Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

@Crusio: kolego... jak pisałem swój post, to jeszcze nie miałeś wyników pod foto.

 

@Yorkus: Jeśli za dobrą kasę to warto, kwestia tylko czy zależy ci na większej wydajności. I przypominam, że nie jest to temat jaką kartę kupić!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i figa :(

Ponownie wyskoczylo dlaczego karta nie byla pelnym 9800pro. Ale po kolei. Najbardziej wymagajacym testem okazal sie Rth..costam..bl - te latajace sfery. Chlodzenie rdzenia mam teraz niezle to i sie wzialem porzadnie za krecenie. W tym tescie przy 1.75V nie ma sladu artefaktow przy 450MHz, 3dmarki przechodzil bez artow na takim taktowaniu nawet 0.1V nizej. Przy 1.85V sladu artefaktow w rth...bl nie ma przy 460MHz, temp. w stresie max 43oC (srodek rdzenia powiedzmy 10oC wiecej). ALE w tescie Nature i tylko w nim w 3dmarku2003 pojawily sie artefakty ! Na 470MHz w rth...bl nie bylo artefaktow, na 475 juz sie pojawialy. No to wrzucilem na ruszt 1.9V - temp. 45oC, rth..bl nic nie wykazuje, tak samo atitool, a w nature ... oooo ! Haszcze totalne - i to jakie haszcze ! Cholerna szachownica !

W koncu wyszlo, ze nieistotne na jakim taktowaniu, przy napieciu rdzenia powyzej 1.8V pojawiaja sie w nature charakterystyczne artefakty - odblokowane potoki po prostu sa znacznie 'slabsze jakosciowo' od podstawowych i nie lubia wyzszego napiecia. Buuuu... Figa z bicia rekordow :( :( :(

Nie do końca... w takim wypadku potrzebne są dodatkowe mody, o których pisałem wcześniej. Są to dokładnie te mody do których link tu umieściłeś:

http://www.ocfaq.com/article.php/overclock...king/vidcard/56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi sie wydaje, ze jednak nie pomoga :) Pozostale mody to :

napiecie buforow wejsciowych oraz ukladow adresujacych pamiatek (vdd)

napiecie buforow wyjsciowych pamiatek (vddq)

napiecie graniczne identyfikacji 0/1 (vref)

Wszystkie sa scisle zwiazane z pamiatkami :)

 

Choc niezbadane sa sciezki konstruktorow... sprawdze przez weekend :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor : dawaj czadu z karta :twisted: to mnie sie podoba, tweak pelna geba :wink:

Dziwne sa te karty, mi wyskakuje szachownica przy 4xAA nizaleznie od wszystkich innych ustawien z rozdzialka wlacznie w HL2 ale TYLKO w menu przy wyborze loadingow - szachownica jest w okienku z podladem save`ow i nigdzie indziej, rowniez w samej grze ...

.

.

Probowalem wgrac wczoraj bios od XT i wyskoczyl mi blad zwiazny z blokada flashowania :evil: flashrom z wymuszeniem ( -f) rowniez nie przebil sie przez zabezpieczenie - jak to obejsc, wie moze ktos :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi sie wydaje, ze jednak nie pomoga :) Pozostale mody to :

napiecie buforow wejsciowych oraz ukladow adresujacych pamiatek (vdd)

napiecie buforow wyjsciowych pamiatek (vddq)

napiecie graniczne identyfikacji 0/1 (vref)

Wszystkie sa scisle zwiazane z pamiatkami :)

 

Choc niezbadane sa sciezki konstruktorow... sprawdze przez weekend :twisted:

Chcesz powiedzieć że wykonałeś te mody? Wnioskuję iż wszystkie udanie?

W porównaniu do tych podstawowych przynoszą jakieś efekty? Czym chodzisz rdzeń? Czy tym razem ruszałeś shima?

