Skocz do zawartości
michalczar

NAJLEPRZE WYTŁUMIENIE OBUDOWE TWOJEGO PC

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się wam pochwalic wytłumieniem swojego pc. Amianowicie wytłumiłem go gąbką 3(trójką) którą powycinałem w specjalne trapeziki tak aby głoś najlepiej sie w nich tłumił. Musze wam powiedzieć ze efekt jest wyśmienity. Kompa wogóle nie słychac no chyba ze twardziela, mimo to że wytłumiłem tylko 3 ścianki, nobo wiecej się nie da, chodzi mi tą za płytą, ale mam zamiar ją wytłumic korkiem:). Jeżeli sami zajmujecie sie wygłuszaniem kompów to piszcie i podzielcie sie swoimi wiadomosciami!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiecie czym wytłumić tanio budę, żeby przedewszystkim to czym będe wytłumiać ładnie będzie wyglądać no i żeby wyciszyło mi to wysokie dzwięki bo maxtor nie daje spać :evil: .Napewno jakieś połaczenie kilku mat będzie wskazane, tylko jakich, no i na górną warstwe jakąś łądnie wyglądającą czarna matę. Tylko gdzie takie dostać tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtora mozna zaltwic podwieszajac go na gumkach zamiast nas rubach,znaczy dysk zakladasz i przyczepiasz gumkami gdzies do gory i mozesz dac gabke akustyczna ,choc nie polecam bo trza duzo wentyli zeby temperaturke wyruwnac ale taka gabka i od razu maxtora nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtora mozna zaltwic podwieszajac go na gumkach zamiast nas rubach,znaczy dysk zakladasz i przyczepiasz gumkami gdzies do gory i mozesz dac gabke akustyczna ,choc nie polecam bo trza duzo wentyli zeby temperaturke wyruwnac ale taka gabka i od razu maxtora nie slychac

Gumką to chłopcze się podwiesza dyski w których chałasuje głowica podczas zapisu/odczytu .A talerze to cholernie trudno wyciszyć. Wszystkie korki, karimaty [ciach!]o dają na wysokie dzwięki.Właśnie przydała by się taka mata co wycisza wysokie dzwięki, no tylko gdzie taką tanio kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie tez hdd najwiecej halasu robi  :cry:  

chyba zrobie cos takiego jak dzidzia

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=45287&highlight=

 

czy to napewno dobrze wyciszy hdd?

Na to jeszcze przyszedł silikon korek i PaxMate bo sama blacha nic nie daje mimo 3mm tylko przenosi dzwięk hmm i jeszcze w szpary (jakiew zostały midzy blokiem a HDD wciasnołem łącznie tubke pasty silikonowej białej) jak zrobie dzisiaj wieczorem fobre foty to dam [update'a]

PS: Pasta>3mm miedzi>silikon>korek>paxmate dyskow faktycznie nie słychac 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiecie czym wytłumić tanio budę, żeby przedewszystkim to czym będe wytłumiać ładnie będzie wyglądać no i żeby wyciszyło mi to wysokie dzwięki bo maxtor nie daje spać :evil: .Napewno jakieś połaczenie kilku mat będzie wskazane, tylko jakich, no i na górną warstwe jakąś łądnie wyglądającą czarna matę. Tylko gdzie takie dostać tanio

:idea: a ja też miałem hałasującego maxa i jak się na niego wkurzyłem, to się przestraszył i zamilkł :wink: z tektury falisterj (w moim przypadku karton po płatkach śniadaniowych) wymierzyłem i zrobiłem pudełko:

- szerokość pudełka: o 2cm mniejsza niż miejce na spodzie obudowy,

- długość: trochę mniej niż 1,5 długości HDeka,

- wysokość: ok 10 cm (tak żeby zmieściły się dwa HDD, na przyszłość :) )

Pudełko od środka wykleiłem starymi podkładkami pod myszkę (idealnie tłumią wysokie częstotliwości czyli piszczące talerze). w bocznych ściankach pudełka zrobiłem małe otwory przez które przełożyłem gumki i na nich umieściłem dysk (rozwiązanie zaczerpnięte z profesjonalnych "wyciszaczy dysków"). no i na koniec, na frontowej ściance wywaliłem otwór i wstawiłem 80tkę na 5V, która owiewa dysk.. a na suficie pudełka, po stronie przeciwnej do frontu zrobiłem kilka mniejszych otworów, przez które może uchodzić ciepłe powietrze z wnętrza pudełka.

efekt: całkowicie niesłyszalny dysk, którego temperaturka wzrosła z 38*C do jedynie 44*C :twisted: i mogę spać spokojnie 8)

zapomniałem dodać, że magiczne pudełko spoczywa w budzie na 1cm gąbce.

