Skocz do zawartości
Dyferencjal

Czy jesteście za karą śmierci w Polsce?

Czy kara smierci powinna obowiazywac?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kara smierci powinna obowiazywac?

    • Tak
      144
    • Nie
      36


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie TAK ale tylko za najcięższe zbrodnie.

 

A tym dwum co zabili ta dziewczyne to najpierw odciac jedna noge przejezdzajac poniej pociagiem potem drugo nastepnie lewa reke potem prawo potem przejechac pociagiem w okolicach miednicy a potem obciac glowe- rowniez pociagiem. Nastepnie spalic szczatki tak zeby nic ponich nie zostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uslyszalem w wiadomosciach to co sie stalo z ta dziewczyna to nagle obudzila sie we mnie straszliwa nienawisc.Niewiem dlaczego.Smierc to nie kara to wyzwolenie.Gdybym to ja dzierzyl wladze najpierw takich delikwentow wysylalbym do ciezkich robot tak zeby dali cos z siebie a pozniej dopiero smierc.Ewentualnie nieregulaminowe tortury gdzies w zaciszu zakladu karnego.Pewnie mialbym na glowie obroncow praw czlowieka:P ale coz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ogolnie jestem za ale za tylko najciezsze zrobnie. A z czego ogolnie wynikla plaga dresiarstwa/zlodziejstwa po 89?. Proste-brak perspektyw, brak pracy, zamykanie roznego rodzaju kolek zainteresowan na osiedlach, itp.

bezrobocie w zadnym stopniu nie usprawiedliwia chamsta, kradziezy, pobic, morderstw i bezmyslnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ogolnie jestem za ale za tylko najciezsze zrobnie. A z czego ogolnie wynikla plaga dresiarstwa/zlodziejstwa po 89?. Proste-brak perspektyw, brak pracy, zamykanie roznego rodzaju kolek zainteresowan na osiedlach, itp.

Nie z braku perspektyw bo ja jakos jeszcze niemam uksztaltowanej w pelni perspektywy na zycie (najblizsza to matura i studia) a jakos nie chodze i nie rozwalam czego popadnie. :?

Glownie dlatego ze rodzinka przyzwyczaila sie do PGR'u ze mozna bylo sobie wszystko ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i nikt sie tego nie czepial i to przeszlo na nastepne pokolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm brak perspektyw-chodzi o to ze jesli mlody czlowiek widzi tylko zamyknanie kolejnych zakladow pracy itd to NIE MA MOTYWACJI. TO raz, dwa to teoretycznie szkola publiczna jest darmowa. Ale to tylko teoretycznie bo:

trzeba placic skladki (chociaz w niektorych akurat mozna sie z tego zwolnic), duzo wiekszym problemem sa ksiazki, ktore w PRL nie dosc ze byly DUZO tansze to jeszcze spokojnie przechodzily z pokolenia na pokolenie. Akurat sytucja w PGR jest beznadziejna-BUTY (!!!!) sa juz tam rarytasem, a co tam ksiazki do szkoly czy inne?. Feluke mowisz tak jakby ludzie w PGRach byli leniwi-polecam lekture rocznikow statystycznych z ktorych wynika ze w okresie PRL hodowla miesa systematycznie rosla. Ruido ale ja tez tego nie usprawiedliwam! ja po prostu wskazuje winnych owych patologi. Kolejna ciekawostka-w najczarniejszym okresie PRL polak zjadal wiecej miesa niz obecnie... . Nie bede juz mowil wraz z odejsciem PRL BARDZO zmalal odsetek studentow ze wsi. Ale coz sie dziwic, jesli ludzie nie maja co do garnka wlozyc to kto bedzie myslal o wyslaniu syna na studia do miasta i placeniu za stancje, ksiazki? Moj nauczyciel od materialoznwstwa mowil, ze jak konczyl studia, dostal stypendium. To stypendium w zupelnosci Mu wystarczylo do oplacenia sobie stancji oraz na skromne zycie studenta (ksiazki jak mowilem byly tanie, zreszta w okresie PRL bylo duzo wiecej bibliotek wiec zawsze mozna bylo pozyczyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa i dzieki naszemu poprzedniemu systemowi mamy "malutkie" dlugi z ktorych obecnie trudno jest sie wydostac, a wszystko wlasnie dzieki rozrzutnosci wladzy i jeszcze wiekszym zlodziejstwie niz jest obecnie, lecz kiedys nikt otym niemowil, byla cenzura i jeden kanal telewizji publicznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny blad-wiecej dlugow zrobila ekipa balcerowicz i spolka. To raz. Dwa to reformy Gierka BYLY W PELNI SENSOWNE. I byly do zrealizowania, i w duzej mierze sie udaly. Spozniono sie z oddaniem kilku strategicznych obiektow, stad pozniejsze niezadowolenia (chodz nie tylko). Ruido nawet jesli kradli (w co watpie) ZAPEWNIAM CIE-nie ukradli nawet 1/10000000000 tego co kradna obecnie. Aha z tego zlego PRL obecna polska ciagnie juz ponad dekade....;/ nic nie robiac. No chyba ze zamykanie fabryk to jakies osiagniecie ale trudno mi to tak nazwac. Cenzura... trudno zeby w socjalizmie w TV puszczali kontrewolucyjne programy. To tak jakby za obecnego rezimu puszczali w TV programy o wyzszosci gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczna (czyli wbijali sobie sam noz w plecy, a jak mowi przyslowie, Tak w ogóle głupi to ptak , który we własne gniazdo s....). Ta jeden kanal-teraz mam ich ok 40 i co ? i nie ma nic ciekawego, moze procz discovery, od czasu do czasu. I? pozatym nie wyglupiajmy sie-dobrobytu nie ocenia sie poprzez ilosc kanalow w tv ani po ilosci reustracji mcdonalds w Polsce. A kto najlepiejk ocenia dobrobyt ? chyba ludzie-47% jest za PRL. W Dodatku Gierek jest uznawany za najlepszego powojennego 'kierownika' kraju. Walesa jest daleko w tyle. Tylko nie mow ze to wina (mowa teraz o dobrycie w pomrocznej nr 3) tamtego systemu-czemu np Czechy sobie poradzily? (co ciekawe Komunistyczna Partia Czech i Morav ma ok 25% poparcia!). Dla mnie ludzie zostali oszukani, dano im pare symboli jak walesa, popieluszko, jpII, tkorzy wmawiali im gorzje tym lepiej. Nalezy sie tylko cieszyc (a moze i smucic?) ze Jaruzelski opoznil ten okres o 10 lat oraz to ze wstrzymal pochod wojsc ukladu warszawskiego do polski-bo one nie bylyby takie lagodne dla solidarnuchow...

 

---------------------------------------------------------

Zapomnialem jeszcze dodac ze Gierek wybudowal BARDZO DUZO mieszkan, oraz drog. Polecam bardzo poczytac cos sprzed 89 o tym jak wladza ludowa musiala walczyc z analfabetyzmem, pozostaloscia po II RP. Czyli ogolnie jakas ksiazke do historii na poziomie liceum.

 

----------------------------------------------------------

Zapomnialem dodac jeszcze jednego-nawet w formie ktorej znamy reformy Gierka byly jak najbardziej oplacalne-NIEPOROWNYWALNIE zwiekszyla sie stopa zyciowa przecietnego polaka. Oraz, zostal zrealizowany jeden z glownych celi-wyrownac poziom Polski A i B. Krotko mowiac wiecej $ mialy dostgac regiony nieuprzemyslowione a mniej uprzemyslowanie, co w rezultacie mialo doprowadzic do wyrownania sie poziomow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad z moczar no sorry ale kto narobil dlugow na $40mil??

