Skocz do zawartości
v1ru5

Race Driver 2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od pewnego czasu mam problem z gra, nie mogę sobie pograć prawie w cale, bo na 10 uruchomień gry to 7 kończy sie zwichą w momencie, gdy mam jechać, lub w czasie jazdy, a 2 to restart kompa, czy ktoś miał takie problemy, format jest nieunikniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od pewnego czasu mam problem z gra, nie mogę sobie pograć prawie w cale, bo na 10 uruchomień gry to 7 kończy sie zwichą w momencie, gdy mam jechać, lub w czasie jazdy, a 2 to restart kompa, czy ktoś miał takie problemy, format jest nieunikniony?

Oczywisie wplyw podkrecania wykluczyles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dolujcie mnie ze karta za tyle kasy moze byc przyczyna, zlego dzialania tej gry, system w markach i prime jest stabilny, ale wychodzi na to ze nie do konca, zamierzam w najblizszym czasie strzelic format, mam nadzieje ze problem minie.

Mam jeszcze pytanie czy w czasie grania doczytuje cos z plyty, bo moze problem lezy po stronie zlej konfiguracji napedow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis jestem po przeinstalowaniu systemu, problem dalej wystepuje gra mi sie scina jak chce kontynuowac kariere (82% ukonczone, moze ktos z tego etapu ma save to bardzo prosze na e-mail), podejrzewam ze jest to wina samych save-ow, z poczatku myslalem ze bios jest nie odpowiedni , ale w sumie co on ma do tego, moze podawac za male napiecie na procesor, tylko taki powod mi sie wydaje logiczny?

Panowie doradzcie co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zwis to twardy - tzn np numlock'u nie da się włączyć/wyłączyć?

Bo czasem trzeba na vpu recover z 5 minut poczekać - no ale jak wisi

sama grafika to numlock działa. Może to zasilacz- hehe :) - słyszałem,

że zdarzają się 420W chiefteca co to +12V trzymają na poziomie 11,67V. ;) ,

no, ale w tym wypadku to by się na innych grach też wieszało....

 

Mam też swoje pytanie - czy ktoś już gra mając zainstlowany WinXP service pack 2 ??

Bo nie mogę na tym zainstalować sterowników od kierownicy logitecha

i nie mam force feedbacku !!!!!! Czyżby się SP3 szykował ??

 

ps. nadal stawiam na x800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim - x800 ma swoj udzial, po przeinstalowaniu 3 roznych sterow, opartych na Catalyst-ach, zaczalem bawic sie ustawieniami grafiki w grze. Okazalo sie, ze nie moge wlaczyc Rozblyskow Slonecznych Wysokiej Jakosci, bo to one mi tak knoca wszystko,VPU Recover nie ma zadnego znaczenia, czy jest ON, czy OFF. Jestem juz zadowolony, wkoncu udalo mi sie dojsc, co jest przyczyna, a przy okazji mam system swiezy.

Pozdrawiam wszystkich.

Ps. Moze polecacie, jakies dobre ustawienia dla Kierownicy Momo Racing? W tej chwili mam tak ustawione :

Specific Game Seting:

O.E.Strenght 100%

Spring Effect Strenght 76%

Damper Effect Strenght 27%

jeszcze jest kilka zakladek i wsumie podobne ustawienia Global Device Settings i Enable Centering Spring in FF 100%. Nie wiem do czego dane zakladki sluza i jakie maja zastosowanie, ale tak mam ustawione i w miare mi to dziala.

Co do Sp2, to boje sie na razie instalowac, wszystko mi gra, wiec sobie odpuszcze.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trybu Pro-Sim polecam zmniejszyć czułość osi kierownicy

z domyślnych 50% na jakieś 35% - przestaje gwałtownie reagować

samochód. Poza tym nie rozumiem twoich ustawień - po co ci na

stałe centrowanie ? do trybu Sim polecam ustawienie default w

sterownikach - a za to w grze siłę FF na 40% i wszystkie suwaki

martwych stref na zero a suwaki zakresu ma pełny zakres.

No i jeszcze osie ustawić na oddzielne.

(Momo i moja Formula Force GP mają ten sam system FF,

no ale czy taka sama jest siła centrująca to ręki nie dam uciąć ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z pewnymi catalystami, bądź omegami gra nie działa prawidłowo

dokładniej:

 

cat./omega 4.5-4.7 brak cieni pod samochodami, są też artefakty na asfalcie nawet na deafultowych ustawieniach

4.9, omega z końcówką 90 zwiechy, jak pisaliście poprzednio z włączonymi rozbłyskami

 

Najlepiej gra u mnie chodzi na omegach na cat. 4.8, tylko za chiny ludowe nie mogę włączyć aa nawet x2 :(

 

