Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

a cos lepszego od guru jest w zakrecie nie krece/krece ?? bo w takim razie jutro ide juz do sklepu i kupuje karte ale musze wiedziec w 100% hehe

Ja miałem zamiar brać Asusa 9550GE ale jak zobaczyłem to :blink: , to się odmyśliłem 9600Pro za 300zl taktowania 400/600 pamięci 2,8ns :blink: Mysle że obecnie nie ma nic lepszego w tej cenie (sam wziąłem 2szt) Pozdro

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42685373

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki mlodass za odp.

a co do karty to 14 dniowa gwara to przesadza :o

no niekle zaczelo mnei korcic na tego 9600pro :o ale ne wezme jak niema gwarancji bo 14 dni to jednak stanowczo za malo no niewiem jeszcze musze pomyslec

oj juz sie pogubilem i niewiem na co sie zdecydowac pomozcie mi :-|

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar brać Asusa 9550GE ale jak zobaczyłem to  :blink: , to się odmyśliłem 9600Pro za 300zl taktowania 400/600 pamięci 2,8ns :blink:  Mysle że obecnie nie ma nic lepszego w tej cenie (sam wziąłem 2szt) Pozdro

1284572[/snapback]

Karta wygląda spoko-tylo ta 14 dniowa gwarancja-jak coś padnie to :mur: :mur:

Troszke podejrzana ta cena-jak dla mnie za bardzo okazyjna-skąd on te karty skołował?

Jak chce coś zarobić to max 250 dał za gf9600pro :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo w Polsce to nawet nie ma takich kart. jest radeon 9550, 9550GE, 9600SE i 9600XT z serii RV350/RV360

Te karty są dostępne w Polsce ale nigdzie nie mogłem znaleść modelu 9600Pro od ASUS-a

Karta wygląda spoko-tylo ta 14 dniowa gwarancja-jak coś padnie to 

Troszke podejrzana ta cena-jak dla mnie za bardzo okazyjna-skąd on te karty skołował?

Jak chce coś zarobić to max 250 dał za gf9600pro

Myśle że jak przez 14 dni będzie ok to później nie powinno być problemu, a cena rzeczywiście jest okazyjna, ale mam nadzieje że aukcja przebiegnie oki :)

 

:D Mam już ASUSA-a pro w komputroniku jest za 535zl http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16121

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisalem ze nie ma 9600pro od asusa w polsce ...

i wypisalem takie jakie sa dostepne u nas ...

Sory źle przeczytałem (jak zwykle :mur: ) Ale znalazłem też Pro link powyżej w poście

 

W ESC zeszli z ceną ASUSA 9550GE pamięci 4ns (pytałem 3 dni temu o czas dostępu) do 260

http://www.esc.pl/product_info.php?product...eb235e5f2302399

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprawa smierdzi. Cos z tymi kartami musi byc nie tak. Koles nawet nie pisze skad jest , lokalizacja - caly kraj. LOL, za tyle to wzialbym wszystkie od niego i pogonil spokojnie po 400zl w allegro. Czlowiek nie jest dla mnie wiarygodny - wystarczy wpisac sobie jego nr w gg, wiek i miasto to jakis zart. Niemniej aukcja ciekawa i komentarze uzytkownika nie wroza nic zlego, wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

 

@pawell262 - daj znac jak tylko dostaniesz karty, jestem ciekaw jak to sie rozwinie :)

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek nie jest dla mnie wiarygodny - wystarczy wpisac sobie jego nr w gg, wiek i miasto to jakis zart.

1284733[/snapback]

Piekło 13 ciekawe czy to daleko ode mnie <_<

 

:lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność ogłosić, że dzięki uzytkownikom:

bobson37 Bl4ck Sh4dow Aerial

Nastapiła aktualizacja opracowania o radkach :)

Adres ten sam ;) Czekam na podziekowania skierowane do nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki ryzyk fizyk zalicytowalem radka... tylko ze kase to mu wplace sroda czwartek najwczesniej poczekam na jakis komentarz kolesi ktorzy zailicytowali :D jak bedzie cos nie tak to poprostu dostane negatywa.... za 300zł okazja niezla... 2,8ns chociaz jak by pomysliec ze bez gwarancji prawie i ze za 325zł stoją abit guru z ktorego niewiele mniej chyba sie wyciagnie (500/700leca) ile ten asus to nikt nie wie... i jak by nie byli lepszym znacznie chlodzeniem ( na tym asusie jest taki sam coolerek jak w 9550GE....

