Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Kali990 zgadzam sie, wyniki sa calkiem w porzadku. Chodzi mi tylko o to, ze dalsze krecenie nie ma sensu, bo i taki wyniki nie ida w gore. Czytam u innych, ze taki Radek wchodzi nawet na 12000, a u mnie pomimo wyzszego krecenia nie ma roznicy  Ale dzieki za odpowiedz. 

Ale te 12000 to na jakim procku :?: Bo 2 3D mark 2001 dużo role odgrywa procke dlatego nie warto porównywac wyników z tego marka !!! najlepiej z 2k3 !!! Tam testuje tylko karte graficzną !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie jak odblokowac wieksza mozliwosc na OC w programie RivaTuner?.

Wiem, że było to już poruszane jak nie w tym temacie to w innym ale niestety ta wyszukiwarka znajduje wszystko oprócz tego co chce sie otrzymać. Czytalem i pamietam ze w jakis b.prosty sposob w rejestrze cos trzeba zmienic, jade teraz na najnowszych omegach ale colin 2005 jak i Richard Burns się zawieszają :mur:. I musze zmienic na Catalisty 5.2+rivatuner moze to cos pomoze.

Ps. Jak ktos da rade jak szukać dobrze aby znajdować to co się chce na tym forum to skasuje ten post.

 

Z góry Dziękuje i pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie jak odblokowac wieksza mozliwosc na OC w programie RivaTuner?.

Wiem, że było to już poruszane jak nie w tym temacie to w innym ale niestety ta wyszukiwarka znajduje wszystko oprócz tego co chce sie otrzymać. Czytalem i pamietam ze w jakis b.prosty sposob w rejestrze cos trzeba zmienic, jade teraz na najnowszych omegach ale colin 2005 jak i Richard Burns się zawieszają :mur:. I musze zmienic na Catalisty 5.2+rivatuner moze to cos pomoze.

Ps. Jak ktos da rade jak szukać dobrze aby znajdować to co się chce na tym forum to skasuje ten post.

 

Z góry Dziękuje i pzdr,

ROB

1280367[/snapback]

 

Power User -> rivatuner\overcloking\global -> MaxClockLimit -> i po prawej stronie wpisz wartosc np: 300

 

edit:

 

Żeby szukać dobrze ? nieda się, na tym jak i na kazdym forum jest bajzel . Żeby coś znaleźć naprawdę pożytecznego trzeba przeczytac z kilkanaście różnych tematów i to też nie gwarantuje sukcesu

 

Ostatnio miałem tak z wentylatore Papst (polecany w tym temacie) podłączyłem go do płyty głównej na 12V no i pracuje trochę głośno - najgłośniej w kompie (sic!), chciałem go ściszyć no jest sposób połaczyć pod 5V wprost z zasilacza. Szukam dalej jak podłaczyć , Chieftec (a miał mieć wszystko ) nie ma odpowiedniej końcówki trzeba przejściówkę, skąd; szukam; jest opis; załatwione . Kolejne pytanie nie da się prosciej przykładowo na wyjsciu z płyty głównej ustawic w Biosie owe 5V nieznalazłem, czemu wentylator mimo że ma 3 przewody nie podaje liczby obrotów do Biosa.

 

2 godziny szukania naczytałem się bzdur oraz mądrych rzeczy a nadal połowa pytań bez odpowiedzi.

 

ps. ten Papst fajna rzecz pomimo intensywnej pracy podczas gier oraz 75% podkręcenia rdzenia powoduje że radiator jest zimny - czuć chłód metalu , pamięci też jakby były mniej nagrzane

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power User -> rivatuner\overcloking\global  ->  MaxClockLimit -> i po prawej stronie wpisz wartosc  np: 300

1280379[/snapback]

Dzięki za szybką odpowiedz zaraz zainstaluje Catalisty i sprawdze czy działa.

