Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

LUKS napisz coś ogólnie o temperaturach, bo sie już gubię. W stresie tzn. FAR CRY w oknie 1280*900 ( na dole ekranu widzę wtedy czujnik) mam przy ustawieniach 450/800 75~78*C, a bez O/C (390/700) 72~75*C. Co ciekawe te wyższe wartości występują przy nawiewie na plecy karty z 80mm. wiatraka. Podaj jakieś nominalne temperatury w stylu: 1.norma, 2.dopuszczalna 3. rozsądna 4. crash!!! Dzięki, pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandall z pełna odpowiedzialnoscia moge Ci polecic zrowno modecoma i chiefteca - modecoma 350 posiadłem(aktywne pfc 1 wiatrak) ciagnnal to co w podpisie ale wtedy nie mialem A2 i tych ramków napiecia były spoczko,teraz mam szefa 360 ( dual fan + pfc bla bla bla) jest to swietny zasilacz ciagnie to co w podpisie bez najmniejszych problemow.Mysle ze modecomiak pociagnal by bez problemu moj sprzeet ale kupowałem bude czefa no i był ten zaislacz wiec teraz jade na nim,ale jak cos (odpukac) mam swietny zasilacz awaryjny.

 

Ceny :

 

Chieftec - 199 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6626),ale spokojnie gdzies indziej anszego mozesz łyknac

 

Modecom - 129 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksie,ale moje temperatury ? :D Sam je znasz i to nie jest farmazon ( wiem wiem ze mi Tracerx nie wierzysz :P ).

 

Do uzytkownikow Prolinkow - Pixel View

 

We wlasciowosciach karty mam cos takeigo jak : "Prog opoznienia procesora" i wynosi on 140*

 

Natomiast w idlu wynosza one : 31/32*

Stres (6 h grania w cs'a-musze zrobic to co polecił Tracerx [1h pentle Nature]) miałem 36/7*

 

Oczywiscie moge miec cos zwalone z czujnikiem ale ani Luks ani ja raczej tego nie bierzemy pod uwage.Zapuszcze tego Nature w najwiekszy upał i wtedy podam temp.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim chłodzeniem jakie ty masz te temperatury są normale, zobaczymy jak się zmienią jak założysz nowego wyjca na radiator. Co do progu opoznienia procesora wynosi on 140* ale większość elementów na karcie pada już w temperaturze 130*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się zegarami i doszłem tylko do 410@780 nie jest to za wiele mogłem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> MSI, ale tak to jest jak człowiek jest jeszcze zielony w tej dziedzinie. Benchmark 5500.Mam pytanie ! Jak zostawie te ustawienia to czy nie przegrzeje tego mojego cuda??Nie mam czym zmierzyć temperatury! I jeszce jedno czy ten wynik nie jest za mały?

Zgóry dzięki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można przyjąć że pamiątki to tylko 2,8 ns nic poza tym, to już chyba nie opłaca się ściągać chlodzenia nic z niej więcej się nie wydusi. Trudno się mówi ,ale temat na tym forum jest kosmiczny i cieszę się że udało mi się tu do was trafić.

 

Pozdrówka dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwugodzinnym grzebaniu w sterownikach ( i po przystawieniu domowego wentylatora do otwartej obudowy :)) podaje co udało mi się wycisnąć:

max 500 rdzeń i pamięci 805 na sterach 61.77 dobiłem na procku 11,5x200 do wartości 5873 3Dmarków, znalazłem na www.guru3D.com sterowniki 44.03 wraz z wpisem dodatkowym Nv4 aby FX 5900 był rozpoznawalny, i na tych sterach dobiłem do 6180 3Dmarków a w 3Dmarku 2001 miałem 16400 punktów. Jakość obrazu oczywiście była jak przez mgłe na tych sterach ale liczy się wynik :lol:

Zrobiłem parę screenów wyśle je do Luksa.

Tak mnie Panowie zaraziliście FX Manią że chyba zmienie chłodzenie :P

I o to chodziło :D

Pozdrawiam wszystkich!!!

 

Przypominanam że mam grafę Asus V9950SE, płyte Chaintech 7NJL1, pamięci 2x256 Twinmos, Chieftec 360, procka 1700+ ( JUHB ) podkręconego standart 11x200 do testów ustawiłem 11.5X200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim FXsowcom,

ponieważ na razie nie zamierzam zmieniać chłodzenia karty ( to fabryczne chyba nieźle sobie radzi, ale powoli zaczynam sie niepokoić o temperaturę ( w max stresie do 85-88 ), pomyślalem że warto by było dołożyć wentyla od spodu.

