Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A może prezesi Ati i Nvidii to bardzo dobrzy kumple i siedzą razem przy piwku i obmyślają taktykę wojny między sobą o wydajność żeby tylko sprzedaż wzrosła :P chociaż biorąc faktycznie fx y pod uwagę to wydaje się to nierealne gdyż przez nie nvidia napewno straciła wielu zwolenników. Bądź co bądź prezesi znają się na pewno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze u coraz wiekszej liczby osob zanika czesc mozgu odpowiedzialna za myslenie logiczne  

za to rozrastaja sie czesci odpowiedzialne za fantazjowanie i konfabulowanie :-)

... mlody_gniewny juz raz dales popis swojej 'fachowosci' w http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69220

widze ze dalej  walczysz o miano nawiedzonego fantasty ;)

Stwierdzam fakty . Niepodważalne fakty . Nadeszła chwila gdy nVIDIA kontratakuje i robi to bardzo skutecznie . ATI nie wypuszcza jeszcze 420 gdyż wie ze ma problem . Problem w postaci GF6800 . nVIDIA znowu zasiadła na tronie . Mam nadzieję ze wkrótce wykupią ATI . BTW Matrox jeszcze dycha ?

a skad ty mozesz wiedziec ze ati ma problemy??nvidia nie kontratakuje , poprostu to jest karta ktora miala premiere wczoraj weic pomysl ze to jest normalne ze ebdzie szybsza od 9800xt , ale zazekaj na ati to wtedy bedzie mozna porownywac , a chcialbym zeby ati skopala dupsko nv , jezeli tka bedzie to zapraszam na forum !! , ciekawe co wtedy powiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze u coraz wiekszej liczby osob zanika czesc mozgu odpowiedzialna za myslenie logiczne  

za to rozrastaja sie czesci odpowiedzialne za fantazjowanie i konfabulowanie :-)

... mlody_gniewny juz raz dales popis swojej 'fachowosci' w http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=69220

widze ze dalej  walczysz o miano nawiedzonego fantasty ;)

Stwierdzam fakty . Niepodważalne fakty . Nadeszła chwila gdy nVIDIA kontratakuje i robi to bardzo skutecznie . ATI nie wypuszcza jeszcze 420 gdyż wie ze ma problem . Problem w postaci GF6800 . nVIDIA znowu zasiadła na tronie . Mam nadzieję ze wkrótce wykupią ATI . BTW Matrox jeszcze dycha ?

a skad ty mozesz wiedziec ze ati ma problemy??nvidia nie kontratakuje , poprostu to jest karta ktora miala premiere wczoraj weic pomysl ze to jest normalne ze ebdzie szybsza od 9800xt , ale zazekaj na ati to wtedy bedzie mozna porownywac , a chcialbym zeby ati skopala dupsko nv , jezeli tka bedzie to zapraszam na forum !! , ciekawe co wtedy powiesz

Ale mi nie chodziło o 9800 XT . Tylko o 420 . Że to będzie pomyłka ATI . Poza tym testy gdzie 6800 jest wolniejsze od konkurenta to jakas pomyłka . Zapewne robione na roznych komputerach . WIecie do czego zmierzam. Ale już się nie wypowiem . Najpierw AMD teraz ATI . Nie chcę nikogo już denerwować. Pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o 420 . Że to będzie pomyłka ATI

LUDZIE PROROK !!! PRAWDZIWY PROROK!! NOSTRADAMUS! , BŁAGAM CIE! POWIEDZ MI O WYDAJNOSCI PROCESORÓW ZA 10LAT BO TY TO PRZECIEŻ WIESZ!!!.

 

Skąd możesz pajacu wiedziec cos o R420 skoro wczoraj i dziś odbywa się w Toronto Technical Ati Days gdzie nielicznemu gornu redaktorów z całego świata dopiero pokazano co to potrafi!! ty napewno nie byłeś w śród nich bo za duża lama jesteś. A dane są chronione NDA więc [ciach!]o wiesz o wydajnosci R420... pewno nawet nie znasz specyfikacji technicznej a gadasz o rezultatach o których wie nieliczne grono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o 420 . Że to będzie pomyłka ATI

LUDZIE PROROK !!! PRAWDZIWY PROROK!! NOSTRADAMUS! , BŁAGAM CIE! POWIEDZ MI O WYDAJNOSCI PROCESORÓW ZA 10LAT BO TY TO PRZECIEŻ WIESZ!!!.

