Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wypadku z niewiadomych przyczyn zwiedziła dwie firmy robiące serwis DFI :)

A jak wiadomo, to i w sklepie odstała swoje. Trzymali ją jeszcze gdy wróciła z serwisu, bo podobno "próbowali się dowiedzieć czy jest nowa :P, powiedziałem im, że mi to wisi, ważne by działała (sprawdzili i działała, więc odebrałem).

 

Jak na razie wciąż trzymam ich wypożyczonegom Abita NF7-SL, a nawet używam, też mi się nie spiszy z jego oddaniem :P

A właściwie to dziś ta płyta miała u mnie dzień "ostatniej szansy", skoro wciąż nie chciała pracować na FSB 250 (myślałem, że najnowszy bios Merlina uratuje sytuacje) to mówie jej "pa!" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem biosik 3D Fire i zakaszania aż miło :) Zaraz się za testy biorę.

 

BTW - widzę że wszystkim te płyty padają 8O Dobrze że ja nie mam tego problemu (poza jednym biosem ale to szczegoł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - widzę że wszystkim te płyty padają 8O Dobrze że ja nie mam tego problemu (poza jednym biosem ale to szczegoł).

Ja tez latam narazie na niej bez problemow na fsb>250 czasami przesadzalem ale ten egzemplaz z taiwanu jest naprawde dobry. Dziwi mnie ze nie pomaga u mnie zworka ograniczajaca fsb do 100! za kazdym razem musze cmosa walnac i trace wtedy ustawienia z bios reloaded!! Ma ktos tak jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - widzę że wszystkim te płyty padają 8O Dobrze że ja nie mam tego problemu (poza jednym biosem ale to szczegoł).

Ja tez latam narazie na niej bez problemow na fsb>250 czasami przesadzalem ale ten egzemplaz z taiwanu jest naprawde dobry. Dziwi mnie ze nie pomaga u mnie zworka ograniczajaca fsb do 100! za kazdym razem musze cmosa walnac i trace wtedy ustawienia z bios reloaded!! Ma ktos tak jeszcze??

U mnie CMOS reloaded przetrwały jeszcze wiziyte w serwisie, stąd wiem, ze dostałem ten sam egzemplarz :P

Czyli to działa dość dziwnie u Ciebie...

A zwroka FSB 100 jest czasami u mnie koniecznością po resecie CMOSu, sama jako taka nie pomaga gdy przesadze z OC.

 

BTW. Na jakim biosie męczysz płytke?

Z innej beczki - gdzie masz napisane skad płytka pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak powinny byc ustawione te opcje w biosie :

1)Sil 3114 S-ATA CONTROL: SATA

SATA RAID

DISABLED

Oraz ile moge dac napiecia na ramy i chipset, mam ustawione Chipset voltage control : auto

Dram voltage control : auto

 

 

 

 

_________________________________

DFI INFINITY,Baton Mobil 2500 (11X200@1,60V),KINGMAX Pc3200 512, NEOTEC4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety - nadal mój XP-M nie chce biegać powyżej 200Mhz FSB :( Co robić ?? Obiawia się to błędem w Prime95 zaraz na początku.

Marne pamięci?

 

Nie znam innego możliwego powodu takiego stanu rzeczy, to nie Abit, tu nie trzeba modów dla procków z FSB 133.

 

Nowy1 - Sata możesz chyba wyłączyć (ja zawsze wyłączam, szybciej komp się włącza bez tego ekraniku z silikonowym ridem :P).

Ram - ile będzie potrzeba, nie ma żadnej reguły.

Chipset - Tu jest naprawde baaardzo różnie. Chyba za regułe można przyjąć, że napięcie chipsetu wypada zmienić na 1.70V gdy się dojdzie do FSB ok. 245, a od FSBok. 255 to i 1.80V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster ---> BH-5, 250Mhz 6-2-2-2 3.3V w dualu.