 

aha.. czas wykonania zadania: góra 2h - od wykonania projektu.. zmontowanie wszystkiego do kupy.. po uruchomienie i wypicie herbatki :D

 

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co do obłorzenia całej obudowy, bo zalerzy mi na ładnym wyglądzie, niskiej cenie i zeby też wytłumiało. Możew być też tak zeby z kilku mat sklejić i na wierzch dopiero taką co ładnie wygląda. Tylko jako warstwa wyciszająca wysokie dzwięki to mi się nie widzi skąłdania jej z podkąłdek do myszek. Musze pochodzic po sklepach z izolacją/wytłumieniem do rur/samochodów/ itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profesjonalne maty do wytlumien mozesz kupic np w firmach zakladajacych audio w samochodach - u kumpla sprawdza sie bardzo dobrze - cena - hmm w zaleznosci od kiku zlotych do kilkuset w zaleznosci od ilosci, jakosc i czy skladasz ze scinkow czy z calych rolek/arkuszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich moderów :D

A userow to juz nie laska...? :?
Kurcze o nas zapominają :evil:

 

co do mat to TU znajdziecie recenzje rożnych produktów do wyciszania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko taka mata bitumiczna z aluminium lecz nie kazdy bedzie chcial sie bawic w rozgrzewanie i przyklejanie.

Do bokow obudowy tez nie zabardzo bo jesli ma sie jakos zdejmowac to izolacja nie moze byc gruba.

 

wyprobuje taki sposob izolacji w obudowie starej i tak idzie na przemial. zobaczymy czy nie bedzie za gruba warstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nagrzewać. jeżeli nagrzejesz, to mata robi się aż zbyt miękka i ciężko się nakleja. a zimna łapie tak samo, aż zbyt dobrze bo jak krzywo przyłożysz i oderwiesz to się rozciągnie i klops.

 

a co przeszkadza na bokach ? nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bok budy zdejmujesz do gory lub w bok to mata musi byc cienka aby mozna bylo ja zalozyc lub zdjac. Dobre sa maty do komputera Akasy ale samochodowa tez trzeba sprobowac polozyc.

 

podaj mi dwie rzeczy jaka jest grubosc warstwy i jaki jest mniej wiecej ciezar jednego metra/2. posiadasz takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek. no ale nie przyklejasz maty na CAŁEJ powierzchni bocznej ścianki, bo wtedy fakt, nie założysz.

dlatego zostawiasz po ok, 1 cm luzu na brzegach i jest OK.

 

grubość tej z allegro, czy takiej samej ze sklepów budowlanych, to ok 3 mm. ciężar spory, nie powiem Ci ciężaru w przeliczeniu na metr kw. ale kawałek na boczną ściankę od cs601, waży ok kilograma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak sie przykleja bo juz to robilem. chodzilo mi o grubosc bo nie ktore maty bitumiczne uzywane w budownictwie sa grubsze a wiem ze sa wykozystywane do wytlumiania samochodu i one sa strasznie ciezkie i z tego powodu sa nie praktyczne ale tak jak mowie sprawdze ta przez ciebie polecana. Nie ktorzy moga sie przyczepic do wzrostu temperatury. Z pewnoscia jest to z 5 stopni C, ale zobaczymy dzieki za linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty no jak nieraz mosisz gdzies go zaniesc to nie usmiecha sie nosic 20 kilowego bydlaka. nie no zartuje, zobacze jak sie to sprawuje w praktyce i wtedy bede mogl mowic co i jak.

 

zobaczymy, pomyslimy, przykleimy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś o tym wiem, bo moja buda waży ok 31 kilogramów :P

to co ty masz za bude ? do WC walnąłeś 20litrowy zbiornik na ciecz ?? czy każdy napęd ma osobny zasilacz ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...