 

Skąd możesz pajacu wiedziec cos o R420 skoro wczoraj i dziś odbywa się w Toronto Technical Ati Days gdzie nielicznemu gornu redaktorów z całego świata dopiero pokazano co to potrafi!! ty napewno nie byłeś w śród nich bo za duża lama jesteś. A dane są chronione NDA więc <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiesz o wydajnosci R420... pewno nawet nie znasz specyfikacji technicznej a gadasz o rezultatach o których wie nieliczne grono...

Spokojnie . Mam pewne żródlo informacji . Poprostu przeczytałem kilka artykułów spojrzałem na kilka tabelek . Min prawo Moore`a . Porównalem poencjał ostatnich modeli kart graficznych i ich zaawansowanie i wiem wszystko wiem . Pewnych prawidłowości nie przeskoczysz . Mam na myśli ilosc tranzystorow , Mhz i efektow zaimplementowanychw GPU . Zreszta przekonacie się wkrótce . Dziekuje za uwage .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić wygląda na to iż już w tym roku hardcorowi o/c-erzy z zachodu przekroczą 20K w 2003 :twisted: ,no jazda panowie się zapowiada,ja jednak czekam na bardziej budżetowe edycje tej karty p.6800 non Ultra itp.Powrót NV w dobrym stylu coś ala GF4Ti seria ,z drugiej strony zobaczcie jakie to pokrętne ,tak jak kiedyś GF3Ti rulezowało i wchodził GF4Ti każdy mówił po co itp.? ano wiadomo po co :twisted: no a teraz nagle marketing będzie mówił że FX5950U to beee itp. nowe 6800 lepsze i tak w kółko hehe,teraz fani ATI pokłony dla nowego króla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i wiem wszystko wiem .. Dziekuje za uwage .

co juz koniec rewelacji ? szkoda ...

 

btw. topik juz rozrosl sie niemilosiernie, pomimo ze nikt jeszcze na zywo karty nie widzial ;) eh, co znaczy marketing ... szkoda ze pewnie nie pogramy w gry pokroju dem technologicznych jak to mialo miejsce dotychczas .. czy to sie wogole kiedys zmieni ?? :?

a klaniac sie nie bede zadnej nvidzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i wiem wszystko wiem .. Dziekuje za uwage .

co juz koniec rewelacji ? szkoda ...

 

btw. topik juz rozrosl sie niemilosiernie, pomimo ze nikt jeszcze na zywo karty nie widzial ;) eh, co znaczy marketing ... szkoda ze pewnie nie pogramy w gry pokroju dem technologicznych jak to mialo miejsce dotychczas .. czy to sie wogole kiedys zmieni ?? :?

a klaniac sie nie bede zadnej nvidzie :wink:

hehe spoko stary,to taka lekka odnośnia,ale sam przyznaj że czuć moc :twisted: ,sam mam Ati więc przynajmniej na razie nie zamieniam zmieniać karty na inną tlen i saper mi zachrzaniają jak należy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, jestm pod wrazeniem jak kazdy chyba kto czuje miete ... na moim obecnym sprzecie nie jestem w stanie pograc w nowe gry w 1600x1200 z 4AA i 8Anizo a przeciez "robie" >6500 3DMarkow ... takie 16 potokow to by sie bardzo przydalo .. ale z drugiej strony mam ochote olac to i kupic w koncu PS2 jak pisal ktos wyzej, i pewnie na zdrowie to wyjdzie mi/mojej kieszeni :wink:

a i tak wierze ze ATI da rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o 420 . Że to będzie pomyłka ATI

LUDZIE PROROK !!! PRAWDZIWY PROROK!! NOSTRADAMUS! , BŁAGAM CIE! POWIEDZ MI O WYDAJNOSCI PROCESORÓW ZA 10LAT BO TY TO PRZECIEŻ WIESZ!!!.