Ps. Wczoraj straciłem na szukanie tego 2 godz. i tak nie znalazlem :mad:

 

UPDATE

Dokładnie jak coś sie szuka to nigdy sie nie znajdzie na tym forum i tak samo jest na allegro wystarczy wpisać nazwe karty np: 9800Pro to znajdzie z 5 a jak sie wpisze 9800 PRO to znajdzie 10 innych :mur:. Jest forum na którym działa wyszukiwanie doskonale a jest nim ..... http://www.audiostereo.pl/forum.html?PHPSE...4ea58cea150eb46 Njlepsza jaką wyszukiwarke spotkałem chyba od 2,5 roku bo od tylu mam stałe łącze.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W końcu udalo mi się nabyc Radeona Shaphire 9550 128MB Vivo pamięci 5ns hynix. Nie obyło sie bez spalenia starego zasilacza i modemu od neo alu już jest oki. Karta kręci się jak dla mnie wyśmienicie. Na dziendobry 400/500 MHz z tym że pamięci jak i radiator procesora ati są gorące więc przydalo by sie wydajniejsze chłodzenie. Pewnie powiecie że było o tym dużo , to prawda ale pewnie większośc z was nie widziala Shaphira Vivo (niżej zdjęcie). Radiator zasłania 2 kostki pamięci co uniemożliwia zalożenie radiatorków a orginalny chba nawet je podgrzewa.

Co myślicie o tym zestawie (cooler + 4 radiatory na pamięc).

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15986

Niechciałbym ingerowac w orginalny radiator bo w razie gwarancji to różnie bywa.

post-103584-1108575754_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W końcu udalo mi się nabyc Radeona Shaphire 9550 128MB Vivo pamięci 5ns hynix. Nie obyło sie bez spalenia starego zasilacza i modemu od neo alu już jest oki. Karta kręci się jak dla mnie wyśmienicie. Na dziendobry 400/500 MHz z tym że pamięci jak i radiator procesora ati są gorące więc przydalo by sie wydajniejsze chłodzenie. Pewnie powiecie że było o tym dużo , to prawda ale pewnie większośc z was nie widziala Shaphira Vivo (niżej zdjęcie). Radiator zasłania 2 kostki pamięci co uniemożliwia zalożenie radiatorków a orginalny chba nawet je podgrzewa.

Co myślicie o tym zestawie (cooler + 4 radiatory na pamięc).

1280452[/snapback]

wiesz na moje oko to rzeba bylo brac szafira z vivo ale chlodzonego dobry blaszakiem(wentyl szafira) + jakies aluminiowe radiatory R9550 naleza do kart nie grzejacych sie a wiec gpu na standarcie sobie bez v modow chodzi spokojnie, a memki to na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz ino---> no na 5ns to nawet ci karta poszła !! Bez artów chodzi??

1280472[/snapback]

Karta chodzi bez żadnych artów i to nie jest max ale napewno musze zrobi coś z chłodzeniem aby spac spokojnie.

Co do tego abym lepiej szukał Vivo z wentylem to zapewniam że szukałem i z wentylem to tylko hisy były a ja chciałem shapphira i w sumie nie żałuje bo karta sie kręci wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te 12000 to na jakim procku :?: Bo 2 3D mark 2001 dużo role odgrywa procke dlatego nie warto porównywac wyników z tego marka !!! najlepiej z 2k3 !!! Tam testuje tylko karte graficzną !!

1280303[/snapback]

Kali - podalem wczesniej, ze mam Semprona 2400@2500.

 

Co do 3dMarka03 to tez napisalem, ze wyciagam max 3100. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kali990 zgadzam sie, wyniki sa calkiem w porzadku. Chodzi mi tylko o to, ze dalsze krecenie nie ma sensu, bo i taki wyniki nie ida w gore. Czytam u innych, ze taki Radek wchodzi nawet na 12000, a u mnie pomimo wyzszego krecenia nie ma roznicy  :cry:  Ale dzieki za odpowiedz.  :)

1280222[/snapback]

zauwaz ze silnik HL1 to silnik Q2 i tutaj faktycznie 50Fps to MALO zeby uzyskac pełną płynność ..ba gralem w cs 1.4/1.5/1.6 w sumie jakies 2/3lata jak by to policzyc i widzialem spadki fps z 90 do 70fps....

ale tu mowilmy o zupelnie nowym silniku i tu animacja jest ZNACZNIE płynniejsza przy takiej liczbie fps ...

nie twierdze ze jest idealna plynność (wrzuce na medium ) i juz nie ma zwolnien ap rzynajmniej nie ponizej 40fps...

ale srednie 35/40 fps ktorych napisalem to jest takze przy akcjach wiec tu takiej sytuacji nie ma ze ide sobie korytarzem fps 50 wyskakuja 2 zombiaki i mma 10-15// tylko 40... są jednak levele gdzie faktycznie mocy brakuje i spadki są spore.. mapa sandtraps na dzwigu mam 27-30fps na dole z robalami i przy przy chodzeniu po wodzie spada do 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajeni ci tak karta idzei na 5ns !! Tylko pogratulować !! :D

1280772[/snapback]

ponowie pytanko - a co myślicie o tym zestawie bo miałbym go na piatek kuler + 4 radiatorki na pamięci za 38zł.

