Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Walcz, walcz ;) Ale też się dziel swoimi dokonaniami ! Po to jest ten topic aby pomagać też innym wiec jak coś Ci pomorze proszę napisz co było nie tak i co sprawiło ze już jest OK. w ten sposób pomrzemy reszcie użytkowników co maj problemy z DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klmn:

Hym, no nie wiem co ci jeszcze powiedzieć, mówiłeś wcześniej że udało ci się to opanować ale widzę że jednak nie. Może zapuść sobie najnowszego GoldMemory v6.64 z bootowalnej CD lub FDD (na http://www.goldmemory.cz/ masz gotowe ISO) on ci prawdę powie i będziesz mógł ewentualnie wykluczyć czy to pamięć ci wymięka. Oczywiście masz 3,3v dla ramu ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klmn:

Widzę że masz pamięci puszczone w Dualu, eh obawiam się że chyba te 3,3v to jednak za mało aby zasilić twoje pamięci na np. FSB 250. Możesz jeszcze poeksperymentować z biosami np. Merlin-a najnowszy EB lub TicTac-a 6-19 3DFire może któryś z tych ci pomoże, a jak nie to chyba tylko VDimMod pozostaje.

 

EDIT:

Ja te opcje dim1 dim2 itd.. mam na auto, a te zaraz pod Alpha Tymingami to d,a,f,e (piszę z pamięci wiec to nie jest na 100% pewne ale teraz nie mam jak komputera wyłączyć aby zajrzeć do biosa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki aj nid help :|

 

Postawiłem z okazji wychodzących smacznych tytułów (hl2, nfsu 2 ;]) kompa metodą pajączkową :> Wszystko za pierwszym razem poszło pięknie (po poprzedniej mobo myślałem, że jestem jakiś niedorozwinięty i bloku nie umiem założyć 8| ), lecz jeden problem mnie nawiedził niestety. Mianowicie szybkość transferu dysku - 300 mb/min :|

 

Na płytakch typu abit nf7s/msi k7n2 miałem conajmniej >1200 MB/min. Ba ! na sis'ie i dysku maxtor'a mam więcej... O dziwno wpierw wogóle norton ghost 2003 nie wykrył partycji na FAT32, tylko na NTFS :o. Dałem by mobo załadowała standardowe ustawienia i już norton widział wszystkie partycje, lecz pojawił sie ten wspomniany błąd. Z góry wiem, że by przspieszyć transfer ustawia się HDD Block mode & Prefatch na ON. Lecz to cały czas mam na ON :| (Cały czas jestem pod dos'em - norton).

 

Ktoś ma jakieś pomysły ? :|

 

APIC on/off nic nie daje, tak samo jak dam block mode/prefatch mode off (spadek 40 MB tylko, aż dziwne, danie tej funkcji ON na innych płytach dawało właśnie boosta do 1200 MB/min).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexer:

Spróbuj ręcznie (o ile to dysk IDE bo nie napisałeś) zamienić w biosie z AUTO na LBA.

Tak dysk na IDE, Twoja metoda mi... nie pomogła :o Hymm co jest nie tak ? Dwa dyski seatage 120gb(slave) i 80gb(master) podpięte pod primery, na drugim mam nagryware i odpięcie jej nic nie pomaga :| Nie wiem co jest nie tak oO Jutro może zupdatuje bios, chociaż po ostatnich lotach się torchę boje...

 

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka macie temperature na NB na tym dfi lanparty?? ja mam 50-55C !! To jest trochę dużo

mam fsb250 synchro 1:1 pamieci w dualu 2xHYNIX 512MB cl3-4-4-4-11 :evil:

co zrobić żeby timingi polepszyc?? napiecie na pamieci dalem 2.9V ale wieksze za bardzo nic nie pomaga:/

vdd 1.7 a reszta ustawien od pamieci dane na auto!! i jedna rzecz ustawiona jest 13 a druga 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klmn:

Widzę że masz pamięci puszczone w Dualu, eh obawiam się że chyba te 3,3v to jednak za mało aby zasilić twoje pamięci na np. FSB 250. Możesz jeszcze poeksperymentować z biosami np. Merlin-a najnowszy EB lub TicTac-a 6-19 3DFire może któryś z tych ci pomoże, a jak nie to chyba tylko VDimMod pozostaje.