 

Skąd możesz pajacu wiedziec cos o R420 skoro wczoraj i dziś odbywa się w Toronto Technical Ati Days gdzie nielicznemu gornu redaktorów z całego świata dopiero pokazano co to potrafi!! ty napewno nie byłeś w śród nich bo za duża lama jesteś. A dane są chronione NDA więc <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wiesz o wydajnosci R420... pewno nawet nie znasz specyfikacji technicznej a gadasz o rezultatach o których wie nieliczne grono...

Spokojnie . Mam pewne żródlo informacji . Poprostu przeczytałem kilka artykułów spojrzałem na kilka tabelek . Min prawo Moore`a . Porównalem poencjał ostatnich modeli kart graficznych i ich zaawansowanie i wiem wszystko wiem . Pewnych prawidłowości nie przeskoczysz . Mam na myśli ilosc tranzystorow , Mhz i efektow zaimplementowanychw GPU . Zreszta przekonacie się wkrótce . Dziekuje za uwage .

 

 

a co teoretycznie fx5950 miał do zaoferowania ?? :

 

potoki 8/1 zegary 475/950 wydajnosc teoret 3800MP/s 3800MT/s szyna 256 bit przepustowosc 29,7

 

a radek 9800xt ?

potoki 8/1 zegary 415/730 wydajnosc 3320/3320 przepustowosc 22,8

 

i kur.. co wolniejsze zegary mniejsza przepustowosc ... a bije geja na głowe w każdym teście ... wiec młody nie prorokuj co będzie lepsze... Ati wymiecie fxa na głowe ... nie wiem oczywiscie , ale wierze w ati ... :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie tak znasz i piszesz , to nvidia przyznala sie ze nie miala 8x1 potokow tylko 4x2 w fx-ach , no i tu widac ile wiesz , jak sie interesujesz itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz sie tak znasz i piszesz , to nvidia przyznala sie ze nie miala 8x1 potokow tylko 4x2  w fx-ach , no i tu widac ile wiesz , jak sie interesujesz itp .

no muszę przyznać temu panu rację FX5900 miał organizację 4X2 ale kogo to obchodzi :twisted: ....... teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech NVIDIA dokopie ATI :) Ceny spadną, a przy takiej wydajności nie będzie potrzeba zmieniać grafy przez 3-4 lata ^_^ Jeżeli cena nie przekroczy w najtańszej wersji ok. 1000 zł, to jestem gotów zaszaleć i kupić :) I ciekawe, ile ludzi teraz dostaje szału, ze kupiło za 1600 zł okazyjnie 9800 PRO heheehe :D Już teraz ceny spadają- 9800SE@9800 bez łaski chodzą po 900 zł- źle?:)

 

PS- żeby jeszcze Zalman wymyślił przyzwoity zestaw radiatorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech NVIDIA dokopie ATI :) Ceny spadną, a przy takiej wydajności nie będzie potrzeba zmieniać grafy przez 3-4 lata ^_^ Jeżeli cena nie przekroczy w najtańszej wersji ok. 1000 zł, to jestem gotów zaszaleć i kupić :) I ciekawe, ile ludzie teraz dostaje szału, ze kupiło za 1600 zł okazyjnie 9800 PRO heheehe :D Już teraz ceny spadają- 9800SE@9800 bez łaski chodzą po 900 zł- źle?:)

 

PS- żeby jeszcze Zalman wymyślił przyzwoity zestaw radiatorów  :)

Skąd mogli wiedzieć że tak będzie :) co nie zmienia faktu ze istotnie trafia ich szlag :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody_gniewny ty jakiś nie dokołysany jesteś, widziałeś R420 testowałeś, że wiesz która karta jest lepsza jak nie to zamknij r..a. Bo tacy ludzie jak ty to mnie w nerw wprowadzają. Nie długo dostaniesz bana za zaśmiecanie pirdołami tego topica. Ile ty masz lat dzieciaku bo powyżej 15 to na pewno nie.

O co ci chodzi z tym: "Najpierw AMD teraz ATI" bo nie kapuje lolu.

