Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Greg_1 <---- polecam przeczytanie okolo 20 strona wstecz to wiele sie dowiesz nt. o/c, tu masz linka : http://republika.pl/mr_x/vmod/

co do twojego i brzeszczota problemu : dozuc jakies chlodzenie lub zmien sterowniki na nowesze lub inne , moze cos pomoze

 

j--j <------ najprawdopodobniej moze to byc wina sterownikow , zmien na nowsze/inne i zobacz czy masz dalej te problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Greg_1 ma tak samo jak ja omegi 2.5.97 to rzeczywiscie moze cos byc na rzeczy...

 

panowie - czy zylowanie rdzenia daje duzy wplyw na szybkosc grafiki ?

Z tego co widze to moglbym raczej cos poeksperymentowac z rdzeniem - pamiatki zatrzymaja sie na 530, moze troche wiecej

na rdzeniu doszedlem do 375 i wydaje sie byc w porzadku - no oprocz tego ze radiator jest wsciekle goracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzeszczot mam identylko, rdzeniem dochodze do 378 stabilnie, jak dam na 384 to raz sie wiesza a raz nie, pamieci leca na 525 na 540 sypia artami w 3 i 4 tescie 3dm2k3, ale poki co nie sa chlodzone :/

 

rdzeń karty ładnie sie nagrzewa, zwlaszcza po odpaleniu 3dmarka2oo5, normlanie radiator cieply jest porzadnie a na karte dmucha 80x80 na 12V :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki zmieniłem na omegi 2.5.97 i to samo co było, chyba bede musiał powrócic na taktowanie 400/400 chlip chlip :( , a podłanczał ktos z wwas tę kartę pod tv, macie kolory, wiecej niż dwa, bo u mnie i u znajomego(on ma swoją) to rozróżniamy tylko biały i czarny hehe, a zmieniałem na PAL i na wszystko chyba co było. niom prawie na wszystko......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoon_sports o to moj config GB 9550 128 bit,duron 1,2Ghz?(892mhz),512 sdr ram,ECS k7sem.W 3d mark03 mialem na 375/520 1331pkt. a na defaultowych zegarach 964.Nosilem do kolegi karte u niego bez podkrecania bylo tyle samo fps w grach jak na jego radeonie 9500 on ma agp8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponad miesiac temu kupilem r9550 sapphire 128bit na kościach hynix 5ns. Wsadziłem karte do komputera, zainstalowałem odpowiednie sterowniki do podkręcania i wrzuciłem karcie 375/250 i wszystko było w porządku. Wczesniej miałem r9100, systemu nie zmieniłem tylko sterowniki przeinstalowałem. Dzisiaj przeinstalowałem system na nowo, zainstalowałem te sterowniki co miałem poprzednio i w nfs u 2 mam artefakty na 375/250. Wina pamieci...ale czemu skoro przed formatem nie było artefaktów :/ Doradźciecoś Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Dokonało Się Stałem Się Posiadaczem Gigabyte R9550! :twisted:

 

No więc, zaraz po kupnie zainstalowałem zmodowane stery odblokujące OC

Zapodałem ją z zamontowanym 40x40 wiatraczkiem na 335/500 hmm... wszystko zimne :o

350/530... :o mem'ki ciepłe, 550/275 ach... mem'ki zaczeły się już grzać rdzeń jeszcze pociągnie

co nieco, ale skończył się pasem w riva tunerze i tu pytanie:

-Użytkownicy Gigabyte jakich używacie sterów? (do tej pory byłem cały czas na NV więc niebardzo kojarzę)

 

@SzymonTER:

Popoieram twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzeszczot mam identylko, rdzeniem dochodze do 378 stabilnie, jak dam na 384 to raz sie wiesza a raz nie, pamieci leca na 525 na 540 sypia artami w 3 i 4 tescie 3dm2k3, ale poki co nie sa chlodzone :/

 

rdzeń karty ładnie sie nagrzewa, zwlaszcza po odpaleniu 3dmarka2oo5, normlanie radiator cieply jest porzadnie a na karte dmucha 80x80 na 12V :/

ho ho, kolego - ja mam puszczone tak jak ty czyli 375/525 i radiator nie grzeje się wcale tak strasznie.

nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie pomiędzy wentylem a radiatorem jest ponad 3 cm wolnej przestrzeni, dodatkowo wentyl jest leciutko pod kątem (na śledziu pod kartą) - chodzi na 900-1400 obrotów (TC) i radiator jest tylko ciepły na moim GB (coś jak cherbata po 5 minutach - nie parzy :wink: ) .

