Skocz do zawartości
radek_z

nVidia narobiła dużo złego!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

hahaha owszem z gf4 jestem lekko zadowolony... ale nic nieprzebije juz chyba mojego zadowolenia z voodoo3....... wiec niech ktoś zablokuje ten dziwny watek ;) bo w zasadzie o gustach sie niepolemizuje a ze ktos jest obrazony na nv czy ati to jest smieszne a wszystko przez to ze zupa jest za slona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia a moze mi ktos wyjasnic jaka dla was jest roznica pomiedzy graniem w cokolowiek przy 50FPS (stale i nie mniej) a 100FPS?? oko ludzkie rozpoznaje max 30klatek (od 25klatek na sekunde oko ludzkie nie bedzie w stanie wychycc przejscia) wiec klutnie o to czy cs chodzi w 100 klatkach czy nie jest conajmniej zbedne :) pozatym kwestia tego ze nv wypuszcza karte (FX) reklamowana jako super hiper odlotowa ktora okazuje sie ze ma problemu z dx9 (inie mowie o 5200 i wydajnosci - porownywale rdzenie maja poprostu mniejsze mozliwosci na tym polu) - coraz powszechniejszym - najlepiej swiadczy o podejsciu do klienta :) czasemlepiej kupic karte przyszlosciowo i cieszyc sie teraz 30 klatkami w dx81 i za jakis czas tez 30 w dx9 - a nie teraz kupic pod dx81 a potem plakac bo mi dx9 nie chodzi :/

 

co do kwesti ze gracza nie stac naogladanie wodotryskow bo karty drogie - sorry hose - nie stac mnie to tego nie mam - glowa programistow w tym zeby potrafili optymalizowac wypupiste efekty na spoko sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem - zagraj kiedys w counter strike przy 30 klatkach i przy 100 - zobaczysz jaka jest ta roznica ;)) 90 % z tego to roznica subiektywna, niekoniecznie dajaca sie opisac iloscia klatek ktore "odczytuje" moje oko, pamietaj tez o podswiadomosci ktora wylapuje duzo wiecej niz 30 klatek (tworca tetrisa twierdzi ze przy ktoryms tam levelu oko nie ma juz praktycznie znaczenia, gra nasza swiadomosc a oko przekazuje obraz "na zywo" - nie analizujac go, wiec nie wylapujac poszczegolnych klatek). Roznica latwa do opisania to np. szybkosc zwezania sie celownika oraz zgodnosc dziur po kulach (decals) z wystrzelona wlasnie seria. Ja rozumiem ze moja wypowiedz moze zabrzmiec troche jak swira, ale to sa czyste odczucia z gry - cos na zasadzie "empetrojki maja powycinane gorne i dolne zakresy czestotliwosci nieslyszalne ludzkim uchem" ...ale pusc sobie mp3 i plyte audio dla porownania i juz zaczynaja byc slyszalne ;)

 

ps- ayem - podaj mi coz to za karta graficzna w przyzwoitej cenie wyemituje mi 30 klatek w dx8 i 30 w dx9 ? :) 4ti sa super do dx8 ale kuleja w dx9, radki 9500/9600 sa slabe w dx8 (porownywalne do 4ti ale za wyzsza cene) ale w dx9 wyprzedzaja 4ti o hektar. Ja sie modle ze to 4ti mi wygeneruje jednak te 30 klatek w dx9...will see :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: makaronek

 

Co za bzdurkę napisałeś! Twój 4Ti wygeneruje DX9??? W DX9 nic się nawet nie uruchomi. To, że giera potrzebuje DX9 to nie znaczy, że go obsługuje! :wink:

 

Co do tych 30-60-100FPS to pewnie, że jest różnica! Chyba dobrym przykładem jest Quake3 gdzie akcja mocno zasuwa! Wystarczy poruszać szybko myszką w lewo i prawo i widać o ile obraz przeszkoczy na następnej klatce! 100FPS Rulezzzz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja musialem wymienic w piatek mojego gf2mx200 bo powoli sie przerzucam z cs 1.5 na 1.6 i kupiłem sobie wypasionego gf4mx440 z dvi i tv-out ;P qle 200 zł poszło sie walić :P

 

nie wszyscy musza miec grafy lepsze niz gf4mx, ludzie kupowali te grafy nie dlatego ze byly tanie, wtedy one do wszystkiego wystarczaly, pozatym jak ludzie szli kupic komputer biurowy/do filmow/do netu to co mieli kupic radeona 9500pro (mowie o 2 latach wstecz)? Pozatym w sklepach komputerowych dalej do zestawow pakuje sie gf4mx, czemu? bo to wystarcza do wiekszosci gier które teraz istnieją i jest tanie!

 

ja tam grafy narazie nie wymieniam bo cs 1.6 dobrze śmiga więc po co mi lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzio_z[/b] <--- dołucz sie jeszcze troche jak chcesz miec dobrą ocene  :wink:  :lol: i zapewniam cie ze zadne z ciebie mastach bo przy niejednym z forum jestes malutki

Udowadniasz mi że nie jestem najmądrzejszy na świece? Ale ja doskonale o tym wiem. Przy niektórych z tego forum jestem malutki? Napewno kilku takich by się znalazło, ale dużej większości której wydaje się że coś wiedzą, to się tylko WYDAJE. Natomiat takich którym się WYDAJE, to ja po dwóch latach pracy rozpoznaję na pierwszy rzut oka. Takich czytaczy CHIP-ów, benchmarka.pl, tweak.pl i innych stron jest mnóstwo. Powiem więcej, takich którym się wydaje ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e duża pewność siebie. W końcu on to (jakąs nowinkę) przeczytał np. w CHIP-ie i tak musi być.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to ja takie serwisy jak tweak.pl pochłaniam CODZIENNIE od około 6 lat. "Karierę" zaczynałem jeszcze na www.pc.com.pl. Stronka którą zapewne mało z was widziało, a jeszcze mniej pamieta. Gdy 2 lata temu przychodziłem do serwisu, tez wydawało mi się że dużo umiem, ale powiem wam szczerze... każdy kto nie ma ze sprzetem doświadczenia praktycznego, gó...no umie. Conajwyżej może mu się WYDAWAĆ że umie.

