Skocz do zawartości
Mutos

Czarne Juwenalia - Łódź 2004

Rekomendowane odpowiedzi

koncze swoje wypowiedzi w tym temacie, bo i tak za duzo juz napisalem. zyjcie w nieswiadomosci i wierzcie w to czym was karmia media.

Z zasady nie wierzę mediom (a już na pewno nie wierzę tylko jednemu źródłu). Ponieważ studiowałem w Łodzi i mam znajomych, którzy nadal bywają tam na juwenaliach to wydaje mi się, że mam wiadomości z pierwszej ręki. Były dymy, zanim policja interweniowała była kupa czasu żeby "normalni" mogli się wycofać (oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że niktórzy mogli być w szoku, czy ewentualnie pilnowali swoich stoisk/sklepów) co nie zmienia faktu, że strzelali ostrą amunicją do tłumu. Przez ich (nie wiem czy policjant w czasie akcji powinien wg regulaminu sprawdzać czym ładuje broń czy nie - wg mnie powinien i z tego względu powinien zauważyć, że dostał ostrą amunicję) pomyłkę życie straciły dwie osoby. Płacę podatki i mam prawo wymagać aby z tych podatków byli opłacani profesjonaliści. Jeżeli ktoś się nie nadaje do policji to niech zmieni pracę - i to najlepiej zanim zabije kogoś niewinnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jakies zdjecia tez, rowniez z dymu w chorzowie (tam chopak stracil oko). Generalnie jesli chodzi o chorzow watpliwosci nie mam, grupa zdecydownie samych napastnikow, na lini ognia nikogo "postronnego", brak ryzyka zamieszania itd., uzywanie rowniez innych srodkow (i tych po pierwsze) - tam uzycie broni uwazam za uzasadnione, to w jaki sposob chopak dostal, perfidnie sie ladowal, podjol ryzyko, przegral, winy policji nie widze.

Jesli podobnie bylo na juwenaliach (jak pisze Yaros i jak powiedzmy ze mozna wywnioskowac ze zdjec w telewizji), to usprawiedliwia to uzycie broni. Jest jednak podejrzenie, ze tak nie bylo bo postrzeleni zostali np. wlasciciele sklepow (skoro zostali postrzeleni to znaczy, ze znajdowali sie w terenie zagrozonym postrzalem a nie byli napastnikami). No i oczywiscie nic nie usprawiedliwia pomylki z amunicja.

Ja tez koncze, wszystko co mialem napisac napisalem (i tak nie wiem po co), mam charakter raczej adaptacyjny wiec sie poprostu dostosuje do sytuacji, krzyki na forum nic nie dadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Chorzów to zgadzam się z dzi. Nie ma mowy tam o pomyłce. Gość sam się pchał!!!! Po diabła leciał (sam) do nich. I dziwi się że dostał??? Tutaj Policję chwalę za decyzję. Do takich ludzi nie wolno podchodzić z taryfą ulgową.

 

A co do Łodzi to już sam nie wiem. Skołowałem się. Choć jeśli strzały były, powinny być w nogi (i gumowe), a tak wogóle to armatki wcześniej powinny być!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlik

 

wiesz polonista nie jestem niezle na podstwie kilku zdan

zarzucasz mi glupote jestes w stanie ocenic moja wiedze osiagniecia itd; dobre a skad wiesz ze jestem studentem ??

pozatym naucz sie czytac nieco dluzsze texty niz jedo zdanie

to bys moze zalapal ze nie o wyksztalcenie tu chodzi

ale o olewnie swoich obowiazkow brak tzw. profesjonalizmu

i nieprzestrzegania swoich obowiazkow i w koncu brak rozsadku

w tych sytuacjach.

co z tego ze ci gliniaze mieli iloraz 200 i lepiej skoro w

tej sytuacji zachowali sie jak banda kretynow na dodatek

brak jakiejkolwiek opowiedzialnosci a nawt skruchy w stosunku

do ludzi ktorzy ucierpieli to joz moim zdaniem bezczelnosc

i przesada. przecierz ci co strzelali powinni chyba sprawdzic co maja

w magazynku a nawet to co odbierali, zreszta gosc nawala

z szotgana krew leci i sie nawt nie zastanowil czy to jest

gumowa czy zwykla amunicja i strzela dalej zupelnie jak

by sie mu to spodobalo.

