Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

a sprawdzales chlodzenie? Moze wentyl nawalil i sie nie kreci - karta sie przegrzewa i stad ten problem. Jakie masz temperatury w stresie i normal?

Jesli chodzi o nowe stery do nForce 1/2/3 to u mnie wydajnosc  

WZROSLA o jakies 3 do 5%. Co konfig to inaczej :)

Stary przecież cały czas piszę, że na oryginalnym biosie ASUS i sterach 56.xx mogę kręcić jak chcę i wszystko buja aż miło w 3DM03 do ponad 6k marków - tylko D3 I FC na tych sterach nie wyrabiają (UltraShadow poprawione od wersji 61.76). Gdy tylko zmienię bios lecą arty ale kartą mogę kręcić na wszystkich sterach. Gdy bios jest ASUS na nowych sterach wystarczy, że zwiększę o 1MHz (lub też zrobię downclock) pamięć i pupa, cała wydajność spada do 1200 marków lub 8 fps w D3. Oczywiście przycisku wykryj optymalne ustawienia (core/mem) też nie ma. Taki już ten bios. Tak jakby integerencja w pamięć (nie ważne, góra czy dół) powodowała ustawienie jakiegoś zegara w totalne minimum.

 

Temp. są w normie - luz na 54 stres na 63.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks_pl, testowałem BIOS od Gainwarda, ten high i karta kręci się zdecydowanie gorzej niż na oryginalnym BIOSie, popatrze na inne zmodowane w takim razie.

 

Coś słabiutki mam wynik w 3DMarku03 :) po instalacji tych sterow 66.23 - tylko 5123 pkt przy podkręconej karcie na 430/900 MHz LOL

 

Zawsze miałem prawie 6 tys., nic muszę trochę pokombinować z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Panowie od niedawna jestem (chyba mozna powiedzieć szcześliwym) posiadaczem FX5900XT. Wziąłem tą kartę od qlegi za b.dobre pieniądze. Niestety albo stety :P karta jest f-my Palit. Generalnie jest to model o numerze:

 

NAKLEJKA NA PŁYTCE -> NA-5900X+TD12

BIOS -> 5900XT NV38TX.HP.02

 

Mianowicie zaintalowałem sterowniki 61.77 i zakładke do overclokingu. Fajnie bo w sterownikach jest zakładka pokazujaca temp. procka karty :twisted: . W opcji podkręcania uzyłem opcji wykrywania optymalnych ustawień i karta podkręciła się do 640 proc i 1000 ram 8O 8O . Powiem szczeże, że mnie zatkało 8O . Nawet DLT3c nie zrobił na mnie takiego wrażenia :P . Szybko samemu dokonałem podkrecenia rezygnując z tych wartości - poprostu wydygałem się :o :o . Ale robiąc to samemu i wykonujac test (wypróbuj zmiany) nie dał mi jej więcej podkręcić niż 500 i ram 820 (sprawdziłem pracuje stabilnie) twierdząc przy wyzszych ustawieniach, ze nie przeszała testu - troche dziwne skoro sam ją ustawił 640@1000 :? . Karta napweno ma oryginalny bios. Doradzcie co z tym można zrobić więcej bo słyszałem, że nie za dużo bo karta nie jest zbudowana na ref. płytce. Generalnie produkt warty polecenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że bardzo ciekawe rzeczy piszesz - szczególnie ten bios z nv38 - ten procesor był stosowany na kartach FX 5950 (inna rzecz że niczym nie rożni się od nv35 ;) ). Podejrzewam że jednak na karcie nie ma oryginalnego biosu, a twój kolega wgrał bios od jakiejś 5950 i stąd te jazdy z wykrywaniem taktowania - okolice 1 GHz na ramie to wartości jakie mają właśnie te karty. Inna rzecz to te 640 core - straaszna wartość, szczególnie że 5900 xt mają w standarcie 390 a 5950 Ultra - 475...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie zaciekawił napis na początku startu komputa. Ale w np. Sisoft Sandrze wykrywa grafikę jako NV35. Co do biosu to qmpel jest tego zdania, że jak mu coś skacze to zmienia sprzęt - dlatego właśnie miałem możliwość odqpić tą grafikę :P :P . Nie jestem w stanie sprawdzić na ile pójdzie bo "podkrecacz" ze starowników nie pozwala mi zastosować wyższych ustawień niż 500@820. A sam podkręca do jakiś kosmicznych wartości na których boje się śmigać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hej Luks jesteś luksius wielki :wink:

Wgrałem twój bios(do prolinka) i karta prolinka fx 5900xt kręci się dużo lepiej niż standart. Wczesniej co prawda osiągłem wartość 450 900 ale czasem sie wieszał a tera jest 459 i 969 :twisted: i wiecej nie testowałem. Muszę przerobić moda swojego bo od dawna miałem zrobionego coś takiego jak wy ale bez pamięci wszystko chodzi na 12cm wiatraku i jest lepiej niż to coś co było strandartowo myśle o jakimś radiatorze z miedzi. Co do innych biosów po wgraniu karta sie wieszała ale pamiątki poza 1000 poszły :twisted: Z tego wynika że proc ciulowy.

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rogal1

Sandra raczej nie kłamie - sprawdź też RivaTuner'em, bo na starcie pokazuje info które ma zapisane w biosie, ale procesora zamiana biosu w inny model nie zmienia ;). Może kumpel już kupił taką "rasowaną" 5900-kę. Inna rzecz to taktowanie - bez porządnego chłodzenia wodnego raczej bym tych wartości 640/1000 nie ustawiał - szczególnie core, a na twoim miejscu z taktowań które masz teraz, zszedł bym z rdzenia o jakieś 25-30 MHz, a za to spróbował podnieść pamięć powyżej 900 do jakichś 920-940 MHz (ile da radę) powinno to podnieść wydajność karty, bo pamięci dają lepsze przyrosty niż core.

Heeh a tak z innej beczki - nareszcie coś się ruszyło - zauważyliście że przez 2 dni nie było ani jednego postu :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Panowie od niedawna jestem (chyba mozna powiedzieć szcześliwym) posiadaczem FX5900XT. Wziąłem tą kartę od qlegi za b.dobre pieniądze. Niestety albo stety :P karta jest f-my Palit. Generalnie jest to model o numerze:

 

NAKLEJKA NA PŁYTCE -> NA-5900X+TD12

BIOS -> 5900XT NV38TX.HP.02

 

Mianowicie zaintalowałem sterowniki 61.77 i zakładke do overclokingu. Fajnie bo w sterownikach jest zakładka pokazujaca temp. procka karty :twisted: . W opcji podkręcania uzyłem opcji wykrywania optymalnych ustawień i karta podkręciła się do 640 proc i 1000 ram 8O 8O . Powiem szczeże, że mnie zatkało 8O . Nawet DLT3c nie zrobił na mnie takiego wrażenia :P . Szybko samemu dokonałem podkrecenia rezygnując z tych wartości - poprostu wydygałem się :o :o . Ale robiąc to samemu i wykonujac test (wypróbuj zmiany) nie dał mi jej więcej podkręcić niż 500 i ram 820 (sprawdziłem pracuje stabilnie) twierdząc przy wyzszych ustawieniach, ze nie przeszała testu - troche dziwne skoro sam ją ustawił 640@1000 :? . Karta napweno ma oryginalny bios. Doradzcie co z tym można zrobić więcej bo słyszałem, że nie za dużo bo karta nie jest zbudowana na ref. płytce. Generalnie produkt warty polecenia.

 

Pozdrawiam.

Z tego co pamiętam to na palicie dało się podnieść napięcie za pomocą biosa. :D Więc nie jest to zły zakup. Wadą tego palita jest to, że nie został wykonany na referencyjnym PCB, więc jak będziesz chciał robić np. v-moda to mósisz szukać schematów do dokładnie tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rogal1

Nie chcę się kłócić z guru tego forum bo jeszcze mnie stąd wykopsa jako niewiernego ;) . Sam musisz sprawdzić co da ci lepsze wyniki szybsza pamięc czy rdzeń. U mnie na Prolinku były to pamięci. A tak BTW - Luks, gratuluję awansu na forum - teraz będziesz dzielił i rządził :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe panowie dziękuje za odpowiedzi :lol: . Ja nie jestem aż tak "zdesperowany" i v-modów nie będe robił :wink: . Jeżeli już to zmiana oryginalnego chłodzenia, biosu i nastawów karty. Narazie mam ją dwa dni i chodzi na seryjnych ustawieniach. Co do tej zakładki w sterownikch do podkrecania to jest tam coś skopane bo teraz juz nie podkręciła mi tak szybko karty. Czym/jakim programem kręcicie swojej "lalki" :?: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rogal1

Nie chcę się kłócić z guru tego forum bo jeszcze mnie stąd wykopsa jako niewiernego ;) . Sam musisz sprawdzić co da ci lepsze wyniki szybsza pamięc czy rdzeń. U mnie na Prolinku były to pamięci. A tak BTW - Luks, gratuluję awansu na forum - teraz będziesz dzielił i rządził  :D.

