Skocz do zawartości
Dyferencjal

Czy jesteście za karą śmierci w Polsce?

Czy kara smierci powinna obowiazywac?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kara smierci powinna obowiazywac?

    • Tak
      144
    • Nie
      36


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, że było bardzo dużo wykonanych wyroków śmierci, a później się okazało, że wyroki zostały wykonane na niewinnych osobach. I co powiecie na coś takiego?!

Czytałem w Gazecie wyborczej z rok temu, artykuł przedstawiający ludzi skazanych na długoletnie wyroki, a po latach się dowody pokazały uniewinniające ich.

Byli tam ludzie co ponad 30 lat w więzieniu siedzieli za NIC!!!

W niektórych przypadkach zaraz po wydaniu wyrodku długoletniej kary, pokazywały się dowody na niewinność ludzi, ale sądy nawet nie sprawdzały tych dowodów i odrzucały wszystkie apelacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalak e? ile tych wyrokow? Ja wiem ze od 45 do 55 wykonano ich ZALEDWIE 1000 (kar smierci). Owszem byly aresztowania ale trudno sie temu dziwic-nowa wladza musiala walczyc z klopotlywymi osobami. 30 lat?:D moze 50?:D jakies przyklady?. A GW to sobie mozesz.... ;] nie bede komentowal;]. Myslicie ze michnikowi zalezy na tym aby pokazac PRAWDE o PRL ? Przeciez ten czlowiek to zwykly oportunista !. E? to z tymi sadami to tez pewnie kolejny zarcik GW :). Ludzie poczytajcie troche-na allegro jest duzo ksiazek o histori sprzed 89. Ja osobiscie posiadam fajna ksiazke 'Takie byly poczatki', wydana w 63 bodajze. Zbior notek itp ludzi, ktorzy zaraz po wojnie zajmowali stanowiska. Polecam tez przeczytac ten artykul http://tinyurl.com/468c2 . Powinen odpowiedziec na wiele Waszych pytan. Jest to glownie o gospodarce, ale i tak bardzo dobry artykul.

Aha jeszcze wracajac do aresztowan-jak mowie bylo to w pelni normalne-AKcom, NSZ itp trzeba bylo odebrac bron zeby sie nie pozabijali (mordujac przy tym niewinnych ludzi, ktorzy mieli bardziej czerwone poglady niz oni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe :) skad takie informacje ? Ja wiem ze ZSRR BARDZO nam pomoglo w 1ym okresie po wojnie, dajac jedzenie, narzedzia i sprzet do odbudowy ZNISZCZONEGO kraju. Dodatkowo nie wiem zcy wiesz ale gdyby nie tzw plan Marshalla to Francja i Grecja bylyby czerwone. Komunisci MIELI TAM NAPRAWDE DUZE poparcie, podobnie jak w polsce. Tylko brudne $ od amerykanow pozwolily oddalic widmo komunizmu od amerykanow. Inaczej byloby z nimi naprawde cienko :-). No ale niestety, historia potoczyla sie tak :[. Ruido zapewniam Cie ze nawet by mi to odpowiadalo, ale mam jeszcze nauke tutaj. Na bialorusi przynajmniej nie dzieci nie gloduja, jak w polsce, podobnie zreszta z doroslymi. Dlatego Ruido-poczytaj troche, mam nadzieje ze zmadrzejesz:).

Wole takich przyjaciol niz amerykanskich. Sam 17 wrzesnia-roznie patrze na ta date. Z jednej strony mam szacunek do Stalina za to ze rozbujal gospodarke ZSRR, byly to wielkie zmiany, a takie ZAWSZE sa przytloczzone wielka iloscia ofiar. Niestety, takie prawo:/. A co do 17.09. Moim zdaniem Stalin chcial kupic troche czasu aby moc sie dozroic by walczyc na rowni z niemcami. Komunizm ZAWSZE byl przeciw faszyzmowi. A Stalin byl zbyt madra osoba by popelniac takie glupstwo jak bratanie sie z Hitlerem, tylko dla zysku w postaci paru terenow w Polsce. On moim zdaniem wiedzial ze konfontacja z hitlerem jest nieunikniona, dlatego musial robic wszystko by kupic czas na przygotowanie. Pamietajmy ze ZSRR bylo w nieciekawej sytuacji-rosja carska, I wojna swiatowa.

moderzy: z gory przepraszam za wyrazy uzyte w ponizszym tekscie...zbanujcie mnie, zrobcie co chcecie ale juz nie wyrobie..KUURRWICYYY dostaje jak ciebie slucham... czys ty z drzewa spadl??? a moze to jakas pulapka?? jakis program w stylu ukryta kamera i nas podpuszczasz??? byles kiedys na Bialorusi?? bo ja tak...13 razy...I NIE PIERDZIEL ZE IM TAM TAK DOBRZE!!!!! oczywiscie maja lepiej niz 15 lat temu...za nauczycielska pensje mozesz kupic 15kg mielonki!!!!! na mieszkania czekasz po kilka lat!! oczywiscie woda jest tania jak barszcz...no bo pijanym spoleczenstwem lepiej sie kieruje..u nas bylo za PRL dobrze??? no chyba ze byles kims z gory...z "ELYTY"...byla rownosc??? no tak rzeczywiscie...zwykly robol, murarz , wiesniak mial wieksze mieszkanie, wiecej przywilejow niz inteligent...to byla sprawiedliwosc?? jak juz ktos powiedzial "czy sie stoi..." ...za PRLu byly "wymyslane " stanowiska pracy (zupelnie niepotrzebne) aby wlasnie ukryc biede....

 

co do huliganstwa itd...wolisz ze teraz moga cie dresy obrobic czy ze pojdziesz do wiezienia za posiadanie dolarow albo sluchanie "radia wolna europa"...

 

next: Stalin dobrym czlowiekiem??? czlowieku nie lec w <span style="color:red;">[ciach!]</span>aa!! czys ty zwariowal?? a to ze wymordowal miliony ludzi to co?? nic?? moze 17 wrzesnia powinno byc swietem narodowym co?? pewnie bys chcial...wyzwolil nas stalin...bueheheeheh...jestes tragiczny...stalin byl madry....bueheheeh...za to ty jestes glupi..

 

ksiazki tylko sprzed 1989 r. uznajesz tak??? z zaklamana historia??? zero katynia i innych ruskich mordow??

