Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mówimy o Medionie to mam pytanko: jak myślicie jakie chłodzonko walnąć do mojego? obecnie chodzi na standardowym colerku+nawiew z boku. Myślę o wymianie na jakiś lepsiejszy coolerek, ale oczywiście w granicach rozsądnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam problem z karta graficzna saphire redeon 9800pro.

 

objawia sie on zawieszaniem kompa lub restartem przy pojawieniu sie nawet niewielkiej ilisci grafiki do przeteorzenia.

wzstarczy nawet ze otworze bardziej rozbudowana grficznie stronke i zaraz zwis.

kompletnie nie wiem co robic

 

HELP!!!

 

AMD64 2800+

MSI K8N NEO Platinum

2x 256 mb kingston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery mam teraz oryginalne, a wczesniej chodzily omegi. zasilacz tez wyrabia. cooler jest oryginalny i jest nieco slaby ale daje rade. a proces napeno zaden bo jest czysty system swieza instalka i tylko stery wgralem i pare progsow.

i jesycye jedno cyemu mi ymienia sie uklad klawiatury na tym forum_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daniel 1979

Taktowania karty u Ciebie jakie jest w końcu - 610/770??!! No i @XT lecisz na biosie od jakiegoś XT??

 

@Yavol

Z w miarę tanich rozwiązań polecam PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu \ ZALMAN VF700-Cu, przy okazji dostaniesz radiatory na pamiątki.

Mialem u siebie Silencera rev.3 ale gryzł się z moim radkiem i musiałem wrócić do firmowego chłodzenia.

Wiem, że u wielu osób Silencery świetnie działają na radkach, ale u mnie powodował zwisy pospolite.

Teraz z chęcią odsprzedam rev.3 za grosze. Jak coś to PM do mnie

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął XXL bo testowalem u typa i dziala fajnie

Wiesz moze jak sie kreca te XXL? Znajomy planuje kupic wlasnie Mediona i go troche wykrecic na def. chlodzonku.

 

 

Silencery sa slabsze w porownaniu do takiego PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu. Sam taki zamontowalem niedawno (420/740 jak narazie :)) wiec polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI rx9800 PRO TD128 ( czyli to samo co XXL ) 420/730 przy def. chłodzeniu. Na pewno wyciśnie więcej, ale nie kręce dalej bo w najblższym czasie zmieniam chłodzenie. Nie spieszy mi się.

 

Nadal szukam biosu od XT. Na allegro pewien gość ( od którego też ja zakupiłem ) sprzedawał te radki MSI, było ich sporo ok. 20 sztuk Miał egzemplarze z wgranym Biosem od XT oraz ze zwykłym pro ( mnie trafił się pro ).Po kilku dniach, na moją prośbę zgrał mi Bios od XT z jednej z tych kart, ale niestety aktualnie jest odcięty od sieci, poza tym nie mam zamiaru nadal go molestować o przesłanie.

 

Jeśli ktoś z forumowiczów kupował radka od LordFury na allegro i ma bios od XT to bardzo proszę o zgranie i wysłanie mi.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam silencera, wcale nie taki cichy, a i chlodzi dosc przecietnie u mnie max 415 (dopiero jak zapodalem arctic silvera 5), ostatnio testowalem pozyczony od kumpla pentagrami xc-80 i radek leci na 425 imho roznica spora i druga sprawa ten kolos silencer naprawde mi przeszkadza na plycie: ciezko wyjac grafe bo ciasno i "zatrzasku" na agp przelaczyc nie moge i drugi problem nie moge zalozyc zalmana na chipset mobo oczywiscie jest kolo agp :( jak tylko wpadnie kasa wywala silencera i biroe penta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Wiesz moze jak sie kreca te XXL? Znajomy planuje kupic wlasnie Mediona i go troche wykrecic na def. chlodzonku.

Silencery sa slabsze w porownaniu do takiego PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu. Sam taki zamontowalem niedawno (420/740 jak narazie :)) wiec polecam z czystym sumieniem.

Na def. chlodzeniu sie nie podkreca bo je mozna sobie o dupe rozbic za przeproszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

@MeWho

Sorki za błąd w sygnaturce. 620 w windzie , a w grach 770 na pamięciach i 420 na procu.

Mam ją już niecały rok i chodzi bez zażutów. Jak na razie :lol: Bios oryginalny. Chodzi spoko

to nie chce ją skopać. Troche zabawy z timingami.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BarTweak

U mnie stabilnie ok 2 tygodni ( OC podawałem wczesnej ). Tak czy inaczej masz racje na def. kręcimy tylko na własną odpowiedzialność!!!!

 

@Daniel 1979

Dzięki za odp. A tak z czystej ciekawości ( rozumiem, że masz wersje XL ) zapytam. Próbowałeś wrzucić bios od XXL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czy ktos instalowal nowe catalysty, nie wiem na czym to polega ale wyniki polecialy na pysk

2k1 - w normie

2k3 - 4300 - (3tys mniej)

2k5 - 2100 - (1.5tys mniej)

nie jestem jakims wielkim fajenm 3d markow i jakby spadlo o 100pkt nawet bym sie nad tym nie zastanawial ale sorry 3 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODECOM LC-B350ATX

 

wogóle to jest sprawa taka ze zimny odpala i chodzi jakis czas, póki nie dostanie wiekszego obciązenia, ale np restart na rozgrzanym sprzęcie to jest problem. zatrzymuje sie w połowie procesu uruchamiania i [gluteus maximus] blada :(

Edytowane przez maximiliano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Jak ja kupiłem tego Radka to komp sie w ogóle nie odpalił :)Ale zachowałem zimną krew i poodłaczałem wszystkie podzespoły (napędy,dyski itp..) No i komp ruszył :)Niestety komp bez dysków nie może pracować więc doszedłem do wniosku że musze zmiećni zasilacz.

 

Zainwestowałem i kupiłem Chiefteca 420W i śmiga.

 

Polecam zmienić zasilacz

 

Wcześniej miałem 300W ale nie wydalał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x800gt cienie sa dobre, omeg nie testowalem.

x800gt ma troszke inny silnik graficzny - smoothvision HD a 9800pro smoothvision 2,1. Różnice tkwią zdaje się że m.in. w sposobie tworzenia cieni. Czyli dla serii 9xxx bez zmian - można się było tego spodziewać, że mili panowie z ATI stracą zainteresowania wsparciem dla kart starej serii :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...