 

Pozostaje teraz poczekać na ujemnie temp... :twisted:

 

Jeśli chodzi o woltaż, zauważyłem że rzeczywiście przy pewnym danym napięciu oc nie zmienia się, a nawet maleje (tylko że u mnie były to pamięci) Jednakże te mody powinny pomóc... choć trochę... było coś takiego u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tych 3 jeszcze nie zrobilem - dopiero przez weekend mam zamiar :)

I one powinny dac kopa pamiatkom, natomiast nie widze powodu dla ktorego mialyby cos poprawic z podkrecalnoscia rdzenia...

A co do chlodzenia - to jak juz pisalem mam self-made :) - zaimplementowalem sobie miedziaka na rdzen. Shima usunalem - kilka stron wczesniej opisalem dlaczego. Tym razem obeszlo sie bez uszkodzenia karty :P Na pamiatkach bede mial na dniach radiatorki alu na 'zaciskach' - zamontowane bezklejowo. No zobaczymy, zobaczymy co z tego bedzie... Kurcze, chcialbym przekroczyc 7k w 3dm2003 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

xor -

1. jak usunąłeś Shima ?? To bardzo ryzykowny zabieg??

2. Jakich narzędzi użyleś do tego? Mlotek, wiertlo i kombinerki czy czegoś subtelniejszego??

3. Czy shima da się potem bezproblemowo zalożyć w razie jakby coś sie stalo (odpukać) z kartą ??

4. Zalożylem Silencera na rdzen(R360) i z 324 MHz przetaktowal się do 337 :( a potem niebieskie ekrany z zwisy (znaczy karta się przegrzewa), bo

zaslacz chyba jest wystarczający. Rdzen wygladał na to ze jest równo ze Shimem :(

Czy lepsza pasta srebrna czy silikonowa (od Silencera)?

 

PozdrawiamWitam

xor -

1. jak usunąłeś Shima ?? To bardzo ryzykowny zabieg??

2. Jakich narzędzi użyleś do tego? Mlotek, wiertlo i kombinerki czy czegoś subtelniejszego??

3. Czy shima da się potem bezproblemowo zalożyć w razie jakby coś sie stalo (odpukać) z kartą ??

4. Zalożylem Silencera na rdzen(R360) i z 324 MHz przetaktowal się do 337 :( a potem niebieskie ekrany z zwisy (znaczy karta się przegrzewa), bo

zaslacz chyba jest wystarczający. Rdzen wygladał na to ze jest równo ze Shimem :(

Czy lepsza pasta srebrna czy silikonowa (od Silencera)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fastadi

Witam

 

zakupiłem Radka Sapphire Atlantis 9800SE 128MB 256bit - i po wgraniu omeg 2.5.90 i zaznaczeniu pola soft mod 9800se >>PRO/XT itd stery sie zainstalowały ale po wejsciu na opcje karty widze ze zegary procka i pamięci dalej sa na poziomie 270

 

Czy powinny sie zmienic?? czy ja musze sam je teraz podciągnąć??

 

DODAM ZE W 3D marku03 kreci mi równe 3600 pkt na 1024x768

 

sprzęt : P4 2.8 HT, GA-7VT880L, 2x256 DDR 400 w DUALU, Samsung 80GB 8MB, zasiłka 500W PPFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprini1 -->

1. jak usunąłeś Shima ?? To bardzo ryzykowny zabieg??

2. Jakich narzędzi użyleś do tego? Mlotek, wiertlo i kombinerki czy czegoś subtelniejszego??

3. Czy shima da się potem bezproblemowo zalożyć w razie jakby coś sie stalo (odpukać) z kartą ??

4. Zalożylem Silencera na rdzen(R360) i z 324 MHz przetaktowal się do 337 :( a potem niebieskie ekrany z zwisy (znaczy karta się przegrzewa), bo

zaslacz chyba jest wystarczający. Rdzen wygladał na to ze jest równo ze Shimem :(

Czy lepsza pasta srebrna czy silikonowa (od Silencera)?

