Skocz do zawartości
Dyferencjal

Czy jesteście za karą śmierci w Polsce?

Czy kara smierci powinna obowiazywac?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kara smierci powinna obowiazywac?

    • Tak
      144
    • Nie
      36


Rekomendowane odpowiedzi

Lukk pewnie wierzy ze wzystcy dostna z nawiazka w niebie :). NIestety Lukk musze cie rozczarowac-cala mysl socjalistyczna, poczawszy od Makrsa, po Lenina, w niektorych wypadkach rowniez Stalina, opiera sie na walce z religia. Lenin mowil ze religia to tylko odwzorowanie wewnetrznej biedy, bowiem strach stworzyl bogow, strach przed nieludzka sila kapitalu. BIednym religia kaze zostac biernym na ziemi, bowiem zostana oni wynagrodzeni w niebie, a bogatym pozwala usprawiedliwic swoj zywot wyzyskiwacza. Niestety Lukk ale jak narazie nie ma i nie bedzie (nie mozna udowodnic istniennia czegos czego nie ma) dowodu na istnienie boga, ani zadnego innego swiata poza materialnego. Dlatego ja sie nie zgadzam zeby kto kolwiek marnowal swoj czas tutaj pracujac za grosze, albo zyjac pod mostem, albo umierajac z glodu. Jak chcesz mozesz pozostac biernym-ale przynajmniej nie klam mowiac o tym ze w PRL bylo gorzej niz w III RP.

 

Ehh chlopie jak bys w mich myslach czytal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk pewnie wierzy ze wzystcy dostna z nawiazka w niebie :). NIestety Lukk musze cie rozczarowac-cala mysl socjalistyczna, poczawszy od Makrsa, po Lenina, w niektorych wypadkach rowniez Stalina, opiera sie na walce z religia. Lenin mowil ze religia to tylko odwzorowanie wewnetrznej biedy, bowiem strach stworzyl bogow, strach przed nieludzka sila kapitalu. BIednym religia kaze zostac biernym na ziemi, bowiem zostana oni wynagrodzeni w niebie, a bogatym pozwala usprawiedliwic swoj zywot wyzyskiwacza. Niestety Lukk ale jak narazie nie ma i nie bedzie (nie mozna udowodnic istniennia czegos czego nie ma) dowodu na istnienie boga, ani zadnego innego swiata poza materialnego. Dlatego ja sie nie zgadzam zeby kto kolwiek marnowal swoj czas tutaj pracujac za grosze, albo zyjac pod mostem, albo umierajac z glodu. Jak chcesz mozesz pozostac biernym-ale przynajmniej nie klam mowiac o tym ze w PRL bylo gorzej niz w III RP.

a wez sie odczep od religii i od Boga!!! ja tez nie chodze do kosciola i to nie ma tu nic do rzeczy...

 

A JA WYMAGAM wiekszej pensji!!!!!! nie po to studiuje informatyke, wkuwam analize matematyczna itd. aby zarabiac tyle samo co obibok ktoremu nie chcilao sie uczyc...

 

ciekawe dlaczego ci twoi koledzy po podstawowce nie poszli do liceum i na studia...?? za glupi po prostu byli i leniwi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk pewnie wierzy ze wzystcy dostna z nawiazka w niebie :). NIestety Lukk musze cie rozczarowac-cala mysl socjalistyczna, poczawszy od Makrsa, po Lenina, w niektorych wypadkach rowniez Stalina, opiera sie na walce z religia. Lenin mowil ze religia to tylko odwzorowanie wewnetrznej biedy, bowiem strach stworzyl bogow, strach przed nieludzka sila kapitalu. BIednym religia kaze zostac biernym na ziemi, bowiem zostana oni wynagrodzeni w niebie, a bogatym pozwala usprawiedliwic swoj zywot wyzyskiwacza. Niestety Lukk ale jak narazie nie ma i nie bedzie (nie mozna udowodnic istniennia czegos czego nie ma) dowodu na istnienie boga, ani zadnego innego swiata poza materialnego. Dlatego ja sie nie zgadzam zeby kto kolwiek marnowal swoj czas tutaj pracujac za grosze, albo zyjac pod mostem, albo umierajac z glodu. Jak chcesz mozesz pozostac biernym-ale przynajmniej nie klam mowiac o tym ze w PRL bylo gorzej niz w III RP.

a wez sie odczep od religii i od Boga!!! ja tez nie chodze do kosciola i to nie ma tu nic do rzeczy...

