Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! No to się rozdziewiczyłem ( mój pierwszy post )! Chciałem wam wszystkim podziękować, myślałem, że mój FX to kicha ( głównie po przygodzie z Far Cry), ale teraz po lekturze ( dobrnąłem do końca), wstąpiły we mnie nowe siły !!!!

Co prawda jestem zwykłym userem i za dużo nie zrozumiałem, ale może po jakimś czasie zaskoczę! Mam Asusa 5900 SE, niestety pamiątki słabo się kręcą, czy jest może Bios do tej karty, który trochę by ją podrasował?? Wiem, że niektórzy mają tę kartę, ale niestety ( oczywiście, niestety dla mnie GE), tzn. leprze pamięci - boję się tego biosu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę zastąpić "czysty alkohol izopropylowy" w warunkach domowych? Potrzebny jest do oczyszczanie np. pamięci czy GPU na grafice. Niestety w okolicznych sklepach nikt o czymś takim nie słyszał. (a może jest popularniejsza nazwa tego alkoholu ?)

 

PS Zna ktoś jakieś sklepy we Wrocku gdzie jest dostępny duży asortyment rzeczy do overclockingu ?

srodki do czyszczenia filtrow monitorowych np:Polaroid - PolaClean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masin - ten izopropylen jest w sprayu zazwyczaj, szukales w sklepach typu metal-pol ? takich z farbami, narzedziami etc ?

 

 

wersja hardcorowa ponizej:

http://www.poch.com.pl/katalog-produktow/p...8&kod=751500733

 

a dla cywilizowanych ludzi tutaj ;)

http://www.cyfronika.com.pl/kontaktchemie.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masin - ten izopropylen jest w sprayu zazwyczaj, szukales w sklepach typu metal-pol ? takich z farbami, narzedziami etc ?

 

 

wersja hardcorowa ponizej:

http://www.poch.com.pl/katalog-produktow/p...8&kod=751500733

 

a dla cywilizowanych ludzi tutaj ;)http://www.cyfronika.com.pl/kontaktchemie.htm

nie no ja tego nie szukam :) mowie tylko ze w sklad PolaClean wchodzi izopropylen jako srodek odtluszczajacy do filtrow monitorowych olowiowych - bodajze 87% izopropylenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! No to się rozdziewiczyłem ( mój pierwszy post )! Chciałem wam wszystkim podziękować, myślałem, że mój FX to kicha ( głównie po przygodzie z Far Cry), ale teraz po lekturze ( dobrnąłem do końca), wstąpiły we mnie nowe siły !!!!

Co prawda jestem zwykłym userem i za dużo nie zrozumiałem, ale może po jakimś czasie zaskoczę! Mam Asusa 5900 SE, niestety pamiątki słabo się kręcą, czy jest może Bios do tej karty, który trochę by ją podrasował?? Wiem, że niektórzy mają tę kartę, ale niestety ( oczywiście, niestety dla mnie GE), tzn. leprze pamięci - boję się tego biosu!!

Asus 5900SE... ja mialem jeszcze niedawno 5900GE...

Po zapodaniu biosu od Luks'a karta chodzila na 500/900MHz bez zadnego problemu. Musisz sprawdzic jakie masz pamieci. Jesli piszesz ze pamiatki sie zle kreca to zapewne to sa Samsungi F=28... Ja na szczescie mialem Hynixy F=22 :D

A teraz w swoim 6800 mam znowu Hynix'y F=28 (i nie wiem co o tym myslec, czy sa to prawdziwe 28 czy znowu 22). Narazie kreca mi sie bez chlodzenia na 850.

Chcialbym zauwazyc ze na Asusie mialem radiatory na memkach a tu nie (ale juz niedlugo :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia35 mam prośbę, mógłbyś udostępnić mi ten Bios do Asusa made in Luks i jeśli nie sprawi ci problemu procedurę - krok po kroku - jak mam ten Bios podmienić?? No i jeszcze jakąś procedurę awaryjną. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moluch ostrożnie z tym 5900se i biosem od luksa bo to bios do kart z pamięciami hynix. Musisz sprawdzić jakie masz pamięci na tym 5900se przez zdiecie radiatorka!!! Czy aby nie samsungi!!! Naprawdę ci radze sprawdź to!!! Radiatorek przykleisz z powrotem bez problemu bo jest na taśmie dwustronnej. Ostatnio ktoś zmieniał bios tej karty przez nvflasch 5.x i coś mu nie teges chodzi(zielone wszystko w trybie 3d) W 5900ge bym sie nie bał bo ja i pare osób już zrobiło moda biosu ale 5900se hmmm na własne ryzyko, niby prawie te same karty no ale... Najlepsze że gość wgrał spowrotem orginalny bios i też ZONK (ja bym upatrywał winę w nvflasch 5.x ale mogę się mylić) Jak już bedziesz zmieniał bios to zrób to starym sprawdzonym nvflasch 4.x