 

Wracając do tematu:

hahaha owszem z gf4 jestem lekko zadowolony...

Nie dziwię się że jesteście zadowoleni. W końcu producenci gier, m.in. moim kosztem, zadbali o to żebyście byli zadowoleni. To moja karta graficzna nie mogła pokazać swoich możliwości, tylko po to abyście mogli odpalić każdą grę na waszym GF 4 MX, który był przestarzały już w momencie premiery. Gdyby gry rozwijały się tak jak powinny (DX 8 został opublikowany już w 2001 roku) to byście dopiero kwiczeli. Żadna nowa gra wydana od powiedzmy poczatku 2002 roku, nie powinna dać się uruchomić, gdyż zwyczajnie wymagałaby sprzetowej akceleracji DX 8. Wtedy byście już tacy zadowloleni nie byli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem ilektoć ktoś mówi że oko ludzkie niewidzi róznicy to mnie krew zalewa pograj sobie na 30fps w CSa albo lepiej odrazu Q3 to nie będziesz bzdur takich pisał więcej :evil:

sorrka nie moglem sobie odmowic :) uwielbiam maniakom cs'a wjezdzac na ambicje :) przyznaje nie pogrywam w ta giere ale wywolywanie taiej burzy jest pokusa nie do odparcia :) ale nie przesadzajcie - az takiej roznicy w faktycznych 30 czy 50 klatkach nie ma - tez sprawdzilem - no ae moze jestem slepy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on niebył przestarzały wcale a wcale, ujoł bym ze był "okrojony" a mimo to dość szybki i popieram rozmówce wyzej ze jest to mimo wszystko wydajna karta tylko ze posiada mniej bajerków wiesz np mój kumpel ma tego radka od herca i jakoś tam nienazeka mówi ze wspaniała karta i wszystko mu działa pięknie więc po to ten teatrzyk, pozatym mój koleszko to ze nowe gry mają dx9 to nieoznacza ze nieda się jej uruchomić na starej rivie hehe poprostu bedzie mniej efektów i mniej fps tak też jest u Ciebie gry dx9 wykozystują wiekszość tego co potrafi karta wiec oświadczam ze jesteś w błedzie amoku czy jak to nazwać sam niewiem dlatego niemów ze nowe gry niepowinny się uruchamiać na starszym sprzęcie bo niekazdy chce bądź ma pieniarzki na ciagle zmiany, a o reszte zeczy mniej pretensję do takich firm jak ea... które kozystaja z dx i robia gry ze słaba grafiką a duzymi wymaganiami ja tam i tak jestem zwolennikiem opengla, niewiem czy troszke niezamotalem ale poprostu robisz z siebie rozżalone dziecko na forum, a to ja powinienem płakać ze niemam szmalcu na takiego pięknego radeona jakiego posiadasz i napewno byl bym z niego zadowolony mimo jego niewykozystania zapewne za sprawą szybkości jak i jakości i nawet wyglądu, zresztą niewiem czy jest tuktoś cierpliwy kto Ci to poprostu wytłumaczy sensownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym moge wiedzeić o co wy się tu kłucicie :?:

 

DAM WAM ZAGETKĘ  ;)

 

na jakim komputerze zrobiłem ten pomiar :?:

 

2004-04-12 22:57:42 - CMR4

Frames: 16868 - Time: 269750ms - Avg: 62.531 - Min: 27 - Max: 123

 

ZGADUJCIE

szkoda że zgadywać niechcecie mam kolejny pomiar tym razem z bardzo wypasionej gry

 

2004-04-13 20:47:04 - FarCry

Frames: 21199 - Time: 452844ms - Avg: 46.813 - Min: 30 - Max: 170

 

zdradze wam tą tajemnice sprzęt na którym robiłem te pomiary to :

 

:!: Athlon 1.1GHz (5x220) 512MB GF2MX400 64MB SDR 64BIT :!:

 

nie karzdego stać na wywalenie 1000pln na grafikę a na tym szrocie wartym 50 pln da się grać :!: i to mnie najbardzej cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowadniasz mi że nie jestem najmądrzejszy na świece? Ale ja doskonale o tym wiem. Przy niektórych z tego forum jestem malutki? Napewno kilku takich by się znalazło, ale dużej większości której wydaje się że coś wiedzą, to się tylko WYDAJE. Natomiat takich którym się WYDAJE, to ja po dwóch latach pracy rozpoznaję na pierwszy rzut oka. Takich czytaczy CHIP-ów, benchmarka.pl, tweak.pl i innych stron jest mnóstwo. Powiem więcej, takich którym się wydaje ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e duża pewność siebie. W końcu on to (jakąs nowinkę) przeczytał np. w CHIP-ie i tak musi być.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to ja takie serwisy jak tweak.pl pochłaniam CODZIENNIE od około 6 lat. "Karierę" zaczynałem jeszcze na www.pc.com.pl. Stronka którą zapewne mało z was widziało, a jeszcze mniej pamieta. Gdy 2 lata temu przychodziłem do serwisu, tez wydawało mi się że dużo umiem, ale powiem wam szczerze... każdy kto nie ma ze sprzetem doświadczenia praktycznego, gó...no umie. Conajwyżej może mu się WYDAWAĆ że umie.

Tak sobie to wszystko czytam i szlag mnie trafia przy twoich wypowiedziach dzieciaku!

Chcesz blyszczec tym ze czytales pc.com.pl? Ciekawe czy wczesniej tez siegasz pamiecia, czy potrafisz spod NC polaczyc sie z dowolnym BBS-em, a jesli juz koniecznie chcesz sie takimi <span style="color:red;">[ciach!]</span>lami licytowac to ciekawe ile w zyciu sformatowales 8" dyskietek ile razy wpisywales poke xxxx zeby przejsc gre. Mozemy sie tak licytowac w nieskonczonosc, moze faktycznie jestes fachowcem ale z poziomu wypowiedzi to przypominasz mi typa ktory za cwiartke najtanszej gorzaly naprawia piece Junkersa, lub wywiezie mi zlom z garazu.