 

1. skutecznie :) I jak ryzykowny to zalezy wylazcnie od Twoich umiejetnosci manualnych :)

2. Szlifierka katowa - nie, ona nie bedzie tu przydatna. Tak samo jak wiertarka udarowa. Za to jesli chodzi o mlotek - to on juz jest bedzie zupelnie zbedny... :wink: Wystarczy maly noz o waskim i cienkim ostrzu, najlepiej elastycznym Trzeba przy jednym z rogow krawedz ostrza nozyka cholernie delikatnie wcisnac pomiedzy shima oraz chip, NIC NIE DZIUBAC CZUBKIEM NOZA ! Potem pchac to ostrze dookola calego shima - pojakims czasie powinien odskoczyc. Tylko uwazajcie, aby nie obciac sobie ktoregos z malych rezystorkow znajdujacych si edookola rdzenia !

3. no niebardzo...

4. No cos jest nie tak. IMO wlasnie shim moze byc przyczyna - marnie przylega radiator do rdzenia i sie przegrzewa. A moze jednak to byc zasilacz. Jaki masz ?

Srebrna pasta jest zdecydowanie lepsza od zwyklej silikonowej. Arctic Silver 5 jest doskonala pasta, z niesrebrnych jest swietna Arctic Silver Ceramique - wyglada jak silikonowa.

 

Jako, ze przez weekend nie bede mial netu, to w poniedzialek postaram sie zamiescic zdjecia pogladowe.

 

fastadi --> soft mod odblokowuje tylko dodatkowe 4 potoki, nie zmienia taktowan. To musisz juz samemu zrobic, przykladowo rivatunerem. A wynik z 3dmarka2003 masz marny. Wyczysc sobie system ze starych sterow i zainstaluj omegi z softmodem ponownie. Powinienes miec ponad 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tych 3 jeszcze nie zrobilem - dopiero przez weekend mam zamiar :)

I one powinny dac kopa pamiatkom, natomiast nie widze powodu dla ktorego mialyby cos poprawic z podkrecalnoscia rdzenia...

A co do chlodzenia - to jak juz pisalem mam self-made :) - zaimplementowalem sobie miedziaka na rdzen. Shima usunalem - kilka stron wczesniej opisalem dlaczego. Tym razem obeszlo sie bez uszkodzenia karty :P Na pamiatkach bede mial na dniach radiatorki alu na 'zaciskach' - zamontowane bezklejowo. No zobaczymy, zobaczymy co z tego bedzie... Kurcze, chcialbym przekroczyc 7k w 3dm2003 :D

Powodzenia (na pewno Ci się przyda :D )

 

Też mam zamiar usunąć tego grrr shima bo przez niego silener nie dociska równomiernie, i zapewne stąd moje mizerne wyniki. Ale po twojej przygodzie "lekko" się 8O i zacząłem się głęboko zastanawiać... ale to tylko kwestia czasu (dosłownie i w przenośni)

 

7k w 3dm03?... nie jesteś sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko odnosnie nie modowalnego xperta bo taki mój chyba jest. Czy można jakoś naprawic te potoki?? Arty w 2001 pokazuja sie tylko w tescie z lobby tylko na oksach. W 2003 pokazują się w battle na klatkach zołnierzy. Za to w 2005 juz we wszystkich trzech pierwszych testach. Jesli chodzi o gry to np w Spell forcie widac czasami pojedyncze czarne piskele na górach, w dómie na podłogach a np w chaserze albo prince of persia warrior within wogóle. Czy np hardmode spowodóje wpełni normalne chodzenie karty czy moze wystarczy zmiana chłodzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie waro zrywać shima, zbyt ryzykowna operacja. Po odciśniętym logo ATI, widać że przylega idealnie do rdzenia.

PRIMO : po odcisnietym logo widac, ze u Ciebie przylega idealnie, niekoniecznie u kazdego...