Moze terazniejsza wladza ktora i tak powinno sie wybic?

 

Wracajac do braku perspektyw to dlaczego funkcjonuje przyslowie "Czy sie stoi, czy sie lezy 1000zl sie nalezy"? Moze PGR nie przyzwyczail ludzi do tego ze wszystko bylo im dawane i mieli tylko uprawiac ziemie?

W jakiejs gazecie byl rowniez artykul o tym jak w takich wlasnie po PGR'owski wsiach ktos chcial inwestowac, wykupil ziemie, dal im narzedzia i powiedzial zeby robili a oni co??

Zepsuli ciezki sprzet, zabrali narzedzia oraz nawozy i chcieli jeszcze dostac za to zaplate. Gosciu sie wqrwil i pojechal wpizdu, na tym sie skonczylo.

 

Qrwa dlaczego zawsze temat musi zejsc na inny tor. Jak dla mnie EOT w sprawie wladzy i trzeba wrocic do tematu z topicu. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny blad-wiecej dlugow zrobila ekipa balcerowicz i spolka. To raz. Dwa to reformy Gierka BYLY W PELNI SENSOWNE. I byly do zrealizowania, i w duzej mierze sie udaly. Spozniono sie z oddaniem kilku strategicznych obiektow, stad pozniejsze niezadowolenia (chodz nie tylko). Ruido nawet jesli kradli (w co watpie) ZAPEWNIAM CIE-nie ukradli nawet 1/10000000000 tego co kradna obecnie. Aha z tego zlego PRL obecna polska ciagnie juz ponad dekade....;/ nic nie robiac. No chyba ze zamykanie fabryk to jakies osiagniecie ale trudno mi to tak nazwac. Cenzura... trudno zeby w socjalizmie w TV puszczali kontrewolucyjne programy. To tak jakby za obecnego rezimu puszczali w TV programy o wyzszosci gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczna (czyli wbijali sobie sam noz w plecy, a jak mowi przyslowie, Tak w ogóle głupi to ptak , który we własne gniazdo s....). Ta jeden kanal-teraz mam ich ok 40 i co ? i nie ma nic ciekawego, moze procz discovery, od czasu do czasu. I? pozatym nie wyglupiajmy sie-dobrobytu nie ocenia sie poprzez ilosc kanalow w tv ani po ilosci reustracji mcdonalds w Polsce. A kto najlepiejk ocenia dobrobyt ? chyba ludzie-47% jest za PRL. W Dodatku Gierek jest uznawany za najlepszego powojennego 'kierownika' kraju. Walesa jest daleko w tyle. Tylko nie mow ze to wina (mowa teraz o dobrycie w pomrocznej nr 3) tamtego systemu-czemu np Czechy sobie poradzily?  (co ciekawe Komunistyczna Partia Czech i Morav ma ok 25% poparcia!). Dla mnie ludzie zostali oszukani, dano im pare symboli jak walesa, popieluszko, jpII, tkorzy wmawiali im gorzje tym lepiej. Nalezy sie tylko cieszyc (a moze i smucic?) ze Jaruzelski opoznil ten okres o 10 lat oraz to ze wstrzymal pochod wojsc ukladu warszawskiego do polski-bo one nie bylyby takie lagodne dla solidarnuchow...

 

---------------------------------------------------------

Zapomnialem jeszcze dodac ze Gierek wybudowal BARDZO DUZO mieszkan, oraz drog. Polecam bardzo poczytac cos sprzed 89 o tym jak wladza ludowa musiala walczyc z analfabetyzmem, pozostaloscia po II RP. Czyli ogolnie jakas ksiazke do historii na poziomie liceum.

