugiego procka na SA bym nie musiał przekładać tyle razy swojego t-breda z jednej płyty na drugą.

(rodzi to koszty związane z pastą termoprzewodzącą, oraz akty desparacji pt. zbieranie starej pasty za pomocą śrubokręta i nakładanie ponownie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak Mardok.... tez asynchro probowalem, z tym ze do infinity wgrywalem bios z LP..... z tym infinity vs LP roznie chyba jest... pierwsza I ktora kupilem miala ubite wyjscie audio ktora panowie przeoczyli przy reklamacji, ale kazalem sobie wymienic i jest OK! zreszta juz to opowiadalem wczesniej w tym watku... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil - tez mysl! ale jak mowie - dopiero w czerwcu sprobuje :) albo lepiej w pazdzierniku.... bedzie mi sie konczyc gwarancja i na pewno nie beda mieli juz infinity na wymiane wiec dostane za friko s939 :D

 

a probowalem moze ze trzy, cztery razy......

 

PS. wiem ze tak nie wolno..... to tylko spekulacja :D

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Infinity sam powiedzieć nic nie mogę, bo jej nigdy nie miałem a moja wiedza jest oparta głownie o ten wątek. Natomiast ja na swoim LP problemów z biosem w ogóle nie miałem w zasadzie kupiłem LP bo ta płyta miała być na rok i nie miałem nic ruszać, a jak widać po opisie nie za bardzo mi to wyszło ;) Tak czy siak wszystkie mobo na NF2 padają jakoś 10x częściej niż te z przed kilku lat gdzie królowały KT266/A i jeszcze KT133/A taką mobo trzeba było młotkiem walnąć aby przestała działać a padanie biosu kto wtedy o ty słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...