 

P.s

Są też biosy do kart z samsungami

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks - ja czekam na tutorial, poprzedni byl bardzo odkrywczy (np motywy z zaciskami) - mam nadzieje ze ten tez wniesie nowy "powiew" :)

Turtotial będzie ale pierw muszę skompletować chłodzonko na kartę bo przy części o max OC trzeba będzie już na kartę założyć WC (przewiduje całość wc w cenie max 200zł, tak aby każdy mógł sobie na to pozwolić, a ten kto juz ma Wc to tylko bloczek na grafę). Część o chłodzeniu bez WC też się pojawi, będzie v-mod i może coś więcej jak uda mi się zdobyć potrzebne dane i części. Tylko nie zacznę póki nie dostanę bloczku na grafę, a żeby go dostać muszę pierw zrobić reckę o nowych Pentagramach i Zalmanach na procka. Potem mam jeszcze kilka obudów do opisania ale postaram się wcisnąć tego 6800GT przed obudowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moluch ostrożnie z tym 5900se i biosem od luksa bo to bios do kart z pamięciami hynix. Musisz sprawdzić jakie masz pamięci na tym 5900se przez zdiecie radiatorka!!! Czy aby nie samsungi!!! Naprawdę ci radze sprawdź to!!! Radiatorek przykleisz z powrotem bez problemu bo jest na taśmie dwustronnej. Ostatnio ktoś zmieniał bios tej karty przez nvflasch 5.x i coś mu nie teges chodzi(zielone wszystko w trybie 3d) W 5900ge bym sie nie bał bo ja i pare osób już zrobiło moda biosu ale 5900se hmmm na własne ryzyko, niby prawie te same karty no ale...  Najlepsze że gość wgrał spowrotem orginalny bios i też ZONK (ja bym upatrywał winę w nvflasch 5.x ale mogę się mylić) Jak już bedziesz zmieniał bios to zrób to starym sprawdzonym nvflasch 4.x  

 

P.s

Są też biosy do kart z samsungami  

 

Pozdro...

Dzięki za ostreżenie, poszukam biosu do kart z Samsungami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks, bo widze ze teraz musisz troche pracowac nad WC - probowalem w tamtejszym dziale sie zadomowic, ale jakos drogo mi wychodzi. Jak juz przejdziesz wszystko to daj znac co polecasz do niedrogiego zestawu WC, bo ja widze ze mam raczej podobny sprzet zazwyczaj (co prawda moj 6800 nie jest gt, ale tez sie nosiles z zamiarem kupna takiego ;) na zdjeciu miales pentagrama etc. no i oczywiscie mod 5900 zrobilem calkowicie zgodnie z instr. ;)) przy jak widze w miare podobnych funduszach znajdujesz zlote srodki wiec i z wc mozna Ci chyba zawierzyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moluch zakładam że zajrzałeś pod radiatorki i masz samsungi. Ja na swojej 5900ge mialem hynixy(pisalo f-28 czyli 2,8ns) ale na orginalnym biosie krecily mi sie do max 800 - wiec wynik kręcenia pamiątek to nie jest wyznacznik przy tych kartach asusa, na tej podstawie nie można powiedzieć że się ma samsungi. Po zmianie biosu poszly na biosie luksa na 908 (agresiv timings) a biosie od 5950u na 950 bez problemu.

 

Pozdro...Moluch zakładam że zajrzałeś pod radiatorki i masz samsungi. Ja na swojej 5900ge mialem hynixy(pisalo f-28 czyli 2,8ns) ale na orginalnym biosie krecily mi sie do max 800 - wiec wynik kręcenia pamiątek to nie jest wyznacznik przy tych kartach asusa, na tej podstawie nie można powiedzieć że się ma samsungi. Po zmianie biosu poszly na biosie luksa na 908 (agresiv timings) a biosie od 5950u na 950 bez problemu.

 

Pozdro...Moluch zakładam że zajrzałeś pod radiatorki i masz samsungi. Ja na swojej 5900ge mialem hynixy(pisalo f-28 czyli 2,8ns) ale na orginalnym biosie krecily mi sie do max 800 - wiec wynik kręcenia pamiątek to nie jest wyznacznik przy tych kartach asusa, na tej podstawie nie można powiedzieć że się ma samsungi. Po zmianie biosu poszly na biosie luksa na 908 (agresiv timings) a biosie od 5950u na 950 bez problemu.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam pytanko: chce zmienic chlodzenie na te "made by: Luks" i nie wim ktory z wentylatorów na chip wybrać:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37217387

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37108808

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36993781

Bo na pamięci, to chyba nie mam problemu z wyborem...