 

a najlepiej to kup bilet w jedna strone i jedz na Kube...tam pan Castro przyjmie cie z otwartymi rekoma i bedzie mogl mu zlizywac GOWNO z [gluteus maximus] jak sie zesra...

 

i na koniec....przewaznie pisze sie "no offence"..a ja napisze odwrotnie "OFFENCE"...bo juz dawno takich bredni nie slyszalem...masz niezle mozg wyprany...gratulacje..

 

moderzy: wybaczcie mego jezyka skaze ale musialem...ufff :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow blad :]. Ja nie bylem nikim, mam zaledwie 20 latek. Pamietam wiec schylek PRL. W dodatku 'jako tako', raczej slabo(w duzej mierze z opowiadan innych, ksiazek). Ojciec tez nie byl kims specjalnym-technik elektronik. Jego ojciec, moj dziadek jezdzil na karetce. W latach 60 przeniosl sie ze wsi do miasta budujac 1no pietrowy dom na przedmiesciach. Ciekawe czy obecnie jest stac jakiegos kierowce takskowki na dom na przedmiesciach ? watpie. A moze rownoscia nazywasz to ze kulczyk siedzi na pieniadzach, natomiast tysiace zyje w SKRAJNEJ nedzy. Hm chyba mowimy o innej bialorusi :]. Owszem produkty zagraniczne sa drogie ale wyprodukowane przez przemysl bialoruski tanie. No to ciekawe :D. Ja wiem ze za PRL dawano mieszkania wedlug potrzeb, tzn im wiecej miales dzieci tym wieksze dostawales, a ze proletariusze mieli zazwyczaj ich wiecej, to wiecej dostawali :). Proste, ale widac nie dla wszysktkich :]. Wolna europa? mowisz o tym kontrewolucyjnym radyjku by CIA?;] Wez mnie nie rozsmieszaj-tego sluchali ludzie pokroju michnika i tym podobnych, niezbyt zdrowych psychicznie. Stalin miliony ?:] o kolejny ktory naczytal sie 'czarnej ksiegi komunizmu' :]. Miliony znaczy ile? myslisz ze takie wielkie zmiany spoleczne jakie zaszly w ZSRR w latach 30 oraz 40 MOZLIWE SA BEZ OFIAR? Moze jeszcze rewolucja socjalistyczna mozliwa jest bez ofiar? Niestety, to nie jest mozliwe bez ofiar, chodz wiesz mi, chcialbym zeby tak bylo. Niestety jest inaczje. Dziecko-gdyby nie poswiecenie zolnierza radzieckiego juz bysmy skonczyli w niemieckim piecu. To ze amerykanie wyladowali z trudnosciami w 44 jest zasluga tylko i wylacznie frontu wschodniego i bohaterstwa zolnierza radzieckiego. Kuba-bardzo przyjemny kraj, ktory buduje sam dobrobyt. NIe wime czy wiesz ale na WP czytalem ze amerykanie kupili 'przepis' na leki na raka od kubanczykow!!! mam rozumiec ze wymyslenie takich rzeczy jest mozliwe w kraju biedy itd? NIe-pokazuje to tylko jak bardzo propaganda CIA jest zaklamana, oraz to ze klamstwo ma krotkie nogi. Nie jestem za tym 17 wrzesnia byl swietem narodowym-mowie po prostu co motywowalo Stalina do takiego posuniecia. Wymyslane stanowiska pracy?:D owszem, zla wladza chciala wszystkich wykarmic, przy tym ciagle podnoszac SUCKESYWNIE poziom zycia, ale jak widac nie wszystkim (np Tobie) nie musi sie to podobac. Dopiero teraz jest dobrze- 'wolnosc,wlasnosc sprawiedliwosc' heheh :). A i zapewniam cie to nie zaden program-im dalej jestesmy od 89 tym wiecej bedzie przybywalo ludzi takich jak ja. To normalne-ludzie nie sa maszynami ktorzy potrafia sie wyzywic ta niby wolnoscia (no chyba ze Ty potrafisz zyc wolnoscia, tak zeby nie umrzec). Hm a z tego co widze Ty jestes jakis w goracej wodzie kapany:) Spokojnie mlodziencze, nikt sie na Ciebie nie drze, ja tez nie zamierzam. Znow blad :]. Ja nie bylem nikim, mam zaledwie 20 latek. Pamietam wiec schylek PRL. W dodatku 'jako tako', raczej slabo. Ojciec tez nie byl kims specjalnym-technik elektronik. Jego ojciec, moj dziadek jezdzil na karetce. W latach 60 przeniosl sie ze wsi do miasta budujac 1no pietrowy dom na przedmiesciach. Ciekawe czy obecnie jest stac jakiegos kierowce takskowki na dom na przedmiesciach ? watpie. A moze rownoscia nazywasz to ze kulczyk siedzi na pieniadzach, natomiast tysiace zyje w SKRAJNEJ nedzy. Hm chyba mowimy o innej bialorusi :]. Owszem produkty zagraniczne sa drogie ale wyprodukowane przez przemysl bialoruski tanie. No to ciekawe :D. Ja wiem ze za PRL dawano mieszkania wedlug potrzeb, tzn im wiecej miales dzieci tym wieksze dostawales, a ze proletariusze mieli zazwyczaj ich wiecej, to wiecej dostawali :). Proste, ale widac nie dla wszysktkich :]. Wolna europa? mowisz o tym kontrewolucyjnym radyjku by CIA?;] Wez mnie nie rozsmieszaj-tego sluchali ludzie pokroju michnika i tym podobnych, niezbyt zdrowych psychicznie. Stalin miliony ?:] o kolejny ktory naczytal sie 'czarnej ksiegi komunizmu' :]. Miliony znaczy ile? myslisz ze takie wielkie zmiany spoleczne jakie zaszly w ZSRR w latach 30 oraz 40 MOZLIWE SA BEZ OFIAR? Moze jeszcze rewolucja socjalistyczna mozliwa jest bez ofiar? Niestety, to nie jest mozliwe bez ofiar, chodz wiesz mi, chcialbym zeby tak bylo. Niestety jest inaczje. Dziecko-gdyby nie poswiecenie zolnierza radzieckiego juz bysmy skonczyli w niemieckim piecu. To ze amerykanie wyladowali z trudnosciami w 44 jest zasluga tylko i wylacznie frontu wschodniego i bohaterstwa zolnierza radzieckiego. Kuba-bardzo przyjemny kraj, ktory buduje sam dobrobyt. NIe wime czy wiesz ale na WP czytalem ze amerykanie kupili 'przepis' na leki na raka od kubanczykow!!! mam rozumiec ze wymyslenie takich rzeczy jest mozliwe w kraju biedy itd? NIe-pokazuje to tylko jak bardzo propaganda CIA jest zaklamana, oraz to ze klamstwo ma krotkie nogi. Nie jestem za tym 17 wrzesnia byl swietem narodowym-mowie po prostu co motywowalo Stalina do takiego posuniecia. Wymyslane stanowiska pracy?:D owszem, zla wladza chciala wszystkich wykarmic, przy tym ciagle podnoszac SUCKESYWNIE poziom zycia, ale jak widac nie wszystkim (np Tobie) nie musi sie to podobac. Dopiero teraz jest dobrze- 'wolnosc,wlasnosc sprawiedliwosc' heheh :). A i zapewniam cie to nie zaden program-im dalej jestesmy od 89 tym wiecej bedzie przybywalo ludzi takich jak ja. To normalne-ludzie nie sa maszynami ktorzy potrafia sie wyzywic ta niby wolnoscia (no chyba ze Ty potrafisz zyc wolnoscia, tak zeby nie umrzec). Hm a z tego co widze Ty jestes jakis w goracej wodzie kapany:) Spokojnie mlodziencze, nikt sie na Ciebie nie drze, ja tez nie zamierzam.