Karta nie ma dodatkowych otworów na taśmę więc na razie znalazłem coś takiego na śledzia:

http://www.barwkomp.pl/index2.php?id2=menu...p=TWKAKAKSLUVBL

 

Napiszcie co o tym sądzicie, bo cena do przyjęcia, może ktos juz korzystał z podobnego wentyla.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze luks,

no musze przyznać że znasz się na rzeczy, gdyby nie ty nawet bym nie pomyslał o grzebaniu w biosie, nawet nie wiedziałem że są możliwe takie numery z timingami i latency.

Wreszcie jakis konkretny topic dla Fxsowców.

Wcześniej jak wpadałem na forum tweaka to musiałem wertować kilka stron o ATI by znaleźć coś o fxsach - a teraz nie dość że fx to jeszcze 5900 - moja karta.

 

Respect Man!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak wogóle piszemy sobie o naszym sprzęcie i dobrze się bawimy ale mam wrażenie że nie wszyscy wiedzą komu tak naprawdę zawdzięczają tak dobrą zabawę. Jest to osoba która zasługuje z całą pewnością na WIELKI szacunek z naszej strony poprzez okazaną nam przeogromną wiedzę i życzliwy stosunek do wszystkich członków Forum Tweaka. Chodzi mi oczywiście o GURU tematu związanego z kartami graficznym opartymi o procesory Nvidii z seri NV 35, 38 a wieć o przewspaniałego LUKS_PL

Dzięki jego artykułowi bardzo wielu nabywców kart FX59xx dowiedziało się o ukrytych możliwościach ich sprzętu, a co za tym idzie utwierdzili się w przekonaniu że dobrze zainwestowali swoje pieniądze.

Jak już wspomniałem na początku Luks_PL służy nie tylko bardzo dobrymi radami ale również przeogromną wiedzą.

Ja sam jestem bardzo powytywnie zaskoczony osobowością, zaangażowaniem i nastawieniem Luksa do Forumowiczów.

Dodam tylko że jeszcze nikt nigdy nie odpisał mi na mój problem związany z kartą w ciągu 20 minut :!: Nie wspomnę już o tym że Luks którego niestety nieznam sam zaproponował mi przeróbke mojego biosu :!: zupełnie bezinteresownie :!: :!: :!:

Dlatego Serdecznie CI DZIĘKUJĘ LUKS_PL Jesteś naprawdę Extra Gościem.

Panowie a co z Wami Podziękujcie LUKSOWI :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pobawiłem sie moim Winfastem i rdzeń poszedł na standartowym chłodzeniu 480 pamięci 890 bez radiatorow. Natomiast w opcjach sterownika Wykryj optymalne częstotliwości ustawia 492/903. to sa maxymalne ustawienia czy jest jeszcze jakiś zapas ????. ciagnać to wyżej bez radiatorków na pamiątkach temp. ok 58st.

wyniki w 3Dmarku nie są zadna rewelacją poniewarz hamuje mnie płyta MSI KT4V. :oops:

 

P.S

Moze ktoś napisać jak ewentualnie wgrać orginalny bios z kartą PCI (zawsze moze sie taki opis dla początkujących sprzydać jak coś nie wyjdzie z update biosu)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% dołanczam się do FX 53 i jego posta, przeglądałem wiele for i na wielu jestem uczestnikiem ale to pobiło wszystkie na głowę!!! Nie ma tam ludzi takich jak LUKS on jest gotowy na każde zapytanie i bez żadnego problemu pomaga ludziom swoją wiedzą i doświadczeniem, dlatego dzięki ci Luks jest jednym z niewielu tak równym facetem. Chciałbym abyś został tu na tym forum do końca bo uwierz mi nigdzie indziej takiego gościa się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pobawiłem sie moim Winfastem i rdzeń poszedł na standartowym chłodzeniu 480 pamięci 890 bez radiatorow. Natomiast w opcjach sterownika Wykryj optymalne częstotliwości ustawia 492/903. to sa maxymalne ustawienia czy jest jeszcze jakiś zapas ????. ciagnać to wyżej bez radiatorków na pamiątkach temp. ok 58st.