 

A JA WYMAGAM wiekszej pensji!!!!!! nie po to studiuje informatyke, wkuwam analize matematyczna itd. aby zarabiac tyle samo co obibok ktoremu nie chcilao sie uczyc...

 

ciekawe dlaczego ci twoi koledzy po podstawowce nie poszli do liceum i na studia...?? za glupi po prostu byli i leniwi..

 

sorry ze tak zapytam , a co to ma do wypowiedzi Moczara ?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk ja tez sie ucze, obecnie w technikum. Chcialbym moc powiedziec ze ucze sie dla spoleczenstwa, ale niestety III RP mi to odbiera;/. ILE JESZCZE RAZY TO POWIEM-NIE BYLO W PRL ROWNYCH ZAROBKOW. NIE BYLY TO ROZNICE TAKIE JAK TERAZ ALE JEDNAK ROWNOSCI NIE BYLO. Tzw komuna paryska wprowadzila zassade ze pensja polityka nie moze byc wyzsza niz pensja robotnicza. Ale to byl niestety krotki epizod, wiemy jak sie skonczyl ;/.

 

Lukk a wymagaj :). Ciekawe czy dostaniesz ;]. Bo ja tez wymagam zeby np bush sie wyniosl z iraku, ale raczej mojej zachcianki nie spelni;/. Co do pracy w PRL a pracy w III RP ;). W PRL mozna bylo NORMALNIE porozmawiac z szefem, pojsc do domu wczeniej niz ustawowe 8h. Nie wspominajac o tym ze do pracy mozna bylo przyjsc troche podchmielonym :) Wczoraj znalazlem plakat promujacy picie piwa z panstwowych browarow-czy to zle?. Jedno piwo napewno niekomu nie zaszkodzilo a czlowiek czul ze zyje. Sprobuj teraz przyjsc podchmielonym do pracy, hehehhe];. Ofkors nie tyczylo sie to wszystkich zawodow-ale np murarzy jak najbardziej.

 

Powtarzam raz jeszcze-W PRL NIE BYLO ROWNYCH PLAC:/. Mialy byc docelowo, w komunizmie (jak mowilem wczesniej-socjalizm to nizszy stopien komunizmu). Ale roznice nie byly wielkie to raz, dwa to nawet z najnizszej pensji mozna bylo GODZIWIE zyc. I to z rodzina!.

 

Powtorze jeszcze raz to co pisalem pare postow wczesniej. 20$ w PRL bylo WIECEJ warte niz 500-1000$ na zachodzie. W PRL wiekszosc rzeczy byla albo darmo lub pol darmo. Opieka zdrowotna, edukacja, dom, pewnosc pracy, tanie artykuly spozywcze i codziennego uzytku. Jeszcze raz powtorze-ekonomisci radzieccy wyliczyli ze ze wszsytkimi dotacjami od panstwa itd czlowiek w ZSRR zarabia ok 2000$. To chyba niemalo, zwazywszy ze kazdy zarabial w tych granicach?. (Dla porownania-obecnie moja rodzina zarabia 800$, z ktorych musi kupic duzo drozsze artykuly spozywcze, placic czynsz, podatki i inne duperele.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego ci twoi koledzy po podstawowce nie poszli do liceum i na studia...?? za glupi po prostu byli i leniwi..

 