 

Wcześniej miałem 1700+ i śmigał bez większych problemów na FSB 250Mhz. Po zmianie na mobila więcej niż 200 się nie da. Ale o dziwo windows śmiga jak narazie na 220Mhz, ale prime wywala na samym początku ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster jest napisane na pudelku. Przynajmniej tym sie sugerowalem. A Bios 6/19 hellfire plik sie nazywa 3EG REV3.bin wydaje mi sie ze jest naprawde dobry. Dodam wczorej przeszedlem 3d marka 2001 na 258Mhz. Jak kupie nowe PSU zapodam napewno lepsze wyniki w superPi oraz rankingu Fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień - Może próbujesz na złym mnożniku :)

Jeszcze inny pomysł - u mnie niektóre takie "średnie" FSB jak 220 chciały działać dopeiro gdy...wyjołem worke od FSB 100 :roll:

Tj. kręciłem FSB co ok. 10mhz zaczynajac od 170, w pewnym momencie płyta nie działała, wyjołem zworke i włączyła się na takim ustawieniach jakie poprzednio sobie zrobiłem w biosie :)

Później już na 240 musiałem włożyć zworke...

(Opisałem to w tym topicu chyba)

 

Culmen - Skąd ściagasz t e hellfire? Bo nie moge nigdzie znaleść działajacego źródła z tymi biosami :(

/Edit- stronka http://hellfire.enclavenet.com/ już działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik 9x. Najlepsze jest to że gdy w Prime robię test "Small FFT's" to wszystko idzie bez problemu, ale gdy ustawie dwa pozostało to lipa :( Czy to przy 206Mhz czy przy 220Mhz zawsze na początku wywala :> Zaraz wyciągnę zworkę od FSB 100 i zobaczę czy to coś dało.

 

ALE DLACZEGO NA XP CHODZIŁO A NA XP-M NIE CHCE ?? 8O :?:

 

 

UPDATE - znalazłem winowajcę - BH5 !! 8O Kutasy na niższym napięciu niż 3.3V wywalają prime 8O Zaraz spróbuje zamienić banki pamięci, może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster czy próbowałeś coś pomieszać z pamięciami tak jak Kwiecień ?

To odnośnie tych problemów z uszkadzającymi się plikami windowsa? Jak najbardziej próbowałem różnych kombinacji.

Jesnak na tym 3d fire którego poleciłeś wszystko działa bez zbędnych zabaw. Jak na razie najlepszy bios. (chociaż OC u mnie się kończy na FSB 253 :| )

 

Jeszcze tylko wypróbuje Hellfire by zbaczyć jak się bedzie u mnie sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moje dfi to wogole padlo bez ekstremalnego OC. Jechalem na starym durniu 850 0.18 na ustawieniach 6.5 x 166 @ 1.875 v! Na hynixach j-d43 synchro 2 3 2 11 reszta tajmow na auto! A tak pozatym to czy na kazdym DFI program diagnostyczny z plytki ktora daja do mobo pokazuje wachania vcore ponad 0.05??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrr.... :evil: co za badziew, znowu padł.

 

Do każdego egzemplarza DFI Infinity/Lanparty powinni dołączać zapasową ksotke biosu i szczypce :?

 

Bawiłem się w sprawdzanie asynchronciznych trybów pamięci, gdy spróbowałem 1:2 czy też 2:1 płyta już się nie podniosła :cry:

 

Tym razem zamierzam nie czekać niewiadomo ile aż mi łaskawie sflasciach!ą bios w serwisie po dwóch miesiącach, tylko przejde się na giełde elektroniczną jutro z rana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moją DFI coś mi si9e widzi ż e bios mi piadł, świecą sie wszytskie 4 -y diody i lipa komp nie botuje się. Nie można wejść w bios w nic, stało0 sie to po zamontowaniou WC , odpalił na deafolt a jak ustawiłam 230x10,5 wyszły takie klocki , może ktoś wie czy to BIOS i czy czeka mnie prezeprawa rzez serwis"sirius ;( "

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde współczuje, serwis sirius to innymi słowy - przesrane :|

U mnie przy obu padach płyty (najpewniej winny bios) świeciły się tylko dwie diody, więc nie wiem...