Jesli chcesz czyms zablyszczec nastoletni frustracie to opracuj artykul na poziomie tomshardware i opublikuj a podejrzewam ze zrobisz lepsza kariere niz serwisant. Bo twoje pretensje do nV sa niespecjalnie uzasadnione prawie kazda firma stosuje podobne chwyty i to od dawna (niekoniecznie z branzy komputerowej)

PDK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowadniasz mi że nie jestem najmądrzejszy na świece? Ale ja doskonale o tym wiem. Przy niektórych z tego forum jestem malutki? Napewno kilku takich by się znalazło, ale dużej większości której wydaje się że coś wiedzą, to się tylko WYDAJE. Natomiat takich którym się WYDAJE, to ja po dwóch latach pracy rozpoznaję na pierwszy rzut oka. Takich czytaczy CHIP-ów, benchmarka.pl, tweak.pl i innych stron jest mnóstwo. Powiem więcej, takich którym się wydaje ce<span style="color:red;">[ciach!]</span>e duża pewność siebie. W końcu on to (jakąs nowinkę) przeczytał np. w CHIP-ie i tak musi być.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to ja takie serwisy jak tweak.pl pochłaniam CODZIENNIE od około 6 lat. "Karierę" zaczynałem jeszcze na www.pc.com.pl. Stronka którą zapewne mało z was widziało, a jeszcze mniej pamieta. Gdy 2 lata temu przychodziłem do serwisu, tez wydawało mi się że dużo umiem, ale powiem wam szczerze... każdy kto nie ma ze sprzetem doświadczenia praktycznego, gó...no umie. Conajwyżej może mu się WYDAWAĆ że umie.

Tak sobie to wszystko czytam i szlag mnie trafia przy twoich wypowiedziach dzieciaku!

Chcesz blyszczec tym ze czytales pc.com.pl? Ciekawe czy wczesniej tez siegasz pamiecia, czy potrafisz spod NC polaczyc sie z dowolnym BBS-em, a jesli juz koniecznie chcesz sie takimi bzdurami licytowac to ciekawe ile w zyciu sformatowales 8" dyskietek ile razy wpisywales poke xxxx zeby przejsc gre. Mozemy sie tak licytowac w nieskonczonosc, moze faktycznie jestes fachowcem ale z poziomu wypowiedzi to przypominasz mi typa ktory za cwiartke najtanszej gorzaly naprawia piece Junkersa, lub wywiezie mi zlom z garazu.

Jesli chcesz czyms zablyszczec nastoletni frustracie to opracuj artykul na poziomie tomshardware i opublikuj a podejrzewam ze zrobisz lepsza kariere niz serwisant. Bo twoje pretensje do nV sa niespecjalnie uzasadnione prawie kazda firma stosuje podobne chwyty i to od dawna (niekoniecznie z branzy komputerowej)

PDK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Works-> nie bulwersuj się tak. Chciałem w prosty sposób pokazać że doświadzczenie mam spore i nie byle kto może mi mówić że na forum są więksi odemnie. Może Ty akurat jesteś, może nie, nie wiem, nie znam Cię. Testy sprzętu komputerowego są moją pasją i jak napisałem, tajniki architektury różnych układów zgłębiam od 6 lat. Uważam że sporo. Dodatkow staram się zapamiętywać ile mogę, więc uważam że więdzę i dodatkowo doświadczenie praktyczne, mam spore.

 

Widze że nie jesteś nowicjuszem, więc zapewne wiesz, że informatyka to bardzo rozległa dziedzina wiedzy. Rzucasz mi tu pojęciami, ktore może dla Ciebie są ważne, a dla mnie kompletnie nie przydatne w mojej działce zaintersowań. Jeśli tego co napisałeś nigdy nie robiłem to dla Ciebie jestem zerem i amatorem? Ja natomiast prawie cały rozwój hardware począwszy od pierwszych PC mam w jednym paluszku i moge Ci z głowy trzasnąć kilku godzinny wkład o rozwoju PC-tów. Co, jak, po czym i z czego się wzięło, czym się charakteryzuje i jak się miało w relacjach do innych podzespołów. Potrafię złożyć kompa w kilkanasie minut z części pierwszych (pomijam takie banały jak stawianie windowsa z "zamknietymi oczami" bo to w sumie żaden wyczyn). Nie jeden problem sprzętowy już rozwiązywałem, z niejedną płytą już walczyem, żeby ją odpalić. Możemy nawzajem się testować i razem dojedziemy do wniosku że nic nie umiemy, bo pasjonujemy się różnymi działkami informatyki.

 

Napisał byś coś na temat watku. Nie chcialem tu wywoływac kolejnej dyskusji ATI vs nVidia, bo niejedna już tu taka była. Chciałem wyrazić tylko swoje zdanie, jaki zły wpływ na rozwój gier 3D, miał fakt ukazania się GF 4 MX. W czasach gdy grafiki klasy GF 2 powoli były wypierane przez coraz tańsze GF 3 i Radeony 8500, nVidia zafundowała nam takiego bubla. Nawet nie masz pojęcia ilu ludzi kupowało ją z przeświadczeniem że jest lepsza od GF3, bo to w końcu GF 4, tylko troche okrojony (mało ludzi zdawało sobie sprawę jak bardzo). Co Twoim zdaniem mieli zrobić producenci gier. Napisać grę nie do odpalenia na połowię nowych kompów?

 

Jak ktoś twierdzi że gierki napisane na DX 9 da się odpalic na Rivie, tylko z mniejszą ilością efektów, to niech sprubuje odpalić demo Nature na GF 4 MX.

 

SCEN 3D OD PODSTAW OPARTYCH O DANY DX NIE DA SIĘ ODPALIĆ BEZ AKCELERACJI POTRZEBNUCH EFEKTÓW.

 

Tj. da się. Tak samo jak można uzyskać 32 bity koloru w 3D na VooDoo 3, czyli odpalić animację w akceleracji sofware-owej. Przyjemnego grania w takim trybie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie którzy chcą miec lepszą jakość grafiki, są gotowi wydać na wiecej pieniędzy, przez długi czas nie moga z tego skorzystać, bo prosucenci gier dostosowują się do najgorszego sprzętu na rynku? Najgorszego i niestety przy okazji najliczniejszego.

