Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

rowniez na dniach zamierzam kupic takiego radka i mialbym pytanie. jezeli ktos ma gigabyta to jak karta sie podkrecila i czy na oryginalnym chlodzeniu, bo wymiana chlopdzenia w karcie za 350 zl pewnie nie bedzie najlepszym rozwiazaniem (w kazdym razie najtanszym :? )

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledzilem ten wątek od samego początku, bylem zainteresowany kupnem karty no i wybor padl na gecube 9550xt. Jak narazie karta kreci sie do 480 na rdzeniu i 640 pamieci. Moze z pamieci jeszcze cos sie uda wycisnac, ale jak ustawiam rdzen powyzej to w grach mam zwisy.

 

Czytalem wczesniej ze komus rdzen nie chce pojsc powyzej 420 sam mialem ten problem (max 412) co bylo spowodowane zlymi ustawieniami AGP frequency gdy mialem na auto i podkrecajac proca zwiekszala sie tym samym szyna AGP jednak jak ustawilem na 66mhz karta idze ladnie do podanych wartosci.

 

Karte podkrecam na catalyst 4.7 i ATItool-em, zastanawiam sie ktore stery beda najlepsze do tej karty, czy w najnowszych jest zauwazalny wzrost wydajnosci? No i czy przy zastosowaniu innych uda sie jeszcze troche podciagnac wyniki ew. uzycie innego programu.

 

Ps : Moj egzemplaz pochodzi z Meda za Szczecina czyli rev.2 gdze akurat maja dostatek tych kart, naprawdze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że te Asusy wszystkie się super podkręcają !! 8O

 

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod...d=20&id=423&p=2

 

Na stronce pare zdjęć

- pudełeczko

- karta z przodu

- karta z tyłu

- zbiżenie na pamięci

Polecam !

_Aros_ >> Musi mieć koniecznie na pudełku napis "Gamer Edition" bo inne to 64 bitowe. (Asus A9550GE/TD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam GeCuba 9550XT na pamięciach Samsunga 2.86ns ale strasznie słabo się kręcą, 285Mhz to już prawie max, powyżej 300Mhz co prawda nie mam artefaktów ale karta jest niestabilna, wiesza się i monitor się wyłącza sam. Czy ktoś ma tego GeCuba z tymi pamiątkami Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh poczytalem na tej wegierskiej stronie i nie wierze wlasnym oczom... wedlug tego co pisza to karta jest na pamieciach Samsunga 5ns ktore kreca sie do 600mhz ! A po zmianie biosa na ten od 9600Pro karta dostaje srednio +7fps... jezeli tak jest naprawde i cena byla by przystepna (powiedzmy jakeis 330 zl) to byla by to najlepsza karta graficzna spod znaku R9550 dostepna na rynku (pomijajac 9550XT rev2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiotyry na mojego Szafirka g....o dały niestety, powiedzcie tylko czy wymiana zasiłki coś ta? W sumie to kupić jakiś dobry 300W czy conajmniej 350? I ślicznie proszę o propozycje jakiegoś dobrego zasilacza jeśli takowy pomoże, tylko nie wyjeżdżajcie z Chiefteciem bo mnie nie stać :-(

Mam teraz I-BOX'a napięcia w Aida32 +12V = 11,97V, +5 = 5,08V - 5,11V, może tak być? Wentylator Zalman puszczony na 5V żeby było ciszej...

 

Jeszcze kwestia dobrego nawiwu, bude mam otwartą, jak założe dodatkowy wentyl to będzie lepiej? Może być na 5V podłączony?

 

Jakieś wskazówki poproszę bo Szafir mi się kręci tylko na 410/500 a potem VPU albo arty :-( Jakiś czas miałem na nim radiator z wentylem od Durona i rdzeń się nawet o 5MHz wyżej nie wykręcił...

Dzięki za rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas, jeśli chodzi o zasilacz to polecam Ci Fortrona z Allegro.

Nie patrz na napięcia jakie pokazuje Aida bo to gó... prawda. Tylko miernik prawde powie.

410/500 to nie taki zły wynik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiotyry na mojego Szafirka g....o dały niestety, powiedzcie tylko czy wymiana zasiłki coś ta? W sumie to kupić jakiś dobry 300W czy conajmniej 350? I ślicznie proszę o propozycje jakiegoś dobrego zasilacza jeśli takowy pomoże, tylko nie wyjeżdżajcie z Chiefteciem bo mnie nie stać :-(

Mam teraz I-BOX'a napięcia w Aida32 +12V = 11,97V, +5 = 5,08V - 5,11V, może tak być? Wentylator Zalman puszczony na 5V żeby było ciszej...

 

Jeszcze kwestia dobrego nawiwu, bude mam otwartą, jak założe dodatkowy wentyl to będzie lepiej? Może być na 5V podłączony?

 

Jakieś wskazówki poproszę bo Szafir mi się kręci tylko na 410/500 a potem VPU albo arty :-( Jakiś czas miałem na nim radiator z wentylem od Durona i rdzeń się nawet o 5MHz wyżej nie wykręcił...

Dzięki za rade...

