Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

co to za rozdziała?

320x240?

:lol:

1590187[/snapback]

Ja chcialem zobaczyc co sie stanie, jak na swoim konfigu zapodam wszystko na maxa i efekt byl ten sam (moze to blokada przed spaleniem sie kompa).

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, zaraz sprawdze ;] Znaczy przed spaleniem to raczej nie, ale przed pokazem slajdów to tak ;] odpaliłem gre na maksa(bez anizo i aa) i 20 fps miałemgdy stanołem przy ścianie ;] a jak grałem i miałem wrogów to tak z 8 fps było ;] gdy włączyłem gre z najniższymi ustawieniami to się zdziwiłem, nawet ładnie wyglądało i było 50 fps;] zaraz zapodam screeny, ps. to było 640x480 ;] ale grać sie dało, jutro sobie sprawdze jak gra mi będzie działać ze średnimi w 1024x768 ;]

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem wczoraj tescik w rozdzielczosci 1024x768 wszystko w opcjach w grze ustawione na maximum, opcje dzwieku tez na max wlaczone eaxy2, hardware mixy itp FSAA x4 i Anizo x16,

 

oto wynik z frapsa z benchmarka : (wlaczylem go zaraz jak sie na poczatku wysiada z samochodu i zaczyna grac i doszedlem do tej mlocki co sie strzela z paroma kolesiami miedzy takimi regalami, skrzyniami.

 

Min - 0fps

Max - 320fps

Avg - 48,483

 

to min = 0 to przy wczytywaniu wyskoczylo, bo pare razy gra doczytala z dysku i sie zatrzymala na ulamek sekundy

 

te same ustawienia w 1280x960 FSAAx4 Anizox16

 

Min - 17fps - tu juz nie doczytywalo

Max - 190fps

Avg - 39,111fps

 

niestety w tej rozdzielczosci granie na takich ustawieniach (czyli maximum) u mnie nie jest w pelni komfortowe, to co ze jest Avg 39 jak czasami niestety gra sie z szybkoscia 20 fps

 

wylaczenie Soft Shadows daje poteznego kopa i gra w 1280x960 staje sie juz ultra plynna, fps nie schodzi ponizej 30fps.

 

Zauwazylem tez ze jak mam wlaczone soft shadows to nie mam cieni :lol:

jak wylacze soft shadows pojawiaja sie cienie i gra chodzi duuuzo plynniej

mega LOL.

 

Gram wiec w takich ustawieniach czyli wszystko na max bez soft shadows bo mam cienie hehe i 1280x960 4xAA 16xAnizo

 

probowalem pograc w 1600x1200 ale to juz nie na moj sprzet ustawienie no chyba zebym wylaczyl FSAA, generalnie zawsze mam wlaczone FSAAx4 Anizo x16.

 

Gra nie wyglada tak zle, w ustawieniach max prezentuje sie naprawde fajnie, szczegolnie pixel shadery - odbicia na scianach itp ladnie wygladaja podobnie jak w far cry'u. Efekt bullet sction te wyglada calkiem - te latajace pociski jak w matrixie

Jezeli poprawia wymagania to mysle ze wiele osob w to pogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tak jak zauwzyl jedynie qqrydza to jet nie moj screen.

Po drugie mam radeona z tym, ze 9500Pro i to gra wyczytala, ze mam grafike ktora obsluzy chyba jedynie unreala pierwszego :)

Ale to tylko narzekania i dajmy spokuj.

90% ludzi wie, ze gra ma skopany silnik na maxymiliana, ze wymagania ma zawyzone ponad przyzwoitosc.

Sama gra jak widac ma klimat i miodnosc (to nie moje slowa, nie ja to stwierdzilem) wiec mysle, ze wiecej nic juz nie wydumamy w kwestji oceny tej gry.

Ostatecznie

Grafa przecietna na max detalach.

Grafa smieszna na srednich delatach

Grafia nie wiem jaka na low detalach

Wymagania jak to w demkach - mam nadzieje

Sama gra podobno swietna.

KONIEC !

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem jednego... czego Ty KRS oczekujesz? Ze na 9500pro lub podobnych 8potokowcach bedzie Ci ten FEAR plynnie dzialal w ustawienich Jordiego chociazby? Jesli tak faktycznie by bylo, to gra nie wykorzystywalaby potencjalu drzemiacego w najnowszych zabawkach kosztujacych 1/3 sredniej pensji na zachodzie ( a nie 5/4 tak jak w Leperolandzie).

 

Gra jest swietna, gdybys zobaczyl ja w akcji w max. ustawieniach na duzym panelu w pelni plynnie smigajaca (nawet na moim notebook'u dziala plynnie w 1024x768+eye candies) to nie pisalbys za przeproszeniem takich glupot jak ''Grafa przecietna na max detalach''... skad to wiesz? Z tych paru smiesznych screenow z netu? Prosze.

