Skocz do zawartości
Anabolex

Kosmiczne napięcia .:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki konfig :

Athlon xp 2400(thorton )

2x256 Mb 266 Mhz

Epox 8kha+

Geforce 3 ti 500 Leadtek.

2 dyski twarde

cd-rom

dzwięk

flop

 

Mam zasilacz Codeshit 300 W .

 

I najciekawsze są napięcia , podawane przez bios jak i inne programy :

+3.3V -moje 1.55V

+5V -4.41V

+12V -12.77V

-12V -1.46V -to podaje sandra 2003 proffesional jak i inne wersje

-5V -1.24V

+5V standby Voltage - 4.95

 

Z tego co przeczytałem na forum , to według zanaków na niebie i ziemi , nie powinno działać , a jednak działa , tylko czasem są restarty bez powodu , a ostatbio zaczą mi śnieg padać jeszcze przed wejściem do Windowsa .Myślałem że to grafa podkręcona , ale okazało się że nie .Winne okazały się pamięci (trochę dziwne bo przez 1 rok działały bez problemu , i nagle zaczęły się chrzanić) , musiałem podnieść napięcie.Na razie wszystko działa .

 

Mam pytanko :Czy te wszystkie problemy mogą leżeć po stronie zasilacza ? I dlaczego nagle pamięci odmówiły współpracy (zaznaczam że wogóle nie podkręcane ).

 

Pozdrawiam , i z góry dziękuję za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie się zastanawiam nad zasilaczem , tylko nie wiem jaki wybrać .

Jaki w miarę tani polecacie ?A niedługo wymienię grafę na fx9000xt albo poczekam na nv40 , więc żeby tylko ten zasilacz to udźwignął .

 

Mam nadzieję że do tej pory nic mi się nie spali :)

 

Pozdrawiam.

 

Ps.Napięcia spisałem dobre , z Sandry :CPU core voltage -1.73 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie się zastanawiam nad zasilaczem , tylko nie wiem jaki wybrać .

Jaki w miarę tani polecacie ?A niedługo wymienię grafę na fx9000xt albo poczekam na nv40 , więc żeby tylko ten zasilacz to udźwignął .

 

Mam nadzieję że do tej pory nic mi się nie spali :)

 

Pozdrawiam.

 

Ps.Napięcia spisałem dobre , z Sandry :CPU core voltage -1.73 .

yyyyyy a co to za karta? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dzięki za zainteresowanie .

 

Chodzi mi o 5900xt , albo jeszcze radeon9800Pro.

 

Żeby nie zakładać nowego topiku mam jeszcze parę pytań i to ważnych , bo coś mi się psuje cały czas .I podejrzewam żę to wina karty albo pamięci , a nie zasilacza.

 

Więc dzieje się tak : wchodzę do windowsa , piszę coś na gadugadu , albo w wordzie , albo w necie , i nagle na ekranie pojawiają się kolorowe zygzaki , takie żę nic poza nimi nie widać , komputer się nie restartuje , tylko są te kolorowe zygzaki , i ja go muszę zrestartować bo nic więcej sięnie da zrobić .Ale czasem też gram na przykład w CODa(5 godzin ) i wszystko chodzi dobrze . Ale jak wyjdę z gry i odpalam 3dmarka , znów pojawiają się zygazki kolorowe , albo paski jakieś .Dzieję się tak nawet jak nic nie włączam , tylko wejdę do windy i zostawię komputer sam na parę godzin.

Z poczatku myślałem żę to wina za bardzo podkręconej karty (270/580) ale to jednak nie było to , załadowałem deafultowe ustawienia i działo się to samo .Podniosłem też napięcia na procu i pamięci , i dzieje się tak samo ?:(

 

Sam już nie wiem , może to karta za mocno była podkręcona i coś się przepaliło ?

Jakie są objawy przetaktowania grafy , a jakie wadliwej pamięci ?

Zaznaczam żę żaden niebieski ekran z błędami mi sięnie pojawia.

 

Mam nadzieję że ktoś możę mi pomóc , bardzo mi zależy .Zależy mi na czasie .

 

 

Pozdrawiam.I z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Porzyczyłem kumplowi moją grafę , a na parę dni wziąłem Geforce4MX440 .