 

----------------------------------------------------------

Zapomnialem dodac jeszcze jednego-nawet w formie ktorej znamy reformy Gierka byly jak najbardziej oplacalne-NIEPOROWNYWALNIE zwiekszyla sie stopa zyciowa przecietnego polaka. Oraz, zostal zrealizowany jeden z glownych celi-wyrownac poziom Polski A i B. Krotko mowiac wiecej $ mialy dostgac regiony nieuprzemyslowione a mniej uprzemyslowanie, co w rezultacie mialo doprowadzic do wyrownania sie poziomow.

wroc do epoki z ktorej przyszedles zacofańsze!!!!!! :twisted: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja powiem tylko ostatnie slowo od siebie zeby nie robic OT:

 

genghiskhan-bardzo chetnie, szkoda tytlko ze nie mam mozliwosci :/ A nazywanie mnie zacofancem jest nie na miejscu. Uwierz mi, obecna wersja tego kraju jest DUZO bardziej zacofana niz PRL.

 

Ruido akurat walesa byl kims takim kim obecnie jest lepper. Kraj sie sypal, a oni jeszcze dogadywali ze trzeba to rozp**** w drobny mak bo oni zbuduja tu II japonie!. Ludzie uwirzyuli... II japonia okazala sie jeszcze gorsza niz NAJCZARNIEJSZY okres PRL (kartki).

Feluke slyszalem podobne historie ale nie moge sie wypowiadac co do nich bo nie znam strony przeciwnej (rolnikow). Swiat nie jest czarno bialy zeby widziec go tylko w perspyktywie ci sa zli ci sa dobrzy. To tyle jako zdanie konczace temat PRL odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja powiem tylko ostatnie slowo od siebie zeby nie robic OT:

 

genghiskhan-bardzo chetnie, szkoda tytlko ze nie mam mozliwosci :/ A nazywanie mnie zacofancem jest nie na miejscu. Uwierz mi, obecna wersja tego kraju jest DUZO bardziej zacofana niz PRL.  

 

Ruido akurat walesa byl kims takim kim obecnie jest lepper. Kraj sie sypal, a oni jeszcze dogadywali ze trzeba to rozp****  w drobny mak bo oni zbuduja tu II japonie!. Ludzie uwirzyuli... II japonia okazala sie jeszcze gorsza niz NAJCZARNIEJSZY okres PRL (kartki).

Feluke slyszalem podobne historie ale nie moge sie wypowiadac co do nich bo nie znam strony przeciwnej (rolnikow). Swiat nie jest czarno bialy zeby widziec go tylko w perspyktywie ci sa zli ci sa dobrzy. To tyle jako zdanie konczace temat PRL odemnie.

powiem jedno (moze dostane bana za obrazenie ciebie - nie wiem)...jestes glupi na maxa...PRL byl super..jassnnneee...mam wrazenie ze chcialbys (i wielu innych nierobow, narzekajacych jak bardzo ciezko jest w tych czasach) aby bylo tak jak teraz (czyt. dostepnosc towarow, mozliwosc wyjazdu za granice, internet itd.) a zarazem jak za czasow PRL (czyt. wegiel za darmo, wczasy za darmo, internet za darmo)....nie ma tak dobrze!!!! ciekawe czy chcialbys wrocic do pustych polek i miesa na kartki...jesli tak to to jeszce bardziej potwierdza twa glupote i bezmyslnosc...jestem tylko ciekaw ile masz lat(jesli mozesz powiedziec) bo jesli pow 40 to jeszcze mozna cie zrozumiec...gierek i inni wyprali ci mozg ze ho ho..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja powiem tylko ostatnie slowo od siebie zeby nie robic OT:

 

genghiskhan-bardzo chetnie, szkoda tytlko ze nie mam mozliwosci :/ A nazywanie mnie zacofancem jest nie na miejscu. Uwierz mi, obecna wersja tego kraju jest DUZO bardziej zacofana niz PRL.  