 

JAK BEDZIE OK ZDAM RELACJE JAK TOTO SIE KRECI :D:D hehe ryzyk fizyk .. teraz tydzien bede jezdzil bez biletu do budy bo kase musze trzymac do wplaty :D:D hah ale NO RisK no FuN :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do poradnika to musze jeszcze dorwac power colora do testow i to zaktualizowac no i jeszcze widze pare kosmetycznych poprawek koniecznych, ale juz jestesmy na dobrej drodze zakonczenie bezsensownych powtarzajacych sie po 100 razy pytan.

 

BTW: Jakie jest napiecie wtyczki wentylatora na r9550 i jakie jest maksymalne napiecie gpu 1.30V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do poradnika to musze jeszcze dorwac power colora do testow i to zaktualizowac no i jeszcze widze pare kosmetycznych poprawek koniecznych, ale juz jestesmy na dobrej drodze zakonczenie bezsensownych powtarzajacych sie po 100 razy pytan.

 

BTW: Jakie jest napiecie wtyczki wentylatora na r9550 i jakie jest maksymalne napiecie gpu 1.30V?

1284885[/snapback]

Wtyczka na grafie ma na bank 12v, co do napiecia na gpu to róznie, ja na GB dawalem 1,40 v, na Abicie mam 1,38, wszystko zalezy od calego pcb, a takze i chlodzenia. Jednak w przypadku GB, HIS, Sapphire polecam nie przekraczanie 1,30-1,35 v

 

Pozdrawiam

 

PS. Zebym nie widzial wiecej n00bowatych pytan na ktore odpowiedzi zamieszczone sa w opracowaniu!! Niech to opracowanie sie nie marnuje i korzystajcie z niego i mowcie co jeszcze dodac i zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy może mi ktoś wyjaśnić czemu zwiesza mi sie test natura w 3d marku 2001 na moim spphirku bez wzgledu na jakich czestotliwosciach.Próbowałem na omegach,catalystach,z wł fast write i z wyłączonym i zawsze jest tak samo.Chciałbym nadmienic ze wersja 2003 chodzi w porządku nawet na 418 rdzeń 540 pamieci oraz aquamark 3 tez wporzo to dlaczego wiesza sie tylko natura?? moze ktos mi cos podpowie??

Edytowane przez playerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson

tak-to powiedz mi gdzie w opracowaniu jest zamieszczony MOD do PowerColora R9550 128MB-ktory tak a propo jest IDENTYCZNY w stosunku do 9600EZ i ma inaczej rozmieszczone uklady niz Sapphire i Gigabyte??

podalem wam na poprzedniej stronie zdjecia karty i rozmieszczenie poszczegolnych ukladow

nigdzie nie moge znalezc tego moda na DDQ i pamieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson

tak-to powiedz mi gdzie w opracowaniu jest zamieszczony MOD do PowerColora R9550 128MB-ktory tak a propo jest IDENTYCZNY w stosunku do 9600EZ i ma inaczej rozmieszczone uklady niz Sapphire i Gigabyte??

podalem wam  na poprzedniej stronie zdjecia karty i rozmieszczenie poszczegolnych ukladow

nigdzie nie moge znalezc tego moda na DDQ i pamieci :P

1285188[/snapback]

 

To jest jakaś pretensja??

Na palcach jednej ręki można policzyć karty PowerColor na tym forum. Każda karta może się czymś różnić, tak jak już podałeś ma inne PCB. Przecież ktoś nie bedzie szukał za Ciebie modów, poszukaj modów do 9600EZ, znajdź je i nie pisz głupot typu, dlaczego w opracowaniu nie ma czegoś takiego. Nie jesteśmy jasnowidzami. Opracuj, znajdź info a my możemy to ładnie opublikowac w opracowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z Krakowa!!!

Od pewnego czasu są w naszej mieścinie znowu karty Gigabyte 9550. Jak wiecie ostatnimi tygodniami praktycznie ich nie było, ale są!!!!