 

PS. Inna sprawa to fakt, ze far- cry albo riddick wygladaja na r9500/9700 lepiej- widocznie nie ma optymalizacji pod stare karty. Jednak fakt ten nie rowna sie AUTOMATYCZNIE (jak piszesz) przecietnej grafie na wspolczesnych topowych vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jnie pisalbys za przeproszeniem takich glupot jak ''Grafa przecietna na max detalach''... skad to wiesz? Z tych paru smiesznych screenow z netu? Prosze.

Nie przeczytales dokladnie.

Gralem w ta gre.

 

PS. Inna sprawa to fakt, ze far- cry albo riddick wygladaja na r9500/9700 lepiej- widocznie nie ma optymalizacji pod stare karty. Jednak fakt ten nie rowna sie AUTOMATYCZNIE (jak piszesz) przecietnej grafie na wspolczesnych topowych vga.

1590568[/snapback]

I o to mi wlasnie chodzi. Mozemy podziekowac Monolitowi bo okrasil gre zwykla grafa nie optymalizujac jej bo po co skoro mamy 2005 rok i kazdy powinien miec karte z a 1,5k.

Mam za 300pln i wystarcza mi aby wyswietlic lepsza grafe niz ma FEAR w max det.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwol, ze znow sie nie zgodze- Riddick, HL2 lub Far- Cry nie maja lepszej od FEAR'a oprawy a-v (porownuje plynnie dzialajace tryby 'ultra'). FEAR to lider jesli chodzi o technologiczne smaczki- musisz uwierzyc na slowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie FEAR bije na glowe cala trojce i teraz az nie chce mi sie tego mowic bo cos mnie skraja w srodq,ale gra wg mnie dorownuje HL2 a pod wzgledem oprawy av ja zwyczajnie przebija :( Niestety - tylko z texturami ustawionymi na high bez zadnych doczytek.Sporo z Was ma giga ram.256 wiecej wystarczy do tego by nie miec doczytek a naprawde warto:Battlefield 2,Boiling Point i teraz FEAR :( I pomyslec,ze calkiem niedawno temu zarzekalem sie wrecz,ze 768 ram wystarczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym doczytywaniem to u mnie na 1GB i to szybko dzialajacej pamieci mialem pare razy ewidentny doczyt z dysku spowodowany brakiem pamieci. Nie bylo to przeszkadzajace ale bylo. Co do grafiki bo widze leciutki spor hehe

Ja stane po stronie Draaka, oprawa AV bardzo mi sie podoba, szczegolnei jak juz o tym pisalem pixel shadery dzialaja rewelacyjnie, odbicia na scianach i do tego rewelacyjne odwzorowanie wypuklosci - lutnalem shotgunem w sciane odpadl wielki jej kawal no naprawde zrobilo to na mnie wrazenie. Co do porownania ze AV jest lepsze niz w HL2, no jak dla mnie nie... ale kazdy ma swoje zdanie, dla mnie HL2 jak narazie zadzi i tyle, tam grafika byla taka fotograficzna jak prawdziwa, a gry z rodzaju doom3, ridick, far czy teraz fear - to bardziej plastikowa grafa, chodz rewelacyja. Ale kazdy ma swoje zdanie.

 

Zgodze sie ze demo feara ma zawyzone wymagania, ale to demo sadze ze full bedzie juz inaczej biegal.

 

i to tyle

greetings for all of you

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z Jordim jak zwykle wypada mi sie zgodzic ;) HL2 ma bardziej fotorealistyczna grafe ale FEAR lepiej 'kopie' po oczach efektami w stylu wspomnianych przez Ciebie chociazby PS.

 

@ hydro- wez no popraw ta swoja sygnature ;) 1310MB ramu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hydro- wez no popraw ta swoja sygnature ;) 1310MB ramu??

1590659[/snapback]

Heh - wiadomo - to jest 1280,ale 1310 (zliczone co do ramu) ladniej brzmi,zawsze mozna powiedziec,ze ma sie 1,3 gb ram :)

Co do feara to jak narazie naprawde oprawa av zrobila na mnie ciut lepsze wrazenie niz hl2 jednak hl2 wypada lepiej przez 1 rzecz:

jest tak zoptymalizwana,ze nic,absolutnie nic nie jest w stanie z nia konqrowac i mimo,ze w to demko spodobalo mi sie bardziej to Hl2 byl jest i bedzie dla mnie na 1 miejscu,jednak fear jako jedyny jest w stanie z tym tytulem konqrowac.Potem Far Cry,potem Doom 3 z Riddickiem,powiedzmy by bylo sprawiedliwie :

1 miejsce egzekwo - Fear,HL2

2 miejsce - Far Cry

3 miejsce egzekwo - Doom 3,Chronicles of Riddick

A zeby bylo jeszcze sprawiedliwiej - wszystkie te tytuly zasluguja dla mnie na spore uznanie i przejda do historii jako moje najlepsze gry (no moze z wyjatkiem TR2 i NFS2SE :P :lol: ale to juz inna bajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, z Jordim jak zwykle wypada mi sie zgodzic ;) HL2 ma bardziej fotorealistyczna grafe ale FEAR lepiej 'kopie' po oczach efektami w stylu wspomnianych przez Ciebie chociazby PS.

