Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem moda. Odinstalowałem sterowniki z soft modem i zainstalowałem najnowsze omegi pod win98. Podczas instalacji wybrałem opcje zwykłych sterowników do 9800SE bez moda. Po zainstalowaniu ich w aidzie pokazuje mi 4 potoki.

 

Co może być nie tak ?

Sterowniki złe ?

Czy coś z modem ?

 

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Karta w miejscu radiatora co leży na układach od zasilania zaczeła się strasznie grzać i na odwrocie rdzenia też jest gorąco.

Podaj mi dokładny model twojej karty, jakie pamięci, jaki rdzeń, spisz wszystkie oznaczenia na karcie i mi tu wklej - przygotuje ci biosa ze zmienionym id karty bo tu moze tez lezec problem ze hard mod nie dziala (chociaz to dziwne bo u mnie zaraz po polutowaniu karta stała sie pełnym 9800PRo i jest nia do dzisiaj)

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi dokładny model twojej karty, jakie pamięci, jaki rdzeń, spisz wszystkie oznaczenia na karcie i mi tu wklej - przygotuje ci biosa ze zmienionym id karty bo tu moze tez lezec problem ze hard mod nie dziala (chociaz to dziwne bo u mnie zaraz po polutowaniu karta stała sie pełnym 9800PRo i jest nia do dzisiaj)

1558412[/snapback]

 

Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowanie moim problemem. Zaczynam wierzyć w ludzi :)

No to zaczynam:

Sapphire Radeon 9800SE 128M DDR V/D/VO

Lite Retail Version

 

Rdzeń R350 (niestety teraz jest problem z sciągnięciem bloku żeby spisać jego numery :cry: )

Pamięci Infeon 3.3ns (też jest problem z numerem bo przykleiłem tam radiatory revolteca)

 

Jak będzie trzeba jeszcze coś podać to pisz :)

Może wiesz co mogę zrobić z O/C ramów (nie wliczając vmoda) żeby ich potencjał o/c wzrósł. A jak już nie da się to może taimingami je troszkę wyostrzyć ?

 

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie stalo?

W sumie to do konca nie wiem... Przy montażu bloczku na grafe zawadziłem złaczem o radiator i troche sie karta zarysowała. Poskładałem do kupy, no i krzaki. Ścieżki naprawiłem ale problem nie zniknął... cięzko powiedzieć co i dlaczego mogło siąść :|

 

Głupio tak trochę, karta przeżyła Vmod i nie jedno molestowanko ;) a padła przy montażu :mellow:

;(

 

 

Ale jedzie już do mnie X800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowanie moim problemem. Zaczynam wierzyć w ludzi :)

No to zaczynam:

Sapphire Radeon 9800SE 128M DDR V/D/VO

Lite Retail Version

 

Rdzeń R350 (niestety teraz jest problem z sciągnięciem bloku żeby spisać jego numery  :cry: )

Pamięci Infeon 3.3ns (też jest problem z numerem bo przykleiłem tam radiatory revolteca)

 

Jak będzie trzeba jeszcze coś podać to pisz  :) 

Może wiesz co mogę zrobić z O/C ramów (nie wliczając vmoda) żeby ich potencjał o/c wzrósł. A jak już nie da się to może taimingami je troszkę wyostrzyć ?

 

Z góry thx

1558474[/snapback]

Jakie masz domyślne taktowanie pamięci bo są 2 modele sapphire 9800se na pamięciach infineona 3.3ns

 

Sapphire 9800 SE 128 MB 325 / 277 Infineon 3.3

 

Sapphire 9800 SE 128 MB 324 / 270 Infineon 3.3

 

Najlepiej by było gdybyś zgrał mi swój oryginalny bios od karty....

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni zastanawiam sie nad zakupem radeona 9800SE i podkrecenia go na wersje PRO. Mam mozliwosc kupic wersje 128bit za 351zł http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p lub 256bit za 384zł na WGK.waw.pl Oplaca sie kupowac wersje 128bit ?? czy lepiej 256 ?? a moze za kilka zlotych wiecej kupic nv6600 ??

Prosze o Wasze opinie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni zastanawiam sie nad zakupem radeona 9800SE i podkrecenia go na wersje PRO. Mam mozliwosc kupic wersje 128bit za 351zł 1581516[/snapback]

poczytaj gosciu ( imho 256 bit )

o 6600 zapomnij na amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz domyślne taktowanie pamięci bo są 2 modele sapphire 9800se na pamięciach infineona 3.3ns

 

Sapphire 9800 SE 128 MB 325 / 277 Infineon 3.3

 

Sapphire 9800 SE 128 MB 324 / 270 Infineon 3.3

 

Najlepiej by było gdybyś zgrał mi swój oryginalny bios od karty....

1580219[/snapback]

 

Ja mam ten 325/277 ]:->

 

Jak mam zgrać mojego dotychczasowego biosa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten 325/277 ]:->

 

Jak mam zgrać mojego dotychczasowego biosa ?