 

Ruido akurat walesa byl kims takim kim obecnie jest lepper. Kraj sie sypal, a oni jeszcze dogadywali ze trzeba to rozp****  w drobny mak bo oni zbuduja tu II japonie!. Ludzie uwirzyuli... II japonia okazala sie jeszcze gorsza niz NAJCZARNIEJSZY okres PRL (kartki).

Feluke slyszalem podobne historie ale nie moge sie wypowiadac co do nich bo nie znam strony przeciwnej (rolnikow). Swiat nie jest czarno bialy zeby widziec go tylko w perspyktywie ci sa zli ci sa dobrzy. To tyle jako zdanie konczace temat PRL odemnie.

powiem jedno (moze dostane bana za obrazenie ciebie - nie wiem)...jestes glupi na maxa...PRL byl super..jassnnneee...mam wrazenie ze chcialbys (i wielu innych nierobow, narzekajacych jak bardzo ciezko jest w tych czasach) aby bylo tak jak teraz (czyt. dostepnosc towarow, mozliwosc wyjazdu za granice, internet itd.) a zarazem jak za czasow PRL (czyt. wegiel za darmo, wczasy za darmo, internet za darmo)....nie ma tak dobrze!!!! ciekawe czy chcialbys wrocic do pustych polek i miesa na kartki...jesli tak to to jeszce bardziej potwierdza twa glupote i bezmyslnosc...jestem tylko ciekaw ile masz lat(jesli mozesz powiedziec) bo jesli pow 40 to jeszcze mozna cie zrozumiec...gierek i inni wyprali ci mozg ze ho ho..

w koncu wczoraj dla niektorych przypadalo swieto jakies komunistyczne... koles jest dla mnie smieszny i faktycznie jak napisales ma wyprany mozg :((( a to przykre :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcmax wez wyluzuj z tymi postami, bo tyrkasz tego jedne po drugim. Jak chcesz miec wakacje to napsiz do administratoira/moderatora bedzie szybciej i bezbolesnie.

 

Sory za OT ale jzu nie moge wytrzymac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrocone by nie zasmiecac

skrocone by nie zasmiecac
w koncu wczoraj dla niektorych przypadalo swieto jakies komunistyczne... koles jest dla mnie smieszny i faktycznie jak napisales ma wyprany mozg :((( a to przykre :roll:
Pozwole sobie przytoczyc pewien cytacik ktory odda duza czesc tego co mysle:

 

"Wiekszosc dziesiejszych klopotow Polski to spadek po PRL. Mozemy byc dumni z pracy i zycia Polakow takze pod rzadami komunistow, ale to, co udalo sie uratowac i zrobic, zdarzylo sie wbrew komunizmowi, a nie dzieki niemu. Jesli dzis ktos ma czelnosc mowic, ze w epoka Gomulki i Gierka jest OK, bo Gierek budowal autostrade, a Gomulka mieszkania, to za kare powinien do konca zycia mieszkac w mieszkaniu ze slepa kuchnia, w ktorej rownoczesnie zalatwia sie potrzeby fizjologiczne. Zapraszam pana Leppera na gdanskie Przymorze, gdzie mozna zobaczyc, jakie cudowne mieszkania system komunistyczny zgotowal polskim robotnikom. Ale znajac pana dom z relacji prasowych, domyslam sie, ze nie wytrzymalby pan nawet dwoch godzin" Donald Tusk "Kastracja na zywca" str. 14-17 Newsweek 11/2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale jesli neewsweeka uwazasz za obiektywne zrodlo informacji to gratuluje :]. Jesli nie komunizmu to kogo? Moze balcerowicz i reszta dziadostwa sami budowali te zaklady? Nie-inwestycje zlecalo panstwo(oczywiscie na roznych szczeblach). A panstwo wiec PZPR. A PZPR wiec komunisci. Sorki ale nie wytrzymuje przed niektorymi herezjami ktore glosicie... Nasluchaliscie sie roznych 'autorytetow' w TVP i lykacie to co wam powiedza. Zapytajcie babki ojca, czy za PRL widzial cos takiego jak obecnie-syf, brod, bieda. Nie mozna jeszcze wspomniec o jeszcze jednym, ale bardzo waznym elemencie PRL. Rzeczywiste ODLACZENIE sie kosciola od panstwa. A lat mam tyle zeby troche pamietac z tamtego okresu (chodz niewiele), ale wystarczajaco duzo by wiedziec co jest dobre a co zle. Napewno nie jest to kapitalizm, neoliberalizm itp ustroje spolecznym W ZADNYM WYDANIU. Dla mnie kapitalizm=niewolnictwo. A gadanie o tym ze PRL mozna bylo lezec do gory brzuchem SZCZERZE mnie rozbawilo ;]. Ciekawe skad obecna IIIRP by brala na prywatyzacje jesli za PRL nic by sie nie robilo. Nie bede juz mowil o tak, wiadomych zdaje sie, rzeczach jak odbudowa kraju po II wojnie swiatowej i II rp.