Ech do kart ATI bez baterii różnych wersji sterowników nie ma co nawet podchodzić, bo co w nowszych wersjach to w jednym coś poprawią (najczęściej dodatkowe 0,01FPS w DOOM3) a przy okazji zpierniczą 1000gier :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech do kart ATI bez baterii różnych wersji sterowników nie ma co nawet podchodzić,

heh ;-) u mnie chodzi wszystko na wszystkich, moze się jeszcze nie nadziałem :P wg mnie wygląda to tak, że trzeba się śpieszyć z wydaniem gry zeby zapomniec o testach an ati,,, a potem są krzaki w stylu "gra nie obsługuje..." to nie wina drvs tylko zp... gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zauwazylem ze pare osob mialo podobny problem do mojego mianowicie cholerny zwis - 61% kariery wyscig Laguna Seca jakims tam Fordem wyscig w deszczu - nie wiem co jest grane instalowalem z piec wersji sterownikow i Omega i Ati wlacznie z najnowszymi i troche starszymi - przeinstalowalem gre od nowa - zmniejszalem rozdzielczosc nawet na chwile przepialem pamieci w Single Channel - normalnie rece opadaja jak tak mozna do jasnej cholery nie testowac gry jak sie nalezy - moze ktos sie uporal z tym moze wie jaka wersja sterownikow chodzi najstabilniej bo sie zaraz poplacze - taka genialna gra a tak mnie wkurza. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam grać w RD2 i mam taki problem że mam czarny obraz i widać tylko mapkę :( sprzęt taki jak w podpisie na sterach 4.9. Obraz znika zaraz jak tylko auto przejedzie linie startu i (jak jest ta dojazdówa). Ale jest to o tyle dziwne że za pierwszymi 3 uruchomieniami tego nie miałem gra chodziła normalnie !!! Zdawało mi się że to przez ATI TrayTools bo robiłem sobie odpowiedni profil ale teraz czy TrayTools jest włączony czy nie ciągle jest to samo czyli czarny obraz :(

 

Co to może być ??? Please Help Me !!

 

btw. co to jest CLUTCH w ustawieniach Kierownicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM MAM ZWIAZANY Z BRAKIEM TEKSTUR , ktos wie co zrobic z tym da rade ? zmienialem stery , instalowalem patcha . reinstal robilem i nic :( help

Miałem dokładnie ten sam problem i znalazłem rozwiazanie 8) trzeba wyłączyć w ustawieniach Antistopic Filterling (co nie znaczy że trzeba grać z wyłączonym tylko trzeba sobie go ustawić w sterownikach) u mnie to pomogło. Musiałem jeszcze powyłączać te Hi-Res rozbłyski bo inaczej co chwile zwisy ale ogulnie jest spoko gram sobie z AA 4x i AF 8x i nie schodzi poniżej 35fpsów :)

 

A co do samej gry to odnosze wrażenie że model jazdy niczym nie różni się od tego z RD1 myślałem że 2 to będzie krok naprzód ale i tak jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedys mialem :) Ale przy okazji pojawily sie inne problemy, wiec format c:, install win2k i wszystko zaczelo dzialac :) Od tej pory juz nie mam takich problemow... A poniewaz panowie z CD-Projektu wkurzyli mnie wydaniem 5cd to postanowilem ze nie bede sobie dalej zycia utrudnial i nie wysylalem im mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wczesnie sie ucieszyłem ... niestety nei pomoglo... stery mam 61.77 i nie wiem czy warto zmieniac bo probowalem juz na innych , chyba ze masza jakis inny pomysl jaki detonator wrzucic i czy usilnie probowac z Antistopic Filterling ??

W zaawansowanych ustawieniach grafiki gry wyłącz odbicia od maski w wysokiej rozdzielczości jesli jeszcze tego nie probowales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to ja nie wiem mi pomogło wyłączenie Antistopic Filterling ale ty masz NV wię jest to coś innego. Może spróbuj powyłączać co się da i odpalić grę a potem stopniowo właczać nowe opcje ;)

 

Btw. Pograłem trochę i odnosze wrażenie że gra jest piekielnie trudna !!! jestem na 30% kariery i już nie mogę przejechać Ford Mustang Challange :( próbowałem nawet w trybie Sim bo zazwyczaj jeżdzę w Pro-Sim ale dalej nie mogę. Może jakies wskazuwki jak trzeba jeździć na Logi FF GP :P ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Pograłem trochę i odnosze wrażenie że gra jest piekielnie trudna !!! jestem na 30% kariery i już nie mogę przejechać Ford Mustang Challange :( próbowałem nawet w trybie Sim bo zazwyczaj jeżdzę w Pro-Sim ale dalej nie mogę. Może jakies wskazuwki jak trzeba jeździć na Logi FF GP :P ???

Z tego co pamietam to kariere nie da sie przelaczyc na tryb PRO SIM bo ona ja juz na stale wlaczona na SIM :P

A co do wskazowek - moze przelacz na sterowanie reczne sprzeglem - duzo daje - zyskujesz nawet 2-3 sekundy na okrazeniu - ale trzeba sie do tego przyzwyczaic i potrenowac. Na poczatku bylo mi trudno ale z teraz nie wyobrazam sobie gry przy automatycznym sprzegle - szczegolnie na Multiplayer...

BTW: uprzedzajac ewentualne uwagi - przeszedlem cala kariere ale wlasciwie wiecej w nia nie gralem bo dla mnie sensem tej gry jest tryb Multi i pro sim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus sie zawieszała gra po ok, 5min grania?? mam taki problem chwilke zagram a z kolei jak włącze drógi wyścig w czasie ładowania lub czasem w czasie jazdy to juz mi sie gra zawieśi i d...a:cry: nic nie idzie zrobić -tylko reset. Jak to cos pomoże to mam A2200@2600, Radeon9600PRO (OMEGA 4.10 BETA), 512DDR,... Wie moze ktoś co jest grane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, po odpaleniu gry po jakis 2 miutach gra sie wiesza robi sie czarny obraz , pomaga ctr +alt+del , po wduszeniu pojawia na chwilke screen z gry ale w pozmienianych kolorach i podzielony na male kwadraciki , ale i tak winda wtedy muli i przy odpaleniu innej gry wiesza sie. grafika nie podkrecona na Omegach 2.5.90 . Znalazl ktos rozwiazanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...