Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z moim HIS'em nie jest najgorzej??

Czy opłaca sie montować radiatorki na mem.

Chodi mi o takie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31574804

po jednym na 2 kostki pamięci czyli 4 na całą karte.

lub coś takiego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31754240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De Facto nie oplaca sie montowac radiatorkow na pamieci. To juz jest ich kres technologiczny...Moze uzyskasz 10 MHz wiecej ale i to nie jest pewnie...jezeli juz chcesz montowac te radiatory to potnij jakis radiatorek chocby od chipsetu i powinno styknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź.

Mimo wszystko chyba kupie te

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31421913 radiatorki tak dla spokoju są tanie(15zł) a więc za dużo nie strace:) a i troche lepiej to będzie wyglądało:)

A co do podkręcania GPU to jest szansa na lepszy wynik po zmianie chłodzenia??

Zapomniałem dodać że karte kręce na dostarczonych z kartą CATALYST'ach 4.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmienie chlodzenia na GPU uzyskalem 10 MHz wiecej.natomiast na pamieciach radiatory nic mi nie daly.Wszystko chlodne.

Teraz jedyna mozliwosc to vmod.Tylko czekam na jakies dobre opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam vga silencer`a na radziu, efekt taki ze musze kupic chyba radiatory na pamiec bo maja tendencje do grzania sie , dalej gpu niby na atitoolu dochodzi do 440 ale w praktyce nawet na 400 dalej nie moge uzyskac stabilnej pracy (vpu recovery) albo zwiech jak go wylacze. wiec mam pare pytan:

-ta pasta silikonowa od silencera jest cos warta ? czy lepiej pojechac rdzen titanem srebrnym ?

-2 stabilizatory napiecia - ktora sa w tym samym miejscu po obu stronach zaraz obok 3 kondziuf(mowa o his`ie), u was tez sie tak grzeja ? (u mnie parza - moze jak je wychlodze to bede mial stabilnie??))

-kupowac radiatorki ? bo teraz pamiec jest goraca jak krece , aczkolwiek 270 jest bez artefaktow to ten fakt mnie meczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos by chcial do szafirka 9550 wgrac bios od szafira 9600 pro to odradzam :P przekonalem sie na wlasnej skorze , arty juz na starcie w windozie , bios lazi jak na 486 :P a post to pokaz slajdow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szpak

Te twoje wyniki z wcześniejszej strony to porownanie najnowszych omeg z DNA, tak? Testowałes na Doom 3 (DNA ma optymalizacje) I jak jest z kreceniem w tej wersji???

 

Jeśli są w porzadku to może czas porzucić wysłużone juz 2.5.58 ;)

 

Postąpiłem zgodnie z sugestiami itp. i dodałem conieco to i ówdzie>

To już chyba ostatnia wersja RC ;) Jeśli nikt nic nie zasugeruje to jutro rano wale na karty graficzne.

Radeon 9550 - Wady, zalety, cena, O/C [OPRACOWANIE] RC 2 ;)

 

HIS 9550 256MB VIVO występuje także na Samsungach 5ns :) wiec nalezałoby dopisać ze w wersji 256mb vivo pamięci moga byc samsunga.ale to taka mało istotna uwaga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wspomniec conieco o porownaniu OMEG I DNA

 

Omega 2558

(390/500)

3dmark 2003-2915~

3dmark 2001- 7227~

 

DNA 3.0.4.9

(390/500)

3dmark 2003-2927~

3dmark 2001-7325~

 

Wiec nieznacznie lepsze sa DNA, wiec z tymi sterami jest roznie. Jak zassam najnowsze omegi to rowniez zdam relacje.

 

Apropo HIS 9550 5ns to ktos tu wspomnial ze na tej karcie osiagnal cos 450/540~ (nie pamietam kto i ille dokladnie) COs mi sie nie chcce wierzyc bo mi na hynixach 4ns nie idzie rdzen 400 (raz na jakis czas fuksem 3dmarka przejdzie ale to tyle) rowniez pamiec przy tym czasie dostepu jest dla mnie za duza. Moglbys podac jakies screeny lub orby i chyba nie testujesz tej karty zwyczajnie w ati toolu ale w grach i 3dmarkach w ciagu conajmniej 1-2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy forumowicze!!!

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość!

