Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

TWEAK GF FX 59XX RANKING

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3.......C-S:S......FarCry......NFSU 2
1.quartzXXI..19976..........8367...........1632..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
2.Oles07.....20341..........7864...........1508..........56.781.......48.90.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
3.Suchy......18429..........7363...........1591..........55.073.......46.00.......xx.xxx......46.51.......xx.xx

4.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
5.Luchuma....16688..........6548...........1415..........44.749.......xx.xx.......xx.xxx......46.38.......34.00
6.Archaon....xxxxx..........6185...........1323..........42.172.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
7.Nuklear....xxxxx..........6198...........xxxx..........xx.xxx.......xx.xx.......xx.xxx......xx.xx.......xx.xx
8.DarkArrow..14863..........5801...........1249..........40.775.......44.70.......106.34......37.74.......28.00
9.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xxx......xx.xx.......26.00









TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orb'a lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.Wyniki proszę wysyłac do mnie poprzez PW.


Marki - testujemy w roździelczości 1024x768, ustawienia defaults.

DooM 3 - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (Timedemo).

C-S:S - testujemy w roździelczości 1024x768, detale na na maxa (bez aa i af, włączony dx 9, Stress Test).

FarCry - testujemy w roździelczości 1024x768, detale UltraHigh (FC Benchmark, demo HardwareOC - Steam).

NFSU 2 - testujemy w roździelczości 1024x768 detale na maxa (aa i af też, Fraps).

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Quartz, że z Radeonem nie będziesz już miał przykrych wypadków. Czekam co napiszesz o Radeonie 9800 Pro w odniesieniu do FX 5900-Twoja opinia będzie baaardzo zobowiązująca i powinna byc wystarczająco obiektywna by zakończyć raz na zawsze spór o "nic"  :lol: -wszak nie jednego FX'a już miałeś ;-)

Pozdrawiam!!!

1457907[/snapback]

co prawda to prawda, jak dostanie 9800pro niech sie wypowie, obecnie składam 2 kompa i potzrebna mi jakaś karta, a komp do zabawy bez budy na styropianie duro 850Mhz na ECS K7S5A spalone jedno IDE, USB ale hula :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma niecały rok a zmienie jak cena za X800XL/6800GT będzie taka jaka była za  XT, tzn. ~850PLN.

1458214[/snapback]

Ja się chce przesiąść na 6800GT. Mam pytanko do was. Dlaczego gdy gram w

Swat 4 mam arty? Gdy obniżam pamięć z 900 do 850 jest ok, lecz w Doomie 3 i NFS U2 mogłem spokojnie grać. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GF FX 5900XT niecały rok i też wymienie dopiero jak ceny 6800GT beda w okolicach 800 zł :D Ale to jeszcze potrwa... na pewno do tego procka, mobo, zasilacza i reszty sprzętu nie włoże 6800GT. Najpierw przesiądę sie na A64.

Pozdrawiam!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja też tak planowałem a w związku z tym może zrobimy wspólne zamówienie na te 6800GT :wink:

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wymiana kazdy miesiac będzie mógł uzywać karte :D  heh

1458441[/snapback]

raczej chodzilo o hurtowne zamowienie zeby taniej bylo :D

ja tez sie pisze jesli bede miec kase...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczeło... nowa płyta pokazuje twarz... sasasasasasasasasasasasa

A to dopiero początek... Myśle że będzie jeszcze lepiej... Może nie dużo lepiej, ale zawsze...

 

Tak sobie myśle nad tą zmianą karty... coś mi sie widzi, że za rok będziemy dalej pisać na forum... tylko temat zmienimy na "Geforce 6800LE,6800ULTRA,6800GT, Ovreclocking"... :D

A może nawet już szybciej... Leadtek Winfast 256MB 6800 można już (jeśli się pokombinuje) w okolicach 1000zł zakupić...

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!! Mam pytanie odnośnie biosów Luksa. Po pierewsze po rozpakowaniu archiwum "+Best+ 5900XT bioses - based on Gainward 5900XT GS" znalazłem tam 3 biosy:

latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (390.700).rom

 

latency (07 00 0F 40) + 040204110013000B000606030404 timings mod (390.700).rom

i

latency (07 00 0F 40) + 040205110013000A000606030404 timings mod (390.700).rom

Który z tych biosów jest najlepszy-tzn ma najostrzejsze timingi..? Może one są porównywalne i maksymalna wydajność zależy od indywidualnych własności konfiga całego kompa..?