 

A odpowiem-wiem ze 600 000 ale nie wiem czy sam Stalin czy w okresie calego ZSRR zabito tyle ludzi. Ale jestem na 99% pewny ze w okresie calego ZSRR.

 

A i jeszcze jedno-mowiac o robotnikach powiedziales ze mieli wieksze przywileje niz inteligencja... no ciekawe:) jakies przyklady?:) ludzie konkrety, bo ja podpieram sie roznymi zrodlami (chodzby rocnzikami-nie mam ich w domu a szkoda, zreszta przepisywanie ich niemaloby sensu-wybrac sie do biblioteki i zobaczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie dziecko...cos ty taki dorosly myslisz??? ja mam juz 21 lat dziecko :evil: :evil: i WSTYD MI ZA TAKICH jak ty....mialem podobnego kolege w liceum..ale ty jestes z kielc a ja nie wiec to chyba nie ty...wytykasz nam tutaj ze sie naczytalismy tego tamtego a ty co?? wp?? To jest twoim zdaniem wyrocznia....co do reszty...nie bede sie klocil...jestes jakis niedorobiony i tyle..

 

ps. co do Bialorusi..bylem w Grodnie (wiec jest to duze miasto jesli bys nie wiedzial) i jest to prawdziwa Bialorus (kiedys twoje ukochane ZSRR - tak abys skumowal po ktorej stronie mapy lezy)

 

ps2. Kuba - ehhhh...brak slow na twa glupote...ja bym takiego syna z domu wyrzucil za takie herezje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie konkrety, bo ja podpieram sie roznymi zrodlami (chodzby rocnzikami-nie mam ich w domu a szkoda, zreszta przepisywanie ich niemaloby sensu-wybrac sie do biblioteki i zobaczyc)

Chcesz konkrety ? Wyjdz na dwor, napisz krytyczny artykul w prasie na temat rzadu, idz do sklepu. Czlowieku ty wiesz ze kiedys za twego wspanialego Gierka/Gomulki w sklepach nicniebylo, na mieszkania sie czekalo latami, a niektorzy nawet tego nie dozywali. Za krytyke wladzy w najlepszym razie skazywano cie na wiezienie.

 

A co do Kulczyka niemam nic do niego, napewno nie jest swiety bo ludzie swieci nie istniejli ani teraz ani za PRL. Dzieki Kulczykowie naprawde wiele osob ma zatrudnienie, wiele firm sie podnioslo, sensownie funkcjonuje. Wiec niewiem co masz do czlowieka, ktory potrafi cos zdzialac i wykorzystac swe atuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widac moj ojciec nie jest dostatecznie religijni, ale pewnie w rodzinach katolickich stosuje sie takie metody:) . No wlasnie-widac jak kraje wchodnie cierpia na upadku kraju rad :/. Hm ciekawe-bo ja wiem ze chociaz na bialorusi napewno nie jest latwo ludzie nie przymieraja tam glodem, i jednak jakos zyja. I wcale nie wegetuja. A to ze pensja nauczycielki starcza na 15 kg maki. Sluchaj-w PRL czlowiek zarabial ok 20$ i co ? Nic-te 20$ bylo warte wiecej niz 500 na zachodzie. Dlatego ze PASNTWO ZA DARMO DAWWALO TAKIE RZECZY jak domy, opieke zdrowotna, edukacje. Kiedys ekonimisci radzieccy wyliczyli ze przecietne mieszkaniec ZSRR wraz ze swiadczedczeniami otrzymywal pensje okolo 2000 $ na miesiac!.

 

Wp nie jest oczywiscie wyrocznia-nie mam zreszta takiego portalu-ale chodzi mi ot o ze WP podala, wiec raczje nie zartowala. Pytanie-dlaczego nie podal tego onet (zwiazny z TVN) ? Czy komus to godzi w jego wizje swiata? Moim zdaniem tak. Aha jeszcze do WP- nie jestem fanem tego poratlu ale czasem mozna poczytac, raz wchodzac w newsach zobaczylem ten news. No widac moj ojciec nie jest dostatecznie religijni, ale pewnie w rodzinach katolickich stosuje sie takie metody:) . No wlasnie-widac jak kraje wchodnie cierpia na upadku kraju rad :/. Hm ciekawe-bo ja wiem ze chociaz na bialorusi napewno nie jest latwo ludzie nie przymieraja tam glodem, i jednak jakos zyja. I wcale nie wegetuja. A to ze pensja nauczycielki starcza na 15 kg maki. Sluchaj-w PRL czlowiek zarabial ok 20$ i co ? Nic-te 20$ bylo warte wiecej niz 500 na zachodzie. Dlatego ze PASNTWO ZA DARMO DAWWALO TAKIE RZECZY jak domy, opieke zdrowotna, edukacje. Kiedys ekonimisci radzieccy wyliczyli ze przecietne mieszkaniec ZSRR wraz ze swiadczedczeniami otrzymywal pensje okolo 2000 $ na miesiac!.

