Skocz do zawartości
paolowawa

Wszystko o --> AMD SEMPRON 3100+ --> testy, zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie....semprony....szkoda gadać. Pozatym, podstawka 754 mi sobiście nie podoba się. Dlaczego ??? 939 jest o niebo lepsza :)

Prosty rachunek, dodasz pare złociszy i dostajesz znacznie lepsza platformę, która ma jakąś przyszłość... Zresztą 3 platformy na jedne athlony64 to wogle paranoja....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiesz do płyt z Socket 939 wystarczy dodać pare złociszy, ale do procków już nie. Najtańszy Athlon 64 3500+ na tą podstawke kosztuje koło 2500zł. :?

Może Semprony będą tańsze, ale zależy jaki będzie ich najniższy PR na tą podstawke, bo podejrzewam że mniej niż 3100+ nie bedzie więc cena takiego procka bedzie minimum 600zł (przez 128-bit kontroler pamięci). Zresztą jeszcze nie wiadomo czy wogóle wyjdą Semprony na tą podstawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie, czy jest jakaś możliwość posadzić procka na s754 na mobo z s939.... chyba procki z s939 są zdolne pracować na 1 kanale? 939-754=185 pinów różnicy pomiędzy gniazdami, a kość ddr na 184 styki (z tym, ze niektóre są zasilające, a tu takich raczej nie ma)... można założyć, że jest kilka pinów "informacyjnych" (wykorzystywynach do identyfikacji procesora). ktoś widział może jakieś próby osadzenia procka s754 na 939 (niestety trzeba by się pozbyć z procka conajmniej 1 albo 2 pinów, ale to mogą być tylko "przeszkadzajki").... mobo z 939 są droższe od tych na s754 o kilkadziesiąt złociszy.... a tanie procki na s939 pojawią się dopiero za jakieś poł roku... nowej mobo na socket chyba nie opłaca się już w tej chwili kupować, a s754 zbyt wielkich perspektyw też nie ma... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W siriusie Athlon 64 3500+ na Socket 939 tylko 1841zł. :D

Jakoś ostatnio ostro ceny spadły, niedawno widziałem je po 2500zł.

Ciekawe czy boxowe coolerki wystarczają.

A gdyby sie dało wsadzić procki 754 do 939 to by było fajnie, ale szczerze w to wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez małej przeróbki (wspomniane piny) napewno się nie da, ale nie sądzę, żeby amd było skore do projektowania 2 rdzeni... może montują 1 rdzeń tylko na 2 różnych podstawkach... skoro byli w stanie ogolić rdzeń od A64 do 32 bitów i im się to opłaca, to może i w tym przypadku tak jest....

 

czy ktoś pamieta na jakim serwisie goście zrywali blachę osłaniającą rdzeń na prescocie (żeby porównać gabaryty rdzeni z nortwoodem bestialsko mechanicznie uśmiercili procka) - ziomki wyglądają na takich co się nie szczypią (i do tego maja siano), więc można by im taki pomysł podrzucic? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez małej przeróbki (wspomniane piny) napewno się nie da, ale nie sądzę, żeby amd było skore do projektowania 2 rdzeni... może montują 1 rdzeń tylko na 2 różnych podstawkach... skoro byli w stanie ogolić rdzeń od A64 do 32 bitów i im się to opłaca, to może i w tym przypadku tak jest....

 

czy ktoś pamieta na jakim serwisie goście zrywali blachę osłaniającą rdzeń na prescocie (żeby porównać gabaryty rdzeni z nortwoodem bestialsko mechanicznie uśmiercili procka) - ziomki wyglądają na takich co się nie szczypią (i do tego maja siano), więc można by im taki pomysł podrzucic?  :?

