Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Montowal ktos Silecera na Xpert Vision? wchodzi gladko? Strasznie glosny ten cooler oryginalny.

 

Te radiatorki na pamieci beda dobre?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28411762

 

albo te maja dobra cene/miedz, tylko male troche.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28889335

Ja montowałem Silencera już 3 razy i szykuje się jeszcze raz... :twisted: Nie ma żadnego problemu. Idzie gładko. Co do radiatorków to ja dziś kupiłem te. Mam już taki jeden (większy) na SB i całkiem nieźle się sprawuje, a do tego są tanie. Myślę że koło poniedziałku/wtorku będę je już miał to zamontuję i zdam relacje. A te co podałeś nie z badzo się nadają do pamięci BGA. Jak masz kasę to kup lepiej miedziane Revoltec'ki, a jeśli mniej to poczekaj, aż znowu pojawią się na allegro, bo została 1 sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki kupilem niedawno radka 9800se xpert vision juz sprawdzalem po zmodowaniu wyswietla kwadraty w grach a wine sa kreski na ikonach wiec nici z modowania zostalo mi tylko podkrecanie i zabawa tylko na 4 potokach :( z tad plynie moje pyanie jezeli zdejmie podstawowego coolera i wstawie arctik silencera i nakleje miedziane radiatorki na pamiec to gwara idzie sie chrzanic bo w sumie zdania sa podzielone na ten temat. Narazie mam ustawienia fabryczne czyli 380/600 jaka wartosc w przyszlosci ustawic zeby nie zarznac karty i czy jeszcze mozna cos udoskonalic ?? dzieki z gory za jaka kolwiek pomoc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skasztanisz karte i usuniesz dodatkowe chłodzenie (tak, że nie będzie widać sladów) to nie stracisz gwarancji. Czytaj bo to wszystko BYŁO juz napisane. A jakie wartości - sprawdź, wróżkami nie jesteśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystki kupilem niedawno radka 9800se xpert vision juz sprawdzalem  po zmodowaniu wyswietla kwadraty w grach a wine sa kreski na ikonach wiec nici z modowania zostalo mi tylko podkrecanie i zabawa tylko na 4 potokach :( z tad plynie moje pyanie jezeli zdejmie podstawowego coolera i wstawie arctik silencera i nakleje miedziane radiatorki na pamiec to gwara idzie sie chrzanic bo w sumie zdania sa podzielone na ten temat. Narazie mam ustawienia fabryczne czyli 380/600 jaka wartosc w przyszlosci ustawic zeby nie zarznac karty i czy jeszcze mozna cos udoskonalic ?? dzieki z gory za jaka kolwiek pomoc  :lol:

To dam ci fajny sposób dzięki któremu odblokujesz potoki i bedziesz sie na 8-śmiu bawił :twisted:

Też mam 9800SE z Xpert Vision i jak zaraz po formacie zainstalowałem Omegi to wyskakiwały szachownice i artefakty że hooo...

:(

Ale znalazłem sposób, zaraz po formacie zainstalowałem oryginalne stery, a zaraz na nie Omegi z zaznaczeniem Soft-Mod 9800SE->9800

i bez problemu 8 potoków bez żadnych artefaktów ! jestem po 3Dmarkach, z 80% FarCry przeszedłem i ani 1 artefaktu, fajny trick :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu kart ATI: http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...-powercons.html

 

Pośrednio tłumaczy dlaczego 9800SE@PRO tak się grzeje

 

Może dodać tego linka do FAQ?

Dokładnie, bardzo pośrednio.

W każdym razie wezme to pod uwage przy następnej aktualizacji (no chyba że ktoś bardzo nie chce...)

 

Najlepsze jest podsumowanie, trafne jak najbardziej, ale mógł wyjaśnić dlaczego x800 jest mało prądożerny.

