Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście tą prowokacje?

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=221778

 

Fajne zrobili porównanie. FX 5200 128/128 jest lepszy od 9550 128/64 :lol:

Tylko czemu nie porównają ją z 128 bitową i nie podkręcą. Chyba dlatego, że słupek by wystawał z obrazka :lol:

 

Ale nie zabardzo chce mi się w to wierzyć, że NVidia takie rzeczy by robiła.

8O 8O BIG LOL 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie sobie sciagnac patcha do waszego chipsetu dla wsparcia AGP (szukajcie na stronach producenta plyty i na stronach microsoftu) czesto to pomaga, jednak nie zawsze (mi nie pomoglo ;(

Agp faktycznie minimalnie podbija wydajnosc...ale w testach

w grach moze jednak miec troche wieksze znaczenie, jednak moim zdaniem jest to naprawde mala roznica nie warta zmiany plyty (podkrecenie o +10mhz karty juz zniweluje ta strate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ato są tiumingi z Ati tray tools

Timings 2

od góry

5

2

5

10

4

cl+3

3

2

3

2

a timings 1

1,0

3

0 clock

wr latency + 1/2 clock

Zapodalem te timingi i kaszana na max, widac ze masz pamieci innej firmy :) W kazdym razie dzieki za helpa :D .Przylaczam sie do prosby o timingi z wersji 2,5 (oraz ciagle czekam na 2,8 hynix) - biosu nie zmieniam, nie chce ryzykowac, chyba ze ktos to zrobi przede mna i wszystko bedzie grac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ato są tiumingi z Ati tray tools

Timings 2

od góry

5

2

5

10

4

cl+3

3

2

3

2

a timings 1

1,0

3

0 clock

wr latency + 1/2 clock

Zapodalem te timingi i kaszana na max, widac ze masz pamieci innej firmy :) W kazdym razie dzieki za helpa :D .Przylaczam sie do prosby o timingi z wersji 2,5 (oraz ciagle czekam na 2,8 hynix) - biosu nie zmieniam, nie chce ryzykowac, chyba ze ktos to zrobi przede mna i wszystko bedzie grac :D

to są wlasnie hynixy 2,8 a pare psotow wczesniej ktos dal biosa z pamieciami 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem sobie benchmarka 3d mark 2001 SE na swoim wysłużonym pececie i miałem 5561 pkt. jaki to wynik patrząć na moją konfiguracje ??

czy jest wogóle sens robić test w 3d mark 03 ?

 

i druga sprawa, czy to prawda, że na eurozłączu jest dużo lepsza jakość obrazu na tv niż na zwykłych chinchach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to bez sensu, ale lenistwo nie pozwala mi na przejrzenie ponad 100 stron :oops: . Jezelibyscie mogli to powiedzcie jakiego radak 9550 najlepiej kupic (firma, pamieci) i jezeli ktos jest z okolic lodzi to czy mozna to dostac w normalnym sklepie czy trzeba sie raczej uciekac do kupna przez net z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 3 pytania z innej beczki.

 

1.Czy każda z 9550 His,Gigabyte,Saphire podaje na bank napięcie na wyjście TV,bo karte podłaczam przez magnetowid,a ten się po 5 min wyłącza,jak nie dostaje napiięcia?

 

2.W pierwszym slocie pod AGP mam dźwięrkówke Terrateca,i czy ona mi po pewnym czasie nie klęknie od ciepła z karty przy taktowaniu 400/500,a karta musi być w pierwszym slocie?

 

3.Jak sądzicie,czy każda z ww grafik z kostkami 4ns pójdzie bez zmiany chłodzenia na ok 400/500 przy pierwszym slocie zajętym,jak buda ma 3 wentyle?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko krótko do TV-out'u - ja używam kabelka z takimi wtyczkami:

Dołączona grafika

Ta z lewej podłączana do TV, a ta z prawej do grafiki - uzyskany obraz jest bardzo dobry i ostry (podczas oglądania filmów), choć czytanie podpisów pod ikonkami na pulpicie jest trudne (mało wyraźne literki...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są wlasnie hynixy 2,8 a pare psotow wczesniej ktos dal biosa z pamieciami 2,5

No to ladne jaja, mam calkowicie inne 8O Co do biosu widzialem ale poki co nie ryzykuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR-71

AD3 . nie mam dodatkowych wentyli i zajetych slotow ,za to mam otwara bude i na 400/500 chodzi stabilnie .

nie mozesz przelozyc tego czegos co masz w 1 slocie do innego ? bedzie wieksza odleglosc od grafy .

 

bfg666 :

jestem ze zgierza u mnie sa ogolnie dostepne np. w www.ol-mar.pl albo rubikonie (niestety nie ma strony) tylko ze watpie zeby prowadzili oferte wysylkowa ,ale skoro mieszkasz niedaleko to mozesz ruszyc swoje zwloki w koncu to niedaleko.

krzych650:

jak juz wczesniej pisalem uzywam chinchow do TV OUT'a i jakosc jest bardzo dobra a podpisow pod ikonkami nie zobaczysz bo TV ma za duze pixele i nie jest przystosowany do wyswietlania tak malych elementow(przygladales sie kiedys kineskopowi z bliska? )

odpowie mi ktos moze dlaczego mam strasznie niskie odswiezanie monitora(NEC FE770) podczas wlaczania kompa ? bo nie wiem czy mi monitor od tego nie padnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tą prowokacje?

