Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

mam kartę FX5900XT jak w opisię.

program X-Bios Editor po odczycie biosu( Read from Memory)

pojawia się w oknie

"GeForce FX 5900 BIOS" a powinien być chyba "GeForce FX 5900XT BIOS"

o co chodzi czy tak może być czy może amam zmieniony bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam pytanie za ile mógłby pójśc mój geforce FX 5900XT, dodam że ma pamieci 2.2ns chodzi full stabilnie na 480/900 bez dodatkowego chłodzenia, bo chciałbym sprzedać i kupić geforce 6600GT i czy ta zamiana by mi sie opłaciła, czy dość dużo by wzrosła wydajność i czy przepustowość tej karty to minus bo wiadomo musiał bym dołożyć troche kasy do tej GT

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 650 złociszy byś wziął może? :)

Moim zdaniem nie warto, do 6600 GT musiałbyś dołożyć drugie tyle, a wzrost wydajności nie jest wart tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 650 złociszy byś wziął może? :)  

Moim zdaniem nie warto, do 6600 GT musiałbyś dołożyć drugie tyle, a wzrost wydajności nie jest wart tej ceny.

z moich informacji wynika ze do 6600gt moglby dolozyc 130 zl gdyby sprzedal za 650 fxa ;)) i wtedy sie oplaca. Natomiast jesli ma dolozyc drugie tyle niech bierze 6800. W pelni podkrecalnego z pamieciami 2.2 fxa mozesz probowac sprzedac za 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę FX5900XT jak w opisię.

program X-Bios Editor po odczycie biosu( Read from Memory)

pojawia się w oknie  

"GeForce FX 5900 BIOS"  a powinien być chyba "GeForce FX 5900XT BIOS"

o co chodzi czy tak może być czy może amam zmieniony bios

Przepraszam że powtarzam pytanie ,ale bardzo mnie ta sprawa nurtuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 5900SE, ale na dole w czarnym oknie jest GeForce FX 5900 BIOS

czytałem na czeskiej stronce o 5900XT

http://www.pctuning.cz/titulnistrana/tunin...165&ChapID=6257

itam w oknie programu X- bios editor ( czarne okno) rozpoznaje bios jako GeForce FX 5900XT BIOS

i tak chba być powinno

Czy to lepiej czy gorzej że bios jest GeForce FX 5900 BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem pierwszy raz na tym forum i poczytałem sobie już trochę (jakieś 40 stron- wybiórczo) i mam kilka pytań:

 

1. luks_pl: Czy mógłbyś przerobić mi biosa pod tego Prolinka? Próbowałem już te od Gainward'ów, ale "GPU mismatch" wyskakiwał (?), a raz już zdażyło mi się na ślepego przywracać oryginalny (clear eeprom i reset :/).

 

2. Na tych częstotliwościach chodził już trochę czasu bez problemu, 3Dmark03 przeszedł ale teraz przy każdym koleinym Aqamarku3 (chyba, że karta jest na domyślnych częstotliwościach) wyskakuje error (Termination: Exception Caught)... Nie wiem czemu (zasilacz??). W 2D mode ma 30 stopni, a w 3D i stressie góra 50... Czy to koniec? Przesadziłem (wcześniej trochę chodziła na fabrycznym)? :cry:

 

3. Czy zdjęcie starej pasty jest aż tak ważne (tzn żeby ją dokładnie ściągnąć, a potem jeszcze alkoholem) ? Ja tylko zdjąłem przed nałożeniem świeżej, a i jak ze stykaniem się jej z radiatorem, tzn skąd mogę wiedzieć, że dałem wystarczająco? (zdjąć radiator i sprawdzić, czy się odcisnęło??).

 

Tak przy okazji- pamiątki, to hynix 2,2

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rozpakowany winfast powinien zawierać  autoexec.exe

hmm moj zawieral tylko karte, papiery, 2 gry i jakies przejsciowki :)

Powinien być tam plik autoexec.bat

 

 

@Fester

Strasznie szybko czytasz, chyba za szybko i nie te strony wybierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazały się sterowniki:

 

Xtreme G Beta Forceware Driver

v71.20c

Date: Dec 27, 2004

Size: 23.32Mb

 

http://www.3dchipset.com/drivers/nvidia/xt...g/nt5/7120c.php

 

oraz

 

WinXP & Win2k Beta Forceware Driver

v71.24

Size: 27.71Mb

Date: Dec 29, 2004

 

http://www.3dchipset.com/drivers/nvidia/be...ta/nt5/7124.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szybko? Nie wydaje mi się, a wybierać faktycznie mogłem niefortunnie.