 

mam tą kartę:http://sklep.benchmark.pl/pelny_12467.html

 

i teraz tak:Czytając ten topic (dostając przy tym oczo pląsów) wyczytałem że ta karta Gigabyte'a można ustawić spokojnie na ustawienia Radka9600 (325/500)

Można również wgrać bios od Radka 9600/9600Pro

 

mam programy:ATITool_0.0.22;Ati Tray Tools;omegi 2.5.58

Biosy:ATI.9600NP.128 (52kb);ATI.9600PRO.128(52kb)

 

Moje pytania:

1)Jakie programy jeszcze potrzebuje do z flashowania karty na 9600pro i gdzie je moge znaleźć(prosiłbym o linki)?

2)Czy może mi ktoś krok po kroku napisać w jednym poście jak z flashować tą kartę do 9600pro?jaki program itd.

3)gdzie mogę znaleźć program do zmieniania timingu z 4ns tej karty na 3.6ns i czy jest to możliwe?

 

aha jst wentylatorek i radiatorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte zrobiłem "krzychMODa" :D i to usunęło blokadę.

Wgrałem więc Omegi 2.5.76 i na poprzednich ustawieniach kompa (proc i FSB) zaliczyłem 2 razy błędy STOP w W2k he he 8O

Zeszedłem z taktowaniem CPU do 179MHz i bez artów czy zwisów zaliczyłem 3dMark2001 na 441/297 (każde wyższe ustawienia powodowały GORSZE wyniki). - o 129 pkt WIĘCEJ czyli 10699.

Niestety w 3dMark2003 na dzień dobry miałem arty przy pamięciach 299MHz (na 2.5.58 szły spoko) a poza tym wywala mnie na Troll's Lair już przy 435MHz core i z braku czasu testu nie zrobiłem :( narazie działam tak jak w podpisie, bo nie mam czasu na reinstalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec które omegi sa nalpesze? na kórych bedzie sie dało podrecic 9550 gigabyte?

W tej chwili Omegi 2.5.58

no co ty 2.5.76 ..jest wszytko doblokowane jesli chodzi o oc i do tego sa wydajniejsze od tych wczesniejszych ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak to jest? Gdzieś przeczytałem, że R9550 jest w 3dmarku 2001 wolniejszy od R9100..... Czy to prawda? Bo jeśli tak to chyba nie warto mi go kupować. A tak poza tym to co sądzicie o tym?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31746608

kolego nie zalamuj mnie, topic prawie 100 stron, wiele faktow do czytania a Ty wyskakujesz z takim tekstem, co z tego, ze w 3dmarku 2k1 masz wiecej na r9100 (w co jednak watpie), wlacz sobie doom 3 albo far cry juz nie mowie o 3dmarku 2k3, ja zmienilem gf4 ti4200@4400 na r9550 i nawet przez chwile nie zalowalem wyboru, roznica spoora np.

Colin 4 1024x768 anisoX16 AAx2 wszystko smiaga perfect, na GF4 przy aniso X8 zalamywalo juz o AA nie wspomne, tak samo PES3 i GTA VC spora roznica na rzecz r9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy forumowicze!!!

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość!

 

mam tą kartę:http://sklep.benchmark.pl/pelny_12467.html

 

i teraz tak:Czytając ten topic (dostając przy tym oczo pląsów) wyczytałem że ta karta Gigabyte'a można ustawić spokojnie na ustawienia Radka9600 (325/500)

Można również wgrać bios od Radka 9600/9600Pro

 

mam programy:ATITool_0.0.22;Ati Tray Tools;omegi 2.5.58

Biosy:ATI.9600NP.128 (52kb);ATI.9600PRO.128(52kb)

 

Moje pytania:

1)Jakie programy jeszcze potrzebuje do z flashowania karty na 9600pro i gdzie je moge znaleźć(prosiłbym o linki)?

2)Czy może mi ktoś krok po kroku napisać w jednym poście jak z flashować tą kartę do 9600pro?jaki program itd.

3)gdzie mogę znaleźć program do zmieniania timingu z 4ns tej karty na 3.6ns i czy jest to możliwe?

 

aha jst wentylatorek i radiatorki

wszystko ladnie opisane jest tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1048494#1048494

mysle, ze twoja karta spoko bedzie smigac na 400/500 (tyle wyciaga wiekszosc kart, moja tez :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI ALL

Mam Radeona 9550 powercolor 256mb 128bit.

