Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jak gra niestety... wiekszosc czasu to monotony "krajobraz" i przeciwnicy, a historia jak w sequelach hitow horrorow filmowych - czyli nie ma juz zaskoczenia. Wypuscic dobre (przemyslane) demo i zrobic otoczke marketingowa jednak zawsze dziala. A koniec.... czulem od poczatku, ze jakis nadprzyrodzony bedzie. Wstawki a'la ring juz po demie przestaly mna wzdrygiwac... szkoda kasy na ta gre, a szkoda...

1732421[/snapback]

Nie znasz sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam , ja gram i w Q4 i w FEAR i obie pozycje mi sie podobaja , chociaz powiem szczerze , ze ostatnio wiecej w FEAR...

1732961[/snapback]

Ja dokladnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ma odmienne zdanie od twojego a to juz grzech co nie? :lol:

 

ja jestem fanek serii q4 i jakos fear mi tez sie podoba....

1733192[/snapback]

Nie widzisz tego -----> :-P znaczka na koncu ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz tego ----->  :-P znaczka na koncu ??  :?

1733206[/snapback]

 

może używa wersji lo-fi ;D

 

ej ludzie to mo przypomina jak ktoś kiedyś się zapytał co jest lepsze - Colin 04 czy NFSU2 - i mówie to samo co teraz - Q4 i FEAR to nie ten sam klimat więc nie ma co porównywać... dla mnie q4 to obowiązkowy tytuł ponieważ nie odpuściłem żadnej poprzedniej części ,a fear - gra jak gra (nawet fajna)

 

sorki za OT ;>

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ma moze ktoś z was podobny problem ?

Po paru minutkach gry pojawiaja mi sie arty i wogóle komp sie wiesza podczas gry niewiem czym, to jest spowodowane.Wczesniej zmienilem stery na najnowsze catalysty 5.9 ,bo na starszych omegach mialem problem z wyswietlana grafika w grze .Sprzet ten co w podpisie radek nie podkrecony teraz ,temperatury w normie proc ok 52 C płyta 40 C w stresie po 10 min gry ,grafa jest goraca ale nie na tyle aby to ona byla uszkodzona tak mysle ... bo inne gry chodza bezproblemowo hmmm

prosze was o jakies wskazówki

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z tymi catalystami byla pomylka mam te co sa zalecane w README

 

SUPPORTED VIDEO CARD CHIPSETS WITH LATEST DRIVER VERSION INFO:

 

ATI

 

Catalyst Drivers (Windows® 2000/XP): v5.8

 

ok dzieki spróbuje z VPU revover,pozniej moze z tymi catatlystami 5.10 skoro najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym vpu recover to nie wylaczaj tego bo jesli ci sie zawiesi komp to z wlaczonym jeszcze potrafi sie odwiesic (wiem bo sam mialem z tym klopoty). Dla mnie masz za wysokie temperatury, procka i budy. Masz ty jakies wentylatory w obudowie, absolutne minimum to jeden na dole (wciagajacy) a drugi pod zasilka (wyciagajacy). Podobno te radki 9600 pro to tez grzalki i z tego co czytalem to ludziom padaly na standardowym chlodzeniu. Od kiedy kupilem swojego 9800pro zainstalowalem jeszcze wiatrak ktory z boku dmucha na grafe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto byłoby zrobić FAQ na pierwszej stronie z wymaganiami F.E.A.R (np. lista 10 konfiguracji kompów). Co wy na to?

 

Szkoda czasu na takie przedsięwzięcie :wink: ,to tylko zaśmieci wątek dodatkowymi pytaniami, i raczej nikomu nie pomoże.

Już widzę tony postów typu ;w Faq jest napisane że powinno być 50klatek ,a ja mam 20 i,taki sam konfig :)

 

A sama gierka przypadła mi do gustu,tylko powinna nosić tyluł Max Payne 3 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż pograłem dzisiaj i powiem szczerze , że powinno byc napisane jak byk GRAĆ W NOCY w zaciemnionym pokoju z słuchawkami na uszach. W dzień ta gra nie zrobiła na mnie większego wrażenia , ale zasiadłem w nocy w ciemnym pokoju , słuchawki na uszy i normalnie klimat tej gry jest tak ciężki , że co jakiś czas musiałem robic przerwę bo bym się wykończył psychicznie , wspaniały dziwęk , wspaniała muzyka , gra świateł po prostu rewelacja ide się bac dalej. ....

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

Kupiłem tę grę, komp jak w podpisie. (AMD @ 2400Mhz, 6800GT 256 Mb, 1 GB RAM)

Ustwaiłem wszystko na MAXA - przycinka co 5-10 sekund na 1-3 sekundy i tak ciągle. Odpaliłem test faktycznie kiepsko.