 

Wp nie jest oczywiscie wyrocznia-nie mam zreszta takiego portalu-ale chodzi mi ot o ze WP podala, wiec raczje nie zartowala. Pytanie-dlaczego nie podal tego onet (zwiazny z TVN) ? Czy komus to godzi w jego wizje swiata? Moim zdaniem tak. Aha jeszcze do WP- nie jestem fanem tego poratlu ale czasem mozna poczytac, raz wchodzac w newsach zobaczylem ten news. No widac moj ojciec nie jest dostatecznie religijni, ale pewnie w rodzinach katolickich stosuje sie takie metody:) . No wlasnie-widac jak kraje wchodnie cierpia na upadku kraju rad :/. Hm ciekawe-bo ja wiem ze chociaz na bialorusi napewno nie jest latwo ludzie nie przymieraja tam glodem, i jednak jakos zyja. I wcale nie wegetuja. A to ze pensja nauczycielki starcza na 15 kg maki. Sluchaj-w PRL czlowiek zarabial ok 20$ i co ? Nic-te 20$ bylo warte wiecej niz 500 na zachodzie. Dlatego ze PASNTWO ZA DARMO DAWWALO TAKIE RZECZY jak domy, opieke zdrowotna, edukacje. Kiedys ekonimisci radzieccy wyliczyli ze przecietne mieszkaniec ZSRR wraz ze swiadczedczeniami otrzymywal pensje okolo 2000 $ na miesiac!.

 

Wp nie jest oczywiscie wyrocznia-nie mam zreszta takiego portalu-ale chodzi mi ot o ze WP podala, wiec raczje nie zartowala. Pytanie-dlaczego nie podal tego onet (zwiazny z TVN) ? Czy komus to godzi w jego wizje swiata? Moim zdaniem tak. Aha jeszcze do WP- nie jestem fanem tego poratlu ale czasem mozna poczytac, raz wchodzac w newsach zobaczylem ten news.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jakis <span style="color:red;">[ciach!]</span>AAA gluchy jestes....byles na Bialorusi???? nie??? to stul paszcze...jak juz mowilem bylem tam 13 razy i cos na temat biedy tam wiem....czy u nas ludzie przymieraja glodem??? nie sadze aby PRZYMIERALI...jest im ciezko wiadomo ale da sie zyc...na probe jak chcesz to popros panstwo aby ci dalo ok 100zeta na miesiac na przezycie (tyle sie zarabia w przeliczniu na Bialorusi)....i zobaczymy czy wyzyjesz...mialem juz nic nie mowic ale nie moge...ty sobie chlopie chyba jaja robisz...seryjnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi zdzialac :). Dla mnie kulczyk jest zwyklym oligarcha i oportunista. Nic nie bylo-jednak ludzie nie umierali :D. A to ciekawe- pewnie dobry duch z watykanu was dokarmial, hehehe ;D. Ja nie rpzecze ze byly takie dni-ale ogolnie wszystkie artykuly byly dostepne (mowie o spozywczych, trzeba pamietac ze wtedy byl kryzys). A dozywianie mialo rozne oblicza-stolowki przy zakladowe itd. Jednak jedno mnie naprawde dziwi-jesli bylo tak pusto, sam ocet to czemu ludzie nie umierali? Wytlumaczcie to geniusze ;).

 

Ruido zapchac polki towarem umie kazdy-sprzedac majatek narodowy za bezcen tez. Dlatego tez nie ma sie co podniecac tymi pelnymi polkami, i rzeczami na nich, ktore sa dostepne jedynie dla garski. Ja niestety widze coraz wiecej ludzi grzebiacych po smietnikach :[. Myslisz ze to sa nieroby? Myslisz ze 20% spoleczenstwa to nieroby/?? NIe-tym ludzia odebrano niemal wszystko po 89. Pojawily sie eksmisje na bruk (moj ojciec znal przypadek gdy za PRL pewna kobieta nie placila czynszu. Wszystko co Jej zrobiono to to ze mieszkanie zajely wladze (w papierach). A ona sobie normlanie tam mieszkala :).) Jesli kolejnym konkretem am byc to ze moge pisac negatywne artykule na wladze... za PRL rowniez pisali (chociaz mowiac krotko nie mieli co, bo wszyustko sszlo ku lepszemu, a jesli mi powiesz ze powini dopuszczac do redakcji ludzi, ktorym los klasy robotniczej nie byl bliski to sorry-ale byloby zwykle wbijanie sobie noza w plecy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u nas ludzie przymieraja glodem??? nie sadze aby PRZYMIERALI - tu sie mylisz (znow). Ostatnio czytalem jak w moim wojewodztwie w domu znaleziono rodzine ktora umarla z glodu :/// Aha to ze nie przymieraja z glodu w naszym kraju to zadna wymwka ze jest dobrze-bowiem szperac po smietnikach umie kadzy. Problem w tym ze ja jednak troszcze sie o to co sie nazywa LUDZKA GODNOSCIA. A uwierz mi-NIE JEST TO NIC MILEGO, GRZEBANIE PO SMIETNIKACH. Jeszcze raz powtarzam-moze sie zarabiac nawet 1zl-wazne co mozna za to kupic. Jak mowilem nie ma tam moze za wesolo ale jakos idzie. Ludzie nie grzebia po smietnikach a to juz bardzo duzo. Aha jaja to sobie z was robia ale te wszystkie autorytety na ktorych sie tak wzorujecie. A teraz zagadka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do twoich "przyjaciol"

 

Czerwona Armia, uderzajac na Polske, napotkala jedynie opor placowek Korpusu Ochrony Pogranicza, ktore przewaznie bestialsko wymordowano - oraz te oddzialy wojska polskiego, ktore walczac znalazly sie blisko granicy wschodniej i musialy podjac walke rowniez z najezdzca ze wschodu

W czasie walk we wrzesniu do niewoli sowieckiej dostalo sie ponad 250 000 polskich zolnierzy (znikoma czesc szeregowcow zwolniono wkrotce do domow, czesc na miejscu zamordowano), w tym - 14 000 oficerow i okolo 40 generalow. Generalowie w liczbie 11 zostali zamordowani. Oficerow umieszczono w trzech slynnych obozach (Kozielsk, Ostaszkow, Starobielsk), gdzie spotkal ich wiosna 1940 roku wiadomy los. Inni jency, umieszczeni w obozach - "lagrach", zmuszani byli do morderczej pracy w nieludzkich warunkach.