Akurat mysle ze przeczytali wiecej ksiazek odemnie i od Ciebie, wiec watpie zeby byli leniwi. Oni zyja bardziej w marzeniach niz w realnym swiecie ;). Ale glupie to bedzie dopiero to pokolenie ktore sie urodzilo w III RP i idzie nowym tokiem nauczania :/(o ile beda mialy na to $). Wspolczuje tym dziecia :/. No ale widac rzady liberalne sa konsekwentne-jak rozpierd.... to do konca!;/. Widac ze celem tej kliki na wiejskiej jest zaamerykanizowanie nas(71% amerykanow NIE POTRAFI (!!!!) pokazac oceanu spokojnego, okolo 20% swojego wspanialego i wielkiego kraju...). Nie bede mowil ze z mapy jestem alfa i omega jednak TAKIE PODSTAWOWE zbiorniki wodne/kraje potrafie wskazac z zamknietymi oczami. Widac jakie sa skutki prywatyzacji szkolnictwa...;/ Podobnie jak z amerykanska sluzba zdrowia-nie masz $? Zdychaj w poczekalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam niby nie mowic ze w PRL zylo sie gorzej niz teraz ? Hahha no nie moge. Uwazam ze mowic ze teraz zyje sie gorzej niz 15 lat temu jest smieszne. Jestesmy ksztaltujaca sie demokracja o krutki dorobku tak samo jak stalin musial poniesc koszty postepu (w twoim mniemaniu) tak my teraz musimy :lol:

Jak tak ochoczo kozystasz ze statysk to zerknij sobie do nich i zobacz jak zmienial sie nasza dieta. Jemy wiecej owocow, miesa a mniej produktow macznych, ziemniakow. Za mlodosci naszych rodzicow przysmakiem byl karmel, egzotyczne owoce jadles na swieta a mieso musiales kupowac pokatnie. To jest ten twoj brak biedy ? I nie przytacaj teraz mi przykladow rodzin przymierajacyc z glodu -> wiekszosc z nich pochodzi z obszarow po PGRowskich. Sa to nie reformowalni rolnicy ktorzy boja sie kazdej nowosci i sa nie nauczenie ciezko pracowac. Wiesz jak wygalda taka wies kolo PGRu. ano 3 podcietych chlopow siedzi pod budko saczac tanie wino. A baby zastanawiaj sie co do gara wlozyc. Jak myslisz co zrobili rolnicy kiedy dostali odprawy z pgr-ow ? Ano kupili sobie antetny satelitarne a reszte pieniedzy roztwonili na %... Oni sa nauzenie pracowac od 8-16 nic wiecej nie mniej... Kazdych papierowk sie boja, przyklad ? unijne dodacje. Zamiast bardziej oplacalnego systemu doplat do ilosci bydla wybralismy dopalty do hektarow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam niby nie mowic ze w PRL zylo sie gorzej niz teraz ? Hahha no nie moge. Uwazam ze mowic ze teraz zyje sie gorzej niz 15 lat temu jest smieszne. Jestesmy ksztaltujaca sie demokracja o krutki dorobku tak samo jak stalin musial poniesc koszty postepu (w twoim mniemaniu) tak my teraz musimy  :lol: 

Jak tak ochoczo kozystasz ze statysk to zerknij sobie do nich i zobacz jak zmienial sie nasza dieta. Jemy wiecej owocow, miesa a mniej produktow macznych, ziemniakow. Za mlodosci naszych rodzicow przysmakiem byl karmel, egzotyczne owoce jadles na swieta a mieso musiales kupowac pokatnie. To jest ten twoj brak biedy ? I nie przytacaj teraz mi przykladow rodzin przymierajacyc z glodu -> wiekszosc z nich pochodzi z obszarow po PGRowskich. Sa to nie reformowalni rolnicy ktorzy boja sie kazdej nowosci i sa nie nauczenie ciezko pracowac. Wiesz jak wygalda taka wies kolo PGRu. ano 3 podcietych chlopow siedzi pod budko saczac tanie wino. A baby zastanawiaj sie co do gara wlozyc. Jak myslisz co zrobili rolnicy kiedy dostali odprawy z pgr-ow ? Ano kupili sobie antetny satelitarne a reszte pieniedzy roztwonili na %... Oni sa nauzenie pracowac od 8-16 nic wiecej nie mniej... Kazdych papierowk sie boja, przyklad ? unijne dodacje. Zamiast bardziej oplacalnego systemu doplat do ilosci bydla wybralismy dopalty do hektarow...

widze ze to ty z zycia nic nie rozumiesz , jezeli twierdzisz ze teraz jest lep0iej to zerknij sobie do rocznikow statystycznych teraz i jaies 30 lat temu , ilu ludzi zylo w skrajnum ubostwie ( jak to ladnie brzmi ) , a ilu teraz , 2 widze , ze masz w [gluteus maximus] co sie dzieje z innymi liczy sie tylko twoja wlasna d.upa , to ze wpiep.rzasz wiecej warzyw i owocow .

