Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Tym którzy grają w HL2 proponuje zainstalować stery o których napisał suchyjastrzab wyraźny skok w wydajności odnotowałem w tej grze przynajmniej u mnie.

ok! ale jaki skok? moglbys zrobic pare "zrzutek" z ekranu w dx8 i dx9 z wlaczonym FRAPS-em ? zeby naocznie widac bylo roznice w wydajnosci ? to choc troche przyblizy skale grywalnosci tej gry na FX5900XT bo jak dotad to same "suche" slupki i wykresy z ktorych wynika ze nie da sie grac w dx9 ... (pon 30fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zacząłem czytać topik od początku, ale jak na razie doszedlem do 15 strony i nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. A mianowicie:

 

Jeśli zacznę podkręcać kartę (np za pomoca riva tuner) to wydajność mi od razu spada z 5000 na 2800 w 3dmark2003, a na nominalnych ustawieniach też jest 2800. Dopiero po odinstalowaniu tweakera wskakuje spowrotem na 5000. Jak zacznę kręcic starownikami to ponownie spada do 2800.

 

Co jest?

 

Czy wie ktoś co z tym zrobić?

 

PS. Gdzie jest opcja automatycznego podkręcania w starach (61.77)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl no i jak dostałes poczte ode mnie?? Jeżeli chcesz moge Ci przesłać zdjęcie grafiki z radiatorem z athlona 2600.

Pozdro

Tak dostąłem.

:lol: Ja cały czas myślałem, że ty masz 5900.

:lol: Dopiero teraz zauważyłem, że masz 5700.

 

Luks_pl mam do ciebie pytanie, słyszałem że jesteś obeznany.

Może wiesz jak najbardziej można podkręcić rdzeń na mojej grafie (taka jak w podpisie) zamontowałem na niej radiator z athlona 2600 i temp spadła o ok. 10 stopni. Obecnie taktowanie rdzenia mam ustawione na 600 MHz a udało mi się najwięcej ustawić na 630 MHz, dodam że napięcie podniosłem o jedną wartość wyżej niż było standardowo. Da się wycisnąć więcej?

Więc co o tym myślisz??

Ostatnio sprawdzałem napięcie w tym programie, który ci przesłałem i mam napięcia kolejno od góry:

1,5

1,3

1,2

Może doradzisz coś żeby było jeszcze lepiej? Timingi nie były ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy grają w HL2 proponuje zainstalować stery o których napisał suchyjastrzab wyraźny skok w wydajności odnotowałem w tej grze przynajmniej u mnie.

ok! ale jaki skok? moglbys zrobic pare "zrzutek" z ekranu w dx8 i dx9 z wlaczonym FRAPS-em ? zeby naocznie widac bylo roznice w wydajnosci ? to choc troche przyblizy skale grywalnosci tej gry na FX5900XT bo jak dotad to same "suche" slupki i wykresy z ktorych wynika ze nie da sie grac w dx9 ... (pon 30fps)

Chłopie nie patrz na frapsa tam. Teżsie martwiłem czy sobie pogram w dx 9.0 na gf 5900. Spokojnie w 1024 sie gra i nic nie skacze i nic nie rwie . Tożto jakaś propaganda ati chyba . Najważniejsze że gra wygląda dobrze na gfach i nic nie skacze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy grają w HL2 proponuje zainstalować stery o których napisał suchyjastrzab wyraźny skok w wydajności odnotowałem w tej grze przynajmniej u mnie.

ok! ale jaki skok? moglbys zrobic pare "zrzutek" z ekranu w dx8 i dx9 z wlaczonym FRAPS-em ? zeby naocznie widac bylo roznice w wydajnosci ? to choc troche przyblizy skale grywalnosci tej gry na FX5900XT bo jak dotad to same "suche" slupki i wykresy z ktorych wynika ze nie da sie grac w dx9 ... (pon 30fps)

Chłopie nie patrz na frapsa tam. Teżsie martwiłem czy sobie pogram w dx 9.0 na gf 5900. Spokojnie w 1024 sie gra i nic nie skacze i nic nie rwie . Tożto jakaś propaganda ati chyba . Najważniejsze że gra wygląda dobrze na gfach i nic nie skacze!!!!

jezeli tak mowisz :) to tylko sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy grają w HL2 proponuje zainstalować stery o których napisał suchyjastrzab wyraźny skok w wydajności odnotowałem w tej grze przynajmniej u mnie.