1582117[/snapback]

Przygotowałem Ci 3 biosy: Wszystkie mają zmienione ID na R9800PRO. Mają 3 różnie taktowania. standardowe - 324@553 - w nim tylko zmienione ID, następnie 380@553 - tu podkręcony zegar CPU - najpierw przetestuj czy idzie na tyle, i ostatni taktowania pełnego PRO 380@680 musisz być pewien że na tyle poleci twoja karta. Flashuj GVFlashem15 - jest w paczce (program do flashu kart gigabyte - omija zabezpieczenia przed flashowaniem). Pozdro ;]

 

Biosy - Sapphire 9800SE

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem Ci 3 biosy: Wszystkie mają zmienione ID na R9800PRO. Mają 3 różnie taktowania. standardowe - 324@553 - w nim tylko zmienione ID, następnie 380@553 - tu podkręcony zegar CPU - najpierw przetestuj czy idzie na tyle, i ostatni taktowania pełnego PRO 380@680 musisz być pewien że na tyle poleci twoja karta. Flashuj GVFlashem15 - jest w paczce (program do flashu kart gigabyte - omija zabezpieczenia przed flashowaniem). Pozdro ;]

 

1583529[/snapback]

Dziękuje za Biosy. Jestem pod wrażeniem.

 

Szkoda że dziś wyjeżdżam i nie będę miał czasu na dokładne testy.

 

Czyli teraz hard-mod powinien działać :)

 

A jeśli chodzi o O/C to max to 425/310 ale wole raczej sobie od potrzeby ją podkręcać niź żeby do stronek (bo mało gram) chodziła na jej maxie.

 

 

Jak wróce założe Hard-Moda jeszcze raz i pomyśle nad V memorek. Bo te infeony się wogóle nie kręcą a mam na nich dobre chłodzenie.

 

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo grzebalem po forum.purepc.pl. Caly czas moja karta wydawala mi sie dziwna. To PCB jakies nie takie, a zegary (324/310) nietypowe. No i wpadł mi na ekran wątek o R360. Zacząłem szukać czy ktos przerobił SE na XT.

Do wglądu:

 

http://wzone.neostrada.pl/P8280041.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290042.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290043.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290045.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290046.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290047.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290048.JPG

http://wzone.neostrada.pl/P8290049.JPG

 

Mam na karcie R360. Myślicie ze przerabiać na XT? Chłodzenie na tą okoliczność oczywiście sie zmieni. Myślałem nad Zalmanem (ten kwiatek - nie chce mi sie teraz modelu szukać) albo ati silencer. Żaden pasyw nie wchodzi w gre - termostat sobie zrobie zeby cicho bylo. Więc finalnie: Przerabiać na XT czy nie??

Pozdro i z gory dzięki za opinnie.

 

Prosze o trzy rzeczy:

1. Czy to jest PCB od XT (czytałem ze rozni sie ulozeniem kondów, wpisywałem w googla w grafice oznaczenia "9800PRO" i "9800XT" i... nie wiem ) - istotne przy ew. doborze silencera.

2. Jakie parametry mają pamiątki - wszyscy pisza hynxach. Ja o samsungach zalazłem ze mają 2,8 ns.

3. Pomoc w doborze chłodzenia

4. Pomoc w podjęciu decyzji czy zmieniać bios na ten od XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD.

1. Tak jest to pcb od XT, albo bardzo podobne. Musisz znaleźć zdjęcie pełnego XT i porównać.

2. Napisz oznaczenia pamięci bo mi sie zdjęcia nie otwierają :/

3. Dawno już nie śledziłem coolerów na grafy, ale ludzie zachwalają sobie tego zalmana.

4. Z tego co pamiętam niewile to dawało albo nic, ale ręki nie dam sobie uciąć ;) Nie miałem grafy na r360 więc nie do końca wiem, musiałbyś przeglądnąć ten temat z 20-30str wstecz, bo ludzie mieli grafy na tych rdzeniach i ten sam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to PCB od XT - PCB XT wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

lub tak

 

Dołączona grafika

 

Pamięci według specyfikacji polecą max 700MHz wiec musialbyś modyfikować BIOS

 

http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4D263238E.htm

 

Jak nadal chcesz się w to bawić to polecam ten artykuł.

 

POzdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, chcę wymienić mojego 9550 na 9800se/pro, tyle że straszna posucha na Allegro w tym temacie.

 

Mam oferte od gościa XV 9800se na 2,5ns Hynix i R360 + Silencer3, 380/600. Gość twierdzi że nigdy nie krecił rdzenia, a pamieci na 680 jak w pro tylko ustawiał. Myślicie, że wycisnę z tego taktowania XT (chyba 412/730 jak dobrze pamiętam), bo więcej nie chcę.