A co do rolnikow , ze tak sie zapytam , co ty bys zrobil z kasa , jezeli przez cale dziesieciolecia , miales pewny zbyt , na wszystko , godziwe warunki , nie musiales sie martwic , ktos myslal za ciebie ... myslisz ze jest sie w stanie to tak szybko zmienic ( nastawienie ) ze nagle z panstwa opiekunczego , mamy dziki kapitalizm .. to snij dalej .

nie mam slow do takich ludzi .. :roll:

 

Oczywiscie , ja nie mam nic do ciebie , tylko do twoich pogladow ( nie przejmuj sie jezeli cie obrazilem , )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy ksztaltujaca sie demokracja o krutki dorobku tak samo jak stalin musial poniesc koszty postepu (w twoim mniemaniu) tak my teraz musimy :D

 

Tak ;) a gieremek mowil ze nie doroslilsmy do demokracji. SEK W TYM ZE TERAZ NIE MA(!!!!) demokracji. Nie moge glosic jawnie swoich pogladow komunistycznycch, ani tez antyreligijnych, bo niby 'obrazam uczucia inynch'. Aha-ZSRR rzeczywiscie, ponioslo straty postepu, ale tam BYL postep. U nas nie ma postepu-jestesmy jedynie na drodze do zbudowania bananowego kapitalizmu. Kraju oligarchow i tym podobne. Krotko mowiac-cofamy sie do II RP-lata 20, lata 30 ;]. 40% analfabetow w warszawie nikogo niepowino dziwic za pare lat ;). No ale macie 'demokracje'-NAZRYJCIE SIE JA. PROSZE-WYZYW TA 'DEMOKRACJA' 40 MILIONOWY NAROD. Bo z tego co mowia sondaze, ludzie wola, prawdziwa demokracje ludowa, gdzie ludzie pokroju rydzyka i innych naprawiaczy swiata trzymani sa za morde i spokoj spoleczny, niz 'burzuazyjna demokracje, na ktora tak naprawde nie maja wplywu-bo rzadzi nia WIELKI KAPITAL. Powstajace partie polityczne sa tylko odpowiedzia na rzadania kapitalu.

 

ak tak ochoczo kozystasz ze statysk to zerknij sobie do nich i zobacz jak zmienial sie nasza dieta. Jemy wiecej owocow, miesa a mniej produktow macznych, ziemniakow.

 

POWOTRZE- ZA NAJCZARNIEJSZEGO OKRESU PRL CZLOWIEK JADL WIECEJ MIESA NIZ OBECNIE!!!!!!!!. CZY TY NIE MOZESZ ZROZUMIEC TAK PROSTEGO POROWNANIA???.

 

I nie przytacaj teraz mi przykladow rodzin przymierajacyc z glodu -> wiekszosc z nich pochodzi z obszarow po PGRowskich. Sa to nie reformowalni rolnicy ktorzy boja sie kazdej nowosci i sa nie nauczenie ciezko pracowac.

 

Sorry ze tak to powiem ale gdyby Oni nie umieli ciezko pracowac to by twoja rodzina dawno zdechla z glodu (mowiac w kapitalistycznym jezyku, bo w kapitalizmie czlowiek to zwierze). Ciekawe ze jakos w PRL produkcja rolna z roku na rok rosla :). Ale ja sie nie znam, jakis glupi jestesm ;/. Zna sie natomiast balcerowicz i gieremek-autorytety moralne od siedmiu bolesci.

 

Oni sa nauzenie pracowac od 8-16 nic wiecej nie mniej...

 

NIe dziwie sie-tez nie chcialbym pracowac wiecej niz 8 godzin. Czlowiek nie jest niewolnikiem, zeby musial pracowac wiecej. A jesli trzeba bylo to pracowali, jak zwykle polecam roczniki statystyczne.

 

Dziwne ze za PRL kazdy jakos jadl te cytrusy :). Wiadomo ze w poczatkowych okresach, tak do 60 lat, bylyl problemy-bo kraj trzeba bylo odbudowac, wiesz co to sa PRIORYTETY?. Myslisz ze wazniejsze buylo dla ludzi dostanie cytrusa w sklepie niz mieszkanie i praca?. Watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...