ok! ale jaki skok? moglbys zrobic pare "zrzutek" z ekranu w dx8 i dx9 z wlaczonym FRAPS-em ? zeby naocznie widac bylo roznice w wydajnosci ? to choc troche przyblizy skale grywalnosci tej gry na FX5900XT bo jak dotad to same "suche" slupki i wykresy z ktorych wynika ze nie da sie grac w dx9 ... (pon 30fps)

Zrobiłem kilka "zrzutek" z gry z dx9 i 8 moge je wysłać komuś aby tu wstawił ba ja nie mam jak. W opcjach jest ustawione wszystko na full bez AA iAF

Wnioski wyciągniecie sami napisze tylko że w jednym miejscu z dx8 jest 89fps a z dx9 25fps 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy grają w HL2 proponuje zainstalować stery o których napisał suchyjastrzab wyraźny skok w wydajności odnotowałem w tej grze przynajmniej u mnie.

ok! ale jaki skok? moglbys zrobic pare "zrzutek" z ekranu w dx8 i dx9 z wlaczonym FRAPS-em ? zeby naocznie widac bylo roznice w wydajnosci ? to choc troche przyblizy skale grywalnosci tej gry na FX5900XT bo jak dotad to same "suche" slupki i wykresy z ktorych wynika ze nie da sie grac w dx9 ... (pon 30fps)

Zrobiłem kilka "zrzutek" z gry z dx9 i 8 moge je wysłać komuś aby tu wstawił ba ja nie mam jak. W opcjach jest ustawione wszystko na full bez AA iAF

Wnioski wyciągniecie sami napisze tylko że w jednym miejscu z dx8 jest 89fps a z dx9 25fps 8O

to dawaj je wszystkie na mynameis@hard-core.pl

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny poszły, gram teraz w dx9 i najmniej ile zauważyłem było 10-12 fps pozatym nie jest tak tragicznie da się pograć. W opcjach ustawione 1024x768 wszystko na HIGH, woda na - reflect all.

Gdzie ten Opson i jego magiczne sterowniki :?: - chyba najwyższy czs zakończyć tą bajke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka "zrzutek" z gry z dx9 i 8 moge je wysłać komuś aby tu wstawił ba ja nie mam jak. W opcjach jest ustawione wszystko na full bez AA iAF

Wnioski wyciągniecie sami napisze tylko że w jednym miejscu z dx8 jest 89fps a z dx9 25fps 8O

to slij tez na archaon666@interia.pl thx z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archaon już ci wysłałem bo Masin po obejżeniu chyba zamilkł jak ktoś ma możliwość to niech wstawi je tutaj żeby każdy widział.

Zapomniałem dodać że pomiar fps-ów nie jest frapsem tylko wpisałem w konsoli polecenie.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centy, jeżeli możesz to wyślij i mi bo patrze że jednak nikt nie chce wstawić tych screenów, albo są tak szokujące że sięprzestraszyli. Mam nadzieję, że ja się nie przestraszę :) Mam pytanko, wiem że już było jednak to nie rozwiązuje mojego problemu. W grze NFSU2 nawet po zrobieniu tego co napisał lukas nadal droga jest jakby za bardzo pikselowata. Mam wszystko na max ustawione :) Niewiem, za bardzo mi to nie przeszkadza jednak jak popatrze na droge w pierwszej części to trochę mi szkoda :( AHA, mój mail to: protryt@gmail.com THNX za wysłanie screenów "jak je oczywiście wyślesz :P"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Ktoś wreszcie wrzuci tu te screeny :?:

Sam jestem ciekawy jak wygląda ta sytuacja.

Luks nie ma problemu tobie też moge wysłać. Powinienem gdzieś mieć twój adres.

 

Update:

Już nawet ci wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny poszły, gram teraz w dx9 i najmniej ile zauważyłem było 10-12 fps pozatym nie jest tak tragicznie da się pograć. W opcjach ustawione 1024x768 wszystko na HIGH, woda na - reflect all.

Gdzie ten Opson i jego magiczne sterowniki :?: - chyba najwyższy czs zakończyć tą bajke.

To chyba masz coś nie tak bo mi poniżej 33 nie spadło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka

tutaj sa screeny od 'centy' http://h8ball.i8.com/hl2/

sorka ze w takiej formie ale na tym koncie nie da sie up-linkowac

milego ogladania jak ktos ma jeszcze jakies screeny to niech pisze na moj adres e-mail to zamieszcze je tam

 

edit:

dozucilem 2 screeny od 'vixen'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKS_PL możesz mi odpowiedzieć??

 

Luks_pl no i jak dostałes poczte ode mnie?? Jeżeli chcesz moge Ci przesłać zdjęcie grafiki z radiatorem z athlona 2600.

Pozdro

Tak dostąłem.