 

opisz co jest nie skladne w mojej wypowiedzi co ze zamiast

pistoletow pompek itp. osprzetu wolalbym aby zalatwiono

to w bardziej cywilizowany sposob boli cie to ze nie podoba

mi sie ze policja strzela do ludzi bez zastanowienia

 

to ze z nieoznakowanego samochodu wylecial gosc z pistoletem

i gledzil cos o policji. wiesz ja zrobil bym w tej sytuacji to samo

bronil bym sie przed zlodziejem i bandyta tzn . probowalbym potracic i uciec. a nie zastanawiac sie a moze to jakis policjant.

 

a juwenalia

przecierz oni nawet nie wiedzieli do kogo strzelaja

juz po kilku strzalach powinni sie zorientowac ze cos jest nie tak

i wstrzymac ogien slepi chyba nie byli .

 

na koniec przeczytaj co to jest ironia i przenosnia

 

jak ci sie moje bledy nie podobaja to nie ma problemu

zglos to do moderatora dostane banana i wszyscy

beda szczesliwi to chyba nie problem o jednego nieuka

i debila mniej na tweaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten topic z grubsza i widze ze duza czesc uzytkownikow jest zaslepiona nienawiscia do policji albo bronia ich az za bardzo (niemiec)

Ja osobiscie mam duzy szacunek do policjantow ale i tu jak wszedzaie zdazaja sie czarne owce.

 

Poznan - dla mnie ewidentna wina policji i nic ich nie tlumaczy - bronia sie ze dostali taki cynk od informatora - ich zasranym obowiazkiem bylo ten cynk zweryfikowac. Niemiec - i co ze moze mial jego ojciec dziuple - przeciez ci policjanci nie pojechali auta sprawdzic !!!! - pojechali po bandyte !!! Co do tego ze chlopak w ich strone ruszyl - tez bym ruszyl jak by nagle wypadla w moja strone grupa ludzi o nieprzyjemnym wygladzie i z gnatami w dloni - w takich sytuacjach nie mysli sie racjonalnie...

 

Lodz - Dla mnie winna jest tylko osoba wydajaca amunicje - policjanci dzialali w stresie i mieli prawo odrazu nie zauwazyc ze strzelaja z ostrej amunicji a i tak trzeba odnotowac to ze nie wystrzelili wszystkich 25 sztuk - ze ktos to zauwazyl

Co do teorii Niemca ze nie ma roznicy w odrzucie miedzy breneka a gumowymi pociskami to chyba zasad fizyki nie znasz - skoro pocisk ma mase 2 razy wieksza to i odrzut bedzie wiekszy prawda ??

 

Co do kiboli - najlepszym wyjsciem bylo by zaostrzenie kar za drobne przestepstwa takie jak pobicia kradzieze - moze by sie jeden z drugim zastanowil zanim by poszedl na zadyme.

Najwazniejsza jednak powinna byc nieuchronnosc kary zeby kazdy bez wzgledu czy pierwszy raz popelnil wykroczenie czy zrobil to raz czy 10 powinien trafiac za kratki.

Np za pobicie - 3 lata bez zawiasow

 

Dodatkowo praca na swoje utrzymanie w wiezieniu - ile wypracujesz tyle zjesz - chocby nawet skladanie dlugopisow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dodatkowo praca na swoje utrzymanie w wiezieniu - ile wypracujesz tyle zjesz - chocby nawet skladanie dlugopisow :)

Tu pojawia sie problem, bo w ten sposób odbieralibyśmy miejsca pracy normalnym obywatelom w kraju z 18% bezrobociem. Na pewno powinno się "pogorszyć" warunki w więzieniach (zaostrzyć warunki odbywania kary), może nie tak bardzo jak np. w Rosji, ale jednak w jakimś stopniu. W każdym razie na pewno za najcięższe przestępstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo praca na swoje utrzymanie w wiezieniu - ile wypracujesz tyle zjesz - chocby nawet skladanie dlugopisow :)

Tu pojawia sie problem, bo w ten sposób odbieralibyśmy miejsca pracy normalnym obywatelom w kraju z 18% bezrobociem.

