Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi cenami w Niemczech to się zgodzę - tam sprzet komputerowy jest droższy

o kilkadziesiąt procent niż u nas. A co do Mediona to może jest taki tani bo jest lipnie zrobiona i może szybko padać. Jezeli jest ktoś na tym forum kto ma tą karte dłuzszy czas to prosiłbym bardzo o jakąś opinię. No i dlaczego daja na nia tylko 6 m-cy gwarancji? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna karta ATI OEM

nowa wersja coolerka wiec jest szansa ze trafi ci sie R360

1412910[/snapback]

Rozumiem że jest lepsza od tych Medionów 9800XL, te podobno są robione z komponentów pośledniej jakości... A na tej powinien być możliwy mod na XT co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z zupełnie innej beczki... co sądzicie o tej karcie? Ma ktoś? Jakies sugestie, uwagi or something??

 

1412842[/snapback]

Jak dla mnie jest to najlepsza okazja na nabycie Radka 9800 Pro jaką dotąd widziałem. Gdybym miał już kase to brał bym ją bez wahania. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to najlepsza okazja na nabycie Radka 9800 Pro jaką dotąd widziałem. Gdybym miał już kase to brał bym ją bez wahania. :wink:

1413294[/snapback]

Nie wiem czy zauwazyles, ale on daje gwarancje 1 miesiac od daty zakupu. :) Ja swojego Medionka 9800 wyrwalem za 400zł, a nowego mozna kupic za 450zł, jak sie dogagasz ze sprzedajacym, wiec mojej "okazji" nie przebijesz :P

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna karta ATI OEM

nowa wersja coolerka wiec jest szansa ze trafi ci sie R360

1412910[/snapback]

Tylko trzeba dodac, ze jest to "powered by ati" a nie "build by ati" bo to nie jest to samo, a bardzo czesto jest naduzywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy może ktoś z was przeprowadzić test 3DMarka 03 i 05 na ustawieniach karty 415 730 ? bardzo bym prosił ponieważ potrzebuję wiedzieć jakie są wyniki karty na r360/350, chcę je porównać do R300 z takimi samymi taktami, więc proszę o podanie wyniku :) z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba dodac, ze jest to "powered by ati" a nie "build by ati" bo to nie jest to samo, a bardzo czesto jest naduzywane

1413701[/snapback]

mozei tak ale jest na referencyjnym PCB od Pro wiec zaden bubel to chyba nie jest ;]

 

piwczan ---> moze byc wynik na biosie od XT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prcoek jak w podpisie, karta BIOS XT zegary 412/730

 

Main Test Results

3DMark Score 6494 3DMarks

 

CPU Score 668 CPUMarks

 

 

 

Detailed Test Results

 

 

Game Tests

GT1 - Wings of Fury 201.0 fps

 

GT2 - Battle of Proxycon 44.5 fps

 

GT3 - Troll's Lair 38.3 fps

 

GT4 - Mother Nature 40.7 fps

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję bardzo :) mógłbym jeszcze prosić o 3DM2005, wystarczą same gierki, a ten wynik w 2003 to na jakich driverach, i jak ustawionych(high quality czy high performance? ) z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierki jak gierki ;] - do niektorych trzeba 1GB ramcu - ogolnie smigaja ;]

 

 

moze niech sie wypowie ten kto ma 1GB ramu i 9800 pro czy jakies gierki mu haczą ;]

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 512 ramcu np FarCry lubil sie przycinac (i to bardzo) przy detalach ustawionych na very high w 1024+AA+AF :? Po dolozeniu drugiej kostki dosyc ze nie przycina to sie jeszcze szybciej sie laduje :wink:

 

Innych gier nie zdazylem potestowac bo jak zobaczylem takie skoki :mur: to od razu polecialem po nowy ram :D

 

Po zakupie 2x512 sytuacja w grach dla mnie o niebo sie poprawila :) Dolozenie ramcu duuuuzo dalo jesli chodzi o plynnosc. W szczegolnosci jak porownam komputery kumpli z podobnym konfigiem i 256/512 ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Wlasnie do odebralem z poczty R9800PRO Mediona i zastanawia mnie naklejka na dodatkowym zasilaniu. "Only for non powered AGP slot" i nie wiem czy podlaczac dodtakowe zasianie czy nie? Mobo jak w podpisie. Prosze o szybka odpowiedz bo nie moge sie doczekac aby ja zamontowac i zobaczyc co to cacko potrafi ;). Specjalnie dla niej sciagnalem 3DMarka05 :).

THX za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Wlasnie do odebralem z poczty R9800PRO Mediona i zastanawia mnie naklejka na dodatkowym zasilaniu. "Only for non powered AGP slot" i nie wiem czy podlaczac dodtakowe zasianie czy nie? Mobo jak w podpisie. Prosze o szybka odpowiedz bo nie moge sie doczekac aby ja zamontowac i zobaczyc co to cacko potrafi ;). Specjalnie dla niej sciagnalem 3DMarka05 :).

THX za szybka odpowiedz.

1415163[/snapback]

Nie podlaczaj...