 

EDIT:

Ja te opcje dim1 dim2 itd.. mam na auto, a te zaraz pod Alpha Tymingami to d,a,f,e (piszę z pamięci wiec to nie jest na 100% pewne ale teraz nie mam jak komputera wyłączyć aby zajrzeć do biosa).

Hmm widzisz nie wydaje mi sie zeby 3.3V bylo za malo. Zwlaszcza ze jak zaczne zmieniac timingi to nic z fsb wyzej nie moge zawalczyc. Dziwne jest to ze na nb musialem od razy 1.9V ustawic zeby cokolwiek zrobic. Pamieci w singlu tez wywalaja prime. Jade juz na biosie merlina, tylko tym szybszym ten eb jest dla mnie wolny a nie zwieszkyl mi oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexer:

Jak jedziesz na biosie z którym dostałeś MoBo to ci powiem żebyś go od razu zmienił ! Ja już to przerabiałem i powiem ci że ten Bios nawet na instalacje Windy (w moim przypadku) się nie nadawał wiec wnioskując po sobie myślę że możesz mieć podobnie.

 

Blue:

Tobie już odpowiadałem w innym topicu ale on szybko znikł i jak byś nie przeczytał tamtego to podam jeszcze raz ja mam 25-26stC. A jak już czytałeś to nie zwracaj na to uwagi ;)

 

Klmn:

Co do napięcie to tak tylko powiedziałem bo nie miałem się już „czego czepiać” ;) Ale na serrio to już było kilka tematów (nie koniecznie o DFI ale ogólnie o 2x512) i luzie mówili że są z tym problemy :/ Nie wiem, może na razie próbuj tylko z jedną kością aby wykluczyć ze to że to wina ilości ramu ? W zasadzie nie mam już więcej pomysłów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok=:) Co do 2x512MB to naogol ludzie rozwiazywali problemu poprzez cpc off. Mi juz sie nie chce szukac co jest przyczyna. Na jednej kosci tez prime sie wywala powyzej 240. Chyba to oleje... :) i zostawie jak bylo. Co gorsza zrobilem reinstalke i teraz mam problem ze stabilnym 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klmn:

Eh… to ja ci już nie pomogę :/ Naprawdę skończyły mi się już pomysły i nawet nie wiem w jakich okolicach szukać… Może ktoś jeszcze z innych userów DFI się wypowie bo jakoś widzę że na razie sami „walczymy” :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowke DFI Infinity i ... lipa.

Nie dziala. nie wlancza sie monitor podczas startu. dysk sie rozkreca wietraki wieja, 2 ledy sie swieca, fdd zamieli, ale nic pozatym nic. probowalem z inna grafa, pamieciami, procem i chlodzeniem i nic. Nastepnie hotflash na abicie innym biosem i dalej nic! Co mi polecicie:) serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

culmen:

Yyyyyyy a czego oczekujesz od nas ?! Jak już żeś wszystko co możliwe sprawdził ;) O ile jeszcze nie testowałeś to złóż na jakiejś tekturce (ja użyłem pudelka od DFI) na pajączka i sprawdź czy za działa jak nie to już sam napisałeś co trzeba robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze moze ktos zna jakies myki lub mial podobna przygode i bedzie w stanie mi pomoc. mam 2 plyty w chacie nadpalony abit na ktotym 18x110fsb jade i DFI ktore nie dziala. zgroza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin_hendry:

O ile ram pozwoli to prawie każdy osiąga FSB 240-250 lecz w przypadku 2x512 powyżej 240 zaczynają się już schodki. Co do L12 to zdaje mi się że prawie nikt go tu nie stosuje, gdyż płyta radzi sobie bardzo dobrze i bez niego, w zasadzie nie przypominam sobie czy kto ktokolwiek próbował L12 ale jak to pamięć bywa zawodna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:):

hehe nie liczylem ze jeszcze dzisiaj ktos odpowie a tu taka mila niespodzianka ;-) dzieki Mardok =:) !! O modzie dla DFI slyszalem tyle ze mozna zrobic moze nic nie da ale na pewno nie zaszkodzie - dlatego nie bede sciagl bloczku i sie w niego bawil - jeszcze tylko nawiew z boku - jesli to nie pomoze - poddaje sie z osiagnieciem wysokiego fsb.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosil zeby ktos podał jakiegos fanego biosika do infinity co sie n anim fajnie kreci i jest stabilnie bo narazie jade na standardowym jakis z 2003 roku ale bym sobie zmienil na jakis orginalny tesh, a gdzies tu czytalem ze sa jajca tzn byly kiedys ze jak sie najnowszy wgralo to plyta umierala i nie chce sie na niego nadziac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym z lipca mobo umierala. teraz wyszedl listopadowy - mozesz go sprobowac.

