Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za plagiat oto co znalazlem na http://nvision.pl/news.php

 

Half-Life2 i tryb FP24 Czw, 02 Gru 2004, 23:57 | Polarny

 

Jak wiadomo, ATI ściśle współpracowało z Valve przy tworzeniu gry Half-Life2 - owa współpraca kosztowała nawet 6 milionów dolarów. Efektem jest całkowita optymalizacja gry pod kątem kart z serii RADEON.

Half-Life2 cały czas korzysta z trybu FP24. Jednakże karty GeForce FX potrafią pracować albo w trybie FP16, albo FP32 - z czego ten drugi jest dużo wolniejszy.

 

Jeden z użytkowników na forum [H]ard|OCP sprawdził, że w HL2 tryb FP24 jest praktycznie zbędny - i tak dla większości generowanych scen tryb FP16 jest idealny. Dlatego też przy pomocy aplikacji 3DAnalizer został wymuszony tryb pracy FP16. Skutek jest niesamowity. Jakość generowanego obrazu nie spadła, a wydajność wzrosła nawet o 100%!

Ponadto zmiana ID i podszycie się pod kartę RADEON skutkuję w nagłym zanikiem artefaktów!

Niestety, korzystanie z programu 3DAnalyze do ciągłego grania nie jest możliwe - nie pracuje on stabilnie. W niektórych momentach pojawiają się też przekłamania spowodowane wymuszeniem trybu FP16. Rozwiązaniem byłaby odpowiednia implementacja shaderów w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam karte MSI FX 5900XT z VIVO i tvtool 9.6 i karta jest poprawnie rozpoznawana a co do układu philipsa na karcie to akurat MSI ma ten układ obsługujący wejście i wyjście video, na płycie CD od karty są sterowniki VIVO które muszą być zainstalowane (nie mylić za zwyklymi sterami grafiki)

 

Najpierw dzieki za odpowiedz;

Wrzucilem tvtool 9.6 i wykrywa rodzaj karty i tv-chip: MV (internal), ale po przejsciu na tv obraz jest pomniejszony (czarne ramki wokol obrazu) i nie moge go nigdzie przestawic. Moze masz jakis pomysl na to :?: Rowniez w zakladce "Adjust" ustawienia sa zablokowane i niedostepne dla encodera MV. Jedyne wyjscie to "MV wlasciwosci" w pierwszej zakladce.

Sterowniki VIVO - masz na mysli capture drivers ( WDM Drivers)?

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taka karte jak ty i jeszcze jej niekrecilem ale mam zamiar wgrac bios od mistrza czyli lukasa_pl

a ty zamierzasz cos robic z biosem??

Biosu na razie nie zmieniam choć może niedługo się skuszę :)

Blachy też się już pozbyłem i myślę nad jakimś chłodzeniem pamięci . Może sam je zrobi z jakiegoś starego radiatorka. Dopóki tego jednak nie zrobię pozostanę przy podkręcaniu rdzenia.

Może niesłusznie ale mam wątpliwości co do przyklejania radiatorków na taśmach przewodzących ciepło. Nie raz już widziałem leżący na dnie obudowy radiator od TNT czy wentylator od GF2 :D.

W razie reklamacji karty da się tak usunąć tę taśmę żeby nie było nic widać ?

 

PS Sorki za mały spamik na początku :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus9950SE i poniewaz ta karta ma jakis dziwny bios i przy kazdych innych sterach od 56.72 w gore po podkrecaniu zamiast wydajnosc rosnac to spada o polowe poradzono mi na forum zeby zmienic bios na inny. Ale postanowilem zgrac oryginalny i ustawic na stale wartosci zegarow dla core i memory programem OmniExtremeEditFX v1.5. Do operacji uzylem tez nvflash v5.1. Zgralem sobie oryginalny bios nvflash, zmienilem ustawienia zegarow z domyslnych 400/700 do 466/780 progsem OmniExtremeEditFX, zgralem nowy bios na dyskietke i sflashowalem na karte. Wszystko przebieglo OK, nvflash na koniec napisal ze bla...bla...bla all sucsessfull. Zrestartowalem kompa, uruchomila sie Winda ale niestety zegray nic sie nie zmienily - byly domyslne czyli 400/700... Mysle trudno. No i odpalam CS a tu zonk. Grafika 3D sie wyswietla ale wszystko jest w odcieniach zieleni:((( Odpalilem 3DMarka - jeden wogole nic nie wyswietlal (ciemny obraz), inny znowu pokazywal wszystko na zielono. Zrestartowalem kompa, wlazlem do DOSa, i przywrocilem nvflash oryginalny bios. Niestety znowu [gluteus maximus] - wszystko na zielono:(((

Probowalem biosow Asusa z http://www.mvktech.net, tych z forum tweaka od luks_pl i ciagle to samo. 2D chodzi OK, karta jest normalnie rozpoznawana prze system ale w 3D albo nie widac nic albo wszystko jest zielone...