 

A mialo byc EOT:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz budowac potrafi kazdy za cudze pieniadze, kazdy potrafi stawiac tanie obrzydliwe, krzywe bloki, kazdy potrafi siac propagande, ograniczac media i tak bylo kiedys, nie wspominajac juz otym ze papieru toaletowego dostac nie mogles jak i innych produktow.

 

A co do newsweeka to uwazam ze ma wiele dobrych artykulow, zreszta jakbys dokladniej przeczytal podpis po artykule to byc wiedzial ze "powiedzial to w rozmowie" Donald Tusk, ktory dla newsweeka raczej nie pisze, wiec jego wypowiedz rownie dobrze moglabys opublikowana w pierwszym lepszym szmatlawcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido:D Ty naprade jestes niezle tego;]. Sluchaj dziecko-poczytaj sobie roczniki statystyczne z czego PRL wychodzil. A wychodzil z zacofania!60% ludzio MIESZKALO NA WSI!(obecnie okolo 20%, swiadczy to tylko jak zmudnhym okresem jest uprzemyslawianie kraju). Dlatego trzeba bylo BUDOWAC DUZO I SZYBKO (stad bloki z wielkiej plyty, ktore zreszta wystepowaly takze na zachodzi-pisze o tym takze gazeta wyborcza, poszukaj troche na google.) Za cudze ? akurat polske odbudowano do lat 60 za wlasne (do czasow Gomulki). Potem Gierek wzial kredyty i CHWALA mu za to. Pchnol WSZYSTKIE galezie przemysliu nieporownywalnie naprzod. Propaganda-myslisz ze teraz jest wollnosc?:D. Ciekawe;]... ja osobiscie dziekuje wladzy ludowej ze nie pozwolila dojsc do wladzy takim uzdrowiciela jak rokiota, tusk, balcerowicz i inni. Owszem byly problemy, ale nawet PRL z tymi problemami BYL LEPSZY niz obecna poslka. Aha naprawde-polecam zaczac samodzielnie myslec, popytac sie, poczytac. Nie trzeba odrazu zostawiac komunista czy socjalista zeby popierac PRL-kazdy kto chodz troche interesuje sie losem innych poprze stanowiska poprzednich wladz.

 