SECUNDO : napisze wytluszczeniem :)

poprzedniej karty nie uszkodzilem usuwajac shima ! troche nadwyrezylem jeden z rogow podstawki :P lecz nie to ja zabilo - powodem smierci bylo glebokie zarysowanie na sciezkach w okolicach rdzenia wykonane przy czyszczeniu kleju. Operacja zdejmowania shima jest w gruncie rzeczy banalna i bezpieczna - JESLI SIE JA WYKONUJE SPOKOJNIE, POWOLI I SCISLE WG. PRZEPISU ! (ktory juz 2-krotnie podalem). Zdejmowalem juz 3 razy... Jak nie zapomn ezabrac cyfry z pracy, to jutro przedstawie zdjecia pogladowe :)

 

P.S. Raport z dalszego vmodowania karty zapodam jutro/pojutrze. W weekend nie zdarzylem - byl mecz, awans, i w ogole... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xor : dawaj czadu z karta :twisted: to mnie sie podoba, tweak pelna geba :wink:

Dziwne sa te karty, mi wyskakuje szachownica przy 4xAA nizaleznie od wszystkich innych ustawien z rozdzialka wlacznie w HL2 ale TYLKO w menu przy wyborze loadingow - szachownica jest w okienku z podladem save`ow i nigdzie indziej, rowniez w samej grze ...

.

.

Probowalem wgrac wczoraj bios od XT i wyskoczyl mi blad zwiazny z blokada flashowania :evil: flashrom z wymuszeniem ( -f) rowniez nie przebil sie przez zabezpieczenie - jak to obejsc, wie moze ktos :?:

 

witam :) dolanczam sie do pytania kolegi czym i jak obejsc to zabezpieczenie u mnie nie stety to samo wywala :(

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko odnosnie nie modowalnego xperta bo taki mój chyba jest. Czy można jakoś naprawic te potoki?? Arty w 2001 pokazuja sie tylko w tescie z lobby tylko na oksach. W 2003 pokazują się w battle na klatkach zołnierzy. Za to w 2005 juz we wszystkich trzech pierwszych testach. Jesli chodzi o gry to np w Spell forcie widac czasami pojedyncze czarne piskele na górach, w dómie na podłogach a np w chaserze albo prince of persia warrior within wogóle. Czy np hardmode spowodóje wpełni normalne chodzenie karty czy moze wystarczy zmiana chłodzenia??

Potoków nie da się naprawić 8)

Jeżeli bez hardmoda działa źle to po nim nie będzie działać lepiej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedniej karty nie uszkodzilem usuwajac shima ! troche nadwyrezylem jeden z rogow podstawki :P lecz nie to ja zabilo - powodem smierci bylo glebokie zarysowanie na sciezkach w okolicach rdzenia wykonane przy czyszczeniu kleju. Operacja zdejmowania shima jest w gruncie rzeczy banalna i bezpieczna - JESLI SIE JA WYKONUJE SPOKOJNIE, POWOLI I SCISLE WG. PRZEPISU ! (ktory juz 2-krotnie podalem). Zdejmowalem juz 3 razy... Jak nie zapomn ezabrac cyfry z pracy, to jutro przedstawie zdjecia pogladowe :)

PAMIĘTAJ JEDNAK, ŻE TEGO TYPU OPERACJA POZBAWIA UŻYTKOWNIKA PRAW DO NAPRAW GWARANCYJNYCH

niezależnie od tego, co jest powodem uszkodzenia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest chyba oczywiste 8)

Niestety, nie dla wszystkich. Ty uszkodziłeś pierwszą kartę sam, do czego się przyznałeś i ja to rozumiem, dlatego zaproponowałem pomoc w ewentualnej naprawie. No i chyba mam dla ciebie dobrą wiadomość, a dla mnie złą. Najprawdopodobniej udało się naprawić twoją kartę (to ta dobra wiadomość), konkretnie będę wiedzieć jutro, ale to ostatnia tego typu "reklamacja", która nie powinna mieć miejsca (to ta zła wiadomość). Po prostu producent nie chce już wymieniać ewidentnie uszkodzonych przez użytkownika kart.

 

Ale są tacy, którzy tego nie rozumieją.

Przykłady z ostatnich dni:

1. karta z wyrwanym wentylatorem, przesłana w terminie do 10 dni od daty zakupu z żądaniem zwrotu pieniędzy,

2. karta z założonym VGA Silencerem i radiatorami - na zwrócenie uwagi, że do reklamacji należy przesłać kartę z usuniętymi modyfikacjami, dostaje odpowiedź, że przecież karta nie była modyfikowana.