Niekoniecznie. Jest dużo prac, do których nie ma chętnych nawet wśród bezrobotnych :? Poza tym skazani powinni pracować z obniżoną stawką, bo niby dlaczego mieliby "zarabiać" tyle co normalny pracujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI => w miescie Policjant nie musi byc ani umundurowany ani przy radiowozie a ty masz zasrany obowiazek sie zatrzymac. poza tym maja pelne prawo strzelac jezeli jest zagrozenie zycia a tomto to byl zamach an zycie Policjanta z uzyciem niebezpiecznego narzedza jakim jest samochod.

 

 

kto ogladal dzisiaj pod napieciem?? bylo dobre. najbardziej podobala mi sie konfrontacja tego co powiedzial"niewinny, grzeczny pokrzywdzony kibic, ktory nikomu nic nie robil" z nagraniem z kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI => w miescie Policjant nie musi byc ani umundurowany ani przy radiowozie a ty masz zasrany obowiazek sie zatrzymac. poza tym maja pelne prawo strzelac jezeli jest zagrozenie zycia a tomto to byl zamach an zycie Policjanta z uzyciem niebezpiecznego narzedza jakim jest samochod....

Wiesz co - bardzo chętnie zatrzymam się przy facecie po cywilnemu wyma<span style="color:red;">[ciach!]</span>ącym bronią, ale pod jednym warunkiem - muszę mieć pewność, że to policjant. Policja również musi sobie zdawać sprawę, że jeżeli działają po cywilnemu to niekoniecznie od razu wszyscy będą sobie zdawali sprawę, że mają do czynienia z policją. Wypadałoby wziąć poprawkę na takie zachowanie zanim wpakuje się w czyjś samochód 20 kulek (w dodatku nie mając pewności czy faszerujemy ołowiem właściwy samochód ). :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czesi tak napisali:

Incydent zdarzył się tydzień po wypadku w Poznaniu, gdzie policjanci zabili młodego motocyklistę, którego pomylili z poszukiwanym przestępcą.

Jak to informacja potrafi sie przeklamac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ja oglądałem. Ten kibic faktycznie niezły był;] Jakoś mi go nie żal...

Mnie tez nie żal..... :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Natomiast dobre było to co powiedział prowadzący o Francji bodajże: że ogłasza się się przez głosniki że za minute wchodzi Policja i proszę się rozejść a jak zostajesz to na własne ryzyko.

To jest piękne takie coś powinni u nas "zaimplementować". 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI => w miescie Policjant nie musi byc ani umundurowany ani przy radiowozie a ty masz zasrany obowiazek sie zatrzymac. poza tym maja pelne prawo strzelac jezeli jest zagrozenie zycia a tomto to byl zamach an zycie Policjanta z uzyciem niebezpiecznego narzedza jakim jest samochod.

Niemiec opusc ten temat bo ferment siejesz. Pieprzysz takie glupoty ze wlasnie musialem z podlogi wstac.

Zajezdza ci droge BMW, ciemne szyby, alufelgi. Wypada z niego dwoch mlodych kolesi z bronia w reku. Juz to widze jak stajesz i sie wylegitymowujesz :lol:

Zastanow sie zanim cos napiszesz.

Po pierwsze to policjant ma obowiazek sie wylegitymowac i to jest jego zasrany obowiazek!!

Po drugie zanim odda strzal w kierunku podejrzanego musi oddac strzaly ostrzegawcze (imho glupota)!!

Wiec czyj tu byl jaki obowiazek i co sie powinno to ty zostaw z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...