Nastepne pytanie dotyczy tego, czy jeżeli za pomocą NiBiTorv21 skopiuje wartości timingów z biosa Luksa (zrobionym z biosa Gainwarda) i zmodyfikuje tymi wartościami bios Leadteka-bo chce na orginalnym działać, to czy karta sie uruchomi normalnie..?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!! Mam pytanie odnośnie biosów Luksa. Po pierewsze po rozpakowaniu archiwum "+Best+ 5900XT bioses - based on Gainward 5900XT GS" znalazłem tam 3 biosy:

latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (390.700).rom

 

latency (07 00 0F 40) + 040204110013000B000606030404 timings mod (390.700).rom

i

latency (07 00 0F 40) + 040205110013000A000606030404 timings mod (390.700).rom

Który z tych biosów jest najlepszy-tzn ma najostrzejsze timingi..? Może one są porównywalne i maksymalna wydajność zależy od indywidualnych własności konfiga całego kompa..?

Nastepne pytanie dotyczy tego, czy jeżeli za pomocą NiBiTorv21 skopiuje wartości timingów z biosa Luksa (zrobionym z biosa Gainwarda) i zmodyfikuje tymi wartościami bios Leadteka-bo chce na orginalnym działać, to czy karta sie uruchomi normalnie..?

Pozdrawiam!!!

1459401[/snapback]

Ten pierwszy ma najostrzesze timingi. A z NiBiTorem ostatnio jakieś szopki są, więc jak chcesz się bawić to w jakimś hex-edytorze będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem orginalny bios Leadteka 2976PAL.rom-dałem timingi pamięci z biosa Luksa:latency (07 00 0F 40) + 0301040C000F0009000505020303 timings mod (390.700).rom

Pamięci nieźle sie teraz pocą :) dotknołem po zapuszczonym 3D Marku Radiator Silencera w miejscu, gdie styka się on z pamięciami i był gorący :) Wcześniej-ledwo letni... Na razie dotestowałem mem do 800Mhz a wynik w 3Dmarku podskoczył mi o ponad 500 punktów-wobec orginalnego biosa z taktowaniem mem 900Mhz :blink: niezłe te biosiki-polecam sceptyką :wink:

Suchy jak myślisz bezpiecznie będzie odpalić karte na tych timingach z zegarem 900Mhz..? Udało się to komuś wogóle..? I jeszcze jedno czy będzie działało coś takiego jak te wyżyłowane tymingi ustawie dla trybu 3D i fazy przejsciowej a w 2D dam te orginalne słabsze..?-w NiBiTor jest taka opcja... Chodzi mi o to, czy nie uszkodze karty taka zmiana, bo widziałem, że we wszystkich tych biosach we wszystkich trybach (2D, faza przejsciowa i 3D) sa ustawione takie same tymingi. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy jak myślisz bezpiecznie będzie odpalić karte na tych timingach z zegarem 900Mhz..? Udało się to komuś wogóle..? I jeszcze jedno czy będzie działało coś takiego jak te wyżyłowane tymingi ustawie dla trybu 3D i fazy przejsciowej a w 2D dam te orginalne słabsze..?-w NiBiTor jest taka opcja... Chodzi mi o to, czy nie uszkodze karty taka zmiana, bo widziałem, że we wszystkich tych biosach we wszystkich trybach (2D, faza przejsciowa i 3D) sa ustawione takie same tymingi. Pozdrawiam!!!

1459574[/snapback]

Czy karta da radę zrobić 900 zależy od pamięci, trza próbować. A z tymi ustawieniami 2D/3D to to chyba niemożliwe na naszych kartach ale jak Ci się uda to daj znać.

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zakupiłem nv silencera rev2 i jestem z niego zajebiscie zadowolony , ale myślałem że tym tylnym wylotem to będzie mocniej wiało :(.