No to wszystko na WYSOKI - i dokładne to samo - test wypadł lepiej.

No to wszystko na ŚREDNI - (gra wygląda kiepsko), test wypadł super!! ALE GRA DZIAŁA DOKŁADNIE TAK SAMO JAK Z WSZYSTKIM NA MAXA - przycina co kilka sekund i zachowuje się jakbym miał pinga 9999999... (np. uderzam drzwi i FREEZ po 3 sekundach okazuje się że stoję spory kwałek od drzwi i to na dodatek tyłem - no tak się nie da grać.)

 

Żadna gra oprócz RIDICKA z shaderem na 2++ tak się nie cięła ani przez chwilę...

Co zrobić ? Czy to już pora żeby kupić nowego kompa ? Czy dokupić tylko RAM ? ale nie mam kasy... :mur: HILFE :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

Kupiłem tę grę, komp jak w podpisie. (AMD @ 2400Mhz, 6800GT 256 Mb, 1 GB RAM)

Ustwaiłem wszystko na MAXA - przycinka co 5-10 sekund na 1-3 sekundy i tak ciągle. Odpaliłem test faktycznie kiepsko.

No to wszystko na WYSOKI - i dokładne to samo - test wypadł lepiej.

No to wszystko na ŚREDNI - (gra wygląda kiepsko), test wypadł super!! ALE GRA DZIAŁA DOKŁADNIE TAK SAMO JAK Z WSZYSTKIM NA MAXA - przycina co kilka sekund i zachowuje się jakbym miał pinga 9999999... (np. uderzam drzwi i FREEZ po 3 sekundach okazuje się że stoję spory kwałek od drzwi i to na dodatek tyłem - no tak się nie da grać.)

 

Żadna gra oprócz RIDICKA z shaderem na 2++ tak się nie cięła ani przez chwilę...

Co zrobić ? Czy to już pora żeby kupić nowego kompa ? Czy dokupić tylko RAM ? ale nie mam kasy...  :mur:  HILFE  :mur:  :mur:  :mur:

1736367[/snapback]

Nie wiadomych jest sporo rzeczy:

Np nie wiadomo,czy masz swierzy system,jakie stery do karty,ile ci zostalo miejsca na dysku C po intslacji (nie patrz na to,ze np zainstalowales gre na D),a co do detali to textury na 1 gb ram ustawia sie na medium :P Podaj te wszystkie dane to moze bedziemy cos wiedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomych jest sporo rzeczy:

Np nie wiadomo,czy masz swierzy system,jakie stery do karty,ile ci zostalo miejsca na dysku C po intslacji (nie patrz na to,ze np zainstalowales gre na D),a co do detali to textury na 1 gb ram ustawia sie na medium :P Podaj te wszystkie dane to moze bedziemy cos wiedzieli

1736394[/snapback]

System jest z maja ;-) Ale nic na nim nie instalowałem - tzn. żadnych śmieci z netu, gazet itp. Wszytsko na tym systemie śmiga jak należy. Sterowniki do karty trochę starsze - żeby Riddick się wczytywał ;-)

Na dysku C zostało mi 14 GB miejsca, gra jest zainstalowana też na dysku C,

 

Zmniejszyłem detale textur i nic to nie pomogło... Pokombinuję jeszcze ze sterami itd.

Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inną konfigurację kompa i że jeśli mam problem ze sterami/systemem itp to sam sobie muszę poradzić bo niby z kąd ktoś ma wiedzieć co ja tam mam nachrzanione ;-) Ale proszę o radę co do ustawień samej gry - jest tam jakieś magiczne ustawienie jak w Riddicu - Shader 2++ który po zmianie na 2 powodował 100% płynności.

I czy wogóle da się grać w tą grę ze sprzętem jaki mam w podpisie bo jak nie to nie ma sensu żebym się męczył z systemem, sterownikami, ustawieniami gry, ustawieniami karty, biosu, i nie wiadomo czego jeszcze...