 

Dla ciekawych dodam że nowe radki są wykonane w tech. low-k co właśnie przekłada się na ich, jak to ładnie autor ują "power consumption ":

 

x800- ok 65W

6800- ok 150W

 

dlatego też w niektórych wypadkach trzeba sie również liczyć z wymianą zasiłki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...dostałem spowrotem swoją karte (xv r9800se@pro) - tragedia - po 2-3 3dmarkach jest tak gorąca, ze wysypuje mi krzaki w dosie... (przy włączaniu kompa). Normalnie moge grac w gry itp - ale jak włacze kilka razy 3dmarka to fun - i to nie wina potoków, bo takie krzaki to oznaka przegrzania. Już nie wiem co mam robić, karta raz wróciła z serwisu.

 

Nigdy więcej se@pro i chyba nigdy więcej ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...dostałem spowrotem swoją karte (xv r9800se@pro) - tragedia - po 2-3 3dmarkach jest tak gorąca, ze wysypuje mi krzaki w dosie... (przy włączaniu kompa). Normalnie moge grac w gry itp - ale jak włacze kilka razy 3dmarka to fun - i to nie wina potoków, bo takie krzaki to oznaka przegrzania. Już nie wiem co mam robić, karta raz wróciła z serwisu.

Hmmm... mój XV nawet bez krecenia na standardowym chlodzeniu baardzo się grzał, ale żeby aż tak że krzaki po paru godzinach (czy nawet niecałej godzinie) pracy w 3D :? Wydaje mi się, że możesz dać to na gwarancje, ale znowu koszty wysłki...

 

Nigdy więcej se@pro i chyba nigdy więcej ati.

Po takich przejściach jak Ty co do pierwszego byłbym pewien, ale co do drugiego na pewno NIE :wink:

 

PS: Jeśli byłaby taka możliwośc do poproś o zwrot kasy i dozbieraj na pełne PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do poprzedniego posta:

 

Nie zauważyłem, że jesteś ze stolicy i nie bedziesz musiał jej odsyłać, ale znowu to czekanie... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bania - wczesniej miałem kilkanaście radeonów (9500, 9500pro). Jeden sie spalił ( chyba - wyglądało tak, jak przegrzanie pamięci) bez powodu, z resztą niby nie było problemów, ale zawsze jakaś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ła mnie dobijała (a to czarno-biały obraz przez złe kable, a to przycinanie co jakiś czas, a to sterowniki). Następną moją kartą będzie 6800GT.

 

Popatrze jeszcze, jak to będzie działać, jak bez problemów, to może przestanę jęczec ;) ( w planach mam miedź na pamięci i vga silencer).

 

/edit

Te krzaki to własnie na zwykłym chłodzeniu - a nawet lepszym, bo mam zdjętą budę i dodatkowy wiatrak skierowany na drugą stronę grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bania - wczesniej miałem kilkanaście radeonów (9500, 9500pro). Jeden sie spalił ( chyba - wyglądało tak, jak przegrzanie pamięci) bez powodu, z resztą niby nie było problemów, ale zawsze jakaś <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ła mnie dobijała (a to czarno-biały obraz przez złe kable, a to przycinanie co jakiś czas, a to sterowniki).

Chyba że tak... Po tylu (niemilych) przejsciach z ATi raczej tez nie mialbym ochoty kupowac jakiegos Radka.

 

Następną moją kartą będzie 6800GT

Ale nastepna po tej, czy nastepna zamiast tej :lol:

A na 6800GT to za 2200PLN trzeba przeznaczyć :wink: No i zasilacz by sie przydał tak z 480W :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może miał wyjątkowego pecha?

 

Dla przykładu:

qmpel kupił drukare, po mies. stwierdził że ma mało tuszu, nno to wywiercił dziurke, strzykawa, zalał tuszem kreślarskim no i gra gitara. Po tyg. zalało całą drukarke, naprawa nieopłacalna kupił nową (no comento) żaden pech.

Po ok roku zwęglił się proc, klawiature też zmieniał, skaner po pewnym czasie też odmówił posłuszeństwa - powędrował do servisu. Widziałem się z nim ostatnio i narzekał na dysk że coś się strasznie tłucze i mułowaty jakiś....

 

Tak więc hajper może po prostu nie ma szczęścia do ati.

