Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent po vmodzie bez zajakniecia chodzi na 450mhz we wszystkich testach - ale w rth...bl arty w tym tescie zniknely dopiero przy 1.85V... oryginalnie mialem 1.66V.

Teraz musze tylko zmienic dmuchacza (bo aktualny na nowym miedziaku siedzacym na karcie brykajac na 7V praktycznie nie wieje :P. Musze zamontowac jeszcze 'bezklejowo' radiatorki na pamiatki i wtedy dopiero siekne sobie reszte modow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu może jacyś posiadacze r9800se kupionych od użytkownika BLANIA na allegro np:

http://allegro.pl/show_item.php?item=35762836

Mogli byście powiedzieć czy nie było żadnych przygód ze zwrotem niemodowalnej karty bo procedura testowa (sam 3dmark) którą on stosuje nie jest zbyt dokładna i wydaje mi się że sa spore szanse otrzymania karty niemodowalnej

Czy opłaca się kupic kartę od tego allegrowicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu może jacyś posiadacze r9800se kupionych od użytkownika BLANIA na allegro np:

http://allegro.pl/show_item.php?item=35762836

Mogli byście powiedzieć czy nie było żadnych przygód ze zwrotem niemodowalnej karty bo procedura testowa (sam 3dmark) którą on stosuje nie jest zbyt dokładna i wydaje mi się że sa spore szanse otrzymania karty niemodowalnej

Czy opłaca się kupic kartę od tego allegrowicza?

 

Jeden test? sam 3dmark to zdecydowanie za mało! W dodatku 128 bitowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pytam poraz drugi. mam problem czy jest mozliwe ze po odbokowaniu potoków karta siądzie? zainstalowałem karte odblokowałem dodatkowe potoki puscilem 3d marka jeden test wyłączyłem kompa po kolejnym zamontowaniu karta co chwila sie zwiesza nawet na 4potokach (sprawdzałem na roznych kompach i zasilaczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem czy jest mozliwe ze po odbokowaniu potoków karta siądzie? zainstalowałem karte odblokowałem dodatkowe potoki puscilem 3d marka jeden test wyłączyłem kompa po kolejnym zamontowaniu karta co chwila sie zwiesza nawet na 4potokach (sprawdzałem na roznych kompach i zasilaczach). a co do xpertvisionów to nie są to najlepszej jakosci karty (i wydajności) sapphiry są lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni jestem jednym ze szczęśliwców ktorzy mają odblokowanego R9800se@PRO Sapphire/Hyhix 2.8.

Ustawienia mam na 320/620; 8:1; 128MB; 256 bit, czarna; po wgraniu sterownikow DNA.

Grafa się sporo grzeje ale all smiga wyśmienicie (4928pkt w 3DM'03). Najgorętszym elementem jest pewna blaszka na stronie karty gdzie nie ma radiatora w narożniku. Cholerny tam jest gorąc - czy to normalka?

 

Aha - mam 300W ModeCom GTF - ale niedługo zmienię na Chifteka 420W 302 DF. Obawiam sie ze ten ModeCom nie wyrabia przy moim sprzecie z tą VGA. PLASe czy na pewno. Dajcie odpowiedz czy na pewno opłaca się wymiana psu? i co z tą blaszką? Czytałem to forum .. cos podobnego było ale nie było konkretnej odpowiedzi.

Reszta kompa to Barton 2500+, 2x512 MB TwinMost 400Mhz, Epox 8RDA+, WDC 80GB, CDRW. wewnątrz chłodze kompa 2x Arctic cooling 80mm i taki sam na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie, lepiej jest mieć samą blaszkę z tyłu czy z niebieską "obudową" (VGA Silencer)? Bo ona ma taką wypsutkę, która bezpośrednio dotyka PCB (tam gdzie chipset). To nie szkodzi karcie (np. nie podnosi trochę temperatur)?

Btw- teraz mam zamontowane z obudową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do xpertvisionów to nie są to najlepszej jakosci karty (i wydajności) sapphiry są lepsze :)

Chciałbym się dowiedzieć, na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Czy porównywałeś karty oby producentów i testowałeś je pod względem wydajności. Bo ja tak. I moje wnioski są zupełnie inne niż twoje. Przy testach w 3D Marku 2003 i 3D Marku 2005 karta Xpervision za każdym razem miała wynik kilkanaście-kilkadziesiąt punktów lepszy, w załeżności od użytego benchmarka. To chyba zaleta chipsetu R360 w jaki wyposażone są Xpertvisiony.