Jeszcze bym musiał załatwic następne 4 radiatorki ;)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dal takiej karty sie to nie oplaca.... gpu sie nie grzeje wcale praktycznie a na pamieci mozesz znalesc jakis stary radiator i pociac .... albo moja rada zrob nawiew na sledziu 2x80x80x25 od dolu karty zobaczysz radiator wtedy bedzie chlodny pamieci tez powinny wyzej isc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że oprócz Allegro i w ofercie Siriusa pojawił się Colorful ATI Radeon 9550 128MB DDR TV/DVI z pamiątkami 2,8ns link tylko ta cena..... 399zł

za niedługo ma byc jego porównanie z GeCube Extreme link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce bratu kupić jakąś grafike bo męczy mnieże mu gry nie chodzą :blink: no i w sumie w gre wchodza dwie karty GeCube 9550 i Abit Guru X-turbo odpowiednio w cenach 285zł i 320 zł oczywiście nówki z gwarancją!! :lol: która wybrac??!! Może jakieś za i przeciw tych modeli??!!

Z góry thx!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja znowu z tym problemem co pisałem 2 strony temu (radeon 9550 sapphire). Sprawa ma sie cora gorzej bo wywala mnie przy kazdej gierce i przy kazdych sterownikach. Na omegach i Dna wywala mnie prawie zawsze przy ładowaniu sie kolejnych poziomow w grze (bez wzgledu na podkrecanie) a na normalnych catalistach to juz wogogle lipa... :cry: wyskakuje mi podczas normalnej gry VPU recovery... tak jakby karta byla przegrzana a tym czasem tatkowania zarowno zegrara jak i pamieci są nie podkręcane, standardowe. Jestem załamany bo nie wiem czego to wina, i nie wiem co teraz zrobic, czy isc do sklepu wymienic? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie

 

a dlaczego

 

poczytaj conajmniej z 15 stron wstecz

1281224[/snapback]

Taaa dzięki za wyczerpującą odpowiedź....... jakbym miał czas czytać cały cały ten topic to bym się nie pytał a skoro się pytam to znaczy ze nie bardzo moge to zrobic.. :huh: Spoko ze chociaz powiedziales co lepsze ale jesli jeszcze bym mogl prosic o jakies za i przeciw??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że oprócz Allegro i w ofercie Siriusa pojawił się Colorful ATI Radeon 9550 128MB DDR TV/DVI z pamiątkami 2,8ns 1281179[/snapback]

za 80 zł mniej masz abita guru który powienien iść 450-500/650-700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa dzięki za wyczerpującą odpowiedź....... jakbym miał czas czytać cały cały ten topic to bym się nie pytał a skoro się pytam to znaczy ze nie bardzo moge to zrobic.. :huh:  Spoko ze chociaz powiedziales co lepsze ale jesli jeszcze bym mogl prosic o jakies za i przeciw??!!

1281537[/snapback]

Tego gecuba tutaj nawet nikt nie mial, wiec nie wiadomo nawet jak to sie kreci, podejrzewam ze kolo 450/550 to moze byc max. Abit ma mozliwosc podnoszenia napiecia a co za tym idzie mozna go wykrecic ponad parametry XT - ktos tu mial chyba 500/700, o ile sie nie myle bobson - dlatego przejrzyj chociaz kilka ostatnich stron jak radzil kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce bratu kupić jakąś grafike bo męczy mnieże mu gry nie chodzą  no i w sumie w gre wchodza dwie karty GeCube 9550 i Abit Guru X-turbo odpowiednio w cenach 285zł i 320 zł oczywiście nówki z gwarancją!!  która wybrac??!! Może jakieś za i przeciw tych modeli??!!

Z góry thx!!!!

 

Biezr tego ABITA ja mam na 500/700 bobson troche więcej zmienisz timingi i wypasss lepsze od 9600 pro a porównywalne z 9600 xt !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biezr tego ABITA ja mam na 500/700 bobson troche więcej zmienisz timingi i wypasss lepsze  od 9600 pro a porównywalne z 9600 xt !!!!

