Skocz do zawartości
seelk

GeForce czy Radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem, którą wybrac karte graficzna, czy GeForce FX 5200 128MB (128bit) czy Radeon 9200 128MB (128bit), z tym ze Geforce ma obsluge DirectX 9 a Radeon 8, oby dwie karty kreca sie mniej wiecej tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poczekaj aż na rynek wejdzie radek 9550.

będzie on również posiadał efekty dx9, a kosztować ma tyle co fx.

a pewnie będzie dużo lepszy :wink:

 

 

PS.Niemiec , dopiero teraz zlookałem że jesteśmy z tej samej wioski :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie nie zdaje zeby kosztowal tyle co fx. Zawsze jak coś wychodzi nowego to cena jest zawyżona. Ja polecam Prolinka Ultimate jak jush to ma być fx, powinien kosztowac w granicach 340 zł i ma obsługe dx9, dobre taktowania no i wypróbowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził Radka bo po co ci dx9 w FX'ie jak w gierce z dx9 będziesz miał pokaz slajdów :) ' date=' a na radku nie będzie efektów z dx9 ale gra będzie chodziła szybciej.[/quote']

 

Pokaz slajdów ???? Rozumiem że ma sie zamiłowania do ATI ale nie wciskaj kitów że będzie pokaz slajdów. Przy dobrym configu powinno chodzić cacy :wink:. Widze że Seelk nie ma zbyt dobrego configa wiec i tak nie bedzie różnicy co kupi, (Ati lepsza jakość obrazu) obie karty będą się dusiły na takim procku. Mobo pewnie tesh nie za ciekawe :lol: A wiec jeśli chcesz karte do swojego kompa Seelk to dużo ci to nieda. Bedzie różnica wiadomo ale i tak na nowsze gry nie ma szans. Jeśli natomiast kupujesz nowego kompa to ja polecałbym fx'a a jak masz troche kapusty to szarpnij sie na Ultimate

Pozdro

Luc312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem, którą wybrac karte graficzna, czy GeForce FX 5200 128MB (128bit) czy Radeon 9200 128MB (128bit), z tym ze Geforce ma obsluge DirectX 9 a Radeon 8, oby dwie karty kreca sie mniej wiecej tak samo.

imo ten temat byl walkowany 1000 razy daj szukaj .. to znajdziesz 1000 postów ..

ps . podczas ostatniej kłótni ati vs nvidia w tej klasie wygrał 5200 ultimate cos tam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówie , poczekaj na tego radka 9550.

ma kosztować poniżej 80 dolców i na pewno będzie lepszy od tego fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można czekać i czekać. Z tych dwóch brałbym FXa. I tyle.

w chinach już jest, poczekać trzeba aż będzie u nas

 

 

chlopie bez zastanowienia geforca ma dx9 ma nowsze przyspieszenia graficzne, pixel i shader sa w wersji 2.0 a u radeona 1.4 i podejze 1.3 bez zastanowienia geforce

shadery w wersji 2.0?

te które nie działają jak 2.0? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten ultimate na allegro nowy kosztuje 340zł :wink: A wiec polecam Ci Fx'a Ultimate Prolinka - Pixel View, a co do tego ze tamten wynalazek bedzie kosztowal 80$ to sie zgodze tylko że w Polsce będzie droższy porównaj ceny na e-bay'u jakie sa tanie karty. Wszyscy sprzedawcy kupuja uzywane na e-bayu bo tam sa o wiele tansze niz w Polsce i potem sprzedaja tu (dla porownania kupisz tam za 50$ Gf 3 Ti u nas za 300 zł... to jest cena sugerowana i oczywiście zaniżona - marketing.

Pozdro Luc312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko , po co mu karta która ma niby obsługe dx9 , skoro gdy włączy wszysktie efekty dx9 to gry sie będą ciąć??.

za 400zł można mieć 4Ti.

 

 

sam chciałem kupić fx 5200, ale po dogłębnym przetestowaniu go u siebie podziękowałem.

poczekam na tego radka. i na pewno nie będzie za drogi , gdyż ati stworzło tą karte właśnie do tańszego rynku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich kompach "marketowych" są radeony 9200.... a wiec to powinno wystarczyc :]

fx 5200 bedzie szybszy , w wielu kompach marketowych sa tez zintegrowane karty pokroju riva tnt :] albo gef2mx co nie wsytarcza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich kompach "marketowych" są radeony 9200.... a wiec to powinno wystarczyc :]

fx 5200 bedzie szybszy , w wielu kompach marketowych sa tez zintegrowane karty pokroju riva tnt :] albo gef2mx co nie wsytarcza :]

Jamiałem na myśli że powinien mu ten argument wystarczyc zeby nie kupowal Radka 9200 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fx5200 duzo leprzy od r9200. testy z tomshardware na to wskazuja pozatym ktos pisal, ze radki 9200 pchaja w supermarketach i to tylko siadczy o tym ze to syf, bo zawsze w supermarketach jest syf. jeszcze dadza r9200SE ktor ma 64 bity, a jakies buraki sie nabieraja bo mysla ze SE to nie wiadomo co za wypasiony sprzet, a ta gragfa kosztuje chyba 150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich kompach "marketowych" są radeony 9200.... a wiec to powinno wystarczyc :]

fx 5200 bedzie szybszy , w wielu kompach marketowych sa tez zintegrowane karty pokroju riva tnt :] albo gef2mx co nie wsytarcza :]

Jamiałem na myśli że powinien mu ten argument wystarczyc zeby nie kupowal Radka 9200 :wink:

a ;) no :] nie załapałem :] maturka i te sprawy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9200 nie se nie jest taki syf,,,

 

5200 ten ultimate bedzie szybszy

 

imo obydwie raczej do starszych gierek ;-)

 

dokładając 100zł do 5200 mozna juz trafic golego 9600;  nc

hmm ja mam fx5200 i gram we wszystko na max ustawieniach wiec nie mow ze jest do starszych gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9200 nie se nie jest taki syf,,,

 

5200 ten ultimate bedzie szybszy

 

imo obydwie raczej do starszych gierek ;-)

 

dokładając 100zł do 5200 mozna juz trafic golego 9600;  nc

hmm ja mam fx5200 i gram we wszystko na max ustawieniach wiec nie mow ze jest do starszych gierek.

jakos ci nie wierze, bo mialem fx5600 i wiem na ile go stac a stac go na bardzo niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9200 nie se nie jest taki syf,,,

 

5200 ten ultimate bedzie szybszy

 

imo obydwie raczej do starszych gierek ;-)

 

dokładając 100zł do 5200 mozna juz trafic golego 9600;  nc

hmm ja mam fx5200 i gram we wszystko na max ustawieniach wiec nie mow ze jest do starszych gierek.

jakos ci nie wierze, bo mialem fx5600 i wiem na ile go stac a stac go na bardzo niewiele.

Masz Duraka 1.4 i 256mb :wink: do gier to troche mało... ile mial mb i bitów ten 5600 i z jakiej firmy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...