Oblicza sie, ze do konca wojny, do 1945 roku, zmarlo w ZSRR okolo 30% deportowanych Polakow. Mogily pomordowanych oficerow i wiezniow cywilnych odkrywa sie na terenie Rosji jeszcze do ostatnich lat, a i tak los olbrzymiej ich wiekszosci nigdy nie zostanie wyjasniony. Sadu miedzynarodowego, wyrokow, ani chociazby potepienia tych zbrodni jako ludobojstwa, nie doczekali sie Polacy do dnia dzisiejszego.

źródło: http://www.dziennik.com/www/dziennik/kult/...p-09-19-01.html

 

Jako przyklad niewolniczej pracy wiezniow polskich i wzietych do niewoli polskich zolnierzy, moze sluzyc zbudowanie glownie przez nich, okolo 700-kilometrowej linii kolejowej z Kotlasu do Workuty w Republice Komi. Wedlug obrazowych zapodan ludnosci tubylczej pod kazdym podkladem tej linii kolejowej znajduje sie szkielet polskiego wieznia.

Polscy lagiernicy, w tym kobiety i dzieci, pracowali w warunkach glodu i zimna, w kopalniach, przy wyrebie lasow, obrobce drewna, w sowchozach i fabrykach. Jedynie drobna czesc tych nedzarzy pozbawionych wszelkich praw ludzkich, trafila do Armii Andersa oraz do Armii Berlinga. Byly to wyniszczone do ostatecznosci szkielety ludzkie, ubrane w lachmany. Lachmany tez owiniete na stopach stanowily ich obuwie.

źródło: http://www.polonica.net/Ludobojstwo_sowiec...kaWschodnia.htm

 

Laczna liczba polskich jencow wojennych wzietych do niewoli przez Armie Czerwona dzialajaca na Kresach jest oceniana na 242 000 ludzi. Sklada sie na nia liczba bezposrednio wzietych podczas dzialan (ok. 181 000), jak i aresztowanych juz po zakonczeniu walk oraz internowanych na Litwie i Lotwie, ktorych dolaczono w czerwcu 1940 roku. Wsrod jencow byli mieszkancy calej Polski, ale znaczna liczbe stanowila stala ludnosc kresowa. Aresztowano tez i rozstrzeliwano natychmiast cywilow, uznanych za "wrogow klasowych, kulakow, burzujow etc.".

źródło: http://www.polishnews.com/fulltext/history...history21.shtml

 

 

A teraz cos z innej beczki na temat uroku PRLu

 

Tu obok papierosów leżą kości. Zapewne znikną szybciej od papierosów. Dla wielu to szansa na ciepłą zupę. I raczej nikt nie udaje, że to właściwie dla pieska.

źródło: http://www.republika.pl/printo/warszawa/80te1.htm

 

Kyzys ekonomiczny przybrał na wadze w późnych latach siedemdziesiątych. Polski przemysł, poprzez irracjonalne plany upadał.

źródło: http://michal_ulman.webpark.pl/encyklopedia.html

 

Wchodząc do sklepu z lat sześćdziesiątych widzimy następującą scenę: na półkach produkty głównie rodzimej produkcji, ewentualnie kilka winogron czy brzoskwiń z demoludów, których ceny przyprawiały ubogie społeczeństwo o białą gorączkę. Dzieci więc takie rarytasy jak egzotyczne owoce czy słodycze dostawały zazwyczaj na święta. Więc teraz proszę nie marudzić, kiedy mamusia daje wam bananki do szkoły. Sklepy przez cały okres PRL-u bardzo słabo zaopatrzone były w mięso, obojętnie czy było na kartki czy nie. Kolejka w rzeźniku to był stały element krajobrazu polskiego z tego okresu czasu. W latach sześćdziesiątych sklepy w ogóle były słabo zaopatrzone, chociaż nie osiągnięto jeszcze stanu z lat osiemdziesiątych, kiedy to półki dosłownie świeciły pustkami, a rola pani ekspedientki polegała na powtarzaniu przez kilka godzin dziennie dwóch słów: "Nie ma".

Wspominałam już, że ludzie niechętnie odnosili się do rodzimej produkcji. Dlaczego tak było? Bo polskie towary dostępne w sklepach to było najgorsze dno, jakie kiedykolwiek polska ziemia widziała. Normalnie Chrobry chodził w lepszych ubrankach niż Polacy w dobie PRL-u. Przede wszystkim ubrania były identyczne. Jeden wzór na parę lat, kolorystyka stała: wszystko szare, przygaszone. Głownie dlatego, ze wszystko produkowano w fabrykach, hurtowo. Zanim zarząd takiej fabryki zatwierdziłby nowe kroje czy kolory odzieży, moda zdążyłaby zmienić się kilkakrotnie i tak byśmy zostali w tyle za innymi krajami, na których modę Polacy spoglądali z ubóstwieniem i zachwytem, liżąc bardzo często jedynie cukier przez szybę.

Dzisiejsze dzieci, może młodzież już mniej, maja wielki wybór artykułów szkolnych, często nawet ze swojego szczęścia nie zdają sobie sprawy. W czasach PRL-u nie było kolorowych zeszytów z Kubusiem Puchatkiem czy piórników z Myszką Miki. Gdzie tam. Okładki zeszytów miały chyba za zadanie odstraszyć dzieci od szkoły: szare, wyblakłe niebieskie czy beżowe wcale nie wyglądały przyjaźnie. Wyprawkę do szkoły kompletowano już od końca roku szkolnego przez całe wakacje, często nawet do października. Do sklepów rzucano towary stopniowo: najpierw zeszyty w kratkę, potem kredki, potem zeszyty w linie. Dzisiaj idzie się jednego dnia i kupuje wszystko razem w jednym sklepie, kiedyś jednak były to zwyczajne bitwy o przybory szkolne. Trzeba było doskonale orientować się, gdzie, co i kiedy przywiozą (funkcja koleżanki-sprzedawczyni wręcz niezbędna). Jak się coś dostało, to nikt nie wykrzywiał nosem na jakość - grunt, ze w ogóle było! O podręczniki nie było również tak prosto. Na nowe książki mogli pozwolić sobie jedynie prymusi, którzy dostawali w nagrodę za dobre stopnie specjalne talony na podręczniki, a reszta musiała między sobą odkupywać potrzebne książki.

Ciekawostką są słodycze, które, owszem, były, jednakże nie tak powszechne jak to jest dzisiaj. Dla przykładu: tabliczka czekolady kosztowała wówczas 19 złotych, podczas gdy chleb 4 złote. Dzisiaj te różnice nie są takie wielkie - cena tabliczki czekolady mniej więcej odpowiada cenie chleba. Tak więc "Mieszanka Wedlowska", sezamki, "Ptasie Mleczko" były dostępne dla zwykłych ludzi właśnie tylko z okazji świąt.