1281733[/snapback]

nie porownywalne tylko lepsze od xt, xt ma "tylko" 500/600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podkrecam karte , a nastepnie uruchamiam ponownie komputer ... taktowanie zmienia sie na poczatkowe , czyli normalne

(to co było na poczatku)

co jest ? prosze o pomoc , z gory dzieki

 

 

jestem ciemny w te klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE HE no to teraz ja.Myślałem i myślałem i w końcu potanowiłem:Kupuje radeona 9550.Nie chce mi sie dokładać teraz więcej kasy to sobie zaoszczędze myśle sobie.Podziałam na nim sobie z jakieś 6 miesięcy a póżniej jak cenki gaforców 6600 spadną to sobie wtedy go kupie.No dobra zaczne od tego że zauważyłem w ulotce vobisa GIGABYTE r 9550 za 249zl.Myśle sobie niezła cena no to wpadam do vobisa macie??:nie czekamy na dostawe kurde trzeba jechać do drugiego oddziału no to więc zajeżdżam i tam tak samo że czekają na dostawe.No dobra myśle sobie najwyżej troche przepłace.Pojechałem do pewnego pawilonu w którym całę piętro to sklepy komputerowe.Zachodze do pierwszego macie gigabyte r9550 i semprona 2300+ ??niby na stanie jest ale trzeba poszukać na zapleczu. no to szuka :procek jest(ostatnia sztuka) a karta siedzi w kompie już zaplombowanym więc już nie do sprzedania a wczoraj jescze 5 kart było na półce.No to ja dawaj do następnego sklepu.Przelazłem chyba z pięć nigdzie nie ma gigabyta tylko mówią że mają sapphire i próbóją wciskać mi tą karte a na pytanie czy pamięci 5ns odpowiadają że tak no to ja mówie że podziękuje bo potrzeba mi 4ns.Mocno sie wq..iłem no to spowrotem do pierwszego tam gdzie był procek.Ok biore proca.no to dał mi go ale się namyśliłem żeby zapytać o tego sapphira facet mówi że mają całą półke ale cena też większa od gigabyta jakieś 10 zł.Podumałem podumałem przypomniałem sobie jak on sie kręci czytając to forum no isie namyśliłem ale najpierw podstawowe pytanko macie 5ns? a facety na to postaram sie dla pana znależć 4ns no to poszukał i znalazł.Zadowolony wróciłem do domku i odrazu do kompa instalować karte.Proca włożyłem ale i tak sie nie nastawiałem na jakąś dużą moc bo mam ecs k7s5a i 128 sdram :) za miesiąć wymiana płyty i ramku na ddr to wtedy będe mógł coś zrobić z tym procem ale narazie chodzi mi na 1050 mhz bo więcej płyta nie pozwala(ma problem z asynchroniczną pracą z pamięciami więc pracuje 110/110 bo więcej ramik nie pozwala :( )Karta do slotu a gf2 mx w odstawke(karta przejściowa:) )ale najpierw stery wywalić i małe czyszczonko driveer cleanerem.No oki wszystko wporzo omegi na pokładzie i zaczynamy się bawić.Chciałbym wspomnieć żę mam megeshita mgb-350s.No to na początek ati tray tools aby znależć maximum tej karty no to czekam i se czekam i mhz lecą se i tak myślałem aż doszło do 430 rdzeń i 550 pamiątki i 0 artów myśle sobie coś chyba nie tak no to zapuszczam 3dmarka 03 i kaszana po ok 20sec.no to zmniejszmy taktowania 420/530 wszystko oki zero zwisów ale dla pewności zmniejszmy sobie jescze troszke no i teraz pracuje sobie 410/520 i wszystko jest bezproblemowo.No ale zapuśćmy se marka i zobaczmy ile wyciągne.Na początek 01 testy sobie lecą i lecą no i mamy wynik6305(myśle sobie jest zajebiście jak na taki procek (1050 :( ) bo na poprzednim duronku 800 miałem ok.4400 a na duronku 1300mhz 5200marków przy radeonie HIS 9000 nie kręconym a przy duronku 1300 i GF 4TI 4200 było 5930 więc to jednak super wynik jak na athlona 1050mhz).No to następny mark 03 testy test ale odrazu widać różnice np w drugim teście BFP w którym mi przy radeonie 9000 niżle sie rżneło a tu prawie płynnie.Wynik to 2600 więc myśle ze nieżle bo na fx 5200 i duronie 1300 było 1500 a co wy sądzicie?? możliwe wyniki czy może postawić system na nowo lub jeszcze coś innego aha używam omeg 2597a.Teraz pytanko za które mnie wszyscy zbanują wiem że można zmienić Device ID na: 4150 ale co z Description w przypadku sapphira bo u gigabyta było R96P128D ale nie wiem jak jest w przypadku sapphira bo gdy zbierałem informacje nawet przez myśl mi nie przeszło że bede mieć coś innego niż gigabyte więc prosze o odpowiedż bo mi sie nie chce już szukać i czy timingi od gigabyta z hynixami 4ns bedą normalnie chodzić z samsungami 4ns??bo z tego co pamiętam czytając ten temat to chyba tak tylko że to było dawno więc wole mieć pewność.Dzieki wszystkim