Dobra to mnie stac na porsche i prosze mi tu autostrade minimum od 250 km/h wzwyz wybudowac bo ja mam auto a nie mam gdzie jezdzic, dlaczego w ogole autostrady w polsce sie robi do 130 jak co drugie auto jedzie 200-220 nie kumam tego, czy tak sie traktuje klientow? :lol: :lol: :lol:

 

W ogole nie wiem radzio_z co to za jakis okres masz czy jak ale chyba sam nie wiesz co piszesz. Producenci kart produkuja sprzet dla $ i nic ich nie obchodzą jakies gry, dla nich to jest zarobek a nie jakas polityka i filozofie odnosnie dx dla nich mozemy grac w tetrisa w 4 kolorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mnie stac na porsche i prosze mi tu autostrade minimum od 250 km/h wzwyz wybudowac bo ja mam auto a nie mam gdzie jezdzic, dlaczego w ogole autostrady w polsce sie robi do 130 jak co drugie auto jedzie 200-220 nie kumam tego, czy tak sie traktuje klientow?  :lol:  :lol:  :lol:

Kiepskie porównanie. Chyba nieuwaznie czytałeś co wczesniej pisalem, a nie chcę się powtarzać.

 

Równie dobrze nVidia mogła by wydać teraz, nazwijmy to GF FX 5200 XT, która wspierała by tylko DX 6. Kosztowała by tylko 50 zł, NÓWKA. Ilu znalazło by się na nią nabywców.... MNÓSTWO. Jestem przekonany że lądowałaby w conajmniej 40-50 % nowych kompów. I co by sie stało? Ile jest już na rynku gier które nie rusza bez T&L. Wszyscy producenci gier musieliby wykonać krok wstecz. Koniec z obiektami składającymi się z wielokątów i urealniających efektów. Premiera Doom 3 wstrzymana na kolejny rok, bo kto to kupi, skoro połowa nowych komów wspiera jedynie DX 6? Kogo będzie obchodzić że Twój FX 5200 wspiera DX 9 i jest w stanie przeliczyć całkiem skomplikowane animacje. Ważne jest to żeby grę kupiło jak najwięcej ludzi, więc trzeba ją dostosować do najwolniejszych (i najpopularniejszych) na rynku. Byłbyś zadowlolony? Niesądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek pierniczysz jak potłuczony

 

1. jeśli ktoś ma wiedze to się z nią nie obnosi jak na festynie, podejżewam że jakby ktoś dał ci płytkę do przelutowania kilku smd wywalił byś tylko gały

2. całe życie oparte jest na przyczynowo skutkowych niuansach, i przykład z autostradą jest tego dobrym dowodem

3. gry są optymailzowane tak żeby dało się w nie grać na najgorszych kartach poniewarz producent tych że gier nie chce tracić klientów, a zdrugiej strony NV i ATi sponsorują twurców gier po to żeby kupno grafiki za 2000PLN było uzasadnione, jak skomentujesz fakt że ja sobie pomykam w FarCry na GF2MX400 64bit (1800ptk w 3DMarku2k1) gierka według Ciebie nie powinn się uruchomić :?: podstawowy błąd kolego, jej producent zadbał o to żeby uruchamiał się i na FX5950 i na GF 256 i bardzo mondże z jego strony, kogo stać na FX 5950 ten będzie grał sobie w grę ze zwalonym PS, kogo nie stać będzie grał na GF2MX, jedna i druga osoba kupi grę i wszyscy będą zadowoleni.

 

4. coś się przypioł do tego GF4MX, nie masz kompletnie racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafię złożyć kompa w kilkanasie minut z części pierwszych (pomijam takie banały jak stawianie windowsa z "zamknietymi oczami" bo to w sumie żaden wyczyn). Nie jeden problem sprzętowy już rozwiązywałem, z niejedną płytą już walczyem, żeby ją odpalić. Możemy nawzajem się testować i razem dojedziemy do wniosku że nic nie umiemy, bo pasjonujemy się różnymi działkami informatyki.

Skonczylbys sie juz przechwalac, jak zauwazyles troche wiem ale siedze cicho bo wiem ile jeszcze nie wiem, a bylbym bardzo ciekaw dowiedziec sie jak poradzilbys sobie z konfiguracja karty sieciowej z kontrolerem IDE na magistrali EISA najlepiej na Novell'u 2.12 albo pod Netware Lite na przyklad... zreszta Windows NT 3.5 tez moze byc...

Jesli chodzi o skladanie kompa z czesci pierwszych to w moim srodowisku chodzi takie powiedzonko 'komputer kazde dziecko posklada, ale kto go potem uruchomi...'

Napisał byś coś na temat watku. Nie chcialem tu wywoływac kolejnej dyskusji ATI vs nVidia, bo niejedna już tu taka była. Chciałem wyrazić tylko swoje zdanie, jaki zły wpływ na rozwój gier 3D, miał fakt ukazania się GF 4 MX. W czasach gdy grafiki klasy GF 2 powoli były wypierane przez coraz tańsze GF 3 i Radeony 8500, nVidia zafundowała nam takiego bubla. Nawet nie masz pojęcia ilu ludzi kupowało ją z przeświadczeniem że jest lepsza od GF3, bo to w końcu GF 4, tylko troche okrojony (mało ludzi zdawało sobie sprawę jak bardzo). Co Twoim zdaniem mieli zrobić producenci gier. Napisać grę nie do odpalenia na połowię nowych kompów?

A co do watku to jest rownie smieszny jak twoje przechwalki (nie neguje twojej wiedzy ale to sie robi niesmaczne) ciekaw jestem jaki wplyw na to maja producenci chipsetow np. Intel ktory co chwile wypuszcza jakis nowy uklad econo ktory jest poobcinany ze wszystkiego co sie da?

Rozumiem ze tak samo potepiasz producentow samochodow ktorzy nie do kazdego auta daja klime i skorzane fotele?

Producenci audio jesli zdarzylo wam sie wypuscic cos bez certyfikatu THX to pakujcie manatki!

Juz Radzio sie do was wszystkich dobierze!

Jak ktoś twierdzi że gierki napisane na DX 9 da się odpalic na Rivie, tylko z mniejszą ilością efektów, to niech sprubuje odpalić demo Nature na GF 4 MX.