 

U siebie na razie zrobiłem hotflash biosu, niedługo sprawdze czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bojcie sie hot flashu - szkoda czasu na oddawanie plytki do serwisu. Oczywiscie jesli powodem jest padniety bios. Ja nie moglem wytrzymac bez kompa przez noc i nauczylem sie hot flasha - jesli jest sie czego uczyc - cala operacja zamknela sie w 10 minutach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystkie stronki tego tematu i powiem ze jest to ladny zbior wiedzy, mosial by kto usiasc i napisac all na jednej stronie, to by bardzo pomoglo :)

 

a teraz pytanie, po przeczytaniu wszystkiego (ale moglem pominac jakies posty) nie znalazlem czy drut-mod dziala na tej plytce, chcialem swojego bartka zmodzic na mobila tylko nie wiem czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie kumam… czy wy cos robicie nie tak czy porostu macie pecha mi póki co (dopukać) mobo działa bardzo dobrze testowałem chyba już każdy możliwy bios (teraz mam najnowszy od Merlina) i zawsze mobo wstawało zero problemów. Nie wspomnę już o samym grzebaniu w opcjach biosu bo to przekopałem tam i z powrotem kilka dobrych razy. Nie mam pojecia czemu tak jest. Ale powiem coś od siebie może (mam nadzieje komuś pomorze):

 

1.Jak już musiałem kasować bios to nie bateria a zworka moja procedura wygląda tak wyłączam kompa wyłączam zasilanie, przestawiam zworkę i wciskam kilka razy Power, potem podłączam zasilanie włączam kompa (ze zworka na czyszczenie) i wyłączam po jakiś 3-5sec. Znowu odłączam zasilanie i daję zworkę na miejsce i komp ON. Testowane kilka razy zawsze pomogło.

2.Zawsze po czyszczeniu (czy też zmianie biosa) czekam na komunikat „Bios Backup OK.” i dopiero reset i wchodzę do biosa.

3.Po czyszczeniu (zmianie biosa) nigdy nie daję max ustawień (nawet jak były wcześniej stabilne) od razu tylko kroczkami. Najpierw ustawiam sobie FSB na 166 i wszystkie alpha tymingi zapis i reset (zwany potem Z/R) czekam na komunikat „Bios Backup OK.” (zwany potem BOK). Następnie daję FSB 200, napięcia oraz mnożnik jakie powinny być (dotyczy jak wcześniej już mieliśmy wyprawiane stabilne ustawienie) i Z/R i czekam na BOK. Potem FSB 225 i Z/R oraz BOK. I dopiero od 225 zaczynam kombinować dalej, tak zawsze robiłem i jak do tej pory mobo nie narzekało.

4. Co do sterowników to miałem strasznie nie przyjemne przeżycia ze sterownikami dla nForce w wersji 5.10 po zmianie na 4.27 wszystko śmiga jak marzenie.

5. Opcja APIC u mnie w zasadzie nic nie zmieniła wiec pozostawiłem ja włączoną.

6. Co do alpha tymingów to max jaki średnio można za pomocą ich wycisnąć to jakieś 25MB/s w sandrze wiec różnica niezauważalna a w moim przypadku złe ich ustawienie powodowało dużo problemów ze stabilnością teraz mam 13…34 i wszystko śmiga jak marzenie.

7. Jak pojawiają ci się co jakiś czas zrzuty pamięci to na 99% ram nie daje sobie radę, kilka osób już o to pytało.

8. Co do napięcia chipsetu to AUTO powinno w większości wypadków starczyć do FSB=250 oczywiście o ile ram na to pozwoli.

9. Co do S-ATA i jego trochę długiego „ładowania” nowy bios (mam by Merlina) rozwiązał ten problem.

 