1459695[/snapback]

On wieje tak delikatnie :) ale tyle wystarczy w zupełności. Dzięki temu w Silencerze nie słychać szumu łopatek wiatraka lecz tylko ciche tykotanie jego silniczka :) Co do tych gumeczek przewodzących ciepło z kości pamięci-działają lepiej niż podejrzewałem-po zmodyfikowaniu biosu i ustawieniu agresywnych tymingów miejsce radiatorka nad pamięciami po przejściu 3DM03 jest gorące :D Do suchegojastrzębia-nie próbowałem tych latencji innych w 2D i innych w 3D bo zapytałem o to Luksa i On już to próbował-bezowocnie niestety... Karta przy mem na 850 i tymingach Luksa sypneła artami :wink: o 900Mhz moge wiec tylko pomażyć przy tych latencjach, ale wpadło mi do głowy, że bios z jeszcze niższymi timingami pracujący przy firmowych mem ust. na 700Mhz mógłby być bardzo ciekawy :)

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wieje tak delikatnie :) ale tyle wystarczy w zupełności. Dzięki temu w Silencerze nie słychać szumu łopatek wiatraka lecz tylko ciche tykotanie jego silniczka :) Co do tych gumeczek przewodzących ciepło z kości pamięci-działają lepiej niż podejrzewałem-po zmodyfikowaniu biosu i ustawieniu agresywnych tymingów miejsce radiatorka nad pamięciami po przejściu 3DM03 jest gorące :D Do suchegojastrzębia-nie próbowałem tych latencji innych w 2D i innych w 3D bo zapytałem o to Luksa i On już to próbował-bezowocnie niestety... Karta przy mem na 850 i tymingach Luksa sypneła artami  :wink: o 900Mhz moge wiec tylko pomażyć przy tych latencjach, ale wpadło mi do głowy, że bios z jeszcze niższymi timingami pracujący przy firmowych mem ust. na 700Mhz mógłby być bardzo ciekawy :)

Pozdrawiam!!!

1459784[/snapback]

eeeeee...a tak wogóle lepiej chodzi na mniejszym zegarze pamieci ??? bo jeszcze nie modowałem biosu i nie wiem czy sie o :wink: płaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeee...a tak wogóle lepiej chodzi na mniejszym zegarze pamieci ??? bo jeszcze nie modowałem biosu i nie wiem czy sie o :wink: płaca

1461542[/snapback]

He he he trudno w to uwierzyć ale jak nie modowałem biosu to podkręcenie pamięci karty z 700Mhz-900Mhz niewiele mi dawało, były to symboliczne punkty w 3D marku-tylko podkręcanie GPU dawało oczekiwany rezultat :lol: Po zmianie biosu...mimo niższego zegara pamięci-800Mhz wynik w 3D Marku 03 podskoczył o ponad 500 punktów (pamięci mocno się grzeją-widać, że pracują w końcu z "pełną parą" :) ) :blink: masakra...brak mi słów...w Doomie 3 też odczułem sporą poprawe :blink: wydaje mi się, że na forum sprawa biosu jest za mało nagłośniona, a rezultaty mogą być zaskakujące :) Inna sprawa to to, że normalnie jak podkręcałem w Winfoxsie pamięci na 900Mhz w trybie 3D to po wyłączeniu gry karta nie wracała na 700Mhz, które miałem do 2D ustawione-teraz sobie zmodyfikowałem bios, że chodzi na tych częstotliwościach co mi odpowiada-nie używam winfoxa i po wyłączeniu gry pamięć wraca do zegarów z trybu 2D. Ogólnie jestem z tego bardzo zadowolony-kosztowało mnie to troche czasu...ale uważam, że nie został on zmarnowany.

Pozdrawiam!!!