A na jakim DX byl napisany Need For Speed: Underground? 8.1? 9.0?

Bo wiekszosc moich znajomych ciagle ma karty typu GF2MX lub GF4MX ktore nie obsluza nic ponad DX 7 a graja jak maniacy, brakuje oczywiscie efektow typu motion blur ale graja i maja z tego nadal sporo uciechy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie wiem panowie w jakich Wy pracujecie serwisach, ale w wiekszosci serwisow praca polega na wyslaniu zepsutej czesci do dystrybutora i otrzymaniu nowej ;)) ewentualnie spore znaczenie i sporo czasu przepracowuja serwisanci przepalajac plyty zapalarka do gazu zeby wymienic kumplom na nowe modele, a takze ucza sie pracy z ludzmi, tzn jak wmowic czlowiekowi, ze "to" nie podlega gwarancji - zeby szef nie krzyczal za przekroczenie limitow czesci. Moze Wy jestescie etyczni, grzebiecie w piaskach chipsetow i kazda plyte lutujecie po godzinach zeby nie dostala sie na smietnik - tego nie wiem. Ale takie licytacje niestety na nikogo nie dzialaja juz i nie robia z nikogo autorytetu bo prawdziwe zamilowanie - to pasja, kiedy chcemy cos naprawic bo wydalismy na to ostatnie pieniadze, i praca w serwisie uczy bardzo negatywnej rzeczy - braku tej pasji, bo nie ma na nia czasu :) poza tym - co ma do tego historia ? czy jak ktos pracowal na odrze albo zamiast malucha kupil sobie stacjonarny skaner, pracowal na eisa, stawial sieci 15 lat temu - to czy to ma jakies znaczenie ? hellooou !! mamy ad 2004 - panowie zbudzcie sie, dosyc sentymentow - zabierzcie sie do nauki bo Was mlodsi zeżrą ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale ten Radzio brednie pisze ;) a tematu voodoo moze niewywłucz bo niewiem czy wiesz ze v3 obsluguje wieksza sprzetowa glebie niz 16 bit zdaje sie ze 22 bit ale to już marginalna ciekawostka, jedna uwaga poprostu uwiez w niektore zeczy które piszą ludzie na tym forum bo zapewniam Cię ze tutaj znajdziesz najwiecej fachowców w tej dziedzinie sprsrod innych forów i moze niechcą Ci nawzucać tylko poprostu przetłumaczyć... zrozum to...

 

pozdrowki dla Forumowiczów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie porównanie. Chyba nieuwaznie czytałeś co wczesniej pisalem, a nie chcę się powtarzać.

 

Równie dobrze nVidia mogła by wydać teraz, nazwijmy to GF FX 5200 XT, która wspierała by tylko DX 6. Kosztowała by tylko 50 zł, NÓWKA. Ilu znalazło by się na nią nabywców.... MNÓSTWO. Jestem przekonany że lądowałaby w conajmniej 40-50 % nowych kompów. I co by sie stało? Ile jest już na rynku gier które nie rusza bez T&L. Wszyscy producenci gier musieliby wykonać krok wstecz. Koniec z obiektami składającymi się z wielokątów i urealniających efektów. Premiera Doom 3 wstrzymana na kolejny rok, bo kto to kupi, skoro połowa nowych komów wspiera jedynie DX 6? Kogo będzie obchodzić że Twój FX 5200 wspiera DX 9 i jest w stanie przeliczyć całkiem skomplikowane animacje. Ważne jest to żeby grę kupiło jak najwięcej ludzi, więc trzeba ją dostosować do najwolniejszych (i najpopularniejszych) na rynku. Byłbyś zadowlolony? Niesądzę.