 

Jesli bedzie chodzic nieprawidlowo to dopiero wtedy podlacz, ale standartowo karta jest przystosowana do zasilania tylko przez port AGP - dlatego ta naklejka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Wlasnie do odebralem z poczty R9800PRO Mediona i zastanawia mnie naklejka na dodatkowym zasilaniu. "Only for non powered AGP slot" i nie wiem czy podlaczac dodtakowe zasianie czy nie? Mobo jak w podpisie. Prosze o szybka odpowiedz bo nie moge sie doczekac aby ja zamontowac i zobaczyc co to cacko potrafi ;). Specjalnie dla niej sciagnalem 3DMarka05 :).

THX za szybka odpowiedz.

1415163[/snapback]

Umnie karta chodzila bez problemu nawet bez dodatkowego zasilania, ale jak je raz z ciekawosci podpialem to poprawila mi sie sytuacja na lini 12V z 11,67V na 11,80V. Mozesz sprobowac nie podlanczajac, bo nic sie stac nie powinno, poprostu komp sie moze wieszac, ale nic sie tez nie stanie, a pomoc moze :) jak podlaczysz dodatkowe zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiolem i karta chodzi bardzo ladnie. Jednak obawiam sie ze przy wiekszym obciazeniu zasilanie z MOBO moze byc nie wystarczajace.

Przeprowadzilem juz pierwszy test(3DMark03) na zasyfionym windowsie(i z prgramami p2p pracujacymi w tle) i wyszlo 4900pkt.(rowno ;)) na nie kreconym Medionku. Wydaje mi sie ze wynik normalny, patrzac na to ze procek to XP1700+. Czekam na nowego i wtedy karta powinna rozwinac spkrzydla :).

Zaraz sprawdze w 3DMarku05 jak dziala :) i HL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki powinne oscylować w granicy 5000tys. pkt na driverach @high quality, jeśli chcesz większe wyniki to pokombinuj z driverami ;)

 

Proszę o podanie timingów pamięci od Radeona 9800xt, może być radeon 9800pro z biosem od xt :) z góry wielkie dzięki, najlepiej jak by był to screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HL2 chodzi ladnie w 1024x768 detae na MAX :).

Wczesniej jak gralem w HL2 na radziu 9100 z patchem na wode to gra wygldala pieknie ale teraz rozwinela skzydla. Mimo wszystko na DX9.0 gra wglda inaczej, lepiej :). Nie wlaczem FSAA bo procek niestety juz nie wyrabia :(.

Wlaczylem Riddicka i rowniez chodzi pieknie. Narazie testowalem 800x600 na max detaach. Zaraz zobacze jak gra sobie poradzi w 1024x768. I znowu procek sie odzywa. Nie wyrabia :(. Nie moge sie doczekac nowego :).

 

Lubie GTA:VC i w 1024x768 z FSAA 4x/AF 16x gra chodzi bardzo plynie :). Stary radzio przy FSAA strasznie zwalnial i gra w GTA:VC nie miala sensu a teraz lazi przepieknie. Grafika dostala kopa graficznego i widac to.

 

Narazie jestem bardzo zadowolony z grafiki. Tylko ten procek. Musi jak najszybciej mnie opuscic :).

 

Co do jakosci grafiki nie mam zastrzezen. Wczesniej mialem Herculesa a on mial najlepsza grafe ze wszystkich R2x0 a tutaj wdaje mi sie ze grafa 2D jest rownie dobra a 3D jest jeszcze piekniejsza :)(wiecej efektow +FSAA/AF) :).

Juz wiem ze dobrze zrobilem wybierajac ta grafike :).

 

Wracam do testow gier :). Teraz moze Prince op Percia:WW :).

A moze Splinter Cell :Pandora :).

Mam nadzieje ze karta wystarczy na rok moze dluzej :).

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowych gierek to potrzebujesz głównie ramu minimum 1Gb ramu do nowych gierek żeby ładnie chodziły, procek to się aż tak w dx 9.0 nie liczy, aczkolwiek przydał by ci się jakiś szybszy ;), proszę o odpowiedź na moje pytanko dotyczące timingów, wymienione powyżej :) z góry wielkie dzięki, karta R9800Pro powinna wystarczyć jeszcze przez rok spokojnie, w rozdziałce 1024*768 medium detale wszystko będzie pewnie ładnie chodzić, tylko reszta sprzętu musi być też fajna, tylko karta nie będzie oczywiście wyświetlać nowych efektów graficznych w nowych grach, które się pojawią niebawem, mam na myśli dx9.0c

Edytowane przez piwczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich używacie sterów???

ja po przesiadce z catal. 4.12 na 5.3 sporo straciłem w 3dmarkach 01 i 03, a czytałem że 5.4 wcale nie są lepsze, w grach jest praktycznie to samo

1416249[/snapback]

Omegi na Catalystach 5.2

 

Co do Riddicka to w 1024x768 ladnie chodzi ale troche przycina(procek i ram daja znac ;)).

 

Dodam ze karta caly czas a defaultowych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...