Pozdrawiam i dziekuje za porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosik mi się wydaje, że braknie nam tematów do dyskusji :( Może dlatego że Luks przesiadł się na 6800 :) Nie wiem ale wcześniej było jakoś inaczej, lepiej i fajniej. Teraz pozostają już tylko pytania i pomoc początkującym FX'owcom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam pytanie bo nie jestem obecny na guru3d codziennie czy stery od Nvidii WHQL 67.22 to sa jakieś nowe? Z certyfikatem są więc może to są te o które profiliśmy w petycji a jak iwdzę mają całkiem niezłe wzięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poolak - ja zalozylem ten 3 link - z miedzianym rdzeniem. 26oC idle/ 45oC w stresie, przy zegarach 475/930. Natomiast z chlodzeniem luksa moze byc inny problem - docisniecie tego radiatora i nierowna blaszka chronica rdzen. Oprocz tego resztki kleju sa na maxa ciezko usuwalne, polecam szczoteczke do zebow i paznokiec, bez zadnych rozpuszczalnikow czy papieru sciernego. Jesli zakladasz radiator zaciskami do kabli - BEZWZGLEDNIE (zakladajac ze gora karty to tam gdzie standardowe chlodzenie):

 

1.przeloz zaciski przez dziurki od spodu karty

2.na nie zaloz radiator, beda sie wyginac i nie pasowac - badz dzielnu zolnierzu i pchaj ile masz sil zeby weszlo

3. jak juz wejdzie dobrze przycisnij, rdzenia nie uszkodzisz bo jest chroniony blaszka, szybciej go zjarasz jak tego nie zrobisz

dopiero jak juz bedzie sie sam trzymal i bedzie tak silowo dopchany - wtedy dopiero zacisnij obcietymi 4ma koncowkami

4.paste daj gesta koniecznie, inna odplywa znad rdzenia i tam sie mocno piecze

 

jak zrobisz wszystko dobrze, powinienes byc zadowolony, ale nastaw sie ze ze 4 razy bedziesz musial wyjac karte i kombinowac. Problem polega tez na tym, ze ciezko znalezc srodek rdzenia zeby tam wpakowac ten miedziany walek ze srodka ;) ale probuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie aby zbyt ekstremalnie nie obciążać karty, jak widzicie, że PCB karty jest choć trochę wygięte to czym prędzej zróbcie podpórkę lub podwieście karte na czymś. Gib tak :( zabił swoją kartę wiec ostrzegam innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zły gib zły! :D Ale teraz powaznie,tak juz luksor wyzej napisal,zrobcie podporki jakies,lub polzcie kompa na boczku ^^.Gwoli przypomnienia moja karta z full wyposazeniem wazyla rowno 1kg.Wtedy człek głupi był,i nie sluchal jak mowili to moze je.bnąc,ale gib był madrzejszy od wszytskich :P(w szczegolnosci pozdrawiam tu mojego dziadka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taką oto metodą Gib ma 6800GT :)

za to tutaj chcialem pozdrowic moja babcie :D // ofkoz splacam karte 50/50 na z babcia (no czasem 70/30 na strone babci ^^)Teraz do szczescia potrzebny mi tylko zasilacz bo i karta i proc sie marnuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Jam mam zarąbisty problem jak dlamnie :) Chciałem zrobić chłodzenie made by luks, ale jedna rzecz mi na to nie pozwala na jednym z tych 4 otworów na moim FX-ie jest ploba gwarancyjna :( Co mam zrobic z tym problemem :?: :?: HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh Leadtek zobaczyl co wyprawiaja z fx'ami to zaczal gwarancje umieszczac na jakze niezbednych dziurkach ^^.Sproboj zrobic taki patent,ze zrobisz 2 otwory w radiatorze i zamocujesz go na 2 przeciwleglych otworach w karcie.Mam nadzieje wiesz oco mi chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, forum żyje i nasz dział o FX też :) Od dawna nie było tyle postów po przglądaniu forum co 2 h :) A tak na powaznie, kto testował stery 67.22 ? Od nvidii oczywiście z WHQL :) Jak ktoś już je wkomponuje w system to niech da znać :P Ja jush mam plan opracowany wymiany mojej karty na 6800 :) Luks wie, tylko niech luks nikomu nie mówi bo może się nie udać :) Ale do tego jeszcze 6 miechów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jush mam plan opracowany wymiany mojej karty na 6800 :) Luks wie, tylko niech luks nikomu nie mówi bo może się nie udać :)

:wink: Luks wie i luks zrobi poradnik jak to zrobić i bedzie sprzedawał na allegro po :lol: 19.99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...