:wink: Nikogo z tąd nie wykopie. Forum przecież jest od tego aby wyrażać swoje opinie. Powiedziałem tylko, żę na mojej karcie kręcenie core dawało lepsze wyniki niż kręcenie pamięci. Nie oznacza to, że na każdej karcie będzie tak samo.

 

Ps.

"będziesz dzielił i rządził"

Raczej nie bo ten dopisek jest tylko dlatego, że jestem w redakcji. Nie daje mi on żadnych uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem w ustawieniach karty wykryj taktowanie i uzyskalem wynik: core 470 pamieci 863. Co sadzicie o tym wyniku, chyba troche slaby jest, co nie?

Jeszcze druga sprawa: ktory typ chlodzenia jest wg was lepszy: coolviva czy chlodzenie zmontowane samemu, np: cos ala luks__pl czy gib ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na CoolViVa... Napewno jest profesjonalne. Zauwaz ze CoolerMaster super chlodzi tyl GPU. Chlodzenie Luks_a tez jest niezle, ale wydaje mi sie ze ten big radiator z Vivy jest lepszym rozwiazaniem niz wentylek na zaciskach Luks_a.

Ale... Wszystko trzeba przetestowac. U kazdego moze byc cos innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem w ustawieniach karty wykryj taktowanie i uzyskalem wynik: core 470 pamieci 863. Co sadzicie o tym wyniku, chyba troche slaby jest, co nie?  

Jeszcze druga sprawa: ktory typ chlodzenia jest wg was lepszy: coolviva czy chlodzenie zmontowane samemu, np: cos ala luks__pl czy gib ??

Jak masz $$$ to kupuj Coolviva, a jak :( nie to zrób domowymi metodami z tego co masz w domu, czyli tak jak ja.

Co do Gib'a to ma on :D najwydajnijsze chłodzenie z nas wszystkich i żaden Zalman lub Coolviva go nie pobije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks bo chodzi mi glownie o to ze koszt Twojego chlodzenia jest w sumie nie duzo nizszy niz coolvivy i wynosi w przyblizeniu: radiatorki 50zl wentylator z radiatorem od p4 18zl uzywany na allegro, to juz daje 68 zl bez dwoch kosztow przesylek, a coolviva na 4max.pl kosztuje 88 zl czyli tylko 20zl wiecej . Pzdr dla wszystkich fxowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze wyniki w 3DMark03

 

FX53

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

mafia35

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

DerryFH

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK NIE WYMAGA POTWIERDZENIA

 

luks__pl

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

cracko

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK NIE WYMAGA POTWIERDZENIA

 

Suchyjastrząb

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

centy

:arrow:

<brak avart>

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK NIE WYMAGA POTWIERDZENIA

 

Gib

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

Luciush

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK NIE WYMAGA POTWIERDZENIA

 

Anex128

:arrow:

<brak avart>

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

xero

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

WYNIK POTWIERDZONY

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks bo chodzi mi glownie o to ze koszt Twojego chlodzenia jest w sumie nie duzo nizszy niz coolvivy i wynosi w przyblizeniu: radiatorki 50zl wentylator z radiatorem od p4 18zl uzywany na allegro, to juz daje 68 zl bez dwoch kosztow przesylek, a coolviva na 4max.pl kosztuje 88 zl czyli tylko 20zl wiecej . Pzdr dla wszystkich fxowcow

A po co kupowac w 4max jak na allegro jest taniej?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem troszke, dzis odbyla sie premiera 3dmarka 2005 :) wiecej info na: http://pclab.pl/art11972.html

poza tym to na m.in na naszej rodzimej stronie mozna juz sciagnac owe cudo 8) , wiec zapraszam kolegow na:

:!: http://www.nvision.pl/download.php?view.390 :!:

niestety dostep do ftpa na tej witrynie jest platny, ale rownie dobrze mozecie skorzystac ze strony futuremark'a gdzie znajdziecie inne linki do 3d marka 05 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...