Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

afi u mnie tak samo , tez mam secondary ale nie mam z tym zadnych problemow nic mi sie nie gryzie nic mi nie zwalnia , stery tez omegi 2.5.58 , pamieci u mnie max w bisoie karty ustawilem na 249 , rdzen na 425 tyle styka choc chcialby wiecej :)

 

Mackp jaki bylby sens klejenia radiatorka na pmiec skoro na niej jest sticker ?? przecierz sticker nie odbiera ciepla jak tasma termoprzewodzaca :P musisz ja zdjac jak chcesz kleic radiatorki ale stracisz gwarke , pisze wyraznie "Plomba Nie Zrywac"

co do wysokosci to moze i beda jakies co maja 8mm ja nie mam takiego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator przyklejony na stickera będzie napeno lepiej odbierał ciepło niż sam sticker :D - niestety naklejki/plomby są często takie, że bardzo łatwo je uszkodzić - więc przy ew. potrzebie zdejmowania radiatorków w celach gwarancyjnych istnieje uzasadnione ryzyko, że ta naklejka się podrze...

 

Jeśli możesz, to najlepiej ustal ze sklepem, że chciałbyś sobie tylko radiatorki nakleić (bo to ładnie wygląda, bo masz okno w obudowie... ...nic nie mów o podkręcaniu :D) - może nakleją Ci nową naklejkę w inne miejsce...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 karty wam sie instaluja bo radek ma podwojny RAMDAC tak jest u wszytkich ! ale zeby sie gryzly to jeszcze nie slyszalem hmm

ok już w porządku ;) poradziłem sobie z tym dziwnym probleme m... ;) a co dokładnie daje ten podwójny RAMDAC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szpak

Te twoje wyniki z wcześniejszej strony to porownanie najnowszych omeg z DNA, tak? Testowałes na Doom 3 (DNA ma optymalizacje) I jak jest z kreceniem w tej wersji???

 

Jeśli są w porzadku to może czas porzucić wysłużone juz 2.5.58 ;)

 

Postąpiłem zgodnie z sugestiami itp. i dodałem conieco to i ówdzie>

To już chyba ostatnia wersja RC ;) Jeśli nikt nic nie zasugeruje to jutro rano wale na karty graficzne.

Radeon 9550 - Wady, zalety, cena, O/C [OPRACOWANIE] RC 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musze pochwalic:) własnie dzis kupilem 9550 xt z gecube z grą. ale pamieci juz mam 2,8 ns heh myslalem ze takich nie ma.  CUT

Moglbys napisac cos wiecej o tych pamieciach (firma, symbol) i ile mozna wyciagnac z rdzenia?

pamięci to elixir 2,8ns i swietnie sie kręcą nawet do do 690 ale zaliczylem zwisa(nie bylo wczesniej zadnych artów) mysle ze wystarczy podnies napiecie na agp i bedzie gralo. moja plyta nie stety nie opsluguje takiego bajeru :P . ale normalnie chodza na 670 i nic nawet nie sa cieple. co do rdzenia to katastgrofa. z 400 pposzedl mi na 420 a potem juz jakies smieszne żółte kuleczki w AtiTool. mysle ze przez te podklatki miedzy pamieciami a radiatorem rdzen nie dolega ściśle do radiatora i przez to.

MA ktos jeśzcze tu na forum taką karte?

 

 

a co dokładnie daje ten podwójny RAMDAC ?

podwójny ramadc jest po to ze możesz obsłóżyć 2 monitory z obojetnie jakim odświerzaniem i rozdziąłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szpak

Te twoje wyniki z wcześniejszej strony to porownanie najnowszych omeg z DNA, tak? Testowałes na Doom 3 (DNA ma optymalizacje) I jak jest z kreceniem w tej wersji???

 

Jeśli są w porzadku to może czas porzucić wysłużone juz 2.5.58 ;)

 

Postąpiłem zgodnie z sugestiami itp. i dodałem conieco to i ówdzie>

To już chyba ostatnia wersja RC ;) Jeśli nikt nic nie zasugeruje to jutro rano wale na karty graficzne.