I co ciekawe , moja karta u niego chodzi nawet bez wiatraczka (od athlona xp 1800 ) i nic się złego nie dzieje , nic się nie wiesza , po prostu idealnie .Natomiast jego karta u mnie działa dobrze , nie ma żadnych kolorowych zygzaków , nic .Chodzi idealnie .

 

Sam już nie wiem o co chodzi .Może na moim geforce3 , albo na płycie napięcia skaczą , albo coś jest z zasilaniem AGP? -ale jego karta działa mi bez zarzutu .

A , i on ma zasilacz 250W-Feela .

 

Jurz nie wiem o co biega ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+3.3V -moje 1.55V

?? chyba ci sie pomylilo z napieciem proca, bo to nie mozliwe jest...

wymien zasilacz, poki jeszcze jest co wymieniac...

na tej plycie to normalny odczyt

karta jest agp4x yo napiecie jest 1.5v (tutaj 1.55v ,u mnie np. 1.52v)

wkladasz karte agp2x i masz juz odczyt 3.3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Serdeczne dzięki za odpowiedzi.To już moje ostatnie pytania .

Zdecydowałem się jednak kupić zasilacz .Może to rzeczywiście jego wina , bo geforce 4 mx440

pobiera mniej mocy niż Geforce 3 ti 500.

Zdecydowałem się na chieftec 360W , i ostatnie pytanka (przyszłościowe za 3-4 miesiące):)-czy taki zasilacz wytrzyma Radeona 9800Pro(ewentualnie nv40 jak wyjdzie :) ) , Athlona FX51(ewentualnie 53) , płytę (jeszcze nie wiem jaką ) , 1GbDDR ECC Buffered 400 , i resztę jaką wymieniłem ?(na zasilaczach się nie znam w ogóle , za to na reszcie sprzetu , początkującym nie jestem ) , czy raczej będzie mi potrzebne ze 420W ? Uprzedzając pytania , nie zamierzam tego kręcić , bo po co (uprzedzając tok myślowy , nie chwalę się :) ) .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie będę zakładał nowego topicu więc.

Mam kolejny problem : na tym porzyczonym od kolegi GF4mx440 , zaczęły mi się gry wieszać , a dokładniej tak:właczam np:CODa , MaxaPayne 2 , gram 5 minut i nagle obraz staje w miejscu , dzwięk gra , dyski chodzą .

CZym to może być spowodowane ?

I jeszcze jak oglądam dłuższy czas zdjęcia przeglądarką , po 4 godzinach np, ogólnego użytkowania , gdy właczam któreś z kolei zdjęcie obraz zamiera w bezruchu , a przed tym występuje 0,3 sekundowe zaciemnienie ekranu .

Cóż to może być u licha ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozycz od kogos jaka kolwiek 300 nie codegena czy l&c i sprawdz wtedy,,, stawiam na zasilacz

 

mx440 zjada chyba troszke mniej pradu od gf3ti

 

anabolex - do takiego konfigu bral bym be-quiet 450W ~ 460zł powinien kosztowac, podobno ma byc niedlugo dostepny w 4maxie,,, zasilka wypas i nie chalasuje,,, ma pare fajnych bajerow jak np termo-kontrole dla wiatrakow obudowy na specjalnych molexach...

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat , wiadome dla czego :wink: ...

 

Co myslicie o tym zasilaczu ?? --> http://sklep.benchmark.pl/pelny_6552.html 

 

joł  :lol:

nie polecam.nie zrob tego bledu co ja i doluz te 60 zl do chiefteca.

zasilacz napiecia na 3.3 i 5 trzyma prawie idealnie natomiast na 12 jest 12.5 dodam ze na codeshicie bylo 12.7?

co do chalasu to sie nie wypowiem poniewaz w moim kompie jest pare glosniejszych rzeczy.najbardziej jednak w tej zasilce nie podoba mi sie wentylacja.poniewaz otwory w nim sa na przeciwko wiatraka(nad procem nie ma dziur!),przez co temp na procku skoczyla mi o 10C!!!

dopiero po zrobienui dziurki :) i dodaniu drugiego fana temp jest w miare oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...