Edward Gierek z chwilą wstąpienia na najwyższy urząd w Polsce Ludowej miał cudowny plan odnowy jej gospodarki. Zapożyczył się u innych państw na wielkie sumy pieniężne, które to sumy miały zostać przeznaczone na nowe technologie sprowadzone z zachodu. Owszem, wszystko zostało przeprowadzone tak jak sobie Gierek postanowił. Problem w tym, że z zachodu docierały do nas "nowinki", które dla państw kapitalistycznych były już przeżytkiem. Te wszystkie pożyczki Gierka nie dość, że nie polepszyły sytuacji ekonomicznej ani gospodarczej Polski, nadal byliśmy zacofanym w rozwoju państwem, to jeszcze państwo ze swoich zadłużeń nie może się po dziś dzień wypłacić!

Rok 1981 jak i lata następne był staczaniem się polskiej gospodarki po równej pochyłej, coraz to bardziej na dno. Zaczęło przybywać towarów na kartki, podwyższano ich ceny. W latach 1981-83 miał miejsce stan wojenny w Polsce, który tylko pogorszył nastroje w kraju. Polacy coraz częściej zdawali sobie sprawę z tego, że PRL to nie jest ich wymarzony kraj miodem i mlekiem płynący. Ludność nie miała zbyt pozytywnych perspektyw. Towarów w sklepach brakowało, praktycznie całe życie Polaków było dostosowane do przywozu mięsa czy innych towarów żywnościowych. Sklepy świeciły pustkami. Moja mama wchodzą z moim kilkuletnim braciszkiem do sklepu usłyszała najtrafniejszą ocenę polskiej sytuacji w obecnych czasach: "Liiiipa...". I tak też było.

źródło: http://historia.pgi.pl/handel.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u nas ludzie przymieraja glodem??? nie sadze aby PRZYMIERALI -  tu sie mylisz (znow). Ostatnio czytalem jak w moim wojewodztwie w domu znaleziono rodzine ktora umarla z glodu :/// Aha to ze nie przymieraja z glodu w naszym kraju to zadna wymwka ze jest dobrze-bowiem szperac po smietnikach umie kadzy. Problem w tym ze ja jednak troszcze sie o to co sie nazywa LUDZKA GODNOSCIA. A uwierz mi-NIE JEST TO NIC MILEGO, GRZEBANIE PO SMIETNIKACH. Jeszcze raz powtarzam-moze sie zarabiac nawet 1zl-wazne co mozna za to kupic. Jak mowilem nie ma tam moze za wesolo ale jakos idzie. Ludzie nie grzebia po smietnikach a to juz bardzo duzo. Aha jaja to sobie z was robia ale te wszystkie autorytety na ktorych sie tak wzorujecie. A teraz zagadka :]

ja za chwile dostane zawalu....BYLES TAM K>U>R>W>A?????????????????? nie??????? przeczytales?????????/ to zamknij pysk!! ludzie na Bialorusi nie chodza po smietnikach...bueheheeheh..skad to niby do <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wiesz??? cztales w swoich tandetnych rocznikach??? a ze ludzi wywalaja na bruk??? i BARDZO DOBRZE!!! niech sie naucza placic za to co "wymieszkaja" i zuzyja...a nie stoja pod budka z piwem i patrza kogo tu naciagnac na zetke....wszystko za darmo...pewnie...rozdajmy cale panstwo..po co podatki..placic za wegiel...za wczasy...

 

dobra wylaczam sie z rozmowy..ide spac..EOT ...zyj w nieswiadomosci i swojej glupocie zakichany komuchu... i koniecznie zadzwon do wujcia Castro...powiedziec mu dobranoc...i wiesz co?? moze ludzie z forum zlozza sie dla ciebie na bilet na kube w jedna strone...jak ladnie poprosisz... ale napisz i przyslij nam kartke jak tam cudownie...ahhh przepraszam...przeciez tam poczta pewnie dziala tylko w obrebie wyspy wiec kartka nie dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlwieku, niezle pierniczysz. Jesli tak teskno ci do PRLu jak tutaj piszesz, to wspolczuje. Nic to, ze narobili dlugow panstwu takich, ze jeszcze kilka (nascie?) lat bedziemy je zplacac, nic to, ze przez te "sztuczne" miejsca rpacy, sa czesciowym powodem dzisiejsego bezrobocia. Normlanie szok :| Przyrownujesz do Bialorusi. A popatrz kuzwa na Szwajcarie, Francje, Danie - tam nie bylo komunistow i "JAKOS" zyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U :) zly pan pajak nazwal mnie komuchem :) normlanie sie obrazilem [;. Widze ze Ty jestes kolejnym synkiem bogatego tatusia:). Sam zreszta tez nie narzekam-zyje mi sie dobrze. Jednak jak czuje swoja przynaleznosc spoleczna, w przeciwienstwie do Was. Wiesz-naprawde bym zobaczyl co bys robil gdybyy Ciebie wyrzucili na bruk, czego Ci ani nikomu nie zycze. Myslisz ze w kapitalizmie po takim wyskoczeniu z wyscigu szczorow mozna do niego wrocic? NIE!. W socjalizmie, jesli np inteligentny ojciec mial glupiego syna, ktory liczmy zostal murarzem, jego syn (murarza) MIAL TAKIE SAME SZANSE JAK SYN INTELIGENTA. Dlatego ze szkolnictwo bylo darmowe, a wszsytko tansze. No i wlasnie, jesli wyskoczylo sie z wyscigu szczorow(oczywiscie w socjalizmie ten nie wystepowal, bowiem pracy bylo pod dostatkiem-nazywam to tylko wyscigiem szczurow zeby bylo wiadomo o co chodzi), drugie pokolenie moglo spokojnie do niego wrocic. Hm z tego co wiem kubanksie linie lotnicze maja okolo 6 samolotow. Jak na taki maly kraj to jest chyba dosc duzo, trzeba jeszcze pamietac ze KUba jest caly czas pod embargiem USA. Maly dzielny kraj dzielnie sie broni-czy to wam naprawde tak rpzeszkadza ze Ci ludzie nie chca widziec tam mcdonaldsow i kapistalistycznego wyzysku ktorego doznali za amerykanskiego batisty? czy to was naprawde tak boli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U panie :D Jakie zarabiste zrodla :) Polonica:) pod twoja obrone, boze cos polske ;] wez, nawet nie chce mi sie tego komentowac:). Jak mowie-SPYTAJCIE WASZYCH RODZICOW. Niech wam troche poopowiadaja.