Sam dziś zakupiłem egzemplarz w PC Projekcie. Cena 230 zł.

Kupujcie, póki są :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386 napisano ze karty Gigabyta 9550 posiadaja "czujnik temperatury procesora karty" ... no to mam takie małe pytanko jak go odczytać ? Czy jest jakis progam ktory moze odczytac dane z tego czujnika ? No i jaka temperatura powinna byc na tym czujniku ... tzn takie optymalna której nie powinno sie przekraczać. Bede wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu 1285851[/snapback]

Gigabyte ma swoja aplikacje od tego tzw V-Tuner (do podkrecania i monitorowania) a co do temperatur to ci nie powiem bo nie siedze nad karta z termometrem. Organoleptycznie to musi byc ciepla ale nie moze parzyc :P Cos jeszcze? bo to juz dodam w opracowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to temperatury nie da się odczytać na żadnym r9550/9600.

 

A co do v-moda to może ktoś WRESZCIE!!! opracuje fgo dla hisa?

Wiele osób na forum ma tę karte, a niestety moda się nie doczekaliśmy. Jest to tym bardziej ciekawe,że kilka muiesięcy temu jeden z forumowiczów twierdził,że udał mu się taki mod na rdzeń i mimo uzyskania na nim ponad 500mhz podkręcalnośc ramków nie spadła....

Niestety słuch o marinedelta bodajże zaginął... :?

Powoli trace nadzieje na tego moda, a przecież jeżeli wystarczy podnieść tylko napięcie

na rdzeniu bez dodatkowych kombinacji innymi napięciami to nie było by to takie skomplikowane... Sam niestety mam 2 lewe ręce i 0 umiejętniości lutowania + brak takowej w domu :cry:

Morze ktoś by się tego podjął???

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki ryzyk fizyk zalicytowalem radka... tylko ze kase to mu wplace sroda czwartek najwczesniej poczekam na jakis komentarz kolesi ktorzy zailicytowali :D jak bedzie cos nie tak to poprostu dostane negatywa.... za 300zł okazja niezla... 2,8ns chociaz jak by pomysliec ze bez gwarancji prawie i ze za 325zł stoją abit guru z ktorego niewiele mniej chyba sie wyciagnie (500/700leca) ile ten asus to nikt nie wie...  i jak by nie byli lepszym znacznie chlodzeniem ( na tym asusie jest taki sam coolerek jak w 9550GE....

 

JAK BEDZIE OK ZDAM RELACJE JAK TOTO SIE KRECI :D:D  hehe ryzyk fizyk .. teraz tydzien bede jezdzil bez biletu do budy bo kase musze trzymac do wplaty :D:D  hah ale NO RisK no FuN  :wink:  :wink:  :wink:

1284835[/snapback]

 

Właśnie widzialem na allegro licytacje radków 9600pro sprzedawanych przez firme icomp(zasłuneła na forum tym,że jako jena z pierwszych zaczeła sprzedawać w Polsce gf 600 i 6200 na agp) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41493453

Za 349 zl macie karte na pełnej 2 letniej gwwarancji. Sama firma nieco zdziera więc możliwe,że niedługo gdzie indziej takie karty pojawią się za 300-320zl.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto w opisie o radkach napisal ze xpower to gowno ja mam i mi idzie na standardowym chlodzeniu gpu 440 mem 520 to slaby wynik?

a jesli chodzi o jakosc wykonania jest ona wyzsza niz w saphirze hisie bo xpower co ja akurat posiadam to oem gecuba :) hmm.. ?

a pcb podobne jest do wersja gecuba 9600 pro i ma ten sam cooler na gpu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy tacy szczegółowi to mnie też się nie podoba że hisy są słabo wykonane!

Czy piszący trzymal tę karte w łapkach?? Kręcą się co prawda przecietnie ok. 420/530 ale to prawdopodobnie przez niższe napięcia niż u gb. Ja natomiast przy kupnie miałem do wyboru saphire i hisa w tej samej cenie- wziąłem hisa bo miał 2 razy więcej elementów na laminacie niz saphire!!! Dlatego wolałem nie ryzykować,że producent na czymś zaoszczędził za bardzo...(Gb były wtedy rarytasem za 399zl, a saphire i his były po 340 zl w komputroniku).