Aha - dawniej byly pochody 1o Majowe (cos ala duze festyny, oraz rocznice jak wczoraj 22 Lipca i Rewolucjii Pazdziernikowej). Dzis natomiast masz sweita koscielne, i bohaterow ala kuklinki. Nie wspominajac juz tego ze za PRL Polska nie brala udzialu w zadnej wojnie ani misji stabilizacyjnej(powiecie Czechoslowacja, ale moim zdaniem tego wymagala stabilnosc obozu socjalistycznego). To byly trudne czasy i trudno to rozpatrywac wedlug dzisiejszych kryteriow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido:D Ty naprade jestes niezle tego;]. Sluchaj dziecko-poczytaj sobie roczniki statystyczne z czego PRL wychodzil. A wychodzil z zacofania!60% ludzio MIESZKALO NA WSI!. Dlatego trzeba bylo BUDOWAC DUZO I SZYBKO (stad bloki z wielkiej plyty, ktore zreszta wystepowaly takze na zachodzi-pisze o tym takze gazeta wyborcza, poszukaj troche na google.) Za cudze ? akurat polske odbudowano do lat 60 za wlasne (do czasow Gomulki). Potem Gierek wzial kredyty i CHWALA mu za to. Pchnol WSZYSTKIE galezie przemysliu nieporownywalnie naprzod. Propaganda-myslisz ze teraz jest wollnosc?:D. Ciekawe;]... ja osobiscie dziekuje wladzy ludowej ze nie pozwolila dojsc do wladzy takim uzdrowiciela jak rokiota, tusk, balcerowicz i inni. Owszem byly problemy, ale nawet PRL z tymi problemami BYL LEPSZY niz obecna poslka. Aha naprawde-polecam zaczac samodzielnie myslec, popytac sie, poczytac. Nie trzeba odrazu zostawiac komunista czy socjalista zeby popierac PRL-kazdy kto chodz troche interesuje sie losem innych poprze stanowiska poprzednich wladz.

 

Aha - dawniej byly pochody 1o Majowe (cos ala duze festyny, oraz rocznice jak wczoraj 22 Lipca i Rewolucjii Pazdziernikowej). Dzis natomiast masz sweita koscielne, i bohaterow ala kuklinki. Nie wspominajac juz tego ze za PRL Polska nie brala udzialu w zadnej wojnie ani misji stabilizacyjnej(powiecie Czechoslowacja, ale moim zdaniem tego wymagala stabilnosc obozu socjalistycznego). To byly trudne czasy i trudno to rozpatrywac wedlug dzisiejszych kryteriow.

boszzz, Po pierwsze dzieckiem to moze ty jestes i jezeli mamy prowadzic sensowna rozmowe to licz sie ze slowami. Po drugie twierdzisz zatem ze mieszkania "z wielkiej plyty" budowane tylko dlatego ze 60% ludzi mieszkalo na wsi ? no i co z tego ? To nie znaczy ze trzeba bylo budowac tak ze sciany byly krzywe, podlogi pod zlym kontem i wiele, wiele innych niedociagniec.

Twierdzisz uparcie ze ze Gierka/Gomulki bylo lepiej? Zatem od dzis zaprzestan zakupow w sklepach, odrzywiaj sie tym co bylo za tamtych czasow czyli olej, smalec, wyroby czekoladopodobne, zadek tez podcieraj czyms innym niz papierem toaletowym. O wyjedzie za granice nawet niemysl. Na telewizje chodz do sasiadow, zwalczaj na polach stonke ziemniaczana zrzucona przez wroga, jedzij jednym i tym samym maluchem odziedziczonym po rodzicach, na warszawie nawet nie mysl bo ja otrzymywali tylko ci co znajomosci mieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ty nie rozumiesz - jesli buduje sie szybko BO NIE MA CZASU to takie bledy sa wliczone. Sam mieszkam w bloku i moije sciany sa w miare proste. A i nie dlatego ze 60% ludzi mieszkalo na wsi-dlatego ze lduzie ze wsi zjezdzali do miasta. A zapewniam Cie ze dowod juz mam-wiec spoko ;]. PF:] Kolejny czlowiek _byl_widzial_ocet ;]. Czlowieku-owszem byly i takie dni, jednak OGOLNIE WSZYZSTKI PODSTAWOWE ARTYKULY BYLY!. A napewno NIKT nie umieral z glodu. To ze trzeba sie bylo czasem wystac-owszem, ale to chyba lepsze niz nie miec domu/pracy?. Akurat telewizji nie ogladam. Jezdze polonezem. I sobie chwale. Czesci sa tanie, a lepszego nie potrzebuje. AKurat z samochodami bylo kazdemu wedlug zaslug. Tzn-Ci najmniej wazni (co nie oznacza ze nie wazni-chodzi tu po prostu o zawody z najniszymi klasyfikacjami, jak murarz itd) mieli malucha, inzynierowie poloneza itd. Napewno bylo DUZO DUZO bardziej rowno niz obecnie-jeden nie ma na zycie, drugi ma 5 sachodow. To nie jest normlane. Wyroby czekoladopodobne-myslisz ze teraz jakie kupujesz?:] (okolo 90% sprzedawanych w polsce i w UE). Nie wime czy wiesz ale wyrob czekoladopodobny rozni sie tym od prawdziwej obecnoscia w masie innych tluszczow niz maslo kakaowe. Dlaczego? Chodzi o zysk-maslo kakaowe jest ok 100x drozsze. Dlaczego mam zaprzestac zakupow? Nie kupuje w super marketach, kupuje w malych sklepach i wspieram sie jak da rodzimych sklepikarzy.