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z inej beczki to dostepne juz sa wasze upragnione stery - 70.90...

 

http://www.nvision.pl/news.php?extend.4699

 

8)

Te sterowniki są do bani i nie radze instalować

Pozdro..

 

@Ament_76

Spróbuj wgrać ten http://members.lycos.co.uk/biosforall/5900...s%20V9950SE.rar bios i użyj NVFlash 4.41

 

*EDIT*

Nowe sterowniki VSTUDIOS XTREME G

http://www.valancestudios.com/Drivers/VXG....2kxp.67.03a.exe

 

Odważni mogą równiez spróbować 70.90 http://www.valancestudios.com/Drivers/VXG....p.70.90beta.exe , w moim przypadku próba uruchomienia Flatout na nich kończy się białymi literkami na niebieskim tle :(

Na 67.03a mam 47fps w timedemo bench1 (1024*768 bez AA i AF, reszta na maxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do chłodzenia pamięci przerobić radioatorki od CPU czy może od razu kupić nowe ?

Mam tego troszkę o różnych kształtach (niskie i wysokie od soketów oraz slotowy z celeronka ). Niektóre wyglądają na masywne ale może te kupowane mają lepszą wydajnosć ?

Chciałbym osiągnąć to co zaproponował mi aut. podkręcacz czyli 941 dla pamięci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wszystkie posty i sie w tym wszystkim pogubilem. Chcialbym wiecej wycisnac z mojej karty niz 450/780 tyle daj mi producent, jednak narazie nie chce nic zmieniac na plycie, jedynie zmiana biosu, lepsze stery. Ile moge na standardowym chlodzeniu wycisnac i jakiego programu do tego uzyc? Mam Riva Tuner ale nie potrafie sie nim posluzyc (moze wie ktos gdzie znajde jakies informacje jak ten program dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprzedaje mojego 5900xt, kupuje zgodnie z ewolucją 6800 tez winfasta ;)) Chcialem wszystkim podziekowac za wsparcie przy wyciskaniu z mojego "potwora" ostatnich potokow ;)) szczegolne dzieki dla luksa za sama idee, tutorial i informacje, ktorych nam udzielal dzielnie znoszac glupie pytania oraz za biosy, rowniez jastrzebiowi dziekuje za udostepnienie biosow luksa z pomoca w wyborze oraz za zajecie sie moja sprawa zlego chlodzenia. Wszystkich pozdrawiam, czasem zajrze ale juz z sentymentu :D karta wedruje do kolegi wiec czasem bede ją konserwowal ;)

Makaronek... Nie podniecaj sie tak zbytnio i nie spiesz sie ze sprzedaza (najlepiej sprzedaj jak bedziesz mial juz 6800...). Ja sprzedalem i dopiero zakupilem na allegro i...

Od 16 dni lece na Rivie M64 :cry: bo jeszcze nie przyszla (!)

Nawet nie moge grac w NFSU2 :evil:

I tak widze na tej aukcji ze nie kupiles Winfasta tylko MSI.

A propo tej aukcji... Dzwonil do mnie sprzedajacy, ze MSI nie sa w tej chwili dostepne i przysle ten sam model tylko ze firmy AOpen.

Takze nie wiem skad ci sie wzial Winfast.

:lol:

 

link do aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35658017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie ostatnio bawilem sie 67.02 VstudiosExtremeG . W HL2 zmieniaja detale wody i cienie na najnizsze poziomy przez co wydajnosc idzie do gory ... natomiast po zalaczeniu wszystkiego na max wydajnosc jest identyczna jak 66.93 ...

sprobuje dzis tych: http://www.valancestudios.com/Drivers/VXG....2kxp.67.03a.exe

ciekawe jak bedzie :)

aha Brodzitsu

mialem 36fps na konfigu z podpisu i sterach 66.93 i

67.02 VstudiosExtremeG (czyli nic nie zmieniaja przynajmniej w HL2)

ustawienia dla kompa 1088x612 2xAA , 4AF + patch "Nature" dla refleksow na wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bwiliście sie nowym force ware 67.20??

Ja na sprzęcie z podpisu mam piękny obraz, poprostu cudo.