Co do jakości, to zarówno jeden jaki drugi producent nie może się pochwalić super jakością, jeżeli już mówimy o jakości to mówmy Hercules. Wentylatorki na obu kartach są podobne jakościowo, czyli nadają się tylko wtedy, gdy karty nie podkręca się. W Sapphire złącze zasilania jest takie jak w FDD, czyli łatwiejsze do wyłamania, co uważam, za gorsze jakościowo niż molex zastosowany w Expertvisionach. Reszta jest podobna.

Wyposażenie jast takie same, ale do Xpertvisionów producent dodaje także dwie pełne gry, a do Sapphire tylko sterowniki.

Może się trochę czepiam szczegółów, ale stwierdzenie, że Sapphire jest lepszy w jakości jakości do mnie nie trafia, bo jeżeli chodzi o wydajność to jestem tego nawet pewien, że twoje stwierdzenie nie zostało potwierdzone żadnym testem porównawczym i jest zupełnie nieobiektywne.

Dlatego proszę o wyjasnienie w czym Sapphire jest lepszy. Obawiam się, że dla Ciebie jest lepszy tylko dlatego, że Ty takiego masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie male pytanka:

chce sobie kupic plyte Abit NF7, do tego z 512 ramu i R9800SE z odblokowanymi potokami i podkreconego.

Jaki do tego procesor minimum, aby nie ograniczal mozliwosci Radka.

Prosilbym jak mozna o podanie 2 prockow jednego co sprosta bez podkrecania, a drugi ktory po podkreceniu bedzie dobrze wspolpracowal z Radkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Radeona 9800Pro/xt podkreconego z 9800se starcza takie zasilacze ? :

1. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=35861202

2. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=35491888

3.http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=35474298

Kup ten drugi - jest najlepszy z tych trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do xpertvisionów to nie są to najlepszej jakosci karty (i wydajności) sapphiry są lepsze :)

... ciach ... To chyba zaleta chipsetu R360 w jaki wyposażone są Xpertvisiony.

... ciach.... W Sapphire złącze zasilania jest takie jak w FDD, czyli łatwiejsze do wyłamania, co uważam, za gorsze jakościowo niż molex zastosowany w Expertvisionach.

... ciach .. do Xpertvisionów producent dodaje także dwie pełne gry, a do Sapphire tylko sterowniki.

Może się trochę czepiam szczegółów, ale stwierdzenie, że Sapphire jest lepszy w jakości jakości do mnie nie trafia, bo jeżeli chodzi o wydajność to jestem tego nawet pewien, że twoje stwierdzenie nie zostało potwierdzone żadnym testem porównawczym i jest zupełnie nieobiektywne.

Dlatego proszę o wyjasnienie w czym Sapphire jest lepszy. Obawiam się, że dla Ciebie jest lepszy tylko dlatego, że Ty takiego masz.

No @pcserwis_W-wa nie rób wsi, i nie wprowadzaj użytkowników w błąd tylko dlatego że hanlujesz tą marką. Po pierwsze porównujesz XV z R360, do szafirka z R350. Trochę bez sensu, nie?? Bo ja akurat porównywałem oba na rdzaeniu R360 i to właśnie szafirki miały wyższą wydajność. Po drugie złącza z szafirka nie da się wyłamać, tylko co najwyzej odegną się druty fdd które wychodzą z płytki natomiast w XV jaknajbardzej możma wyłamać wtyczkę. A to że ktoś daje gry, ma zawsze wpływ na końcową cenę. XV jest parę procent droższa od szafirka. Więc nie pisz gupot, ze ktoś jest nieobiektywny, jeśli sam nie jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi wsi. Stwierdzam tylko, że karty Xpertvision i Sapphire to ta sama klasa jakościowa, więc mówienie, że jedna, albo druga jest lepsza, jest troche nie na miejscu. To sama klasa jakościowa to produkty Yuan i Powercolor.

W jednym masz rację, rzeczywiście porównywałem kartę Xpertvisiona na R360 z Sapphire z R350, ponieważ takie miałem wtedy dostępne., ale napisałem o tym. Różnice były, ale niewielkie, co podczas normalnego używania nie ma żadnego znaczenia.