Więc podejrzewam, że wentyl masz za blisko radiatora i blokujesz obieg - pozatym centralnie na osi wentyla do odległości właśnie 3 cm jest "martwa strefa - pamiętaj o tym.

To może też być to że mam wentyl w budzie z boku i wieje trochę na dróga stronę (górę) karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR - sory za pytanie - ale jak skonstruowac taka nawiewke na radiator ?

 

czy mozna nabyc wentyl chlodzacy karte np na pci - pewnie sie wyglupiam w tym momencie :) ?!

Można nabyć coś takiego - sam nawet miałem ....szczęśliwie już dawno się tego pozbyłem :twisted:

 

Wyprostuj śledzia i przyklej klejem/taśmą (polecam klej) wentyl 80x80, polecam Arctic cooling PRO TC za niecałe 20zł, bo tani i cichy. Takie coś przykręć na śledziu pod kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ... chce podkręcić swojego Radeona, ale ma on jeszcze 10 miesięcy gwarancji. Jak dokleje do niego radiatorki, w razie awarii, w serwisie zauważą (chyba) na pamięciach jakieś ślady po pascie termoprzewodzącej.

W momencie podkęcenia bezpowrotnie stracę gwarancję. Mylę się??

A drugie pytanie, czy podkręcenie mojej grafy będzie miało wpływ na jej krótszą żywotność?? Czy jest to zabieg bezpieczny??

 

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia

Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte jak w podpisie. Zaczynam dopiero bawić sie w o/c. Karte podkręciłęm rdzeń:432@445, pamięci 553@590-600. Chicałbym wycisnać z tej karty troche wiecej. Co zrobić? Kupiłem paste i chciałbym przesmarowc rdzeń ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Prosiłbym o jakies wskazówki.

Chciałbym zmienić timingi pamięci ale nie wiem jak. Standardowo mam takie:

Timings 1:

WR latency - 1,0

CAS latency - 4

CMD latency - 0 clock

Strobe latency - =WR latency+1/2 clock

Timings 2:

TRCDRD - 5

TRCDWR - 3

TRP - 4

TRAS - 9

TRRD - 3

TR2W - CL+3

TWR - 4

TW2R - 3

TW2RSame Bank - 4

TR2R - 2

Timings 3:

Memory Refresh Rate - 33

TRFC - 15

 

Pamięci to Samsungi 3,3ns. Jak pozmieniać te timingi aby uzyskać większą wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie na taki wynik http://service.futuremark.com/compare?2k1=8329801 - drugi komp z podpisu :)

Mam pytanko - niewiecie gdzie na śląsku robią v-mody ? ;) Na lutowaniu się nie znam - ale co myślicie o tym żeby wydrukować opis robienia v-moda i wybrać się z tym do serwisu elektronicznego ??

Chyba wporzo biorac pod uwage proca jaki masz. A jakie taktowania karty? Ja mam cos takiego, karta prosto z pudla, stock. 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - niewiecie gdzie na śląsku robią v-mody ?  Na lutowaniu się nie znam - ale co myślicie o tym żeby wydrukować opis robienia v-moda i wybrać się z tym do serwisu elektronicznego ??

raczej do elektronika jakiegos co tv naprawia i takie tam jakis serwis elektroniczny to naprawde dla takiego goscia zero problemu foto opis i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie wyciskam siodme poty z mojej karty. Rdzen doszedl do 450. 3D Mark 2003 przechodzi bez problemu, ale na grach np. w FarCry albo UT jest zwiecha. Mam oryginalne chlodzenie wiec dalem pod gpu jeszcze zwykly wiatraczek do obudowy 80x80 bo wczesniej sie troche karta grzala wiec pomyslalem ze bedzie stabilnie na 450.... ale niestety ziwiecha w tym samym miejscu :( . Dlaczego tak jest? Czyzby napiecie za male?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam GigaByte 9550. Moje pytanko jest nastepujace: jesli radiator od rdzenia z wiatraczkiem i tak na ustawieniach 400Mhz jest juz niezle goracy to czy jest sens robienia Vmoda ktory pewnie jeszcze bardziej podniesie temp. ? Dodam ze wiecej raczej na tym rdzeniu nie uciagne bo gora to 410Mhz :( Zasilka to Chieftec 360W wiec to chyba nie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - niewiecie gdzie na śląsku robią v-mody ?  Na lutowaniu się nie znam - ale co myślicie o tym żeby wydrukować opis robienia v-moda i wybrać się z tym do serwisu elektronicznego ??