 

Liczę na Waszą pomoc. THX z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piterix:

Po 1 - sam fakt,ze system jest z maja (nie ma znaczenia ze nic nie bylo prawie instalowane - po prostu byl uzywany i nalezy go przeinstalowywac przynajmniej raz na 2 miesiace a jak ci sie nie chce to jest cos takiego jak norton ghost,ktory to zrobi za ciebie w 2 minuty tylko potrzebujesz dodatkowego giga na dysku innym niz C

Po 2 - Fear wymaga najnowszych sterow.Do GF musisz miec min 81.84 (zaleca sie 81.85) a do Ati min 5.9 (zaleca sie 5.10a).Na starszych niz te co wymeinilem gra nie chodzi albo chodzi tak jak wlasnie Tobie.Na sterach 81.85 Riddick bedzie Ci wymiatal

Po 3 - Musisz miec do tej gry NForce'a 5.10 a nie tego z plyty od Epoxa.Wiem bo sam mam epoxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piterix:

Po 1 - sam fakt,ze system jest z maja (nie ma znaczenia ze nic nie bylo prawie instalowane - po prostu byl uzywany i nalezy go przeinstalowywac przynajmniej raz na 2 miesiace a jak ci sie nie chce to jest cos takiego jak norton ghost,ktory to zrobi za ciebie w 2 minuty tylko potrzebujesz dodatkowego giga na dysku innym niz C

Po 2 - Fear wymaga najnowszych sterow.Do GF musisz miec min 81.84 (zaleca sie 81.85) a do Ati min 5.9 (zaleca sie 5.10a).Na starszych niz te co wymeinilem gra nie chodzi albo chodzi tak jak wlasnie Tobie.Na sterach 81.85 Riddick bedzie Ci wymiatal

Po 3 - Musisz miec do tej gry NForce'a 5.10 a nie tego z plyty od Epoxa.Wiem bo sam mam epoxa :)

1736984[/snapback]

no akurat fear lepiej chula na 78.01 i 78.03 niż na 81.85 , 81.87 , testowałem wszystkie stery od 77.xx do 81xx no i tak jak mówie 78.01 i 78.03 najlepiej chulają i nie tylko fear także inne gry , a ja tam ghosta na cd wkładam płyte i po zawodach ,a jak całkowicie padnie ci system to norton nie zrobi ghosta , sorki za offtop Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale patch 1.02 jest do kitu :/ czasami gra się nie uruchamia, więc trzeba restart i na samym poczatku uruchomić gre po później to lipa. dzieje się tylko z patchem 1.02 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat fear lepiej chula na 78.01 i 78.03 niż na 81.85 , 81.87 , testowałem wszystkie stery od 77.xx do 81xx no i tak jak mówie 78.01 i 78.03 najlepiej chulają i nie tylko fear także inne gry , a ja tam ghosta na cd wkładam płyte i po zawodach  ,a jak całkowicie padnie ci system to norton nie zrobi ghosta , sorki za offtop

1737199[/snapback]

CHciales pewnie napisac: Norton nie zrobi ci systemu :) No wiadomo,musisz wczesniej po jego zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu zrobic sobie ghost Image :) a jesli mowisz,ze jest tak ze sterownikami to w takim razie Piterix - jakie to sa starsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze to były 78 coś tam ;-) nie pamiętam bo zgodnie z wcześniejszą radą wrzuciłem najnowsze... i te do płyty też wrzuciłem i ustawiłem FAST WRITE w bisie na disable i... jest lepiej... ba! dużo lepiej, wszystkie ustawienia na średnie rozdzielczość 800x600 i gra śmiga super, tylko czasem się przytnie (jak się jakaś akcja zbliża)

 

Ale tak sobie myślę że powinno być lepiej w teście wypadają te ustawienia REWELACYJNIE ponad 50 FPS w 100 %... szkoda że nie w grze...

 

A sama gra jest fajna ;-) nawet 2 razy się przestraszyłem... Szkoda tylko że ta fabuła jest tak potwornie liniowa i dynamika akcji słaba. Half Life 2 jest bardziej dynamiczny. No ale nie mówię hop... jeszcze nie przeszedłem i jestem na samym początku - interwał 6.

 

PS. Wcześniej miałem kilka GF - 440 MX, TI 3, TI 4, i zauważyłem, że kiedy się pojawia nowy model to nowe sterowniki spowalniają starsze karty. Było to szczególnie widoczne jak wyszedł FX, przy starszych sterownikach zaledwie o kilkanaście procent (maxymalnie) przewyższał GF4. Teraz na 6800GT po zainstalowaniu najnowszych sterów 81.85 - wynik w 3D Mark 2001 spadł mi o 1000 - to DUŻO...

 

PS2. IMO nie trzeba tak często przeinstalowywać systemu. Windowsa, gry i programy trzymam na 1 HDD a resztę na innych i jak w przypadku W98 system instalowałem raz na miesiąc tak teraz robię to raz na rok (ale bardzo dbam o niego ;-) ) Oczywiście mogę się mylić.

 

PS3. Jak by mi ktoś powiedział że raz na rok przeinstalowuje windę to bym mu nie uwierzył, że przez ten rok wszystko mu super chodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...