Natomiast nie mogę się zgodzić co do ceny, przynajmniej u polskich dystrybutorów. Sapphire jest zawsze o conajmniej 15-20zł netto droższy niż Xpertvision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. widac panom z pcserwis troszke zalazłem za skóre :) no cóz mam sklep internetowy i mam dobry dostęp do xpervisionów i sapphirów. testowane sapphiry były na r360 i na standardowych ustawieniach były wydajniejsze niz xpervision. mało tego co to znaczy ze po odblokowaniu powstałe szachownice na 3d marku 2003 to nie artefakty tylko błędy sterowników(w przypadku xpertvisonów w opise na allegro)? testowałem na wielu sterach i ten problem nie znika natomiast po odblokowaniu sapphirów nie ma błędów w żadnych grach ani aplikacjach. co do cen to zalezy kto gdzie kupuje ja mam dostęp do sapphirów dobry i kupuje je taniej niz xpervisiony (sprzedaje 9800se 128mb/256bit za 575 zl brutto)chociaz xpertvisony kupuje w action a action ma na nie dobre ceny. druga sprawa ze sapphiry lepiej sie podkrecaja i to tez jest sprawdzone nie na jednej sztuce nie zarzucam ze pcserwis sprzedaje szajs tylko ze sapphiry (r360) sa wydajniejsze od xpertów (r360). moja opinia jest na podstawie moich testów nie subiektywnej oceny na podstawie tych testów wybrałem do swojego kompa sapphira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

aha jeszcze jedno skoro to nie artefakty na tych xperta to troszke dziwne bo ati tool inaczej to interpretuje pokazuje błędy a na sapphirach nie wiec moze panowie z ati nie wiedza co to artefakt, jak sie myle to niech ktos mnie naprostuje (tak to interpretuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

a co do cytatu "Może się trochę czepiam szczegółów, ale stwierdzenie, że Sapphire jest lepszy w jakości jakości do mnie nie trafia, bo jeżeli chodzi o wydajność to jestem tego nawet pewien, że twoje stwierdzenie nie zostało potwierdzone żadnym testem porównawczym i jest zupełnie nieobiektywne. "

testowałem je na 3d mark 2001se , 2003 , 2005 doom3 time demo , far cry demo , aqua mark i w każdym tescie sapphiry były lepsze wiec jesli podawżasz wyniki tych testów to na czym ty testyjesz swoje grafy? skoro te nie są obiektywne ale jesli ktos ocenia wydajnosc i jakosc grafik na podstawie tego czy producent dostarcza jakies stare gry w pudełku czy nie to ja nie mam więciej pytań tylko kto sugeruje sie zakupem grafiki na podstawie gier w kartoniku tym bardzie ze wszyscy tu graja w hl2 czy doom3 a takich gier nie znajdziemy w zestawach 9800se za 500-600zł . druga sprawa jest taka ze testowałem wyjścia tv na tych grafikach i moim zdaniem sapphiry miały lepszej jakość obraz na tv (to jest moja subiektywna ocena ale tez sie składa na stwierdzenie ze sapphiry sa lepszej jakosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam zasilacz Codegen i mam pytanko czy Radeon 9800se nic nie podkrecony na 4 potokach wytrzyma z 2 tygodnie ??? Nie mam teraz kaski na nowy zasilacz :(

 

+3.3 V 3.28 V

+5 V 4.87 V-4.89

+12 V 13.12 V-13.06

-12 V -13.03 V-12.97

-5 V -4.94 V-4.91

 

I tak na marginesie czy na wasze oko ten zasilacz jest dobry ?

Jezeli nie to zapodajcie mi jakis dobry zasilacz do 100 zl

-> http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=35534191

 

Na tego CHIEFTEC'a nie moge wydac az 189 zl ;(

 

Zapomnialem jeszcze o jednej sprawie .Czy do hardmoda 9800se trzeba koniecznie uzyc lutu czy mozna polaczyc je w inny sposob np. gumki przewadzace prad z kalkulatorow 8) i czy dziala ta metoda na R360 .

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mało tego co to znaczy ze po odblokowaniu powstałe szachownice na 3d marku 2003 to nie artefakty tylko błędy sterowników(w przypadku xpertvisonów w opise na allegro)? testowałem na wielu sterach i ten problem nie znika natomiast po odblokowaniu sapphirów nie ma błędów w żadnych grach ani aplikacjach...

Ehm, a gdzie to niby PCSERWIS pisze, ze SZACHOWNICA w 3dmarku2003 to nie artefakty :?: Bo jakos nigdzie tego nie widzialem... Mialem od nich 2 karty i obie w zadnym tescie nie wykazywaly artow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...