To chyba wszystko co chciałem powiedzieć. Jak coś mi się jeszcze przypomnień to dam znać. A o samej mobo mogę powiedzieć tylko tyle że jestem z niej bardzo zadowolony, jest to najlepsza mobo na NF2 (moim zdaniem) posiada duże możliwości ale w zamian wymaga też trochę od użytkownika poza tym ma coś w sobie z kobiety bo też ma swoje humory czasem ;)

 

..::ryba::..:

Zmiana na mobile ci nic nie da, bo mnożnik dalej będziesz miał zablokowany (bo zakładam że masz) a programowa zmiana mnożnika dla Mobile na NF2 nie działa o ile się orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mobo działa bardzo dobrze testowałem chyba już każdy możliwy bios (teraz mam najnowszy od Merlina) i zawsze mobo wstawało zero problemów...

Mam kilka pytań co do tego biosu:

1) Jakiej wersji dokładnie używasz E4, EB, ED,

2) Jeżeli próbowałęś wszystkich to na którym najlepsze odczyty, zapisy (ja sugerowałem się everestem) i wychodziło ze najszybszy jest najwolniejsz :? czyli EB - cytat z opisu merlina

[E4] jest ostry reaguje brdzo dobrze na OCZ jest ostry bios [ED] jest szybkim biosem bardzo ostry potrzebuje Wiecej V_Core ,, V_Dimm ,, V_Vdd [EB] jest bardzo wolny Stabilny alle przy mnozniku 10.0 ,, 10.5 FSB 250~260 ma bardzo dobre winiki
3) Używasz dźwiękówki na pokładzie? , zauważyłes ze w tym biosie nie ma możliwości jej włączenia 8O (włoncza się dopiero jeżeli masz załadowane w cmos reloaded ustawienia z sound on)

4) Na jakich ustawieniach pracujesz na codzień a na jakich max stabilne do tesów itp, itd

5) Używasz CMOS Reloaded ?

 

A teraz kilka słów odemnie:

Przesmarujcie na nowo NB, czemu ? - zobaczcie jak umnie było fabrycznie przesmarowane

 

Plusem jest to ze NB nie jest wklęsły jak to było na innych NF2

 

Możecie sprawdzić czy też pod bankami pamięci macie połączoną jedną nóżke mosfetu z drugim mosfetem jakim małym pizdrykiem jak ja ? -

To w kółku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darcon:

 

1. Co do biosa używam tego :DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

2. Z racji tego że jest on w moim przypadku stabilny i pozwala mi bez problemów na prace w DUAL DDR na 250. Na innych też chodziło ale raz na jakiś czas miałem zrzuty pamięci a na tym to „zjawisko mi nie występuję. Dokładnych porównań za bardzo nie mam jak ci dać bo nie notowałem wyników każdego biosu tylko leciałem po kolei aż doszedłem do tego i tak już zostało poza tym nie che już eksperymentować z biosami bo płytę sprzedaję na początku stycznia a do tego czasu FSB=250 mi w zupełności wystarczy.

3. Tak używam SS i w tym biosie co mam to jest możliwość jej ON zaraz po wgraniu SS był wyłączony poszedłem do biosa włączyłem i gra.

4. To będzie 11x250 2,2,2,11,9,12,1,3,3,3,3,3,3,4 a do testów to i ci Super PI w 260 przy 2,2,2,11 zrobię ale i tak wywali mi się 3DMark01 czy jakakolwiek gra wiec nawet tego dokładnie nie sprawdzałem. Poza tym 3,3v to torcie za mało na FSB większe od 250 przy niskich Tybingach a moje OCZ nie wstaną na CL3 nie ważne czy będzie FSB 100 czy 250 tak już mają i koniec.

5. Broń boże toż to syf w ogóle się do niczego nie nadaje, przynajmniej ja mam takie z tym doświadczenia.

 

ODP NA FOTO : Ja mam LP ale mam identyczny „pizdryk”.

..::ryba::..:

 

Eeee że co, myślisz ze jak wsadzisz druta w Socket-a to procek będzie pracował na niższym VCore ? No to ja chyba o czyś nie wiem bo mi się zdaje że to nic nie zmieni…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...