RĘCE OPADAJĄ.

W pierwszym przypadku nie mogę zwrócić karty do producenta, bo warunkiem jest "brak śladów używania", a użytkownik "chyba zapomniał" o tym fakcie, w drugim przypadku odesłanie karty w stanie takim, jaka jest spowoduje, że producent na pewno reklamacji nie uzna, a ja nie chce ponosić ryzyka zakładania i zdejmowania chłodzenia - bo niby dlaczego? do tego nie mam skąd wziąć oryginalnego wentylatora, chyba, że z nowej karty, co raczej nie wchodzi w grę.

 

Co do awaryjności samych kart - nie są wcale awaryjne - reklamacje kart, którym nikt nie pomógł można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Od razu muszę wszystkich ostrzec, że opisana przez Ciebie operacja oraz wszelkie lutowania, typu hard-mod powodują złamanie warunków gwarancji, żeby nikt nie miał potem pretensji, że jego reklamacja została odrzucona. I będzie to szczegółowo sprawdzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie waro zrywać shima, zbyt ryzykowna operacja. Po odciśniętym logo ATI, widać że przylega idealnie do rdzenia.

PRIMO : po odcisnietym logo widac, ze u Ciebie przylega idealnie, niekoniecznie u kazdego...
Wyjąłeś mi to z ust...

 

W sobote padla moja grafa. Wszystkie warunki zasilacz + wentylacjia byly ok ale jak zwykle musze miec pecha bo sie swięta zblizają:(

 

 

Szkoda bo to naprawde swietna karta:(

Sama z 'sie'? Mało prawdopodabne, nawet bardzo, jednakże możliwe (czyt. wyjątkowy pechozol)

Wyrazy współczucia... na same święta.... chyba nie ma nic gorszego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote padla moja grafa. Wszystkie warunki zasilacz + wentylacjia byly ok ale jak zwykle musze miec pecha bo sie swięta zblizają:(

 

Szkoda bo to naprawde swietna karta:(

Sama z 'sie'? Mało prawdopodabne, nawet bardzo, jednakże możliwe (czyt. wyjątkowy pechozol)

Wyrazy współczucia... na same święta.... chyba nie ma nic gorszego....

Ano padła :( teraz siedze na S3 2MB ale jeszcze w tym tygodniu musze kupic albo gf ddr albo zuce sie na 4mx :wink: bo przez swita nie wyrobie bez grafy :evil:

 

teraz tylko problem z gwarą (nie mam wątpliwosci ze powinna byc naprawa/wymiana) jednak jesli bedzie mozliwosc to wole doplacic do r9800pro :) no ale to sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie kupilem saphire 9800se 128/256bit i po softmodzie mam szachownice (dalej zwana kratka)

tylko rzecz w tym ze te kratki wystepuja juz w windowsie tzn tylko na paskach tytulowych folderow (to niebieski)

w aplikacjach 3D kratki te sa na calym ekranie , wczesniej czytalem ze pojawiaja sie na teksturach czyli sciany postacie etc.... a u mnie to jest caly ekran niezaleznie od wyswietlanej grafiki... tekstury sa ok i zadnych bledow nie ma tylko ta kratka jest wyswietlana jakby nalozyc taka na na ekran monitora

czy moze to byc wina zasilacza ktory ma tylko 300W i jest do [gluteus maximus] :P (dodam ze po chwili w 3dmarku sie wiesza komputer) , czy jest to ewidentnie niemodowalna karta ?

niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia jej na mocniejszym zasilaczu ...

prosze o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ponawiam pytanie o flashowanie czy ktos wogole to robil bo z tego co widze to nigdy nikt nie odpowiedzial na to pytanie w tym topicu jak obejsc to zabezpiczenie ????????????????????????

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macias666: Popraw przewietrzanie budy, zmień chłodzenie na karcie i zasilacz. Powinno być OK.

 

@storm: skoro nikt nie odpowiada, czyli musisz sam poradzić sobie z tym problemem. No i oczywiscie opisać jak Ci poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...