Tom's Hardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, w dniu oficjalnej premiery nowych procesorów AMD Sempron,...

zrodło  http://www.overclockers.p

zabrakło Ci "l" na końcu ;) powinno być http://www.overclockers.pl ;)

 

BTW. Ceny Semprona 3100+ Myślę, że będą oscylowały w granicach 450-500zł na początku, przynajmniej tak wynika z cennika AMD, gdyż Sempron 3100+ ma kosztować 126$ przy zakupie 1000 sztuk jednocześnie, a Dolar stoi poniżej 3,8zł chyba, a trzeba by do tej ceny dodać trochę za zakup pojedynczej sztuki, także myślę, że ok.500zł będzie trzeba wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Ceny Semprona 3100+ Myślę, że będą oscylowały w granicach 450-500zł na początku, przynajmniej tak wynika z cennika AMD, gdyż Sempron 3100+ ma kosztować 126$ przy zakupie 1000 sztuk jednocześnie, a Dolar stoi poniżej 3,8zł chyba, a trzeba by do tej ceny dodać trochę za zakup pojedynczej sztuki, także myślę, że ok.500zł będzie trzeba wydać.

z tego co patrzyłem, to taką cenę (w $ za hurt) ma mniejwięcej celeron d 2,8 GHz co w detalu przekłada się na jakieś 570PLN... miejmy nadzieję, że konkurencja semprona spowoduje spadek cen (w końcu A64 kosztuje niecałe 900PLN, a zegar ten sam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to fajnie :) Tylko, że z drugiej strony, Intel od dłuższego czasu ceny procesorów zawsze zawyżał, także uważam, że ceny Sempronów bedą nieco niższe, chociaż z ostatnimi AMD64 też nieźle szaleje, wersja 3500+ albo 3800+ pod 1800zł podchodzi. takich cen procesorów AMD chyba nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to fajnie :) Tylko, że z drugiej strony, Intel od dłuższego czasu ceny procesorów zawsze zawyżał, także uważam, że ceny Sempronów bedą nieco niższe, chociaż z ostatnimi AMD64 też nieźle szaleje, wersja 3500+ albo 3800+ pod 1800zł podchodzi. takich cen procesorów AMD chyba nie było.

Za rok AMD zapewne pobije następny rekord. Athlon FX Dual core zaraz po premierze będzie kosztował grubo ponad 1000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to fajnie :) Tylko, że z drugiej strony, Intel od dłuższego czasu ceny procesorów zawsze zawyżał, także uważam, że ceny Sempronów bedą nieco niższe, chociaż z ostatnimi AMD64 też nieźle szaleje, wersja 3500+ albo 3800+ pod 1800zł podchodzi. takich cen procesorów AMD chyba nie było.

4 lata temu za durnia 700MHz zapłaciłem ponad 600PLN (na mniej więcej tyle też szacuję koszt semrona 3100), a athlony bujały się wtedy w granicach 1000PLN. rok później za athlona 1200 dałem juz tylko 500PLN (staniał w ciągu roku ponad 60%). 3500+ to topowy model i 1800PLN to zadna zbrodnia (tak samo było wtedy z najmocniejszymi athlonami). wprowadzenie nowego standardu zawsze jest kosztowne dla użytkowników. ceny spadną, ale nie wcześniej niż za rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ seraphine, Zgadzam się, nowa technologia wymaga wyższych cen, szczególnie na początku, tak samo jest chyba z GPUs, gdzie karty z PCI-E też zapewne będą wysoko cenione, oczywiście to minie, wpadną nowe modele itp. dla AMD myślę, że ceny spadną w pierwszym. drugim kwartale, kiedy AMD będzie wprowadzać procesory w Segmencie Desktop na podstawkę S754 i S939, tak jak wersja 3100+ będą na rdzeniu Paris oraz wprowadzenie Mobilnych Sempronów na rdzeniu Georgetown (90nm) w pierwszym kwartale też zapewne pociągnie za sobą spadek cen procesorów Desktop.