Takich jak ty to juz dawno nie było na forum ale odchyły się trafiają. Widać jaki jesteś mądry po podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze nie weszły do sprzedaży pierwsze chipy NV40, a już się okazuje, że model 6800 bez problemu daje się przerobić na wersję Ultra, poprzez odblokowanie pozostałych 4 potoków (dla przyp. GF6800 - 12 potoków, GF6800U - 16 potoków). W ten oto sposób, możemy oszczędzić około 200euro. Na razie jednak nie jest jeszcze znany dokładny "przepis" jak ów przeróbki dokonać, ale na pewno nie będzie się to wiązało z ingerowaniem mechanicznym, a jedynie programowym (np. poprzez podmianę biosu). Oczywiście po modyfikacji GF6800 na Ultrę zostaną podniesione zegary taktujące, ale zapewnia się, że wolniejsze pamięci typu DDR1 bez problemowo będą działać z taką prędkością jak przy szybszej wersji GF6800U (GF6800U - 475MHz/1,2GHz, GF6800 - 400MHz/1,1GHz). "

Dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy sie tak <span style="color:red;">[ciach!]</span>a czepiacie wieku??? Ja peirdole.. mozna miec 13 lat i byc wcale nie gorszy od doroslych na tym forum. A co do gniewnego to prawda.wez wyluzuj chlopaku bo masz bezpodstawne wypowidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie rozumiem dyskusji. Karta to karta - charakteryzuje się jaką stam wydajnością, i jakąś tam ceną. Kupuje się patrząc na stosunek jakości do ceny.

 

Jezeli aktualnie prowadzą radki - kupię radka. Jeżeli geforce to zanabędę takowego. To nie jest jak przy wymianie proca kiedy to możliwe, że i pół kompa trza zmienić.

 

Osobiście nie rozumiem tej całej batalii.

 

Więc STFU&GTFO i wracamy do tematu nowego GF.

 

Uważam, że Nvidia potrzebowała karty takiej jak 6800 aby odzyskać prestiż po blamażu w postaci FX (a jak jeszcze ktoś pamięta te zapewnienia - 30000 w 3dmarku 2001 :P). Przy okazji może w końcu karty low-endowe będą obsługiwać (aczkolwiek wolniej) te same cuda co karty high-end - przynajmniej będzie unifikacja platformy i w efekcie szybsza migracja twórców gier w kierunku krozystania z Pixel Shaderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji może w końcu karty low-endowe będą obsługiwać (aczkolwiek wolniej) te same cuda co karty high-end - przynajmniej będzie unifikacja platformy i w efekcie szybsza migracja twórców gier w kierunku krozystania z Pixel Shaderów.

No obsluguja wszak. GF FX5200 mozliwosciami silnika graficznego nie odbiega wiele od GF59xx, ale wydajnosc to inna sprawa (a jaka jest to wiadamo). Nalezy polaczyc te dwie cechy w jednosc by bylo OK, a takie polaczenie znaczaco podnosi koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche ten screen z 14860 3d2k3 do mnie nie przemawia, mogli chociaz przesunac okienko zeby bylo widac ile toto wyrabia w poszczegolnych testach (a nuz by sie okazalo ze testowali z 320x200 lol)

 

@mlody_gniewny: wez zamknij ryja jak juz ktos sugerowal bo naprawde gdzie sie nie wypowiesz to takie glupoty ze szkoda baze zasmiecac....

 

moje stanowisko jest takie - niech karta bedzie dobra, tania i co najwazniejsze niech nie bedzie przekretow jak z FX (najpierw odkurzacz, potem podejrzane optymalizacje driverow, w koncu kiepskie PS 2.0), panowie z ATI tez niech zrobia cos dobrego, niech sie stanie rywalizacja i bedziemy miec tanio dobry sprzet, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obsluguja wszak. GF FX5200 mozliwosciami silnika graficznego nie odbiega wiele od GF59xx, ale wydajnosc to inna sprawa (a jaka jest to wiadamo). Nalezy polaczyc te dwie cechy w jednosc by bylo OK, a takie polaczenie znaczaco podnosi koszty.

Jednakże róznice są. Jeżeli NV zrobi to co się kroi - czyli stworzenie linii kart na tym samym rdzeniu (6800 U, 6800 i dalej powiedzmy, 6600, 6400, 6200) to róznice pomiędzy kartami będą różnicami ilościowymi (potoki renderujące, szerokość szyny danych), nie jakościowymi jak to teraz jest z FX ami czy serią kartami ati (od 9000 do 9800 i każda obsługuje coś innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...