 

Telewizja mowisz?:D radze roczniki statystyczne przed i po latach 70. To wszystko ZASUGA GIERKA. Przed 70 tez oczywiscie byly telewizory. Wiadomo ze nie u wszystkich ale

kraj ciagle podnosil sie po wojnie

na zachodziie takze nie kazdy go posiadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem zawsze mozesz sie przeniesc na bialorus, podobny "systemik" tam jest. A nasza gospodarka fakt byla cudna, produkowano wszystkiego pelno i sprzedawano Zwiazkowi Radzieckiemu za grosze, nawet czasem ponizej kosztow produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe :) skad takie informacje ? Ja wiem ze ZSRR BARDZO nam pomoglo w 1ym okresie po wojnie, dajac jedzenie, narzedzia i sprzet do odbudowy ZNISZCZONEGO kraju. Dodatkowo nie wiem zcy wiesz ale gdyby nie tzw plan Marshalla to Francja i Grecja bylyby czerwone. Komunisci MIELI TAM NAPRAWDE DUZE poparcie, podobnie jak w polsce. Tylko brudne $ od amerykanow pozwolily oddalic widmo komunizmu od amerykanow. Inaczej byloby z nimi naprawde cienko :-). No ale niestety, historia potoczyla sie tak :[. Ruido zapewniam Cie ze nawet by mi to odpowiadalo, ale mam jeszcze nauke tutaj. Na bialorusi przynajmniej nie dzieci nie gloduja, jak w polsce, podobnie zreszta z doroslymi. Dlatego Ruido-poczytaj troche, mam nadzieje ze zmadrzejesz:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawali nam narzedzia do odbudowy Zniszenego kraju ? Ktory sami po czesci zniszczyli "pomagajac" nam przepedzic niemcow, a przyokazji rabujac i niszczac co sie da, fakt niema to jak przyjaciele :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole takich przyjaciol niz amerykanskich. Sam 17 wrzesnia-roznie patrze na ta date. Z jednej strony mam szacunek do Stalina za to ze rozbujal gospodarke ZSRR, byly to wielkie zmiany, a takie ZAWSZE sa przytloczzone wielka iloscia ofiar. Niestety, takie prawo:/. A co do 17.09. Moim zdaniem Stalin chcial kupic troche czasu aby moc sie dozroic by walczyc na rowni z niemcami. Komunizm ZAWSZE byl przeciw faszyzmowi. A Stalin byl zbyt madra osoba by popelniac takie glupstwo jak bratanie sie z Hitlerem, tylko dla zysku w postaci paru terenow w Polsce. On moim zdaniem wiedzial ze konfontacja z hitlerem jest nieunikniona, dlatego musial robic wszystko by kupic czas na przygotowanie. Pamietajmy ze ZSRR bylo w nieciekawej sytuacji-rosja carska, I wojna swiatowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...