Porownanie jest bardzo dobre z tym ze do Ciebie nie dociera o jakich absurdach piszesz, szukasz jakis spiskow nvidii hahaha szok jak dla mnie nvidia produkuje karty dla zarobku a nie dla gier, jesli tego nie zrozumiesz to nigdy nie zrozumiesz o co chodzi i kazda firma tak robi i robic bedzie chyba ze chce pakowac interes, dla Ciebie dzialalnosc nvidii to ma jakis zwiazek z grami a tak wcale nie jest, AMD tez produkuje athlona 64 xp i durona, nikt nie musi siedziec na duronach... piszesz cos takiego ze ludzie biora gf4mx bo mysleli ze jest szybszy bo wiekszy od gf3 i gf2, to jest bzdura do kwadratu mxa ludzie brali bo byl tani i wlasnie trafiony w najwiekszy rynek ludzi - ktorych nie bylo stac na wieksze wydatki i tych ludzi tez nie byloby stac na nowa gre wiec to i tak bez roznicy bo zaden producent gier nigdy nie robil gier z mysla o gf4mx nie wiem skad masz takie info..., Tobie sie wydaje ze producenci gier brali pod uwage w ogole ludzi ktorzy kupuja tanie karty? Moze producenci tetrisa tak... zobacz sobie minimalne wymagania gier juz teraz mimo tego jak to zwac "zastoju", gdyby tego zastoju nie bylo - moze i masz racje - mialbys teraz 20 gier zamiast 2 z dx9 ktorych wymagania powalilyby Twoj sprzet na dzien dobry, w efekcie nie zagralbys i tak w zadna, a tak masz 10000 gier z dx7 bo przynajmniej programisci mieli czas sie do czegos przylozyc a nie zaczeli w dx7 a tu juz dx8 i od nowa w dx8 a tu dx9 i od nowa, myslisz ze programisci skakaja z radosci przy kazdym nowym dx??? Dx to dopiero marketing, Juz widze 10, 11, 12 to zadna sztuka pakowac bezmyslnie nowe efekty, ile z nich zostanie przerobione i tak zdecyduje moc komputera, zeby powstawaly solidne gry platforma musi sie ustac, programista nie jest cudotworcą i nie wyskoczy mu ciperprojekt bez solidnej znajomosci nowych funkcji, to wlasnie teraz dzieki dx9 powstana same badziewia napompowane swiecidlami z kupa efektow dla ludzi dla ktorych "efekt" = gra, naturalnie gra ale bez zadnego sensu... ale wracamy do tematu... myslisz ze ktos kto wydal 200-300 na grafe to kupi chocby 5 oryginalnych gier za 100-150? i wlasnie nvidia wie doskonale co zrobic nie boj sie i nie chodzi wcale o to ze ktos uwierzyl ze gf4mx byl lepszy, nvidia nazwala sobie go czworką bo miala do tego zupelne prawo bo to ich produkt i nazywaja go sobie jak chca a przyzwyczajeni ludzie wywnioskowali ze 4 oznacza wydajnosc i jesli ktos uwierzyl ze gf4mx jest silniejszy od gf3 to juz jego sprawa, ale programisci robia swoje... to tylko i wylacznie zasluga glupoty ludzkiej ze numerki oznaczają dla nich wydajnosc... tymczasem poza numerkami jest prosta zasada za solidne sie placi i czy to bedzie 1990r czy to bedzie 2000r czy to bedzie 2010r aby solidnie pograc trzeba solidnie wydac, a moze skoro tak bardzo sie zalisz ze nvidia wstrzymuje postep, to moze zgodnie z ta regula Ty tez teraz wywalisz starego Windowsa caly soft wywal office'y i wydaj minimum 5000 zlotych i drugie tyle na nowe gry i sie przesiadziesz na nowe 64 bity co??? bedziesz zadowolony? no bo powinienes z tego co piszesz... A juz niebawem to bedzie nieuniknione... a przeciez to wlasnie Ty czekasz na nowe technologie masz je pod nosem ale jakos z nich nie korzystasz... oczywiscie o ile w ogole kiedys kupiles oryginal bo producenci gier stosuja sie tylko do tych ktorzy kupuja oryginaly, Twoje 50% wlascicieli MXow to z tych 50% masz pewnie 49,95% ktore nigdy nie kupilo oryginalnej gry albo taka ilosc ktora w ogole nie ksztaltuje niczego... a jesli mowisz o tym ze producenci stosuja sie do rynkowych potrzeb to nie zapominaj ze maja swoje statystyki oparte o to kto kupuje ich gry sa to zazwyczaj ludzie majetni... I na koniec dodam jeszcze ze dobrej gry nie mierzy sie na ilosc efektow, jesli szukasz efektow jedz nad jakies tropiki i zobacz zachod slonca, gry sa do grania a nie efektowania, taką samą przyjemnosc dawaly gry z C64 a moze nawet wieksza niz z gier dzisiejszych i nawet dzisiaj gdybym zagral w stare gry mialbym z tego przyjemnosc, Ty zas szukasz niewiadomo czego, gry czy efektow? bo chyba z tego wniosek ze dla Ciebie nie wazne jaka gra wazne sa efekty, czyli np roznica miedzy mna a Toba jest taka ze ja kupuje gre ktorą wiem ze sie zachwyce i ze bedzie dobra i moze byc w dx3 mnie to lata a Ty kupujesz gre tylko wtedy kiedy ma wpompowane efekty i nowe funkcje dx9... moze... duze moze... czasami efekty czynią gre lepszą, ale caly sek w tym ze najczesciej tak nie jest a wlasnie o to chodzi ze nie w efektach sek, wiec byc moze Ty sie znudziles juz gra a szukasz czegos jeszcze??? efekty moga tylko urozmaicic ale gry w zaden sposob nie tworzą... Mnie sie jednak wydaje najbardziej prawdopodobne ze masz jak u sporej wiekszosci czas o tym myslec dlatego bo masz na to poglad, masz wszystko - ciagniesz sobie piraty jeden za drugim - masz pewnie z tysiac i wkurza Cie ze we wszystko juz grales a wciaz nie ma jeszcze gry z porzadnymi efektami... :wink:

Ja np gdybym mial kupowac oryginaly i tylko oryginaly mialbym Matroxa w komputerze, wiesz dlaczego? Bo nie wydalbym zlamanego grosza na zadną gre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale ten Radzio brednie pisze ;) a tematu voodoo moze niewywłucz bo niewiem czy wiesz ze v3 obsluguje wieksza sprzetowa glebie niz 16 bit zdaje sie ze 22 bit ale

Wiem jakie było VooDoo 3 bo sam je miałem. Posiadało wewnętrzny 22 bitowy rendering, ale przed wyświetleniem wszystko i tak było uśredniane do 16 bitow.

 

1. jeśli ktoś ma wiedze to się z nią nie obnosi jak na festynie, podejżewam że jakby ktoś dał ci płytkę do przelutowania kilku smd wywalił byś tylko gały

Nie obnoszę się, ale nie pozwole byle komu mówić o mnie że są więksi odemnie. Postanowiłem w małym skrucie zaprezentować swoje kompetencje, żeby była jasność z kim gadacie.

 

a bylbym bardzo ciekaw dowiedziec sie jak poradzilbys sobie z konfiguracja karty sieciowej z kontrolerem IDE na magistrali EISA najlepiej na Novell'u 2.12 albo pod Netware Lite na przyklad... zreszta Windows NT 3.5 tez moze byc...  

 

Jesli chodzi o skladanie kompa z czesci pierwszych to w moim srodowisku chodzi takie powiedzonko 'komputer kazde dziecko posklada, ale kto go potem uruchomi...'

 

A na jakim DX byl napisany Need For Speed: Underground? 8.1? 9.0?  

Bo wiekszosc moich znajomych ciagle ma karty typu GF2MX lub GF4MX ktore nie obsluza nic ponad DX 7 a graja jak maniacy, brakuje oczywiscie efektow typu motion blur ale graja i maja z tego nadal sporo uciechy!

Słabo znam się na sieciach i nie zaczynajm mi tu udowadniać, że jak nie znam się na sieciach to żaden ze mnie informatyk, bo na sprzęcie znam się bardzo dobrze, bo to mnie interesuje i to mi się w życiu przydaje.

 

Własnie o to chodzi. Nie przechwalam się, ale jak już pisałem, nie z jednym kompem walczylem.