Radeon 9550 - Wady, zalety, cena, O/C [OPRACOWANIE] RC 2 ;)

proponuje dodac jeszcze ze istnieja takie GeCuby jak moja z 2,8 ns elixir i mi poszly jak w poście wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMDAC juz wyjasniony a co do testu mojegoz poprzedniej strony to wlasnie tak .. porownywalem tam DNA z Omegami i na omegach mam jeszcze o 1000k wiekszy wynik w aquamarku3 i delkiatnie w 3dmarku03 na kreconej karcie , pozatym na tych samych ustawienaich na DNA wyskakiwal mi vpu recower a na omegach tego problemu nie ma .. polecam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu kupiłem tego GeCube'a 9550 i jak na pierwsze testy wypasik.Wziąłem ostatnią sztukę w lubelskim MediaMarkt, cena 399 zł czyli w normie. Karta - rev.2, kości hynix chyba 2,8 ns.Nie miałem za bardzo jej wczoraj czasu testować ale pierwsze testy wypadły następująco: bez podkręcania 3dmark2001 - 10900 pkt, po trochu podkręcałem i ostatecznie doszedłem do wartości 500/650 i wtedy w 3dmark01 - 12880 pkt, 3dmark03 - 3800 pkt.Rdzeń po podkręceniu na 510 nie pozwolił puścić całego 3dmarka01 i zawiecha, pamięci myślę że jeszcze pójda 20-30 Mhz - bardziej ich nie próbowałem podkręcać ale nawet przy 650 nie widziałem żadnych błędów.

W sumie to mój pierwszy radeon bo zawsze byłem zwolennikiem nvidii i jak na razie nie wiem nawet jakich sterowników powinienem użyć( używałem oryginalnych dołączonych do kart chyba 4.8 :?: i podkręcałem riva tunerem).W ogóle jeszcze godzinę wcześniej w kompie była 5200 Ultimate, po jej wyjęciu tylko odinstalowałem normalnie stare stery i zainstalowałem do radka.Z tego co czytałem tutaj należałoby usunąć resztki starych sterów jakimś programem (Driver Cleaner :?: ) albo zrobić nawet formata i załadować system od nowa.Na razie nowy radek nie konfliktuje.

Mam też 2 pytania: rozumiem że po zainstalowaniu omeg 2.5.58 oc jest możliwe.A co do wydajności?Skoczy trochę bo wydaje mi się że po takim podkręceniu powinienem ustrzelić ponad 4k w 3dmark03(reszta mojej konfiguracji pod koniec).

Po drugie głównie do posiadaczy GeCube'a: w który miejscu znajduje się cdkey do counter strike'a?Czy to może ten ciąg numerów na samych płytkach (nad krajem który wyprodukował płytę)?

Aha co do samej karty to jeszcze dodam, że chłodzenie wcale nie jest głośne.Karta jest wykrywana jako 9600 series przez sterowniki ati, przez Riva Tuner jako rv360 a aida 32 w ogóle nie może odczytać charakterystyki procesora tylko wyrzuca z siebie niezrozumiałe ciągi cyfr.

Co do jakości obrazu jest ok.W 2d nie widzę żadnej różnicy pomiędzy radkiem a 5200, widoczna różnica jest za to w 3dmarkach na korzyśc radka.

Moja config.:Barton 2600 xp-1921Mhz@2200Mhz, Soltek SL75FRN2-RL-nForce2, 512 DDR400 Infineon CL.2,5, Caviar 80 GB, Fujitsu 13 GB, Hitachi DVDROM, Asus CDRW, zasilacz Modecom 350W GTF-PFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości obrazu jest ok.W 2d nie widzę żadnej różnicy pomiędzy radkiem a 5200, widoczna różnica jest za to w 3dmarkach na korzyśc radka

zobaczysz róznice jak podlączysz pod telewizor. nie widzialem jeszcze zadznego DZIFORSA zeby byl lepszy od ati w wyjsciu tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was jeszcze pytanko w sprawie wyjścia TV na radku...bo sprawa wygląda tak, że mam sporo kabla koncetrycznego i czy można założyć na taki kabel wtyczki i podpiąć nim karte i tv ?? czy to musi być jakiś inny rodzaj kabla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: jestem zalamany. ściąglem ten radiator i tam bylo cos w rodzaju roztopionego palstiku. wiec to zdrapalem nalozylem pasty i myslalem ze pojdzie wiecej. ale max ze rdzenia to 420 :!: :twisted: co robic? doradzcie cos. czego to moze byc przyczyną?? dodam ze mam gecube ze standardowym 400 na core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to słaba zasiłka ale ten twój modecom powinien to uciągnąć.A może w pobliżu jest jakaś karta w pci...ciężko powiedzieć.ktoś już wcześniej wspominał, że max na jego GeCube to 440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie jakiejś karty do zastąpienia R9100. Zastanawiałem się nad tym R9600Pro , ale po niezbyt pochlebnych opiniach myślę teraz nad tym sławnym GeCube9550. Chyba bardziej warto jego wziąć? Tylko gdzie go dostać we w miarę dobrej cenie? Wie ktoś może gdzie w Warszawie są takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziobak w wawie to gielda (ceny od 400 do 450)