Wytlumacz mi jedno dlaczego niby to co pisza w "twoich" ksiazkach ma byc prawda, a zrodla ktore ja podaje sa zapewne nieprawda w twoim mniemaniu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcon, sa za to socjalisci:). I to od wielu wielu kadencji. Jest socjalizm (nizszy stopien komunizmu, taki przedprog). Ogolnie to sie zgodze ale trzeba pamietac pare rzeczy

 

kraje te byly DUZO BARDZIEJ rozwineiete juz przed wojna, dlatego porownanie ich z nami jest troche nie na miejscu

 

Wojna nie dotknela ich tak bardzo.

 

Jednak i tak nie podoba mi sie utroj UE. Dlaczego? Poniewaz to bardziej kapitalizm z ludzka twarza niz socjalizm. Wystepuja tam ogromne roznice w zarobkach, bieda jednak istnieje (oczywiscie nie tak jak u nas, jednak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prownaj sobie Polskie z Hiszpania, przed wojna mielismy od nich ciut lepsze wyniki gospodarcze.. a jak jest teraz ?

 

Nie zwalaj prosze wszystkiego na wojne, bo zacofanie gospodarcze, olbrzymie dlugi to nie tylko wina wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido to proste-tym ludzia niezalezy na dobru klasy robotniczej, wymyslaja historie wyssane z palca niezgadzajace sie nawet z relacjami ludzi ktorzy owe wydarzenia przezyly!!!!!.

 

lukk pozwol ze ja rzuce linkiem i obale te 100 000 000 ofiar:) . Ta ilosc pan pewnie wziol z czarnej ksiegi komunizmu, tu link http://www.republika.pl/socjalizm/2C.htm . A strone znam, owszem moze byc,m jednak pan zwaizany z UPR nie jest dla mnie zbytt wiarygodnym zrodlem informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze z tymi "opowiesciami" osob, ktore przezyly komunizm, to bywa roznie. Czlowiek zazwyczaj pamieta te dobre rzeczy i wydazenia. Pamietamy, ze syn szwaierki mial prace, ale to, ze codziennie trzeba bylo stac godzine w sklepie za byle <span style="color:red;">[ciach!]</span>la, to juz umyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrecznikach po 89, w ktore niezaleznosc watpie :). Falcon, nie przecze ze byly kolejki-byl okres ze nie bylo wesolo jednak, wynika jasno ze nawet wtedy bylo lepiej inz terazz (czego dowodem jest to ze polak jadl wiecej miesa na kartki niz teraz). Falcon owszem ze trzeba bylo czasem postac, czasem nic nie dostac, chociaz to akurat sporadycznie. Pamietajmy ze nie byl to jednak zwykly okres-embargo USA, stan wojenny, solidarnosc. To ze jedym problemem byly kartki moze swiadczyc jedynie o wielkosci socjalistycznej gospodarki. Powiem wam tak-to ze Wam sie udalo to naprawde dobrze-wielu tez sie udalo, ale naprawde DUZEJ ILOSCI po prostu zabrano-prace,dom, godnosc, nie wspominajac juz o takich rzeczach jak darmowa opieka zdrowotna itp (teraz niby tez jest ale wiadmo jak to wyglada-nieciekawie;/). Ruido sek w tym ze kiedys bylem tez, normalnym cichym ludkiem sluchajacym TVN itd. Ale w koncu zaczolem szukac, czytac, doksztalcac sie, pytac. Coz, nadal nie jestem alfa i omega w sprawach filozofii socjalisttycznej, czy tez histori, jak i rowniez gospodarki socjalistycznej (tzn-moje popieranie socjalizmu/komunizmu nie sa zrodzone poprzez BRAK WIEDZY-chodzi mi tlyko o to ze duzo mi jeszcze zostalo w tej dziedzinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi mistrzu dlaczego teraz mamy 50 mld dziure budzetowa ? :lol: Ano dlatego ze twoj wspanialy, zaradny, dobry rzad zjednoczonej parti chlopskiej zaciagal niebotyczne kredyty na zachodzie.

A jak wyjasnisz solidarnosc ? Wybacz ale to byla kwadratura kola bo przecie PRL byl panstwem robotniczym w 81 wlasnie robotnicy zbuntowali sie przeciwko wlasnemu rzadowi.

 

Przypomne ze stany zjednoczone jeszcze 150 lat temu byla takie same jak my, przeszly dluga droge do takiego poziomu zycia jak teraz. Obecny koszty postepu sa takie same jak wymordowanie przez stalina wlasnego narodu.

 

Troche z innej beczki. Wiesz jak wygladalo powstanie warszawskie ? A no tak ze ruscy siedizlei sobie spokojnie na praskiej stornie wisly i patrzyli jak owe powstanie powolutku jest dlawione...

 

Zapewne w twoich oczach i Pulsudski jest hosztaplerem ktory sprzedal polske emperialistycznemu zachodowi. :lol: Notabene gdyby nie wojna i 50 lat PRL to bysmy byli druga Brytania czy Niemcami.

 

UPDATE:

Przeczytalem sobie link ktory podales. Owy autor tejpracy opieral sie prawie tylko na ksiazkach z przed 89 roku - dlaczego nie chcial skonfrotowac informacji ? Cala praca w moim mniemaniu zachwala poprzedni ustruj i jego wladze ktore tyle zrobila dla polski. Mowi ze wszystko byla darmowe, ludzie mieli prace i nic nie musieli robic - ciekawe z kad panstwo bralo na to pieniadze ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowie zaciagnal ale PCHNOL TO WSZYSTKO W PRZEMYSL I DLA LUDZI!. (czy wy nie rozumiecie tego ze nawet z pozniejszymi problemami, wszsytkie licencje itd ZOSTALY TUTAJ. Dlatego tez sie oplacalo. Przeciez nie bylo tak ze kredyt sie skonczyl, FSM skonczylo produkowac maluchy, ursus traktory, tonsil glosniki itd.) Natomiast TWOJ wspanialy rzad po 89 ROWNIEZ zaciagal kredyty (ktore notabene przekroczyly juz kredyty gierkowskie). Czy Ty tego nie rozumiesz?. (zaciagnal i NIE DAL NIC dla ludzi, wzial dla siebie, albo dla kulczykow i innych). A wiesz kto splaci te kredyty?? TY, ja i wszyscy na tym forum, bowiem nowa wladza, ktora okresla sie 'lewica' (w rzeczywistosci SLD to banda sprzedawczykow, ktorym lewicowe poglady sa bardzo dalekie)nie podniesie oczywiscie podatku burzuazji, tylko nam, ciac przy okazji wydatki socjalne.