ja uzywalem Hellfire 6-19 3EG i 3EG-rev3 - 257MHz z rankingu FSB to na tych biosach (ktoryms z tych dwoch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jaka czesc osob ktore wyciagaja fsb w >240 ma zrobionego l12 moda ? Czy jest sens robienia go na DFI ? Oraz ile jest szczesliwcow majacych 2x512mb oraz fsb w granicach 240-250 ??

Ja mam 241 ;-) ale szczesliwcem nie jestem. Zastanawiam sie co mnie hamuje. Pamieci bh-5 (3,3V) zluzowanie timingow nie pomaga, cpc-off, vdd=1,6V (wyzej bez roznicy). Moze zasilacz? Ale na poprzedniej plycie radzil se z prockiem do 2700MHz a teraz nie moge 2600 przekroczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh co do rankingu to tez dałem swoje 250 tam niby 2 miejsce w single mi wychodzi ale jakoś czujem się olany bo chyba już nikt tam nie zagląda :/ Eh no cóż bywa… Co do L12 to niby jest ale żeby ktoś to robił to widziałem tylko na zagranicznych forach i ogólnie nic ten L12 nie daje no oprócz tego że bios widzi „trochę inaczej” procesor ;) Ja używam biosa tego od TicTac-a 3DFire (teraz) i w zasadzie jest podobny do Merlina EB ale u Merlina na tych samych ustawieniach mam średnio więcej o 25MB/s w Sandrze2003. Ogólnie rzecz ujmując toto DFI jest jak kobieta i ma swoje humory i jakoś trzeba z tym żyć ;)

 

colin_hendry:

He He He no jakoś mało sapię ostatnio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowke DFI Infinity i ... lipa.

Nie dziala. nie wlancza sie monitor podczas startu. dysk sie rozkreca wietraki wieja, 2 ledy sie swieca, fdd zamieli, ale nic pozatym nic. probowalem z inna grafa, pamieciami, procem i chlodzeniem i nic. Nastepnie hotflash na abicie innym biosem i dalej nic! Co mi polecicie:) serwis?

Osobiscie polece przelozyc zworke z pozycji clear cmos na normalna prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polece przelozyc zworke z pozycji clear cmos na normalna prace.

probowalem w obu pozycjach i nic. dzwomilem do pcprojekt`u i dowiedzialem sie ze nie bedzie problemu z wymiana na nowa mimo iz oddam po 7 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę jutro bawił się w OC

jak narazie fsb250 stabilne :lol:  (ale musze poprawić chlodzenie na nb bo 50C mam)

i to mnie wlasnie wk... ja sie mecze zakladam chlodzenie na wszystkie grzejace sie elementy, na NB blok wodny Abadon na SB miedziany Coolerek Vanteca. Na mosfety duuuze radiatorki na inne nieco mniejsze i chu....aaaa :/ a inni na stockowym chlodzeniu ciach 250 grrrr ale sie nie poddam jeszcze! Te zwisy mnie za bardzo wkur....a

 

btw. ciekawa sprawa - zaczal przycinac mi sie komp przy napieciu dla NB 1.7 zwiekszylem na 1.8 pochodzilo z 2 dni potem ciach zwisy zwiekszylem na 1.9V pochodzilo potem zwisy a teraz zmniejszylem na 1.6V i jest ok... wygrzal sie NB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin_hendry:

Nie jesteś sam w tym bólu w moim topicu „DFI LP i zero stabilności” to opisałem co przeszedłem zanim mi ta płyta zaczęła działać poprawnie, 10dni się męczyłem ale już jej wybaczyłem ;)

 

Blue:

Powiem ci że nie mam pojęcia jak ty masz 50stC może cos z odczytem jest nie tak ? Ja na standardzie miałem FSB250 i max 41stC i ta po 3h Prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...