action - ale podobno maja tylko w tej chwili na kosciach 3,3ns

jak nie masz wjazdu do actiona to mojepc.pl - cos kolo 430

btw: ktos na allegro z wawy chyba je sprzedaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie jakiejś karty do zastąpienia R9100. Zastanawiałem się nad tym R9600Pro , ale po niezbyt pochlebnych opiniach myślę teraz nad tym sławnym GeCube9550. Chyba bardziej warto jego wziąć? Tylko gdzie go dostać we w miarę dobrej cenie? Wie ktoś może gdzie w Warszawie są takie?

Ten 9600Pro wygląda mi na 9550 po przeróbce... A nawet jeśli się mylę, to i tak bardziej opłąca się kupić 9550 i ustawić zegary na 400/500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos już testował nowe OMEGI 2576 czy taksamo działają poprawnie jak te 2558 prosiłbym o opinie tych co je już instalowali i jak się sprawa przedstawia z wydajnoscią lepiej czy gorzej .pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos już testował nowe OMEGI 2576 czy taksamo działają poprawnie jak te 2558 prosiłbym o opinie tych co je już instalowali i jak się sprawa przedstawia z wydajnoscią lepiej czy gorzej .pozd

zdaje się, że 2 strony wstecz była o nich mowa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 2 strony wczesniej była o nich mowa że się dopiero co nowe omegi pokazały i są do śćiągnięcia, a niema żadnej mowy o ich wydajnosci i możliwości podkręcania 9550.jak masz tak odpowiadac wcale nie odpowiadaj.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 2 strony wczesniej była o nich mowa że się dopiero co nowe omegi pokazały i są do śćiągnięcia, a niema żadnej mowy o ich wydajnosci i możliwości podkręcania 9550.jak masz tak odpowiadac wcale nie odpowiadaj.pozd

1 strona wstecz:

 

ok zrobilem test nowych omeg wiece tak karta nie krecone 

 

stery :

 

DNA - 3dmark03 - 2150

Omegi - 3dmark03 - 2250

 

jak widac 100 p do przodu ;] 

 

na kreconej karcie nie robilem wynikow bo nie pamietam jakie byly ustwienia i na jakich sterach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raki według ciebie jest to opis wydajnosci i możliwosci podkręcania na na

nowych omegach.do czego jest to porównane do DNA i to niekręcona karta.bez komentarza.prosze nie odpisuj jak masz tak odpisywac. pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem model HIS RADEON 9550 128/128jednak dostałem wersje 5ns.

Na początek zmieniłem bios na 9600proEZ (IN4.pl). Po zmianie zabrałem sie za podkręcanie. Max stabilne w 3Dmarkach to 480/590 jednak FarCry już pokazywał VPUrecovery. Natomiast optymalne ustawienia które umożliwiały gre w FarCry to 460/565można było pograc na mem 580 jednak pojawiało sie sporo artefaktów.

Dodam że wszystko chozi na standardowym chłodzeniu bez radiatorów na mem.

W 3Dmarku03 ok.3400

W 3Dmarku01 0k.10k

Codecreatures OFFICIAL BENCH. 2059 1024x768 3543

FarCry chodzi bez problemu 102x748 V-High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem model HIS RADEON 9550 128/128jednak dostałem wersje 5ns.

Na początek zmieniłem bios na 9600proEZ (IN4.pl). Po zmianie zabrałem sie za podkręcanie. Max stabilne w 3Dmarkach to 480/590 jednak FarCry już pokazywał VPUrecovery. Natomiast optymalne ustawienia które umożliwiały gre w FarCry to 460/565można było pograc na mem 580 jednak pojawiało sie sporo artefaktów.

Dodam że wszystko chozi na standardowym chłodzeniu bez radiatorów na mem.

W 3Dmarku03 ok.3400

W 3Dmarku01 0k.10k

Codecreatures OFFICIAL BENCH. 2059  1024x768 3543

FarCry chodzi bez problemu 102x748 V-High.

przed tym sapphirem co mam teraz mialem HIS'a tez z pamieciami 5 ns i wyciaskalem z niego 460/540 stabilnie.ale niestety przy zmianie chlodzenia za mocno sruby dokrecilem i poszedl na wymiane na tego sapphirka co mam w podpisie i mimo ze ma lepsze (teoretycznie pamieci) to sie gorzej kreci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...