:lol: Ja cały czas myślałem, że ty masz 5900.

:lol: Dopiero teraz zauważyłem, że masz 5700.

 

 

Luks_pl mam do ciebie pytanie, słyszałem że jesteś obeznany.  

Może wiesz jak najbardziej można podkręcić rdzeń na mojej grafie (taka jak w podpisie) zamontowałem na niej radiator z athlona 2600 i temp spadła o ok. 10 stopni. Obecnie taktowanie rdzenia mam ustawione na 600 MHz a udało mi się najwięcej ustawić na 630 MHz, dodam że napięcie podniosłem o jedną wartość wyżej niż było standardowo. Da się wycisnąć więcej?

Więc co o tym myślisz??

Ostatnio sprawdzałem napięcie w tym programie, który ci przesłałem i mam napięcia kolejno od góry:

1,5

1,3

1,2

Może doradzisz coś żeby było jeszcze lepiej? Timingi nie były ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny poszły, gram teraz w dx9 i najmniej ile zauważyłem było 10-12 fps pozatym nie jest tak tragicznie da się pograć. W opcjach ustawione 1024x768 wszystko na HIGH, woda na - reflect all.

Gdzie ten Opson i jego magiczne sterowniki  :?: - chyba najwyższy czs zakończyć tą bajke.

To chyba masz coś nie tak bo mi poniżej 33 nie spadło :).

No to będe musiał popatrzeć co sie porobiło bo faktycznie troche mało tych fps-ów. A może napisz jakie masz ustawienia w sterownikach będzie mi łatwiej.

 

edit:

Masin wysłałem ci jeszcze kilka obrazków, szczególnie polecam obejżeć pieska jak już będą dostępne screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks zalozylem wentylator od p4 prescot, jednak kiedy podkrece karte do 490 na monitorze z riva tunera przekracza 80 o C i pokazuje artefakty na 3dmarku. Czego to moze byc wina ? pasty (nie mialem zadnej lepszej, uzylem dolaczonej do niebieskiego zalmana), czy ten miedziany rdzen radiatora nie dotyka bezposrednio do core ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petycja do Nvidi w sprawie FX'ów.

http://www.petitiononline.com/nvidiafx/petition.html

:) Sądze, że każdy tu powinien podpisać.

Panowie do roboty może coś z tego będzie a najlepiej jak by nam wymienili na 6800 :lol:

Szkoda że nie znam angielskiego bo też bym cosik napisał w komentarzach dla lepszego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tozto jest CHAMSTWO. ja z moim bartonem 2500+, 512 mb rami i 5900XT@450/780 w half life 2 w rozdzielczosci 1280/1024, detale na maks, wyrabiam 26FPS w stress tescie a moj kolega z bartonem 2500+@2100MHz, 1GB ramu i RADEONEM 9800 Pro ma w tym samym tescie 73FPS!!! nawet z directx8 nie wyrabiam tyle, tylko 50FPS :/

nVidia musi cos do ciezkiej cholery zrobic. to skandal zebym nie mogl grac na fulla w gre z karta ktora mnie kosztowala 1200zl!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki już odpowiadam.

Za pomocą biosa nie wyciągniesz więcej niż 1,5V. Co do timingów to o 5700 niewiele wiem bo nie miałem takiej karty. Sorry za długie czekanie na odpowiedz ale jestem w trakcie przeprowadzki.

Sory ale da sie to zrobic w biosie, nie wiem tylko czy FX5700 fizycznie pozwala na podanie takiego napiecia i czy nie obedzie sie bez lutownicy ale wydaje mi sie ze pozwala bo moj fx5900xt pozwolil a architektura zazadzania napieciem na tych grafach jest bardzo podobna Wiec wystarczy w jakims edytoze hexow wpisac w przypadku 1.5V: A0 zamiast 96 co daje nam wlasnie w trybie szesnastkowym 1.6V

 

96(tryb szesnastkowy) = 150 (tryb dziesietny) 150 / 100 = 1,50V

i tym samym

A0(tryb szesnastkowy) = 160 (tryb dziesietny) 160 / 100 = 1,60V

 

tylko tzeba jeszcze wiedziec gdzie w biosie sa te wartosci zeby nie przestawic sobie czegos innego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petycja do Nvidi w sprawie FX'ów.

http://www.petitiononline.com/nvidiafx/petition.html

:) Sądze, że każdy tu powinien podpisać.

Warto podpisac... moze koncu doczekamy sie sterownikow na miare prawdziwych FX'ow(takich jakie powinny byc)...a nie tylko szalejących w 3d03 ...

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...