 

Własnie dlatego że ludzie z kartami wspierającymi tylko DX 7 odpalają NFS Underground, ta gra nadal nie wygląda tak jakie dają możliwości biblioteki DX 9. Do realności "Rusałki" nVidi, czy chociażby "Rachel" ATI jeszcze baaaaaardzo daleko. Prawdę mówiąc grafika z Underground wcale mi się nie podoba. Wygląda właściwie tak jakby ktoś na siłę powstawiał trochę rozbłysków i efektów. Jednym słowem puki co mam do czynienia z tanim efekciarstwem, a nie z prawdziwym wykorzystaniem możliwości DX 9.

 

mrtnt-> Nie szukam efektów w grach, oczekuję tylko że z biegiem czasu grafika bedzie coraz bardziej realna. Do tego stopnia że za 10-15 lat bedziemy grali w gry które trudno będzie odróżnić od filmu i wszystko renderowane w czasie rzeczywistym. Ale go tego potrzebny jest postęp, małe kroczki na przód, a nie w tył jak to zrobiła nVidia. To normalne że na początku programiści nie mając pomysłów jak tu wykorzystać nowe biblioteki, wsadzają gdzie popadnie nowe efekty. Ale z czasem znajduą one prawdziwe zastosowanie i np. jak już wspomniałem, woda w grach powoli przestaje wyglądać jak szambo.

 

Nie w mawiaj mi że wiesz lepiej z jakich powodów ludzie kupowali GF 4 MX. Zaraz po premierze CAŁA MASA LUDZI była przekonana że to karta oferująca możliwości pełnego GF 4 Ti, tylko z obciętymi potokami, trochę wolniejsza. Sam sprzedawałem te grafiki i wiem ilu ludziom musiałem tłumaczyć że są w błędzie. Owszem, po paru miesiącach "niedoinformowanych" było znacznie mniej, ale jeszcze do niedawna się tacy trafiali.

 

Nie wmówisz mi że ukazanie się GF 4 MX nie miało wpywu na wprowadzanie DX 8 do gier. PROSUCENCI NIE MOGLI OLAĆ 50% RYNKU NOWYCH KART. Ile razy trzeba wam to powtarzać.

 

Prawdę mówiąc dziwnie się z wami dyskutuje. Ja piszę "A" a wy czytacie "B". Po kilka razy musze powtarzać te same argumenty, bo jak czytam wasze kolejne wypowiedzi to odnosze wrażenie że nie zrozumieliście tego co pisałem wczesniej. Staram się więc wyjaśnić to prościej, to pojawiają się zarzuty że się przechwalam.

 

Uważam że mam wystarczającą wiedzę i doświadczenie, alby wyrazić taką opinę o GF 4 MX. Niektórzy chyba nie zauważyli że tu jest o tym dyskusja, a nie o moich kompetencjach czy o KONFIGURACJI SIECI. Chcecie się dowiedzieć jak skonfigurowac sieć pod Noverll-em to idźcie na inne forum. Siedliście na mnie, bo ja obraziłem waszego ukochanego GF 4 MX, którego uważam za jeden wielki niewypał, krok w tył i pomyłkę. Mam swoją opinię i jej nie zmienię, bo jest ona poparta wieloletnim doświadczeniem w tej branży.

 

Ciekawi niektórych z was co bym zrobił gdybym miał płytke do przelutowania. A mnie ciekawi co byście zrobili, gdyby leżał przed wami niestartuący ECS albo Merkury. Jak komuś brakuje argumetnów to zaczyna się czepiać rozmówcy a nie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w mawiaj mi że wiesz lepiej z jakich powodów ludzie kupowali GF 4 MX. Zaraz po premierze CAŁA MASA  LUDZI była przekonana że to karta oferująca możliwości pełnego GF 4 Ti, tylko z obciętymi potokami, trochę wolniejsza. Sam sprzedawałem te grafiki i wiem ilu ludziom musiałem tłumaczyć że są w błędzie. Owszem, po paru miesiącach "niedoinformowanych" było znacznie mniej, ale jeszcze do niedawna się tacy trafiali.

Ja Ci niczego nie wmawiam i nie mam najmniejszego zamiaru ja poprostu wiem swoje a Ty mozesz myslec co Ci sie zywnie podoba, a co do sprzedazy mxow watpie aby mozna sobie wykreowac wizerunek dlaczego ludzie kupowali mxy na podstawie sprzedazy w sklepie, chyba ze sprzedawales 100.000 sztuk rocznie to moze.

 

Nie wmówisz mi że ukazanie się GF 4 MX nie miało wpywu na wprowadzanie DX 8 do gier.

W pewnym sensie miało, ale jakie to w ogole ma znaczenie? 8O A czy ukazanie FX5900 nie ma wplywu na DX10??? Za rok bedziesz pisal tak samo... Nie wiesz co byloby gdyby mx nie powstal, kto Ci powiedzial ze byloby lepiej? tak samo bys narzekal tylko na co innego - np na to ze gry Ci nie chodza - pisalem tez o tym...

A w ogole to sa jakies absurdalne filozofie...

 

PROSUCENCI NIE MOGLI OLAĆ 50% RYNKU NOWYCH KART. Ile razy trzeba wam to powtarzać.

Bardzo wybiórczo czytasz, napisalem ze 50% rynku mxow nie sa dla programistow zadnym rynkiem dla programistow rynkiem sa klienci ktorzy placa za gry a Ty tego nie wiesz ile wlascicieli mxow kupuje gry - nie wiem w ogole skad wysnules zaleznosc ze ktos kupujacy tanią karte zaraz poleci kupic gre - skad to wiesz? to tak jakbym powiedzial ze ktos kupujacy radiomagnetofon CD Clatronic zaraz poleci kupic stos kompaktow... prawdopodobienstwo tu wlasnie jest znikome... klientem dla producentow gier sa raczej ludzie ktorych stac na te gry, a wiec z reguly ludzi ktorych stac tez na lepsze karty niz mx bo to jest w ogole absurd kupowac mxa do gier wymagajac solidnosci i wszyscy to wiedzieli od samego poczatku i programisci i nvidia i klienci.

 

Prawdę mówiąc dziwnie się z wami dyskutuje. Ja piszę "A" a wy czytacie "B".