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=221778

 

Fajne zrobili porównanie. FX 5200 128/128 jest lepszy od 9550 128/64 :lol:

Tylko czemu nie porównają ją z 128 bitową i nie podkręcą. Chyba dlatego, że słupek by wystawał z obrazka :lol:

 

Ale nie zabardzo chce mi się w to wierzyć, że NVidia takie rzeczy by robiła.

8O 8O BIG LOL 8O 8O

Nie BIG LOL tylko propaganda ! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to bez sensu, ale lenistwo nie pozwala mi na przejrzenie ponad 100 stron :oops: . Jezelibyscie mogli to powiedzcie jakiego radak 9550 najlepiej kupic (firma, pamieci) i jezeli ktos jest z okolic lodzi to czy mozna to dostac w normalnym sklepie czy trzeba sie raczej uciekac do kupna przez net z gory dzieki za odpowiedz

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=91386 ale mozna sie rozejrzec w tym samym dziale :P

 

Wszedzie powinno sie dostac, ale jak brak na magazynie to trza czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afi >> czlowieku ;) nie wiem o co ci chodzi z tym sensem robienia testow, ale ja na podobnej konfiguracji dobijam do 3k ;)

 

bfg666 >> oplaca sie kupic kazdego R9550, poprostu oplaca sie kupic ta karte i juz, kady producent oferuje podobna wydajnosc, dla modeli ponizej 400zl najlepsza jest Gigabytea, niewiele gorsza jest reszta (ale i tansza) decyduj na czym ci bardziej zalezy

Ja akurat zjezdzilem przez 3 dni cala Lodz w poszukiwania radka Gigabytea ale potem sie okazalo ze wogole trudno znalezc jakiegokolwiek r9550 ;) teraz jest juz znacznie lepiej

wiem ze chyba najtaniej i najwiekszy ich wybor maja w sklepie ktorego nazwy nie pamietam ani ulicy na ktorej sie znajduje ;) znam tylko lokalizacje - to jest ulica za Macro cash & carry od strony Avansu (najlepiej wjedz do Macro i wyjezdzasz z parkingu na ta wlasnie ulice) zadzwon do informacji to podadza ci numer tel tego sklepu. Maja tam gigabytea za okolo 350zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tą prowokacje?

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=221778

 

Fajne zrobili porównanie. FX 5200 128/128 jest lepszy od 9550 128/64 :lol:

Tylko czemu nie porównają ją z 128 bitową i nie podkręcą. Chyba dlatego, że słupek by wystawał z obrazka :lol:

 

Ale nie zabardzo chce mi się w to wierzyć, że NVidia takie rzeczy by robiła.

Dokladnie BIG MEGA LOL ... jedyne wytlumaczenie to jest takie ze ... Nvidia zauwazyla ze te radki 9550 znikaja ze sklepow jak swieze buleczki i popyt na ich karty spadl drastycznie ... wiec nvidia musiala zaczac zagrywac nieczysto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzedam swojego Shapphire 5ns na dziwnych kościach "AGD" czy cuś ... I teraz pytanie czy brać "Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)" (4ns) czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzedam swojego Shapphire 5ns na dziwnych kościach "AGD" czy cuś ... I teraz pytanie czy brać "Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit)" (4ns) czy coś innego ?

A ile masz sary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymaczasem ja oglaszam minute ciszy i zadumy gdyz niezjednany wojownik, a imie jego HiS R9550 padl na polu bitwy z nieznanych mi przyczyn oraz bez pozostawienia sladow - wychodzac z domu odpalajac na moment painkiller`a a pozniej wylaczajac komputer, nie mialem pojecia ze gdy wroce on bedzie juz sztywny...

nic to mail juz napisany do zakonu komputronika z ulicy Ratajczaka... a me serce nadzieje nosi ze czekac mi dlugo nie bedzie trzeba na nowego Radoslawa HiS Excalibura 9550 bycmoze wroci nawet jego ambitniejszy brat a czas dostepu do pamieci jego to 4ns.

 

to tyle, w smutku pisze te wywody na S3 trio 64v2 1mb pci....

szanujcie swoje radki bo qrewsko ich brakuje jak odchodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i druga sprawa, czy to prawda, że na eurozłączu jest dużo lepsza jakość obrazu na tv niż na zwykłych chinchach ?

Jest dokładnie taka sama,bo to ten sam sugnał composite.

Lepsza jest na wyjściu S-VHS,bo ono rozdziela luminancje i chrominancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tą prowokacje?

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=221778

 

Dokladnie BIG MEGA LOL ... jedyne wytlumaczenie to jest takie ze ... Nvidia zauwazyla ze te radki 9550 znikaja ze sklepow jak swieze buleczki i popyt na ich karty spadl drastycznie ... wiec nvidia musiala zaczac zagrywac nieczysto :P

 

W końcu 9550 to najlepsza karta w przedziale do 700 zł. Zwłaszcza, że kosztuje tylko 300 8)

Bo w sumie z Radeonów (tych dostępnych) ustępuje jedynie 9600 XT a o NVidii to szkoda pisać. Chyba dopiero pełny 5700 może wygrać z tym Radkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...