Skocz do zawartości
ssound

Jaki widzisz kolor?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, szczególnie ludzi z monitorami na Sony FD Trinitron, ale nie tylko, prosz o podanie modelu w odpowiedzi. Chodzi o to jakie widzicie kolory na zamieszczonej fotce, pierwszy od lewej to biały, ostani czarny, ale jak widzicie te 4 pośrednie kolory, jak możecie je nazwać, w jaki kolor wpadają. Bardzo mi to potrzebne :?

Pozdro.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z moim monitorem chyba coś nietak bo widze żółty, pomaranczowy, seledynowy, zielony i czarny :/

f*** co Ty za monitor masz??(proponuje wymienic cokolwiek to jest;p)

 

bialy, jasno szary, szary, ciemno szry, blady czarny, czarny

 

NEC FE791SB na Diamondtronie :)

widze to samo i na tym samym monitorze:D (zajawkowym jesli chodzi o obraz, bo jego wyglad to#!@#$@#!$)(to jest moja opinia i nikt sie z nia zgadzac nie musi:P) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz napisze po co mi to było, w dalszym ciągu czekam na odpowiedź kogos z FD Trinitron.

Wiec ja widze takie kolory: "biały" jasno zielony, zielonkawy, jeszcze bardziej zielonkawy, zielony ciemny i "czarny" dlatego w " " bo to też wpada w zielony!

Na moim poprzednim monitorze (sony trinitron (nie FD) 15' - E100, ale chyba FD nie różnią sie aż tak bardzo) widze szarości. Na tym nowym a jest to Dell P791 nie ma czegoś takiego jak szarość, są zielenie, najlepiej to widać np w Pain kiler - wszystko zielone, a przecież tam mam być ciemno, CZARNO! Zresztą każda, gra, film wszystko jest zielone, przecież szarości i czerni w grach i filmach nie brakuje. Wyglada to okropnie.

Oczywiscie regulowalem kolory, nic to nie daje, zresztą na domyślnych ustawieniach monitora kolory też nie powinny aż tak odbiegać od normy żeby szarego nie było.

 

Czy te Wasze szarości jak piszecie wpadają w jakiś sposób inny kolor? np zielony?

 

Poniżej zamieszczam fotke, słaba jakos (z tel T610) ale zawsze:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby słaba jakość fotki, jednak dość wyraźnie widać, że kolory wpadają w zielony :? U mnie czegoś takiego w ogóle nie ma. Ani w zieleń, ani w czerwień, ani w nic te szarości nie wpadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez szaro jak u wszystkich ale daj moze ten program co nim sprawdzasz sobie te kolory moze na jpgu nie wiem jakos inaczej to biega ..samsung syncmaster 900 ift 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mega monitor Marvin 5xg :> no i to jest bialy,  jasno szary, szary, ciemno szry, blady czarny, czarny

Potwierdzam.

Sony MultiScan E100 (Trinitron).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy, jasno szary, szary, ciemno szary, blady czarny, czarny

 

NEC FE791SB na Diamondtronie :)

Mam identyczny monitor jak Grinch i kolory tez identyczne w 100%

 

:!: :!: POZDRAWIAM :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MAG InnoVision 570FD na wlasnie FD Trinitron i wszystkie kolory sa tak jak trzeba. czasami mi sie kolorki jakby zmieniaja (np czasami jest wiecej niebiesko albo czerwonego) ale to juz wina kabla (nie chce mi sie tego robic bo mi to prawie wogole nie przeszkadza :) jest to tylko chwilowe, np przez 5s albo cos takiego) sprawdz kabel, moze to tez byc wejscie na grafie. wez jakis inny monitor i sprawdz czy tez sie tak bedzie dzialo a pozniej sprawdz jeszcze grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli była by to sprawa regulacji to bym nie zakładał tego posta. Oczywiście regulowałem kolory niejednokrotnie, temperature kolorów jak i RGB, nawet jak Green dam na minimum to i tak jest zielono.

Moj starszy monitor to sony trinitron E 100 (15"). Mam teraz podłączone oba monitory obok siebie stoją i na tapecie mam plansze z tego testumonitora i widać to strasznie. Wykluczam grafe ponieważ sprawdzalem monitor na innych komputerach. Kabel czy jest uszkodzony nie wiem bo nie bede rozkrecał monitora i zmieniał kabla. W sterownikach nie mam raczej nic namieszane bo na moim jest dobrze, zresztą przeinstalowywalem specjalnie sterowniki.

Muszę sie z nim udać do jakiegoś fachowca. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ja mam bialy, jasno szary... i dwa czarne :/ :/ :/ w ogole moj monit jest strasznie ciemny przy brightness 100. :/ musze sobie sterami z karty pomagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...