Skocz do zawartości
Gość MATRIX5000

Komputer mi sie ciągle resetuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Zle!! Zawsze przed updatem biosu wybiera sie TAK przy komunikacie CLEAN CMOS.Przez to moze pasc bios i zostanie programator biosu albo plyta na serwis. Co do obsadzania bankow pamieci to wkladales pamiec do banku nr 2 i 3? Wtedy nie ma duala, ale moze pomoc. Ponawiam tez pytanie czy na nowej zasilce z jedna koscia pamieci wszystko chodzi dobrze i jaka masz ta nowa zasilke (model etc)? To mi wyglada na to, ze pamieci cie blokuja. Sprawdz tez tryb asynchro procek na fsb 200, a pamieci na 166MHz

1361650[/snapback]

Byłęm dzisiaj u faceta w sklepie z kompem... i strzelił takiego teksta, ze ustawił fsb na 185 i chodzi teraz z dualem :]..... i ze troche obnizył fsb, ale teraz spokojnie dual to nadrabia :) (to prawda?) i jest bez resów :]. Tak wiec mam 185 :]...... choć mnie to wcale nie pociesza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłęm dzisiaj u faceta w sklepie z kompem... i strzelił takiego teksta, ze ustawił fsb na 185 i chodzi teraz z dualem :]..... i ze troche obnizył fsb, ale teraz spokojnie dual to nadrabia :) (to prawda?) i jest bez resów :]. Tak wiec mam 185 :]...... choć mnie to wcale nie pociesza :]

1362321[/snapback]

Tak wiec po kolei:

1. Pamieci taktowane zegarem 200Mhz puszczone w singlu sa szybsze niz 185Mhz w dualu (zakladajac, ze maja ustawione takie same timingi i w obydwoch przypadkach sa puszczone w trybie synchro z procem)

2. Dual na Athlonie daje jakies 2-5% wzrostu wydajnosci pamieci

3. Pamieci masz oczywiscie ustawione synchro z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz. 400W realnie czy tylko na naklejce?

Sprawdź chłodzenie na NB. Może za bardzo sięgrzeje przy fsb 200.

1362644[/snapback]

Nie no zasilacz w sumie w porzadku.... bo jeszcze jak byłęm i u niego to tam jeden coolerek na nim nie chodzil, to dał nowy, wiec mysle, ze ok. A co do zmiany timingow... to czy mozna zmienic timing kazdej pamieci z osobna ?... czy tylko ustawic jakis ogolny szablon dla obydwu kosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapuszczałeś memtesta ? i wyłącz "automatycznie uruchom ponownie" i zobacz co tam na bluscreenie. no jak będziesz miał resety wtedy bez blue to raczej zasiłka moim zdaniem bo tak zwykle wywala blue od pamiątek/fsb/ itp itd

 

choć mogę się mylić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zasilacz w sumie w porzadku.... bo jeszcze jak byłęm i u niego to tam jeden coolerek na nim nie chodzil, to dał nowy, wiec mysle, ze ok. A co do zmiany timingow... to czy mozna zmienic timing kazdej pamieci z osobna ?... czy tylko ustawic jakis ogolny szablon dla obydwu kosci ?

1363293[/snapback]

Po czym stwierdzasz, ze zasilacz w sumie w porzadku? Napisz wreszcie jaki model to ci powiemy :mur:

Wartosci timingow sa zawsze takie same dla obydwoch kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...