Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat mam doświadczenia tylko z NWN2 i tam z tego co pamiętam było więcej. Choć jeszcze przytrafił mi się Mass Effect i tam było jeszcze mniej i właśnie miałem trochę żal, że nie mogę wziąć wszystkich których bym chciał. No nic, trzeba będzie się rządzić tym co jest.

Inna sprawa, mam nadzieję że poprawią walkę dla klasy wojownika. Z tego co gdzieś wyczytałem, to ma być bardzo podobne do NWN a przyznam, że wg. mnie walka rycerzem była dosyć nudna. Wiem, że o to w rpg'ach nie chodzi i że to nie hack&slash, ale fajnie by było aby ten element też był dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "dopracowany" - IMHO jest calkiem niezle. True, mozliwosc nauki porzadnego fechtunku itp. bylaby fajna, ale to juz mogloby stac sie malo strawne dla duzej czesci graczy. ;)

Z drugiej strony, blyszczace i swiecace ataki rodem z jRPG nie pasuje do konwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego żałuję to tylko 3 postaci w drużynie :/ Będę miał niezły dylemat kogo wybrać. A przy okazji, słyszałem/czytałem że gra na PC będzie trudniejsza, ktoś wie o co chodzi?

A będą tylko 3 ? Bo wydaje mi się, że były screeny na których mialeś 4 osobową drużynę.

 

Zresztą nieważne preorder zrobiony i już tylko kilka kratek w kalendarzu do wykreślenia zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w NWN2 było jak hmm w klasycznym rpg, tzn. zaznaczałem przeciwnika, którego ma mój bohater zaatakować i to chyba było praktycznie wszystko co miałem do roboty, dalej leciały komputerowy "rzuty" kostką. Przez to walka była średnio ciekawa i po godzinie takiej gry, zacząłem wszystko od początku tym razem grając magiem, bo przy nim przynajmniej miałem trochę funu rzucając różne zaklęcia.

Pocieszam się, że filmie podlinkowanym przez ath'a było coś o o możliwości uderzenia tarczą, czyli jednak coś więcej będzie w tej materii.

 

edit: wiem, chodziło mi o to, że będę tylko mógł 3 osoby dokooptować do drużyny.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makak_ - ale rozne featy i specjalne ciosy dla wojownika byly zawsze... choc fakt, mag byl zawsze bardziej widowiskowy i absorbujacy.

 

@Michaelius - czwarta osoba w druzynie jestes Ty ;)

 

Ciekaw jestem, czy pies jest sensowna aletrnatywa dla innych postaci, tzn. czy bedzie sens wstawiac go do druzyny, czy pozostanie opcja dla zagorzalych "klimaciarzy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po krótkiej sesji i powiem Wam, że gra jest wielka :) Tego oczekiwałem po nim, jest w nim masę tekstu! Teksty są fajne i aż chce się rozmawiać! Technicznie nic jej nie można zarzucić, jest idealnie, grafika śliczna, interfejs jest przecudny (btw chyba ładniejszego nie widziałem)!! sama walka też jest wyśmienita. Gra fabułą wciąga jak bagno od samego początku! Ja już wiem, że kupię edycję kolekcjonerską. Zapomniałem dodać, że gra "płynie" w najwyższych ustawieniach włącznie z AA.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być nie dziwota ;), ale jak się okazuje bywa z tym bardzo różnie i częściej jest dziwota w drugą stronę. Animacje w trakcie walki są prześliczne i nie brakuje im ani jednej klatki :) W końcu Wiedźmin ma godnego konkurenta!

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada prolog innych postaci, ale ja wlasnie zaczalem gre krasnoludzkim ksieciem i prolog dla niego jest po prostu EKSTRA! Klimat leje sie litrami. Sama gra poki co spelnia moje oczekiwania. To co mi sie podoba u Bioware to fakt ze w ich grach kazdy detal jest dopieszczony, DAO moze sie pochwalic pieknym interfejsem. Oprocz (poki co) swietnej lini fabularnej, cala otoczka gry jest fantastyczna.

Gra jest dobrze zoptymalizowana, na lapku z podpisu:

 

1280x800

Textury - High

Detale - Medium

Frame Buffer Effects - ON

AA & Anizo OFF

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram wojakiem na pierwszy rzut, ale już wiem, że przejdę grę kilka razy. Dla wojaka też jest bardzo klimatyczny prolog (niektórzy będą twierdzić, że oklepany w różnych filmach;) ale dla mnie to strzał w 10)! w początkowej fazie fabuły grając wojakiem czuć klimat podobny do 13 wojownika i innych takich epickich opowieści. Jednym słowem nie zawiedziecie się, dla mnie jest rewelacją, rpg roku i pewnie długo nic jej nie dorówna, no może Wiedzmin 2 jak wyjdzie. Nie mogę się oderwać od monitora, szkoda tylko, że mam tak mało czasu na granie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ale to raczej napisz jaka rasa grasz z jakim tlem bo od tego bardziej zalezy prolog ;) Ja tez gram Wojownikiem ale krasnoludem synem krola dlatego mialem inny prolog niz ty ;)

Poczatkowo mialem obawy ale teraz oceniam to na duzy + dla rozgrywki ze zrezygnowano z mechaniki D&D i zastowano ciekawy autorski system.

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram elfim magiem i prolog jest naprawdę świetny i bardzo klimatyczny, nie chce zdradza szczegółów żeby nie popsuć wam zabawy ale polecam.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Blood mage quest"
Odnośnie blood mage quest'u z prologu niestety wygadałem się Irvinowi , wydawało mi się że on to zrozumie albo przynajmniej go przekonam , niestety okazał się pałającym zemstą draniem bez sumienia .Później kompletnie nie było możliwości odwrotu , wiele razy chciałem się wygadać uciekinierom niestety nie była mi dana taka możliwości aż było już za późno no i tak to niczego nie zmieniło. Myślałem o rozpoczęciu gry od nawet w zależności czy wogóle jest możliwy happy endu w tej historii , mam wrażenie że ten quest jest dość liniowy i pewnie się tak samo skończy a ja tylko stracę czas.

Edit:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Blood mage take 2"
Tym razem zagrałem prolog kobietą. Zaproponowałem Templarowi seksu aż uciekał korytarzem ze wstydu, zdradziłem i okłamałem koło magów, obraziłem króla dwa razy. Kompletnie nie miało to wpływu, nic się nie zmieniło ten sam liniowy przebieg prologu, na pewno to już nie jest Baldur.
Edytowane przez piotr-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam walka z ogrem ? mieliście problemy ? Dla mnie była wyzwaniem, ale była zarazem piękna :). Animacje ogra wyśmienite oraz ostateczny cios mu zadany! Drużyna nie jest tylko dodatkiem, każda postać w drużynie ma swoje zdanie, czuć że żyje, biorą udział w konwersacjach. Wszystko jest w tej grze tak dopracowane, że aż można się rozpływać w zachwytach.

 

Tutaj jest przykładowa walka z ogrem jak ktoś nie ma gry a chciałby zobaczyć.

 

Polecam wymusić w sterach AF max, gdyż przy maksymalnym zbliżeniu izometrycznym wtedy mamy tak naprawdę widok TPP, więc AF się przydaje zwłaszcza, że działa i wygląda pięknie :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

w MM już można kupić :P

Z tego co mi wiadomo to MM wycofuje ta gre z chwilowej sprzedazy z powodu uwalonej wersji pl, ktora skutkuje problemem przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...