 

^ stefanito, myślę, że pomimo niezłych osiągów Semprona, ciągle Barton będzie w cenie, chociażby dlatego, że jest sporo tańszy i masz pewność, że wyciagniesz te 2500+ @ 3000+/3200+. Co wydajnością będzie odpowiadać mniej więcej Sempronowi 2800+ jeżeli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ stefanito, myślę, że pomimo niezłych osiągów Semprona, ciągle Barton będzie w cenie, chociażby dlatego, że jest sporo tańszy i masz pewność, że wyciagniesz te 2500+ @ 3000+/3200+. Co wydajnością będzie odpowiadać mniej więcej Sempronowi 2800+ jeżeli się nie mylę.

racja! semprony mają tylko wyższe PR (w testach na początku topicu wydajność seprona 2800 oscyluje w granicach XP2600+) jak maż możliwość to zapodaj sobie bartka-mobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wypowiedz o fotomontarzu - mi sie zawsze wydawalo ze to rok produkcji. Ktos ma pojecie co to jest?

nie mam pojecia, ale na moim duronie applebredzie (rok produkcji 2003) figuruje liczba 199, moze jest to data opracowania modelu albo rozpoczecia prac nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kiedyś myślałem że to rok wypuszczenia pierwszego proca o danej nazwie, ale Athlonów 64 jeszcze chyba w 2001 nie było więc pewnie jest to data rozpoczęcia pracy nad nimi albo zakiegoś oficjalnego zatwierdzenia nazwy czy cuś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba czekać bo widze że Sempron (Socket A) może nieźle chodzić 8) Biorąc pod uwage że chodzi na FSB 166 (333 jak wiadomo :wink: ) to może spox pójśc na 200... Ciekaw jestem jak z porównaniem do XP3200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

No z tymi testami to tak nie do końca kolego :) Poczekajmy...

No ja osobiście będe go niedługo testował to na pewno zdam relacje :) Oczywiście najpierw muszę go kupić :) co zamierzam oczywiście. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylić ale w testach widnieje vcore 1,4v co może oznaczać że luz da sie osiągnąć odpowiedni zegar przy niskim napięciu i do tego ma 333MHz FSB. Wie ktoś czy Semprony mają odblokowany mnożnik :?: Może to być fajny procek do OC :wink: Oby jego cena nie była wyrombanna w kosmos bo 200zł moge dać 8) Chyba pora sie zastanowić nad przyszłością mojego Durnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora sie zastanowić nad przyszłością mojego Durnia...

o właśnie... oto właściwe zastosowanie dla sempronów na socket A, bo bartonów to one napewno nie zastąpią :)))

ps: a ja już się rozglądam za mogo pod socket754, bo to jedyny sempron, z którym można podziałać coś konkretnie (widziałem nawet screen coprawda z athlona64, ale fsb=300 naprawde sympatycznie wygląda - patrz strona 3 recenzji: http://www.hardwareseeker.com/resourcelink...html?rlid=74736 :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desti jak sie dorobisz Semprona to poddaj go dogłębnym testą 8) Mam na myśli Możliwośc OC :wink: Kto wie może pójde na to maleństwo jak będzie łądnie chodzić... Choć Bartek 2500+ Nadal kusi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wypowiedz o fotomontarzu - mi sie zawsze wydawalo ze to rok produkcji. Ktos ma pojecie co to jest?

Ta data to jest data projektu procesora, pomysłu na papierze, chodzi o prawa autorskie do idei . dlatego jest taka data.Wiąze sie to z tym ze nikt nie moze skopiowac tego rozwiazania bo zapewne sa na to patenty, tak samo jak zastrzega sie pewne nazwy jako znaki towarowe (TM - TRADEMARK) lub po prostu R w kółku (czyli RESERVED) , albo C w kółku (czyli CopyRigths- prawa autorskie do np. struktury procesora )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po co wszsycy chcą testów O/C. Przecież to zwykle T-Bredy. Mnożniki zablokowane.

Pewnie bedą serie złe i dobre, a te dobre pewnie i tak nie bedą latać tak jak bartony-m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...