Niestety nie jeste z niego zadowolony

Wyniki jakie udalo mi sie na nim osiagnac to

2001-8700

2003-2700

mam na pamieciach zalozone radiatory cooler master miedziane a i tak pamieci chodza tylko na 475

dalej w 3d marku pojawiaja sie jakies dziwne drgania obrazu.

tak ogolnie to ona jest ustawiona teraz na 330@475.

Mysle ze za ta cene co dalem czyli 410 to troche duzo tym bardziej ze sa te karty tansze i duzo wydajniejsze.

Wniosek nie polecam a ja sie z nia pomecze jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voltar --> Omegi 2.5.76 podobno umożliwiają oc kart (ale sam tego nie sprawdzałem - bo nie chcę re-flashować znowu BIOSu karty), więc mój "mod" jest obecnie mało przydatny - chyba, że ktoś chce używać oryginalnych sterowników i nie martwić się, że w przyszłości znowu będą zonki ze sterownikami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest kupowac 256mb pamieci (na 100% twoje to 5ns) nie dosc zei sie slabiej podkrecaja to wydales po prostu kupe forsy w bloto. Nawet doom3 z tego co mi wiadomo nie wykorzystuje 128 mb pamieci w takim razie po cholere kupowac 256 jak jescze dlugo nie bedzie ttakich gier z takim zapotrzebowaniem, tym bardziej ze jesli powstana, to ta karta (r9550) bedzie po prostu czyms po kroju radek 9200se i fx5200 (64bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki topic jest juz w kartach graficznych - teraz tylko żeby go przykleili ;) I jeszcze jedna sprawa - wymyślcie jakiś chwytliwy tytuł... Ten mi jakoś średnio leży :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest kupowac 256mb pamieci (na 100% twoje to 5ns) nie dosc zei sie slabiej podkrecaja to wydales po prostu kupe forsy w bloto. Nawet doom3 z tego co mi wiadomo nie wykorzystuje 128 mb pamieci w takim razie po cholere kupowac 256 jak jescze dlugo nie bedzie ttakich gier z takim zapotrzebowaniem, tym bardziej ze jesli powstana, to ta karta (r9550) bedzie po prostu czyms po kroju radek 9200se i fx5200 (64bit)

boche a moje hynixy 5ns bez radiatorow ida na 520 mhz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem fx 5200 64 bit

na to cudo .

Ogólnie wydajnosc 150% lepsza.

A to forum jest o tych kartach , mysle wiec ze moze ktos doradzi mi jak te wyniki poprawic. Wyniki to 2001-8700 2003-2700 moze ktos ma jakis sposob.

Czytalem te 99stron nie na darmo ale nie mam prze konania do nowego BIOSU do tej karty? czy to wlasnie POMOZE jej wzniesc sie na wyzyny. ZA Wszelkią Pomoc z Góry DZIEKI>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem Gigabyte na Gecube'a (Action Katowice - 400PLN, z tego co mowil magazynier wszystkie z rev 2) i jak narazie jestem zadowolony. Rdzen 450 stabilne, powinno byc wiecej, artefakty wyskakuja po ok 10s po ustawieniu wyzszej czestotliwosci wiec to chyba wina nadmiaru ciepelka. Pamieci hynix 2.8ns powyzej 620MHz zaczynaja sie robic fest cieple. W przyszlym tygodniu zapodam jakies radiatorki na pamieci i paste na rdzen i bede walczyl dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem Gigabyte na Gecube'a (Action Katowice - 400PLN, z tego co mowil magazynier wszystkie z rev 2) i jak narazie jestem zadowolony. Rdzen 450 stabilne, powinno byc wiecej, artefakty wyskakuja po ok 10s po ustawieniu wyzszej czestotliwosci wiec to chyba wina nadmiaru ciepelka. Pamieci hynix 2.8ns powyzej 620MHz zaczynaja sie robic fest cieple. W przyszlym tygodniu zapodam jakies radiatorki na pamieci i paste na rdzen i bede walczyl dalej :)

tez mam tą karte i myśle ze to wszystkie tak słabo sobie rzdą z podkrecaniem(core) u mnie stabilnie na 420 a 430 juz jest zwiecha. sciagalem radiator , zmienialem paste, i dalej nic. po prostu te rdzenie hyba takie są a co do pamieci to moje ida calkiem fajnie na 670 i nie są cieple :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...