Modecom 350 GTF kosztuje kolo 120zl. i jest naprawde wart swojej kasy, ja mam 300 GT bo jak kupowalem 350 kosztowal kolo 200zl. :( wiec ciut dla mnie za duzo, poki co o zmianie nie mysle bo mi styka ale predzej czy pozniej machne sobie GTF-a bo opinie ma bardzo dobre wcale nie gorsze ni Chieftec 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiotyry na mojego Szafirka g....o dały niestety, powiedzcie tylko czy wymiana zasiłki coś ta? W sumie to kupić jakiś dobry 300W czy conajmniej 350? I ślicznie proszę o propozycje jakiegoś dobrego zasilacza jeśli takowy pomoże, tylko nie wyjeżdżajcie z Chiefteciem bo mnie nie stać :-(

Mam teraz I-BOX'a napięcia w Aida32 +12V = 11,97V, +5 = 5,08V - 5,11V, może tak być? Wentylator Zalman puszczony na 5V żeby było ciszej...

 

Jeszcze kwestia dobrego nawiwu, bude mam otwartą, jak założe dodatkowy wentyl to będzie lepiej? Może być na 5V podłączony?

 

Jakieś wskazówki poproszę bo Szafir mi się kręci tylko na 410/500 a potem VPU albo arty :-( Jakiś czas miałem na nim radiator z wentylem od Durona i rdzeń się nawet o 5MHz wyżej nie wykręcił...

Dzięki za rade...

:? Radiatory na pamięciach mam a wcale tak się dobrze nie kręcą, 500 tylko i po jakimś czasie są arty. Gpu może co prawda iść na 371, ale nawet 337 pokazuje po długiej pracy arty. Nawiew mam i modecoma 300 W. Więc albo musi być 350 W, albo to po prostu gpu kiepskiego sortu i dlatego go puścili do karty 9550 :?: Niech ktoś napisze jeżeli miał takie efekty i po wymianie zasiłki się poprawiło :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam GeCuba 9550XT na pamięciach Samsunga 2.86ns ale strasznie słabo się kręcą, 285Mhz to już prawie max, powyżej 300Mhz co prawda nie mam artefaktów ale karta jest niestabilna, wiesza się i monitor się wyłącza sam. Czy ktoś ma tego GeCuba z tymi pamiątkami Samsunga?

To nie tak słabo, DDR 300 * 2 = 600 no nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi o ścisłość to

ModeCom 350GTF = Fortron 300W

ModeCom 300??? = Fortron 250W

 

Osobiście mam ModeComa, przez ręce przelciały mi już 2 fortrony - po rozebraniu można zobaczyc że to są dokładnie te same zasilacze. ModeCom kupuje zasilacze od fortrona - nakleja naklejkę o 50 wat ładniejszą :wink: i podnosi cenę o ok 50 - 70 zł :) i robi niezły busines.

 

witchman >> mógłbym zmierzyć lecz nie bardzo wiem z którego układu i po której ścieżce idzie napięcie na mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o Gigabyte; więc najlepiej chodzi jednak na Omegach 2.5.58 przy nowszych i DNA mam arty już na 275 MHz pamięci, na starych stabilnie i bez artów na 285 działam, a obydwa 3dMarki przechodzę nawet na 299. Z rdzeniem nie wychodzę poza 441 a to tylko w grach zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze sobie chyba sprawić Fortona, nawet jeśli mój Szafir się nie będzie więcej kręcił to może wycisne coś z proca, bo kilka godzin chodzi stabilnie na FSB166 a nagle notuje zwioche albo sie resetuje, co mnie nieźle wkurza, a temp. na nim to 55stopni. Napięcie na procu 1.85V i to max co moja plyta ma...

Wszystko mam w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie o fortronach... Modecom jest ogolnie dla tych co chca miec gware bo to fortron 300GTF. Wersja fortrona BT jest lepsza (mocniejsza) a najmocnijesza jest GTP, tylko ze 2 ostatnich przypadkach nie ma sie gwarancji. I jako jedyny fortron 300-60GTP ma aktywne pfc, a tego to nie ma nawet ten tanszy Chieftec dualfan 360, tylko ta droga wersja Sirtec (230zl) ?

lekki OT ale zasilka jest wazna orzy kreceniu kazdego radka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi!

 

Przebrnąłem przez całe 105 stron 8)

(tydzień nad tym wątkiem siedziałem) :lol:

Wczoraj zamówiłem r9550 Sapphire, dziś patrzę sobie

na allegro a tu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=32002413

Gigabyte za 317zł.

Jak bym się jeden dzień wstrzymał to byłby mój.... :evil:

 

Tak myślę nad tymi kartami z pamięciami 5ns i widzę, że

całkiem nieźle są kręcone. Wydaje mi się że są dwie możliwe

przyczyny:

- pomyłka w oznaczeniu pamięci samsunga (ktoś o tym pisał)

- wersja z pamięciami 5ns jest lepiej karmiona napięciem

(ciut wyższe napięcie zasilania - wiadomo, że ogólnie r9550 są

niedokarmione) i dlatego wychodzą osiągi czasami lepsze

niż na pamięciach 4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...