 

@ hydro- wez no popraw ta swoja sygnature ;) 1310MB ramu??

1590659[/snapback]

bo to tez 2 zzupelnie inne gry (fear- HL2)

HL2 ma do przedstawienia zupelnie inna historie - wyobrazacie sobie sceneriusz z hl2 w oprawie dooma3? (ciemno wszedzie co to bedzie?;] ) bo ja nie;]

fear ma byc taka napie***** z super efektami - szczerze mowiac brakowalo mi na rynku takiej wlasnie strzelanki...strzele kolesiowi w noge to przewroci sie inaczej niz jakbym mu strzelil w tors.... (hl2 to mial ale tam nie bylo takiej dynamiki)

pozatym....inteligencja przeciwnikow w fear naprawde jest bardzo duza! 1 raz sie z czyms takim spotkalem:)

zapowiada sie bardzo fajna gierka....musza tylko ja bardziej zoptymalizowac bo ja np. nie mam ochoty znow dokladac 512ramu dla jednej gry....

mysle ze powinni wypuscic jakies patche pod kazda platforme - amd, intel ati nvidia... wtedy wsio by ladnie chodzilo na 512 ramu.....

oby tak bylo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem z ciekawości grę w 640x480 + aax4 + softshadow reszta bez zmian czyli najwyższe ustawienia. Zmuszony do gry w takiej rozdzielczości wcale bym się na nią nie obraził. Wygląda fajnie i ten framerate.

Jeśli komuś gra wywali do windowsa po pierwszym uruchomieniu wystarczy kliknąć jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzilem drugie 512ramu, podkrecam proca do 2.4GHz, karte tez troszke:) uruchamaiam 1024x768 wszystko na medium i....nie myslalem ze moj sprzet jest az tak chu**wy :/ Oczywiscie da sie grac ale ilosc fpsów pozostawia wiele do zyczenia. Lecz odkrylem pewna ciekawostke ustawilem !wszystko! na maxa 1024x768 AAx4 Anizo x4 tylko wylaczylem cienie! I dziala plynnie elegancko:) co prawda cieni troche zal ale spoko da sie grac i mozna sie delektowac np. smugami po kulach w full detalach wszystko :D

Wszystko na medium no aa&anizo + cienie na medium dziala gozej niz all max aa&anizo x4 bez cieni.

Tak wiec jesli chcesz pograc komfortowo to wylacz cienie:)

PS: dziewczynka pojawiajaca sie przy schodzeniu po drabince wymiata:D

Edytowane przez AdaS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare screenshotow

to tak btw grafiki - czy gdzies widzieliscie takie wybuchy?

booomm

roznica soft shadows - on/off

soft shadows off

soft shadows on

dla mnie wyglada to ekstra

cienie

jezeli ktos uzywa fsaa bez soft shadows, proponuje odpalic aa z poziomu sterow, nie gry - dziala lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakim kosztem te cienie wyglądają super.

Pyzatym trochę nie trafiony pomysł jest ze wszystkie obiekty mają niby taką obwódkę jak by je jakaś aura otaczała. widzicie to bo mnie to troszkę wnerwia takie nie prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakim kosztem te cienie wyglądają super.

jezeli nic sie nie zmieni do czasu pelnej wersji to fakt, ale obecnie demo zachowuje sie jak wczzesne alphy dooma3...

 

Pyzatym trochę nie trafiony pomysł jest ze wszystkie obiekty mają niby taką obwódkę jak by je jakaś aura otaczała. widzicie to bo mnie to troszkę wnerwia takie nie prawdziwe

mi osobiscie sie to podoba, fakt, ze dziwnie to wyglada, szczegolnie jak podejdzie sie blizej, ale nadaje to "miekkosci" obiektom i calej scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do wymiany grafy na jakiegos 8-potokowca lub cos mocniejszego.

Czy wykręcony Radek 9800 Pro podoła tej grze w 1024/768 np. z AAx2 bez AF i z wyłączonymi/włączonymi soft shadows? Detale oczywicie max. Jakby wyglądała sprawa z AAx2, AFx16 i soft shadows on :) ?

 

Zastanawiam się czy jest sens kupować R9800 i czy nie dozbierać kasy i kupić cos mocniejszego, skoro miałby się ksztusić w nowych grach...

Zadowala mnie framerate 30-40 FPS, przy tym radku pewnie nie doznałbym drastycznych spadków fps, ze względu na 256 bit szynę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9800 bradzo ladnie ciagnie ta gre (post 471) ale przy wszystkich detalach na maxa + aax2 + cienie -> to juz sie troche krztusi(wlasnie przez cienie). Jak juz pisalem radek meczy sie z cieniami bardziej niz z czymkolwiek innym...KOTOR natomiast smigal jak glupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...