wyniki w 3Dmarku nie są zadna rewelacją poniewarz hamuje mnie płyta MSI KT4V. :oops:  

 

P.S  

Moze ktoś napisać jak ewentualnie wgrać orginalny bios z kartą PCI (zawsze moze sie taki opis dla początkujących sprzydać jak coś nie wyjdzie z update biosu)

Pozdrawiam

Zapas jest napewno będzie to ok. 10-20MHz dla rdzenia, a co do pamięci to można pogrzebać w biosie i może uda ci się dobić do 1GHz ale pierw załatw sobie radiatorki na pamięci. Zajrzałem do Hynix'a i te pamięci mogą pracować do temp. 70* ale ja radze ci je schłodzic jak myślisz o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa z kartą PCI wgrywa się tak samo jak normalnie tylko pierw musisz wyjąć kartę z AGP i wsadzić kartę PCI, w biose ustawić, żę komp ma korzystać z kart PCI. Potem shutdown i wtykasz karte AGP. I na konieć wgrywasz orginalnego biosa od grafiki. Potem tylko wyciągasz kartę PCI i wszystko powinno grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak wogóle piszemy sobie o naszym sprzęcie i dobrze się bawimy ale mam wrażenie że nie wszyscy wiedzą komu tak naprawdę zawdzięczają tak dobrą zabawę. Jest to osoba która zasługuje z całą pewnością na WIELKI szacunek z naszej strony poprzez okazaną nam przeogromną wiedzę i życzliwy stosunek do wszystkich członków Forum Tweaka. Chodzi mi oczywiście o GURU tematu związanego z kartami graficznym opartymi o procesory  Nvidii z seri NV 35, 38 a wieć o przewspaniałego LUKS_PL

Dzięki jego artykułowi bardzo wielu nabywców kart FX59xx dowiedziało się o ukrytych możliwościach ich sprzętu, a co za tym idzie utwierdzili się w przekonaniu że dobrze zainwestowali swoje pieniądze.

Jak już wspomniałem na początku Luks_PL służy nie tylko bardzo dobrymi radami ale również przeogromną wiedzą.

Ja sam jestem bardzo powytywnie zaskoczony osobowością, zaangażowaniem i nastawieniem Luksa do Forumowiczów.

Dodam tylko że jeszcze nikt nigdy nie odpisał mi na mój problem związany z kartą w ciągu 20 minut  :!:  Nie wspomnę już o tym że Luks którego niestety nieznam sam zaproponował mi przeróbke mojego biosu :!:  zupełnie bezinteresownie :!:  :!:  :!:  

Dlatego Serdecznie CI DZIĘKUJĘ LUKS_PL Jesteś naprawdę Extra Gościem.

Panowie a co z Wami Podziękujcie LUKSOWI :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :

POPIERAM W CAŁOŚCI LUKS JEST LEPSZY OD CARVER`a. BRAWA I PODZIĘKI!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

tak sobie czytam ten wątek i czytam i ...zdecydowalem sie na krecenie :D (już zacząłem kompletować zabawki do tego celu)

 

Moja karta to Gainward 5900XT GS czyli taka sama jak luksa :D na razie chodzi w trybie enhanced (450/780), nic nie kręciłem bo obawaim się żeby nie przegrzać

 

mam takie pytania:

1 - mam cooler z p4 2,8 ale ten radiator jest troszke cieżki - nic mi sie nie oderwie czasami?

2 - LuKS jak mierzysz temp. na karcie? bo te modele chyba nie mają czujnika. Mam wolne czujniki areogate II tylko nie bardzo wiem jak i gdzie to zamocować,

3 - czy w swoim biosie masz pozmieniane tylko to co opisałeś w atykule czy coś wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam na mojej karcie radiator z p4 2,6 i karta jest całkowicie bezpieczna.

2. Ja też nie mam pomiaru, czujnik możesz pezykleić na paście silikonowej na boku rdzenia.

3. Ja w swoim biosie mam pozmieniane jeszcze pare innych żeczy, np.usawine stałe napięcie 1,4V a nie zmienne od 1,2V do 1,4V, inne zmiany są już czystko kosmetyczne i nie wpływją na wydajność. Jak tylko skończe recenzje sprzętu który do mnie dziś dotarł to postaram się przedstawić nowe kombinacje timingów, tylko pierw musze je przetestowć na mojej karcie czy są bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...