Na jakość grafiki nie patrzyłem ale z wydajnością to nie miałem zauważalnej różnicy między sterami 61.77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście mój FX 5900XT jest tak dużo gorszy od radka 9800pro?

Na takim jednym forum ludzie twierdzą, że gdybym posiadał tego radeona to wszystkie gry chodziłyby znacznie lepiej. Naprawde FX to najgorsa konstrukcja nvidy? Sporo dałem na tą karte, a teraz okazuje się, że to szajs jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że wszystkie gry chodziłyby lepiej to totalna bzdura!!!

BTW z jaką grą masz problem i na czym on polega?

Poza tym ten Radek jest ciutke droższy...

Mamy tą samą karte :D (albo może i nie? nie pamiętam ile wyszło konstrukcji leadteka oparte o chipset 5900xt) No właśnie z niczym, wszystkie gry na maxa ( no doom 3 nie chodził na ultra high :D ) Ale wszyscy straszą half lifem 2 i Pacific Assault, no i, że w przyszłości ten FX do kosza się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Doomie różnica między high a ultrahigh jest w zasadzie żadna, w HL2 mam po pewnych zabiegach (opisanych na różnych forach ) 37fps@1024*768 2*AA 4*AF wsio na high, bez AA i AF robi się prawie 50fps, MoH:PA śmiga na maxa -> 1GB ramu.

 

P.S.

Do kosza pójdzie wszystko..... łącznie z 6800U i porównywalnym Radkiem, to tylko kwestia czasu. Na dzień dzisiejszy te dwie karty są porównywalne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nurtuje te pytanie, czy nasze FX są gorsze od Radka 9800 PRO. Spotkałeś się z różnymi opiniami i powiem jedno, wszyscy polecają Radka :( Jednakże nasze karty mają dużą zalęte, a mianowicie zajebiście się kręcą, czego nie można powiedzieć o Radkach :P Następna sprawa to stery, do radków stery są bardziej dopracowane co świadczy, że firma ATI jest bardziej solidna niż nvidia :( Nic na to nie możemy poradzić :( Jak można zobaczyć w testach na benchmark.pl Radki 9800 PRO przegrywały z naszymi FX, jednakże gdy ATI wzięło się za stary to już wszystko poszło do przodu, gdyby nvidia też dbała o starsze produkty :) Są niby zespoły, które zajmują się optymalizacją sterów, jednakże w tych sterach prawie zawsze jest coś zciach!e np. brakje jaiś elementów lub obraz nie jest wyświetlany tak jak należy. Ja grając w HL2 natrafiłem tylko na 2 sytuacje w którzych mój FX nie był w stanie dostarczyć mi 25 klatek :( Ale to bardzo rozbudowane sceny, no i oczywiście wszystko mam na maxa, nie przejmujcie się że np. Radek ma o 3 razy większy potencjałw HL2 bo i tak do poprawnej gry wystarczy 25 klatek :) Eh, co tu dużo gadać. Oberaz wyświetlany w naszych FX jest lepszy od tego z Radków. Ok nie rozpisuję się bo zajmę całą stronę, dopiszcie własne sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku Nvidia mówiła że jest 8 potoków ale okazało się że jest 4x2 (cokolwiek by to nie znaczyło ;)) I może stąd te różnice w wydajnościach kart w testach 3DMark 2003@2005. Jak ktoś wie coś więcej na ten temat to niech nam nieuświadomoinym wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radka a mój brat Gainwarda 1100Xp GS i jedno wam powiem.... NIE MA RÓŻNICY!!!!!!!!!

Jeśli komuś nie zależy na 3dMarkach (03 to podkręcony 5900 lepszy, a znowu 05 lepszy radek...), GRA SIĘ IDENTYCZNIE!!!!

Na Bardzo zblirzonych prawie identycznych platformach mi i jemu zarówno Doom jak i HL2 chodzi podobnie !!!!! BARDZO PODOBNIE!!! Ja mam stery 4.12b a on 56. coś tam.... I MÓWIĘ NIE MA DUŻEJ RÓŻNICY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku Nvidia mówiła że jest 8 potoków ale okazało się że jest 4x2 (cokolwiek by to nie znaczyło ;)) I może stąd te różnice w wydajnościach kart w testach 3DMark 2003@2005. Jak ktoś wie coś więcej na ten temat to niech nam nieuświadomoinym wyjaśni.