raczej do elektronika jakiegos co tv naprawia i takie tam jakis serwis elektroniczny to naprawde dla takiego goscia zero problemu foto opis i po sprawie

wedlug mnie najlepiej sprawdzilby sie serwis konsol - montaz modchipa wymaga naprawde duzej precyzji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubu10

tez osiagnelem na standardowym chlodzeniu 450 na rdzeniu, 3dMarki przechodzilo ale juz w grach zwjecha. Dalem pod karte wentyl 80x80, a nad karte 60x60 i juz w grach mi sie nie zacina.

 

Wczesniej bylo pytanie czy na tej karcie da sie osiagnac kolor na TV. Jasne ze tak wystarczy kupic przejsciowke np w sklepie elektronicznyczm lub na allegro, a wyglada on tak > http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37788688 ja kupilem i u mnie kolor jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie Gigabyte 9550. Uzywam programu ATITray Tool i w nim mam ustawiona opcje ktora daje osobne ustawienia zegarow dla aplikacji 2d (250Gpu160ram) oraz dla wlaczenia aplikacji 3d (400gpu250ram). Chcialem spytac czy taki skok zegarow przy wlaczeniu jakiejs giery nie jest szkodliwy dla karty, czy nie lepiej juz ustawic na stale te wieksze zegary? Z drugiej strony szkoda karte zajerzdzac w Windzie takimi ustawieniami, a za kazdym razem niechce mi sie zmieniac, a wgrania biosu tez niechce bo czasami mi sie niezle grzeje. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubu10  

tez osiagnelem na standardowym chlodzeniu 450 na rdzeniu, 3dMarki przechodzilo ale juz w grach zwjecha. Dalem pod karte wentyl 80x80, a nad karte 60x60 i juz w grach mi sie nie zacina.

No ale mowie - dalem pod karte tego 80x80 i to ch*ja dalo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzeszczot mam identylko, rdzeniem dochodze do 378 stabilnie, jak dam na 384 to raz sie wiesza a raz nie, pamieci leca na 525 na 540 sypia artami w 3 i 4 tescie 3dm2k3, ale poki co nie sa chlodzone :/

 

rdzeń karty ładnie sie nagrzewa, zwlaszcza po odpaleniu 3dmarka2oo5, normlanie radiator cieply jest porzadnie a na karte dmucha 80x80 na 12V :/

ho ho, kolego - ja mam puszczone tak jak ty czyli 375/525 i radiator nie grzeje się wcale tak strasznie.

nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie pomiędzy wentylem a radiatorem jest ponad 3 cm wolnej przestrzeni, dodatkowo wentyl jest leciutko pod kątem (na śledziu pod kartą) - chodzi na 900-1400 obrotów (TC) i radiator jest tylko ciepły na moim GB (coś jak cherbata po 5 minutach - nie parzy :wink: ) .

Więc podejrzewam, że wentyl masz za blisko radiatora i blokujesz obieg - pozatym centralnie na osi wentyla do odległości właśnie 3 cm jest "martwa strefa - pamiętaj o tym.

To może też być to że mam wentyl w budzie z boku i wieje trochę na dróga stronę (górę) karty.

chłodzonko mam pod karta, wygląda jak grubsza karta pci, i wisi na drugim gnieździe od góry, wiec do agp mam gdzies 3-4cm :/ aktualnei mam otwarty bok, i wlaczone wentyle przód i tył :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem sobie podbic tylko sama pamiec najlepiej modem olowkowym! Jest taka ozliwosc? Nie zalezy mi na rdzeniu bo 400 mi starczy , Pamieci mi teraz chodza na 550 stabilnie ale chcialem dojechac do 600

Zna ktos najszybszy sposob bez zabawy z lutownica? czy to jest nie uniknione?

Dzieki z gory Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...