 

Prawdę mówiąc mam chętkę na tego x800 a zwłaszcza na tego Toxic'a (zdjęcie chyba str. wcześniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech twoje przejścia z ATI będą przestrogą dle innych ja nigdy nie miałem zaufania do ATI nie wiem czemu

Eeee tam przestrogą... to, że Hajper nie miał zbytniego fatra do Ati nie oznacza tego, że następni też będą mieć takie szczęście. Coraz więcej ludzi "zdradza nVidię :wink: ", bo Ati po prostu daję więcej za cenę porównywalną z nV. Tylko, żeby tu nie było kolejnej kłótni nV :P

 

Ja nie jestem wyznawcą ATI, a ten Radek, którego mam teraz jest moją pierwszą kartą ATI i jestem z niego baardzo zadowolony. Wybiorę tą kartę, która będzie wydajniejsza za cenę, którą będę mógł na nią przeznaczyć, a czy będzie to nV, ATi, XGI czy S3 :lol: nia ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No następna po tej :) Moze jeszcze w tym roku będe mieć :)

Niech twoje przejścia z ATI będą przestrogą dle innych ja nigdy nie miałem zaufania do ATI nie wiem czemu

Tak szczerze - wole Ati niz jakąkolwiek FX...

 

Ale 6800 to już co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 8500LE potem 8500PRO, 9600, nastepnie modowalne 9500@pro@380/650, a teraz 9800se@pro z zadnyn majmniejszego problemu, wszystko chodzilo super, ATI ma dobre karty, problemy uniektory czesto wiaza sie z nadmiernym przetaktowywaniem lub konfliktem z innym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie było konfliktów ani nadmiernego kręcenia - herc 9500 padł(64mb) po uruchomieniu kompa. Miałem kilka tych 9500 i z innymi nie bylo problemu. A przycinanie - sporo osób miało taki problem, tu na forum jest kilka takich tematów (pomagało instalowanie sterów na siebie). Koniec już tego, bo zjechaliśmy z tematu :)

 

Za tydzien - dwa zakładam mu lepsze chłodzenie i robie pro, bo narazie chodzi 380/600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok thx widze ze masz silencera i pewnie tez radiatory na pamieciach ja tez bym zalozyl ale sie obawiam ze ja zaczne cos grzebac to gwara pujdzie sie walic co radzisz??

powiem tak silencera jak i radiatory zamówiłem w csklepie, (21 lipca)

najpierw nie było silencera ale gość mówi że będzie za dzień, dwa - spox. Później pisze że mają problemy z radiatorami ale jutro wjadą i wyślą, no dobra. Czekałem tydzień no i nic, pisze do gościa a on mówi że poczta "gdzieś" zgubiła ok 20 paczek w tym i moją :evil: . Jak to przeczytałem to myślałem że mnie szlaq trafi... i teraz nie wiem czy czekać, czy pisać mu żeby te paczke sobie w..... i gdzie indziej zamówić...

 

Co do gwary... jak nie zostawisz śladów na grafie to nie ma sie co martwić, kołki wyskakują same, pamięci zawsze można oczyścić (jakby co) Zasada jest jedna: karta do reklamacji musi wyglądać tak samo jak po wyjęciu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś innym wątku, jakiś koleś, który jest serwisantem twierdził, że sprawdzają nawet jaka pasta jest na rdzeniu. Podobno żadna firma nie daje srebrnej pasty - jak taką znajdą pod wentylatorem to znaczy, że ściągałeś wentyl i gwara pa pa robi ....

 

Czy to prawda? nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CIAMCIARAMCIA

ja tez sie obawialem i grzebalem przy grafice pierwszy raz

ale nie bylo zadnych problemow - na forum jest tez super opis jak

co zrobic (watek 9800SE WALKA ZE SCIEMA)

 

wszystko poszlo ladnie i gladko, montarz jest prosty

a uszkodzic chip to nie wiem jak mozna

 

ja zamawialem Silencera na allegro za 59 i przyszedl po 3 dniach

radiatorki cialem sam z global wina od Athlona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...