Nie wiem, co jest, dzisiaj znowu na standartowych ustawieniach jadę (Inaczej się wali)...

 

Czy jakiś z gotowych biosów na biosforall by się do mojej karty nadawał?

 

Pozdrawiam

 

A tak przy okazji, może gdzieś ten link już był, ale: http://whitebunny.demon.nl/hardware/chipse...set_nvidia.html

Sterowniki (znalazłem nawet 70.90(?)), trochę biosów i użytków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalen dla goscia od ktorego chce kupic ta karte ten link ;)

 

On twierdzi ze jak go wgrywa to wywala mu blad ---> Vendor ID <--- mi sie przypomina ze to blad nummeru produkcji czy cos takiego...

ale tak naprawde nie wiem co to jest i jak to obejsci itp ?

PS: Na ATi z takim czyms sie nie spotkalem ;)

thx

pozdro NV fans :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fester jeżeli nie jesteś w stanie przetaktować karty na oryginalnym biosie to flashowanie chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Pożycz od kogoś jakis lepszy zasilacz, może wtedy da się coś zrobić.

Wygląda na to , że ten Tracer już długo nie pociągnie.

 

@Twiggy

Sterowniki 70.90 są do bani (nie radze instalować), natomiast 71.24 używam od wczoraj i nie zauważyłem żadnych zmian w stosunku do 71.22/VXG71.20c.

 

@gent

Na tej stronie są 3 wersje biosów, a wprogramie flasciach!ącym jest plik help/readme w którym są opisane wszystkie komendy (m/i na na obejście zabezpieczeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gent

Na tej stronie są 3 wersje biosów, a wprogramie flasciach!ącym jest plik help/readme w którym są opisane wszystkie komendy (m/i na na obejście zabezpieczeń).

wiesz gostek sprzedaje grafe jako "defekt" :wink: Wiec moge kupic ? On niemoze poradzic sobie z obejsciem tego Verdor ID - i twierdzi ze przy flashu biosu grafe posul (chodzi tylko w 2d) a teraz niemoze wgrac normalnego :lol: Jesli to zabiezpiecznie to kupuje grafe.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

Po trzech miesiącach udało mi się w końcu zdjąć oryginalny radiator z karty - uff. Założyłem w to miejsce Arctic Copper Silent metodą "opaskową". Jako gratyfikację otrzymałem 15MHz na rdzeniu (wiem ze nie dużo, ale temperatura spadła o 15*C!!! teraz max. w stresie to 55 stopni).

Wzrost wydajności o jakieś 3%:(( , ale śpie spokojniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jastrzab :)) czy Twoj klej tez wygladal jak polaczenie ejakulatu i szminki ? bo ja sie zastanawialem skad ja takie rozowe g... wezme jak bede gwarancje realizowal i wlasnie kumpel polecil taki sklad ;))

 

Fester - nastaw sie, ze karte wyjmiesz i wlozysz z 10 razy zanim temperatura bedzie ok. Wyczysc BARDZO dokladnie z pasty i naloz wiecej ok 3mm na polnocny zachod od srodka blaszki. Jak pozniej zdejmiesz i zobaczysz tam brazowy slad znaczy ze niedokladnie i trzeba powtorzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jastrzab :)) czy Twoj klej tez wygladal jak polaczenie ejakulatu i szminki ? bo ja sie zastanawialem skad ja takie rozowe g... wezme jak bede gwarancje realizowal i wlasnie kumpel polecil taki sklad ;))

Zgadza się :)), tak to mniej więcej wyglądało. Ja wrazie kłopotów użyje kleju, niech oni się martwią :))

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!  

Po trzech miesiącach udało mi się w końcu zdjąć oryginalny radiator z karty - uff. Założyłem w to miejsce Arctic Copper Silent metodą "opaskową". Jako gratyfikację otrzymałem 15MHz na rdzeniu (wiem ze nie dużo, ale temperatura spadła o 15*C!!! teraz max. w stresie to 55 stopni).  

15 Mhz na zmianie chłodzenia to jest dużo.Ja zerwałem z rdzenia blachę zabezpieczającą co dało mi całe

5 Mhz :D :) :| :(

Na szczęscie blaszka jest w całosci , w razie czego można będzie ją przykleić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...