Zapomniałes dodac o bardzo słabiutkich jednostkach PS2.0 , dzieki którym FX-y mają tak zabójcze wyniki w 3DMarku 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu22 to jest wątek o podkręcaniu FX`ów 5900, a tak BTW, to mógłbyś nam polecić coś szybszego ( w zestawieniu HL2+DOOM3+MoH:PA+CoD:UO+co tam jeszcze chcesz - celowo pominąłem 3dMarki, bo jakoś ciężko mi sie w nie gra a taki np. 3DM2k5 tnie nawet na najszybszych dostępnych obecnie grafach ) w cenie do 800PLN, bo jakoś nie widzę...

 

 

ATi RADEON 9200SE 64MB TV (64bit) 160 zł

GeForce4 MX4000 64MB TV (64b) 140 zł

GeForce FX5200 128MB TV (64bit) 200 zł

GeForce FX5200 128MB TV/DVI (128b) 240 zł

Asus RADEON 9200SE 128MB TV/DVI (64b) 210 zł

Asus RADEON 9550 128MB TV/DVI (128b) 330 zł

Asus RADEON X800PRO 256MB TV/DVI 1880 zł

Gainward FX6800LE 128MB TV/DVI 1220 zł

Gainward FX6800 128MB TV/DVI "GS" 1620 zł

Gainward FX6800GT 256MB TV/DVI "GS" 2330 zł

Gigabyte FX5500 128MB TV/DVI (128b) 330 zł

Gigabyte GF FX5700 128MB TV/DVI 450 zł

Gigabyte GF FX5900XT 128MB TV/DVI 740 zł

Gigabyte RADEON 9200SE 128MB TV (64b) 190 zł

Gigabyte ATi RADEON 9250 128MB TV/DVI 230 zł

Gigabyte ATi RADEON 9250 128MB VIVO (128b) 300 zł

Gigabyte ATi RADEON 9550 128MB TV-out 290 zł

Gigabyte ATi RADEON 9600PRO 128MB TV/DVI (128) 510 zł

Gigabyte ATi RADEON 9600XT 128MB TV/DVI 620 zł

Gigabyte ATi RADEON 9800PRO 128MB TV (256) 1080 zł

Gigabyte ATi RADEON X800PRO 256MB TV/DVI 1860 zł

Leadtek GF FX5200 128MB TV-out (128bit) 270 zł

Leadtek GF FX5500 128MB (128bit) TV-out 350 zł

Leadtek GF FX5700 128MB TV/DVI 530 zł

Leadtek GF FX5700 256MB TV/DVI 640 zł

Leadtek GF FX5700 128MB VIVO 580 zł

Leadtek GF FX5900XT 128MB TV/DVI 780 zł

Leadtek GF FX6800 128MB TV/DVI 1270 zł

Leadtek FX 6800GT 256MB TV/DVI 1750 zł

Matrox P750 64MB TV/DVI/TH BOX 990 zł

MSI GF FX5200 128MB TV-out 230 zł

MSI GF FX5200 128MB TV-out (128bit) 320 zł

MSI FX6800 128MB TV/DVI 1430 zł

MSI FX6800 ULTRA 256MB TV/DVI 2450 zł

Sapphire RADEON 9200SE 128MB TV (64b) 190 zł

Sapphire RADEON 9250 128MB TV/DVI (128b) 230 zł

Sapphire RADEON 9550 128MB TV/DVI (128b) 280 zł

Sapphire RADEON 9600 128MB TV/DVI (128b) 400 zł

Sapphire RADEON 9600PRO 128MB TV/DVI (128b) 490 zł

Sapphire RADEON 9600XT 128MB TV/DVI (128b) 610 zł

Sapphire RADEON 9800 128MB TV/DVI (128b) 690 zł

Sapphire RADEON 9800PRO 128MB TV/DVI (256b) 950 zł

Sapphire RADEON 9800XT 256MB TV/DVI (256b) 1350 zł

 

Są to ceny z WGK z dn. 5.12.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiu22 to jest wątek o podkręcaniu FX`ów 5900...

Ten temacik o 3DMarkach to chyba ja zacząłem więc przepraszam jeśli to nie ten topik. Niestety na kilka pytań, które wcześniej zadałem w temacie dostałem tylko 1 odpowiedź :(, a na temat 3DMarków chociaż jest jakaś większa reakcja.

 

Mam następne pytanko o radiatorki na pamięci, które chcę zrobić z radiatora od CPU.

W wydaje mi się najlepszym do tego aluminiowym radiatorku który mam, na środku jest miedziane kółko (w miejscu styku z rdzeniem CPU). Instalując go, granica styków między aluminium a miedzią wyjdzie akurat na kości pamięci.

Czy takie połączenie miedzi i aluminium na jednej kości jest bezpieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...