 

i POZDRO ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo kupuje Radka9550 firmy His lub Gigabyte, zaczolem juz

przygotowania do przesiadki.

Mam prosbe do posiadaczy Radeona9550, prosze o podanie linka do

najlepszych sterownikow z odblokowana mozliwoscia OC...

Mam modem wiec nie moge sciagac i testowac, prosze o sprawdzonego linka.

 

 

 

Z tego co czytalem karty 9550 Gigabyte wszystkie maja pamieci Hynix 4ns.

To prawda, cz zadrzaja sie np 5ns ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo kupuje Radka9550 firmy His lub Gigabyte, zaczolem juz

przygotowania do przesiadki.

Mam prosbe do posiadaczy Radeona9550, prosze o podanie linka do

najlepszych sterownikow z odblokowana mozliwoscia OC...

Mam modem wiec nie moge sciagac i testowac, prosze o sprawdzonego linka.

Z tego co czytalem karty 9550 Gigabyte wszystkie maja pamieci Hynix 4ns.

To prawda, cz zadrzaja sie np 5ns ?

1282228[/snapback]

http://www.hardware-city.com/download/rad_...ga_2605a_7z.exe najnowsze omegi pod wn 2k/xp tylko jescze nikt nie pisał jak sie zachowują :)ja mam 2597a http://blaze.ausgamers.com/utopiatech/down...ga_2597a_7z.exe i sprawują sie znakomicie :)

 

ftp://download.guide3d.ru/omega/ati/rad_w9x_omega_2637.exe pod win98/me tylko weż pod uwage że do tych wersji windowsów nie uaktualniają sterów już a to jest najnowsza wersja ze stronki http://omegadrivers.net

 

Wszystkie gigabyte r9550 mają hynixy 4ns i jak dotąd nikt sie nie spotkał z 5ns

 

Ciągle ponawiam pytanie dotyczące description id w sapphire 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Teraz pytanko za które mnie wszyscy zbanują wiem że można zmienić Device ID na: 4150 ale co z Description w przypadku sapphira bo u gigabyta było R96P128D ale nie wiem jak jest w przypadku sapphira bo gdy zbierałem informacje nawet przez myśl mi nie przeszło że bede mieć coś innego niż gigabyte więc prosze o odpowiedż bo mi sie nie chce już szukać i czy timingi od gigabyta z hynixami 4ns bedą normalnie chodzić z samsungami 4ns??bo z tego co pamiętam czytając ten temat to chyba tak tylko że to było dawno więc wole mieć pewność.Dzieki wszystkim

 

i POZDRO ALL

1282156[/snapback]

Mozna id zmieniec na 4150 (rdzen wykrywany jako rv350) lub 4152 (rv360) hmm ja mam timingi gigabyta na pseudo 5ns pamieciach (4ns) i kreci sie jak w podpisie to mam stabilnie z tym description sie nie baw bo to nie ma zadnego wplywu. Edytuj orginalny bios i pojechal. A ze ci sie nie chce szukac to juz wiesz mozna uznac za brak kultury po patrz ile ten topic ma stron przez tego typu pytania.

 

Teraz pytanie z innej beczki:

1. Na stronie producentow r9550 nie dowiedzialem sie ilu voltowe jest gniazdo na wentyl, moze ktos wie?

2. Jakie jest maksymalne napiecie dla gpu rv350 zeby go nie puscic z dymem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...