PS. Przed wgraniem pierwszego zmodyfikowanego biosa strasznie się cykałem, że uszkodze karte-niestety takie ryzyko istnieje, po wgraniu biosa ze zbyt ostrymi tymingami karta może sie nie obudzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi zaczęło się. Radek już jest w moim kompie :rolleyes: . Teraz zaczynam testy. Wyniki moich własnych testów jako zwykłego gracza i maniaka podkręcania podam wam gdzieś w niedziele lub w poniedziałek. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastały te ciepłe dni i nawet silencer nie podołał. Niestety trza zejsc z tych pieknych zegarów na gpu z 550 do 530 :(. Ale juz mam projekt w głowie na przeróbke silencera:D. Miedziany radiator dotykajacy do pamieci az parzył wczoraj jak rżnołem w cs sourca, ale mi to nie przeszkadzało do momentu az wyskoczyły artefakty. Postanowiłem pociąć radiator i przykleic na ten miedziany przy pamięciach. Teraz jest mega silencer :):):).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastały te ciepłe dni i nawet silencer nie podołał. Niestety trza zejsc z tych pieknych zegarów na gpu z 550 do 530 :(. Ale juz mam projekt w głowie na przeróbke silencera:D. Miedziany radiator dotykajacy do pamieci az parzył wczoraj jak rżnołem w cs sourca, ale mi to nie przeszkadzało do momentu az wyskoczyły artefakty. Postanowiłem pociąć radiator i przykleic na ten miedziany przy pamięciach. Teraz jest mega silencer :):):).

1467891[/snapback]

He he he ja tez musiałem zjechać z 550 do 500-dla świętego spokoju :) Mógłbyś zrobić jakąś fotke tego hybrydowego silencera..? :D Ja się zastanawiam, czy nie dałoby się jakoś wiatraka w nim przyśpieszyć :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he ja tez musiałem zjechać z 550 do 500-dla świętego spokoju :) Mógłbyś zrobić jakąś fotke tego hybrydowego silencera..?  :D Ja się zastanawiam, czy nie dałoby się jakoś wiatraka w nim przyśpieszyć :) Pozdrawiam!!!

1468034[/snapback]

wczoraj odpaliłem CS:S video stress test no i wszystko ok, na full 1024x768 lux ale dołożyłem 4xAA i 8xAF ujrzałem fioletowe kolory na wodzie i obiektach wyłączyłem giere zaraz znowu włączyłem i było normal, w grze też normal, dołożyłem 8xAA i 16xAF i znowu to samo wyłączyłem to demo i znowu właczyłem i było ok, później grałem przez 1godz. i wszystko ok, wszystko na stockowym chłodzeniu z radiatorami na pamięciach, no wiem co to mogło być może błąd dema, temp. GPU ---> 65st. 500/950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpaliłem CS:S video stress test no i wszystko ok, na full 1024x768 lux ale dołożyłem 4xAA i 8xAF ujrzałem fioletowe kolory na wodzie i obiektach wyłączyłem giere zaraz znowu włączyłem i było normal, w grze też normal, dołożyłem 8xAA i 16xAF i znowu to samo wyłączyłem to demo i znowu właczyłem i było ok, później grałem przez 1godz. i wszystko ok, wszystko na stockowym chłodzeniu z radiatorami na pamięciach, no wiem co to mogło być może błąd dema, temp. GPU ---> 65st. 500/950

1468078[/snapback]

Coś się w karcie na pewno przegrzewa-wydaje mi się, że szybciej będą to pamięci niż GPU :wink: niestety lato i te upały to nie jest dobra pora na OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surix

 

tez mialem ostatnio takie shizy jak bawilem sie aa, af i zmienialem rozdzielczosci... wydaje mi sie ze to moze byc wina sterownikow lub css sie cos wali bo watpie ze to od przetaktowania grafy :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surix

 

tez mialem ostatnio takie shizy jak bawilem sie aa, af i zmienialem rozdzielczosci... wydaje mi sie ze to moze byc wina sterownikow lub css sie cos wali bo watpie ze to od przetaktowania grafy :)

1468545[/snapback]

patrzyłem na radiatorki są dosć chłodne, ale jak grałem w HL2 albo CS:S to tego niema, raczej jakiś błąd, a tak na marginesie 2 Wentle Arctica w budzie hulają na High bo by było za gorąco, nie ma to jak zima :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....mi przecież nawet na wiosne karty padały :D I w odróżnieniu od was, nawet nie mogłem podziwać artefaktów, no może oprócz nagłych pasów na ekranie po włączeniu komputera :)

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....mi przecież nawet na wiosne karty padały :D I w odróżnieniu od was, nawet nie mogłem podziwać artefaktów, no może oprócz nagłych pasów na ekranie po włączeniu komputera :)

1468915[/snapback]

A szkoda...bo ten Twoj ostatni FX'ik to była bardzo konkretna karta :)

Pozdrawiam!!!

PS. Tego FX'a 5950 kupił ktoś z forum Tweak.pl..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...