Kolo zaśpiewał 430 z allegro i przesyłką.

 

Druga opcja 9800pro

 

 

Co byście doradzali? Max co mam na kartę to 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pierwszej opcji prawie na pewno pójdzie na 412 pamięci mysle ze tez pojda na taktowaniach XT. Oczywiscie musisz sie dowiedziec czy jest na PCB od XT...... Co do drugiej opcji to ja bym nie brał - troche mało ma komentarzy kolo. Brałbym opcje 1 zrobil hardmoda i zmodowal na XT ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie troszku dużo chcesz wydać na tą karte.

 

Ja 2 miesiące temu zapłaciłem 350zł z przesyłką za używaną nigdy nie kręconą Sapphire 9800SE. Za sprawdzenie doliczyłem mu 15zł i karta jest modowalna w 100% na 8 potoków a podkręciła mi się z 325MHz na 425MHz na rdzeniu, pamięci dużo gorzej z 276MHz na 310MHz.

 

Ja bym teraz max 330zł wydał na tą kartę. Czekaj na dobrą oferte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko że karta (XV) jest z pcprojektu, ma 16 miechów gwary i dlatego kusi mnie za 430 z silencerem. Spróbuję jeszcze potargować coś, zaznaczam, że gość chciał mniej, ale ja wolę na allegro (bezpieczeństwo), więc podniósł o prowizję (20zł) cenę. Spróbuję go namówić, żeby wystawił coś taniego, innego, przecież i tak o dane tylko chodzi :)

 

EDIT: Po czym rozpoznać pcb od XT? czy układ kondziorków i reszty elementów będzie identyczny jak na zdjęciach które zaprezentował Pichu? czeytałem cały topic i nigdzie nie ma napisane. Poza tym, nie znalazłem nic o 9800se na pcb od xt, ktoś mowil ze te xv z 2,5ns hynix sa na innym niz 9700/9800 ale nie jest to xt, bo się czymś różni.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boroveek

 

ja mam xv karta jest swietna ale!

niema na nia modow( ja nieznalazłem)

pcb nieprzypomina nic znanego brak tez standartowych układow zarzadzajacymi napieciami....

i raczej słabo sie kreci (niedowoltowane pamieci...)

 

poszukaj raczej jakiegos szafirka

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, teraz nie mam innego wyjścia, bo ziomek mnie wyrolował, zaczął coś ściemniać, że nie może sprzedać, bo grafa którą miał kupić poszła do kogoś innego, bla bla bla. A mnie znowu czeka przeczesywanie allegro codzienne. Swoją drogą straszna posucha jeżeli o 9800 chodzi.

 

EDIT: Blacksmith, widzę że masz zalmana (dobrze widze?) na grafie. jak się spisuje? zastanawiałem się czy pentagram cu lub alcu by nie był lepszy na 9800 niż silencer3.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie spieszył.... zawsze jak coś kupiłem to na nastepny dzień trafiała się okazja dużooo lepsza...

 

Więc nauczony już, jak kupowałem grafę czekałem spokojnie, aż sam się do mnie z ofertą sprzedający zgłosił. :) Napewno trafi się okazja na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu czeka przeczesywanie allegro codzienne. Swoją drogą straszna posucha jeżeli o 9800 chodzi.

Masz kilka linków do aukcji - może coś wybierzesz ;)

 

Aukcja 1

 

Aukcja 2

 

Aukcja 3

 

Te Mediony potrafią się nieźle kręcić :)

 

Jest więcej podobnych aukcji ale ceny powyżej 500zł i się nie opłaca.

 

Pozdro ;)

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, ile mozna wziac za moja XV'ke? detale/fotki tu.

 

1635015[/snapback]

 

jak za zwykła pro

masz inna niz ja wiec modowalna jakie sa tam pamieci???

 

 

boroveeK

mysle ze zalman i pentagram to podobna konstrukcja - poza tym chcłodzi nie tylko rdzen ale i czesc pcb inaczej jak silencery ktore podnosza temperature przy 'sledziu'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana biosu nie da Ci 8 potokow, jedynie zmieni sie ID karty i bedzie wyswietlal PRO, ale potokow bedzie nadal 4 - moze sie myle ale tak mniemam. Hmm odroznic PRO od SE rzeczywiscie moze byc trudno bez zagladania czy nie ma hardmoda...zawsze zostaja naklejki na reversie o ile sa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu kumpel mnie zapytal jak poznac czy to jest prawdziwy pro czy nie jest zmodowany 9800se. chodzi o te radeony 9800pro za 450zl z allegro, i w sumie nie bylem pewny czy da sie zmodowac karte uzywajac biosu, czy mozna to zrobic tylko softwarowo uzywajac RT. mialem kiedys radka 9500@pro, ale nie probowalem zabaw z biosem. ma ktos pewna odpowiedz na to pytanie? fox widze ze pewny nie jestes :- )

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...