 

Pilsudzki to zbrodniarzyk nacjonalista. W dodatku wladca totalitarny od 1926. W 36 sanacja krwawo stlumila powstanie chlopskie, nie wspominajc o innych, mniejszych, poczawszy od 1918. No i, nie wspominajac o tym ze okres 20 lat II RP to w rzeczywistowsci okres COFANIA sie kraju niz jego modernizacji (znow z pomoca przyjda roczniki statystyczne). Rola zachodniego w II RP rosla z roku na rok (obecnie jak teraz). Nie wpominajc juz o mordowaniu ukraincow podczas wojny Polska-Zsrr, zabiciu jencow wojennych (bolszewikow). Okolo 100 000. W katyniu zgineli polscy oficerowie. Byly to w wiekszosci osoby winne terroru na ziemiach ukrainskich i bialoruskich, ale o tym oczywiscie NIKT ci nie powie, bo dziadek pilsudzki stracil by 'troche' na popularnosci. Pfff.... bylbys 2a Kuba za panowania batisty panocku. Bogaci goscie z zachodu traktowali by nas jako europejska kolonie (tak jak teraz). A pilsudzkowi dziekuj za

 

coafanie sie przemyslu

jak to dobrze nazwales, sprzedanie polski obcemu kapitalowi (notabene PRL PLACIL REKOMPENSATY tez tym zachodnim wlasciciela!!!)

40% analfabetyzmu w SAMEJ warszawie!. Nie bede mowil jak bylo w innych miastach, czy wsiach, sami sami dopowiedzcie.

Do update-po co opierac ssie na kontrrewolucyjnych ksiazkach, jesli sa one nieadekwatne do prawdziwych wydarzen?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon Ty napewno myslisz ze zyjesz w jasnie oswieconej przez walese polsce :D. No ale niestety, wyniki mowia same za siebie-48% polakow jest za PRL. W jeszcze innym sondazu, ludzie powiedzieli w 70% ze zycie w socjalizmie dawalo im sens, bezpieczenstwo. A bedzie tego jeszcze wiecej- w kraju sie nie polepszy, a ludzi mlodych, bez pracy bedzie przybywac. Pojdzcie na byle PGR np. Tam BARDZO duzo mlodych i zdolnych ludzi, ktorzy by chetnie poszli na studia. Nie pojda bo ich nie stac, w PRL natomiast byloby odwrotnie. Gdyby jednak nadal nie byloby ich stac, jestem pewien ze panstwo by pomoglo. Czy to takie zle???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowie zaciagnal ale PCHNOL TO WSZYSTKO W PRZEMYSL I DLA LUDZI!. (czy wy nie rozumiecie tego ze nawet z pozniejszymi problemami, wszsytkie licencje itd ZOSTALY TUTAJ. Dlatego tez sie oplacalo. Przeciez nie bylo tak ze kredyt sie skonczyl, FSM skonczylo produkowac maluchy, ursus traktory, tonsil glosniki itd.) Natomiast TWOJ wspanialy rzad po 89 ROWNIEZ zaciagal kredyty (ktore notabene przekroczyly juz kredyty gierkowskie). Czy Ty tego nie rozumiesz?. (zaciagnal i NIE DAL NIC dla ludzi, wzial dla siebie, albo dla kulczykow i innych). A wiesz kto splaci te kredyty?? TY, ja i wszyscy na tym forum, bowiem nowa wladza, ktora okresla sie 'lewica' (w rzeczywistosci SLD to banda sprzedawczykow, ktorym lewicowe poglady sa bardzo dalekie)nie podniesie oczywiscie podatku burzuazji, tylko nam, ciac przy okazji wydatki socjalne. 

 

Pilsudzki to zbrodniarzyk nacjonalista. W dodatku wladca totalitarny od 1926. W 36 sanacja krwawo stlumila powstanie chlopskie, nie wspominajc o innych, mniejszych, poczawszy od 1918. No i, nie wspominajac o tym ze okres 20 lat II RP to w rzeczywistowsci okres COFANIA sie kraju niz jego modernizacji (znow z pomoca przyjda roczniki statystyczne). Rola zachodniego w II RP rosla z roku na rok (obecnie jak teraz).  Nie wpominajc juz o mordowaniu ukraincow podczas wojny Polska-Zsrr, zabiciu jencow wojennych (bolszewikow). Okolo 100 000. W katyniu zgineli polscy oficerowie. Byly to w wiekszosci osoby winne terroru na ziemiach ukrainskich i bialoruskich, ale o tym oczywiscie NIKT ci nie powie, bo dziadek pilsudzki stracil by 'troche' na popularnosci. Pfff.... bylbys 2a Kuba za panowania batisty panocku. Bogaci goscie z zachodu traktowali by nas jako europejska kolonie (tak jak teraz). A pilsudzkowi dziekuj za

 

coafanie sie przemyslu

jak to dobrze nazwales, sprzedanie polski obcemu kapitalowi (notabene PRL PLACIL REKOMPENSATY tez tym zachodnim wlasciciela!!!)

40% analfabetyzmu w SAMEJ warszawie!. Nie bede mowil jak bylo w innych miastach, czy wsiach, sami sami dopowiedzcie. 

Do update-po co opierac ssie na kontrrewolucyjnych ksiazkach, jesli sa one nieadekwatne do prawdziwych wydarzen?.

Mieszkam w Ursusie, i Ursus nadal produkuje taktory, chociaż zakłady po[gluteus maximus]dły.

 

Zwiększyć podatek dla burżuazji, taaa <span style="color:red;">[ciach!]</span>ny pomysł, najlepiej od razu 85% dla osób które więcej zarabiają. A wiesz co się wtedy stanie. Ludzie mądrzejsi, lepiej wykształceni, lepiej zarabiający, wyemigrują z tego kraju. Proste. Ja jestem za podatkiem liniowym zarówno od firm(który już jest) oraz dochodowy , uważam to za najlepszy pomysł. Nasi południowi sąsiedzi już go wprowadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...