Praddopodnobnie gb jest lepiej wykonany od hisa ale na tle innych kart myśle,że nie ma się czego his wstydzić... no może braku opracowanego v-moda :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzialem na allegro licytacje radków 9600pro sprzedawanych przez firme  icomp(zasłuneła na forum tym,że jako jena z pierwszych zaczeła sprzedawać w Polsce gf 600 i 6200 na agp) 1286078[/snapback]

Zauważ ze to NIE JEST PELNY 9600pro tylko "kastrat" :wink: ten ma zegary 400/400 wiec nie ma sie czym podniecac :mur: :wink:

LOL i ilu juz to kupilo :mur:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co zrobić żeby obraz w grach nie był ciemny, był już rozjasniany ale nadal jest ciemny na pulpicie jest wszystko ok tylko w grach jest bardzo ciemny że nie można grać np. Need for Speed Underground 2, pes 4. Czy są jakieś programy do rozjasniania monitora. Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry ale tak nasciemniałi,że to jest pełny 9600 nie advantage itp,że oczywiste dla mnie było taktowanie 400/600. Nie doczytałem do końca... Co za ściemniacze... :mur: :mur: Tylko po co pisale,że to lepsze od niepeólnego advantage? mają w końcu pamiątki 466 więc nawet są szybsze od tego czegoś... To ja już wole 9550 np abita uguru zamiast takiego "pełnego" 9600pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mnie wynik 378/265 nie zadowala, pocieszcie jakoś... nie chce robić VGPU, boje się że nie wyjdzie (ołówkiem of korz...), można prosić jeszcze raz linka do tego moda vgpu to przemyśle to jakoś... bo chcialbym chociaż 400/265... nie wspominająć o 425/265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto w opisie o radkach napisal ze xpower to gowno ja mam i mi idzie na standardowym chlodzeniu gpu 440 mem 520 to slaby wynik?

a jesli chodzi o jakosc wykonania jest ona wyzsza niz w saphirze hisie bo xpower co ja akurat posiadam to oem gecuba :) hmm.. ?

a pcb podobne jest do wersja gecuba 9600 pro i ma ten sam cooler na gpu :P

1286084[/snapback]

 

Jak będziemy tacy szczegółowi to mnie też się nie podoba że hisy są słabo wykonane!

Czy piszący trzymal tę karte w łapkach?? Kręcą się co prawda przecietnie ok. 420/530 ale to prawdopodobnie przez niższe napięcia niż u gb. Ja natomiast przy kupnie miałem do wyboru saphire i hisa w tej samej cenie- wziąłem hisa bo miał 2 razy więcej elementów na laminacie niz saphire!!! Dlatego wolałem nie ryzykować,że producent na czymś zaoszczędził za bardzo...(Gb były wtedy rarytasem za 399zl, a saphire i his były po 340 zl w komputroniku).

Praddopodnobnie gb jest lepiej wykonany od hisa ale na tle innych kart myśle,że nie ma się czego his wstydzić... no może braku opracowanego v-moda  :mur:  :mur:  :mur:

1286104[/snapback]

@ tomcat99

Co do hisa to powiem tak nie opisywalem go ale go widzialem krawedzie mial takie jak stare karty sieciowe LG szorstkie nierowne, w slocie agp to jakos dziwnie wystawal. Co do opracowania to nie mam dostepu i bobson tez do kilku sztuk tych samych kart to wiesz nie wymagaj ze bede kupowal i sprawdzal i tak dalej i tak dalej.

 

@ loobek

xpower hmm to masz farta? xpert vision max 375/480 a xpower max 386/500 wyzej na obydwu mialem arty. To jak tak sie bulwersujesz to moze sam cos napisz?

 

@ obaj

jak wam przeszkadza to trzeba bylo zglosic sie do pomocy yeti pisal kilka stron wczesniej ze poszukuje ludzi do aktualizacji i co ja i bobson sie zabralismy. Jak jestescie tacy zainteresowani i to napiszcie w tym samym stylu co ja z bobsonem to sie doda a jak nie to siedzcie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...