Nikt na sile zdania Twojego nie bedzie zmienial, masz swoje zdanie reszta ma inne i nikomu wlasciwie nie zalezy na jego zmianie, jesli dla przykladu ktos uwaza ze slonce obraca sie wokol ziemii to niech sobie tak mysli przeciez dla mnie to nic nie zmieni jesli ja go przekonam ze jest inaczej, jego swiatopoglad... A ze piszesz A, ludzie czytaja B oznacza wlasnie ze tak na prawde poprostu wszyscy maja inne zdanie i to Ty chcialbys przekonac wszystkich ze slonce sie kreci wokol ziemii...

 

Siedliście na mnie, bo ja obraziłem waszego ukochanego GF 4 MX, którego uważam za jeden wielki niewypał, krok w tył i pomyłkę. Mam swoją opinię i jej nie zmienię, bo jest ona poparta wieloletnim doświadczeniem w tej branży.

Nikt nie wychwala mxa sam sie gubisz w tym co piszesz, napisales ze winisz nvidie za obecny stan rzeczy, mx to tylko kawalek sprzetu, jesli uwazasz go za pomylke to swietnie tylko co to zmienia? Zawsze beda jakies pomylki, sprzet gorszy i lepszy, nvidia na tym zarabia i w koncu nikt na sile nie zmusza do zakupow. Nie wiem co bys chcial dyktowac nvidii warunki? moze jej jeszcze branze wybierzesz? Robia co chca i Ty sobie mozesz glowa w sciane postukac co najwyzej i nie mozesz winic nvidie ani w ogole zadnej innej firmy bo to jest absurd, to tak jakbym winil FSO ze nie wypuscilo porzadnego auta nie uwazasz ze to jest absurd? Zaloz firme taka jak nvidia zobaczymy czy bedziesz matką teresą i z Twoim doswiadczeniem w branzy wyprodukujesz produkt roku dla graczy... Poza tym piszesz to tak jakby kazda wychodząca gra powstawala na mxy co jest bzdura kompletną gry są pisane na średnią w danym momencie konfiguracje i bierze sie tu srednią moc obliczeniową a nie na najwięcej sprzedawanych kart graficznych...

 

A mnie ciekawi co byście zrobili, gdyby leżał przed wami niestartuący ECS albo Merkury.

Nie ma czegos takiego jak Merkury, jest Mercury, a wlasciwie Kobian przez ktorego zostala przejeta marka Mercury. A w ogole co to ma do rzeczy? A co bys zrobil jakby Ci sie pralka zepsula? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu obiecalem sobie , ze w tym watku juz nic wiecej nie napisze ale musze , bo takie bzdury jak radzio_z wygaduje to trzeba tlumic w zarodku .

 

1.Jak mozesz przeczytaj pare swoich postow i przeanalizuj sobie co w nich piszesz , bo moim zdaniem to polowe powinienes w glowie zostawic a nie zasmiecac nimi forum.

2.Masz problem do Nvidii , ze jej GF4MX wstrzymal rozwoj gier :D (lol) widac jak jestes douczony po tej informatyce... proponuje przejzec wykazy udzialu w rynku procesorow graficznych -> wbrew twojej "wiedzy" pierwsze miejsce ma dalej Intel wiec to chyba do niego powinienes kierowac swoje gorzkie zale .

3.NV sponsoruje wiele tytulow bo chce miec wlasnie pewnosc , ze ktos kto kupi ich karte za niemale pieniadze bedzie sie mogl cieszyc dopieszczona grafika i tak samo robi Ati . Jedyne o co mozesz obwiniac nv to o zrypane shadery w Fx .

4.Wlasnie dzieki takiemu MX wiecej osob moglo sobie pozwolic na zakup niedrogiego komputera , na ktorym tez mozna sobie pograc ( bo widzisz nie kazdy w NFS:U staje na poboczu i oglada grafike tylko raczej wiekszosc sie sciga ) co za tym idzie przybywa potencjalnych klijentow na gry , ktore poza przystosowaniem do najnowszych graf sa tez przystosowane do tych slabszych . Wedlug twojej teorii nie powinny sie ukazac takie tytuly jak np. FarCry bo na dzien dzisiejszy nie kazdy uzytkownik ma Radka 9700...

 

Moim zdaniem topic do zamkniecia bo nie wnosi nic ciekawego a jest jedynie przemysleniami autora , ktore powinien pozostawic dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto narzeka na nvidie to jest bardzo głu....!

Ludzie co myslicie ze rok temu ati i nvidia nie mogla wypuscic jakiegos 16potokowca super wydajnego itd. Mogła by napewno ale kto by sobie na to pozwolił a jeszcze w polsce! Dużo moich znajomych ma rivy tnt2 albo Gf2mx400 bo kasy nie mają a co dopiero żeby kupowac grafy po kilka tysiecy złotych.

Jak ciebie stac na RV420 Albo NV40 to juz zamawiaj bedzies mial super wydajnosc nawet w najnowszych grach.

 

Ja sam do niedawna siedzialem przez 3lata na duronie800 ,KT133, 320Sdr i GF2mx400 64bit i jakos zyłem grałem i w nfs underground i colin3 i pare innych. A na GF4mx (na ddr 128bit) to napewno wszystko niezle dziala(wiem bo sam sprawdzalem GF4mx440se 64bit) i dobrze chodzil colin4 i toca pro race driver2.

Ja dałem za swojego kompa 2500zł z fx5600(dla niektorych kompletna qupa) i co moglem siedziec na duron 800 i miec radka9800pro za 2000zł- no przeciez bym mial super wydajną karte. A na tym w co mam tez gram i w far cry i colin4 nawet z AA2 i filtrowaniem4x.

 

Życie to sztuka wyboru. Narzekacie na Gf4mx a co maja zrobic ludzie ktorzy zarabiaja po 800zł(nie mowie mniej bo to juz ubostwo i chyba nie mysla o kompach:( co maja kupic karte za 500zł lub wiecej nie bo ich nie stac i to że są teraz tanie np. GF4mx to tylko lepiej dla ludzi bo wiecej osób może sobie pozwolic.

 

Nie nawidze takich ludzi co wszystkich i wszystko krytykują , wiadomo ze jak sie ma Radeona 9800pro to nawet Gf4ti jest [ciach!]o wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...